Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.115.766
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nvidia GTX 680 kaže...

Tonči intel fan boy,cek al ozb zakaj si iso na 7900x pored 1800x?

Mozda zato sta je 7900x dosta jaci procesor? A i ko normalan uzima 1800x pored identicnog i puno jeftinijeg 1700?

16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Jaci je ali je bogami i 3x skuplji od ryzena a razlika u perfomansama je cca 10-20% max, pravi konkurent tom procu ce biti ripper 16/32 sa istom cijenom kao i intel 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Patrick_cro kaže...

Jaci je ali je bogami i 3x skuplji od ryzena a razlika u perfomansama je cca 10-20% max, pravi konkurent tom procu ce biti ripper 16/32 sa istom cijenom kao i intel 

Razlika u performansama je ipak puno veca, a razlika u cijeni je manja... Budi realan..

15 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Threadripper ne postoji do rujna, Ryzen mi je downgrade. X299 mi omogućava dual M2 NVMe bez PCIE kartice, zadržavam broj jezgara i performanse, za manje novca nego sam prodao 6950X (1400€). Do Threadrippera ćemo vidjeti, pogotovo AVX performanse.

Nope.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Patrick_cro kaže...

Jaci je ali je bogami i 3x skuplji od ryzena a razlika u perfomansama je cca 10-20% max, pravi konkurent tom procu ce biti ripper 16/32 sa istom cijenom kao i intel 

Razlika u performansama je ipak puno veca, a razlika u cijeni je manja... Budi realan..

 7900x 8200kn, ryzen 1700 2423kn, ajde nije 3x, nego 2,9 x, ovisi gdje kupujes. Eto ti razlike u perf 

. Da bi bila dobra kupnja morao bi imati 300% bolje perf za tu razliku u cijeni. Pa sastavis dvije konf sa ryzenom za tu lovu

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Nemoj mi molim te linkat neke idiotske youtube videe, imas temeljitu Anandtech recenziju pa pogledaj da je u rendering testovima 7900x brzi 30-65%...

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 23:26 (ansha).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Razlika u cijeni je ogromna, to je istina, ali imaš 25% više jezgara i po jezgri oko 15% više performanse. Ukupno, ~43% veće performanse koje ponekad ne možeš ignorirati. Mora biti jasno da je u biznisu 800 eura sitan novac za opremu koja se isplati vrlo brzo. Cijena nije 8200 kuna, otprilike 400-500kn manje, a s bez poreza oko 5900-6000 kuna.

Nope.
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Znaci dvije ryzen konfe nisu bolje od jedne intelove 7900x? ako racunas bez poreza opet mozes i ryzena tako racunati tako da opet ispada skoro 3x jeftinije. U redu ako je specifican posao u pitanju pa moras imati jednu jacu konfu ali po meni isplativije dvije ryzen konfe za tu lovu kupiti, pogotovo ako mozes raspodijeliti posao na dvije konfe 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Siguran sam da će Threadripper biti bolja opcija, ali SAD ne postoji. AMD ima naviku da mu mjesecima nakon najava stvari NE postoje. Threadripper, Vega... uvijek čekamo. 7900X je tu, a na svakih 100 sati rada, 7900X je 43% brži i reže vrijeme za 30%... pa sad. 30% vremena obrade je značajno SAD. :) Kad dođe Threadripper, vidjet ćemo čija majka crnu vunu...

 

E, da. Dvije konfiguracije nisu mi bolje. Ne mogu biti na dva računala istovremeno, voziti dva auta...

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 0:09 (Tonči).
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Totalno mi je nejasna ova "ulozeno-dobiveno" ekipa kad pocne sugerirati sta si trebao uzeti a nemaju pojma za sta ce ti stroj sluziti ni koliko novaca imas. A komentar "mogao si uzeti dvije ryzen konfe za te novce" je vrhunac.

Nitko nema nista protiv kad uzmes neke bolesno skupe slusalice ili zvucnike, graficku, SSD od 2 terabajta iako ti ne treba, 3 monitora, mis sa 15 milijuna DPI-a... Ali ako si uzeo procesor koji nije po volji forumskog puka - to je ismijavanje, prijeti se psihijatrijskim ustanovama, ljudi se stavljaju na ignore listu...

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 2
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Zato sto ekipa uglavnom ne radi nista na njemu sto donosi pare.... Nepojmiljivo je da neko uzme komp od 1500 EUR i na njemu ne vrti csgo na 144fps....Zaboga zar komp moze sluziti necemu drugom? ;)

15 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Ja bih odmah kupio svoj komp da je 1500 eura, ali nažalost, nije. :( Nekoliko puta je skuplji. I iskreno, da to netko koristi samo za igre, neka, ako može. Moramo se oteti mentalitetu koji sugerira da je nekako uvredljivo imati i trošiti novac. Novac služi tome da se troši, a ako ga netko ima, to je dobro, a ne loše. U pravilu, ako se ne radi o djeci domaćih političara i sličnih krimosa, nije ukraden.

Ima ovdje nekoliko forumaša koji ne znaju kud bi s lovom i kupuju i jače konfe samo za CS:GO. To je ok, neka ljudima. 

 

Što se tiče bilo kakvog posla, i5-i9 konfiguracije zapravo su jeftin oprema. Svi ovi procesori, memorije, ploče i grafičke kartice u cijelim konfiguracijama uguraju se u jednu profesionalnu grafičku kao Quadro koji košta 6000 eura. Tako da su i komentari da je to skupo, u tom kontekstu, smiješni. Ima to svoje minuse, ali s konfiguracijom od 5-6 tisuća eura, prošao si zapravo jeftino u svijetu workstation računala. Uostalom, čak i u tom slučaju, hardver je nebitna stavka - bruto trošak inženjera koji na tome radi, višestruko nadmašuje te iznose i to toliko da zapravo cijela takva konfa je samo dva tjedna plaće. Kad gledaš da ti treba tim od 4-5 ljudi, cijena svog tog hardvera nad kojim bi slinio svaki gejmer, smiješna je stavka u mjesečnom računu.

 

Kamo sreće da i na našim forumima gejmeri diskutiraju hoće li prijeći na 10-core ili 16-core, 1080Ti ili TitanXp, umjesto što se tješe da 80-eurski CPU radi dobro na uredskim monitorima od 200 eura.

Nope.
Moj PC  
12 0 hvala 3
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Samo nek AMD što prije izbaci rippera, vidim da Intel ekipa postaje sve nervoznija 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 10:39 (XXX).
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...

Samo nek AMD što prije izbaci rippera, vidim da Intel ekipa postaje sve nervoznija 

 Istina nervozan sam ali samo zato što mi se po glavi vrti ideja da priđem na socket 2066

ništa mi se neda
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

Ja bih odmah kupio svoj komp da je 1500 eura, ali nažalost, nije. :( Nekoliko puta je skuplji. I iskreno, da to netko koristi samo za igre, neka, ako može. Moramo se oteti mentalitetu koji sugerira da je nekako uvredljivo imati i trošiti novac. Novac služi tome da se troši, a ako ga netko ima, to je dobro, a ne loše. U pravilu, ako se ne radi o djeci domaćih političara i sličnih krimosa, nije ukraden.

Ima ovdje nekoliko forumaša koji ne znaju kud bi s lovom i kupuju i jače konfe samo za CS:GO. To je ok, neka ljudima. 

 

....

 Naravno. Svi komentarisu tudje odluke prema svojim potrebama....

7 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
5-6 tisuca eura u dva tjedna :0 , mislim da nemaju toliko ni hardver inzinjeri, super je to.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dabar_solta_V2 kaže...
5-6 tisuca eura u dva tjedna :0 , mislim da nemaju toliko ni hardver inzinjeri, super je to.

 

To je samo poprilicno solidna placa, nista posebno

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Friday kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
5-6 tisuca eura u dva tjedna :0 , mislim da nemaju toliko ni hardver inzinjeri, super je to.

 

To je samo poprilicno solidna placa, nista posebno

 Solidna bazna plaća po Europi za data scientist/engineer poziciju negdje je oko 115.000 eura godišnje, bruto. Dakle, bruto nekih 10.000 eura mjesečno, odnosno 5000 eura na dva tjedna. Svakog inženjera s preko 10 godina iskustva platit ćeš od 80 do 120 tisuća godišnje, naviše. 

Nope.
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Patrick_cro kaže...

Znaci dvije ryzen konfe nisu bolje od jedne intelove 7900x? ako racunas bez poreza opet mozes i ryzena tako racunati tako da opet ispada skoro 3x jeftinije. U redu ako je specifican posao u pitanju pa moras imati jednu jacu konfu ali po meni isplativije dvije ryzen konfe za tu lovu kupiti, pogotovo ako mozes raspodijeliti posao na dvije konfe 

 znas kad bi taj amd bio dobar jedino da izadje maticna ploca sa 2 socketa onda bi se isplatilo uzeti 2x 1800x mjesto jednog 7900x

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Patrick_cro kaže...

Znaci dvije ryzen konfe nisu bolje od jedne intelove 7900x? ako racunas bez poreza opet mozes i ryzena tako racunati tako da opet ispada skoro 3x jeftinije. U redu ako je specifican posao u pitanju pa moras imati jednu jacu konfu ali po meni isplativije dvije ryzen konfe za tu lovu kupiti, pogotovo ako mozes raspodijeliti posao na dvije konfe 

 znas kad bi taj amd bio dobar jedino da izadje maticna ploca sa 2 socketa onda bi se isplatilo uzeti 2x 1800x mjesto jednog 7900x

 

Procesor mora podrzavati rad u multiprocesorskom sustavu sto u slucaju vulgaris ryzen procesora nije slucaj koliko ja znam

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Sta nije to threadriper?

Sta se tice ove "prosjecne" place, trebam se pod hitno prekvalificirat haha
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

pa ocemu ja govorim sigurno nisam o kruskama i jabukama mozda 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

pa ocemu ja govorim sigurno nisam o kruskama i jabukama mozda 

 

O ploci koja podrzava 2 1800x procesora?

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

Pa ventovi ti ne prelaze 800RPM, imaš visok napon i takt, a što bi ti? To je još super zapravo.

 

 A vidis Tonci da to moze nize maloprije sam uradio nacinom stakla razmazivanje paste kako na procesoru tako i na hladnjaku.Jer kad sam skino hladnjak sva pasta je bila na njemu a na procesoru samo po krajevima.Zadnji put sam isao metodom zrno rize na procesor i odmah hladnjak stavim nista razmazivanje. 

16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

dobar rivju Tonci 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
.Jer kad sam skino hladnjak sva pasta je bila na njemu a na procesoru samo po krajevima.

 

Ovo ti nema nikakve veze s nicim - jednostavno se tako rasporedilo kad si skidao hladnjak.

Nidje veze rekli bi u Bosni...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

ma nidje veze i ja kazem ali eto ocito ima neke razlike ili je do same paste sad sam stavio mx-4 razlika u temperaturama i vise nego velika 7°C

12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

pa koja je pasta bila prije?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Noctua sto dolazi uz nh d14 cooler

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

to je nemoguce, mx4 i ta noctuina su identicne koliko sam vidio u testovima! kod tebe je bilo nesto drugo, previse, premalo paste ili pak nesto trece!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
4 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice