Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.115.159
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
Lucidius kaže...

Opet si fulao, ta tvoja mnozenja okacis macku o rep.

 

A kako na kraju svega objasnjavas da na obicnom AIO sistemu radijtor skoro odma bude vruc a meni na Swiftechu ni nakon 2 sata ne izlazi vruc zrak? a ono sta je bitno kolicina vodeje itekako bitna zato jer ja mogu dodat jos dvije grafe u sistem a ti nemozes ni jednu, a i pumpa ti nebi ni tjerala vodu kroz tolke tube i blokove.

Ja bi zakljucio da ovaj iz kojeg izlazi vruc zrak puno bolje hladi...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club
ansha kaže...
Lucidius kaže...

Opet si fulao, ta tvoja mnozenja okacis macku o rep.

 

A kako na kraju svega objasnjavas da na obicnom AIO sistemu radijtor skoro odma bude vruc a meni na Swiftechu ni nakon 2 sata ne izlazi vruc zrak? a ono sta je bitno kolicina vodeje itekako bitna zato jer ja mogu dodat jos dvije grafe u sistem a ti nemozes ni jednu, a i pumpa ti nebi ni tjerala vodu kroz tolke tube i blokove.

Ja bi zakljucio da ovaj iz kojeg izlazi vruc zrak puno bolje hladi...

Pa... svrha radijatora je da izlazi vruć zrak.

 

Lucidius kapacitet hlađenja ovisi o veličini/broju radijatora. Sav smisao vode je da što je brže moguće odnese što je više moguće topline s procesora (ili grafičke). Ako ti procesor generira 140W prenesene topline, toliko moraš odvesti kroz radijator. Uvijek je ista toplina generirana po sekundi pa je uvijek istu količinu treba izbaciti van. Ako je radijator A vruć, a radijator B nije, kroz radijator nisi izbacio svu toplinu, nego ti je negdje drugdje...

 

Jesi li posve siguran da ti je Swiftech hladniji nego Corsair? Da nije radijator slučajno puno veći pa osjet topline nemaš na točki na kojoj pipaš? Uopće ne sumnjam da, ako Swiftech ima veći radijator, ima i veći kapacitet (i može ohladiti više koponenti). To nije upitno, ali ni ono što prigovaraš Valentin17 .

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
11 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Tonči kaže...

Dakle, prva greška koju radiš je usporedba neusporedivog: uspoređuješ ne dva, nego tri različita sustava hlađenja s različitim protokom vode, različitim radijatorima i različitim materijalima, a zatim radiš drugu grešku izjednačavanjem protoka vode i volumena vode u sustavu. Treća i ostale greške dolaze iz toga što ne posjeduješ informacije o pojmovima ekvilibrija, termodinamičkim vrijednostima vode i načina rada vodenog hlađenja

 

Ukratko: što bolja i brža pumpa, što veći i bolji radijator i konačno, što brži protok i pritisak zraka. Sve ostalo je nebitno. Pitanje je samo naći balans buke i performansi.

 

 

 Ovdje je sve rečeno, daljnja rasprava je suvišna osim isprike i priznanja pogreške.

8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
ansha kaže...
Lucidius kaže...

Opet si fulao, ta tvoja mnozenja okacis macku o rep.

 

A kako na kraju svega objasnjavas da na obicnom AIO sistemu radijtor skoro odma bude vruc a meni na Swiftechu ni nakon 2 sata ne izlazi vruc zrak? a ono sta je bitno kolicina vodeje itekako bitna zato jer ja mogu dodat jos dvije grafe u sistem a ti nemozes ni jednu, a i pumpa ti nebi ni tjerala vodu kroz tolke tube i blokove.

Ja bi zakljucio da ovaj iz kojeg izlazi vruc zrak puno bolje hladi...

 Mozes ti zakljucivat kolko oces, ali Swiftech em bolje hladi em se radijator dosta manje grije zato jer ima dosta vise tekucine i brzu pumpu. Dalje mi se neda, rekao sam sta sam imao i testirao i dokazao sma sebi, a ostalima po volji.

 

Edit

 

Inace radijator i nije od presudne vaznosti, dokaz su ti arctic Lf 240, frostflow 240, ekwb predator 240, swoftech h220 koji hlade bolje od ovih aio tipa corsair h110 sa 280mm

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2017 23:20 (Lucidius).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club
Lucidius kaže...

 Mozes ti zakljucivat kolko oces, ali Swiftech em bolje hladi em se radijator dosta manje grije zato jer ima dosta vise tekucine i brzu pumpu. Dalje mi se neda, rekao sam sta sam imao i testirao i dokazao sma sebi, a ostalima po volji.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
14 godina
offline
Intel i7 Club

Slazem se sa luciem sto se tice swiftecha imam h220 mozda jedno od stariji vodenih hlađenja bas mu treba 2h sata da se radijator zagrije i pumpa vrti ko luda kod mene u fulu 3600 rpm inace je drzim na nekih 2700-2900 jer je to minimum koji moze biti sve ispod gasi je dok se u bloku ne podigne temperatura na 40-50°C

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club

8 threadova za vrtit game engine a 56 za softwaresku emulaciju graficke kartice :)

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club

 

Fučkaj ga, Intel svejedno propada

Freak Show Inc.
8 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

Intel ce i dalje ostat prvi i u serverskim vodama sta ce tice performansi, AMD dosad nije tu niti postojao na trzistu tako da ce svakako smanjiti financije intelu na tom podrucju i sebi uzeti lijep komad trzista kada pogledamo d ai oni imaju proc sa istim brojem jezgri ali malo nizim taktovima i 10-ak posto slabijom arhitekturom, ali oni ce sigurno opet ganjati to sve sa osjetno povoljnijim cijenama od Intela...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7 Club

Evo jedno pitanje jesu ok ovo temperture za 24/7 malo sam klokao procesor znam da izgledaju malo po visoke ali takvo mi je vodeno mozda u skorije vrijeme zamjenim sa noctua nh d15.Jos sto me zanima recimo ono na slici od core temp pise vid 1.3842 sad me zanima za sto je to povecano  ako sam u biosu stavio 1.295V na manual  a recimo kad idem preko adaptive moda pise onako kako je u biosu 1.296v.Jos da napomene da preko adaptiv moda imam vece temperature ze nekih 1-2°C

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club

Ok su temperature. Ne znam koju plocu imas al instaliraj aplikaciju od proizvodjaca za pratit parametre pa tamo vidi koliki ti je stvarno napon pod opterecenjem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7 Club

Core temp pokazuje VID, to nije napon na kojem cpu radi (vcore) nego napon koji cpu "misli" da treba. Da postaviš napon na auto, ploča bi postavila napon na tu VID vrijednost koju cpu traži za određeni množitelj.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club
ansha kaže...

8 threadova za vrtit game engine a 56 za softwaresku emulaciju graficke kartice :)

Ne bi išlo. :)

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
Tonči kaže...

Ne bi išlo. :)

Islo bi, polako, jaaako polakoo :)

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club
ansha kaže...
Tonči kaže...

Ne bi išlo. :)

Islo bi, polako, jaaako polakoo :)

 

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
13 godina
offline
Intel i7 Club

Pita sam i utemi i5 .. evo zanima me za gejming samo prelazak s 6600k na 7700k ili 6700k jel se isplati . Moj 6600k je na 4.5 ghz  napon 1.275v s vodenim uparen s gtx 1070 .. koliko bi dobio prelaskom na. I7

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7 Club
augi80 kaže...

Pita sam i utemi i5 .. evo zanima me za gejming samo prelazak s 6600k na 7700k ili 6700k jel se isplati . Moj 6600k je na 4.5 ghz  napon 1.275v s vodenim uparen s gtx 1070 .. koliko bi dobio prelaskom na. I7

 

10 godina
offline
Re: Intel i7 Club

Pitanje je imas li sada 144fps ili blizu toga u igrama, ako ne i imas viska para mozes ici na i7.

13 godina
offline
Intel i7 Club

Imam na bf1 144 na medium postavke nekad zna past 120 130 fps

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7 Club
augi80 kaže...

Imam na bf1 144 na medium postavke nekad zna past 120 130 fps

Kod tebe je grafička koma, tko zna što se događa sa temperaturama nakon dužega igranja,

a vodeno ti isto nije nešto, vjerujem da je npr. Noctua NH D14 sigurno bolji odabir.

A i7 bio bio dobra nadogradnja ako bi ga našao jefino.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club
Ta noctua 6700k na 4.5 drzi oko 65 stepeni
13 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Torent kaže...
Ta noctua 6700k na 4.5 drzi oko 65 stepeni

Sve pet, ali zašto ne bi imao manje ako može, vjerojatno i tiše.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club
Torent kaže...
Ta noctua 6700k na 4.5 drzi oko 65 stepeni

 

I to bas pod full stress testom. A vjerojatno i manje od toga.

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club
The_Fichek kaže...

Pitanje je imas li sada 144fps ili blizu toga u igrama, ako ne i imas viska para mozes ici na i7.

 Neće dobit ništa u većini igara. Treba mu brža jedna jezgra, ne lažne dodatne.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
13 godina
offline
Intel i7 Club

Vodeno mi na 1.275v 4.5 ghz drzi max u bf1 53 stupnja a grafu drzim vent 80 posto ne prelazi 59-60.. kuciste mi je super posloženo i imam 3x 120 usis naprid 2x120 ispuh sve corsair ventovi i na vodenome 2 venta 120 mm

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7 Club

Znaci ti sa vodenim i 5 case vent imas isto kao ja sa nd14 i jednim case ventom u midi toweru. Isto jer 65 ili 53 apsolutno nikakve razlike nema za bilo sta.... Komp necujan i tako moze raditi u beskonacnost....

13 godina
online
Re: Intel i7 Club

Dobar ti je komenatar. Isto je 53C i 65C to je identično .

13 godina
offline
Intel i7 Club

evo par slika jutro udreno test 25min i  bez testa  ja zadovoljan(ja ventove pojacam meni buka ne smeta) ... samo uvik mi ža radi 6700k ili čak 1080 ali tako sam moga u nedogled ,,,sada se mislim uzet 1080 ili i7 pa što mi se više isplati ili je ovo sasvim dovoljno 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 10:15 (augi80).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7 Club
augi80 kaže...

evo par slika jutro udreno test 25min i  bez testa  ja zadovoljan(ja ventove pojacam meni buka ne smeta) ... samo uvik mi ža radi 6700k ili čak 1080 ali tako sam moga u nedogled ,,,sada se mislim uzet 1080 ili i7 pa što mi se više isplati ili je ovo sasvim dovoljno 

 a zasto bi isao na 6700k kad mozes na 7700k

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice