Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.116.161
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
kurt kaže...

Nece rambox bacit post u intel temi kaj si lud

 Ovo je sveto tlo

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Lucidius kaže...
augi80 kaže...

Pozz ima neko ko bi minja 6700k ili 7700k s mbo za ryzen 1700 i x370 plocu stari misec dana racun garancija links full bundle

 To je ono o cemu pricam, vec 4 ili 5 covjek koji bi mijenjao Ryzena za Intel sta sam vidio sto na njuškalu sto po forumima u zadnjih 3 mjeseca, đaba to sve kad sa plavima znas da radi kako treba, a uz to i bolje u onome cime se preteno ljudi na forumu bave (gaming).

 4-5 ljudi, pravi uzorak za statistiku, "to je ono kaj pricas", lol

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nixass kaže...

 4-5 ljudi, pravi uzorak za statistiku, "to je ono kaj pricas", lol

 Pa u Hrvatskoj je to vec konkretna brojka zato jer takvih komponenata ni nema puno ljudi, a kada mi u 3 mjeseca iskoci 5 oglasa ili ponuda za zamjenu Ryzena za Intel jasno je da nesto ne stima, dok sa druge strane nisam vidio nikog da zeli prec sa 7700k na ryzena.

 

EDIT:

 

I kaj sad ovom forumasu koji bi zelio prec na 7700k znaci 8 jezgri kod Ryzena kada mu u onom cime se on bavi nedostaje po 30 FPS-a, to je i glavna problematika kod preporucivanja, nagovarate ljude na stvari koje ne odgovaraju njihovim potrebama i koej ence nikad iskoristit a uz to su i obogaljene naspram intela u gamingu cime se ovdje ljudi bave.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 15:40 (Lucidius).
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Da to je sto je kolega reka ryzen je dobar ali za moje potrebe 7700k je monogo bolji

Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Da to je sto je kolega reka ryzen je dobar ali za moje potrebe 7700k je monogo bolji

 Eto, svi sretni i zadovoljni 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Da to je sto je kolega reka ryzen je dobar ali za moje potrebe 7700k je monogo bolji

 Zašto si kupovao onda Ryzen ?

13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Kolega pričaš gluposti...

Moj savjet kolegi je da sačeka najnoviju generaciju i proda taj setup, kupi si 6/6 K model i5 Coffe Lake i igra na maksimalno visokom FPSu u tim scenarijima na toj rezoluciji sa 1080Ti.

Ako ti treba pomoć Bota javi se na PP, Biočić je.

Uglavnom, ako sačekaš Coffe imaš bolji izbor i niže cijene sigurno.

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
zoharbizo kaže...

 

Uglavnom, ako sačekaš Coffe imaš bolji izbor i niže cijene sigurno.

 

Covjek vec gubi prakticki 30 frejmova svake sekunde. Ako se u prosjeku igra samo 2 sata dnevno to bi ga na period od 6 mjeseci kostalo 39 milijuna frejmova. Jesi ti siguran da zelis da on propusti 39 milijuna frejmova na koje ima pravo? Jesi li?

Freak Show Inc.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
zoharbizo kaže...

Kolega pričaš gluposti...

Moj savjet kolegi je da sačeka najnoviju generaciju i proda taj setup, kupi si 6/6 K model i5 Coffe Lake i igra na maksimalno visokom FPSu u tim scenarijima na toj rezoluciji sa 1080Ti.

Ako ti treba pomoć Bota javi se na PP, Biočić je.

Uglavnom, ako sačekaš Coffe imaš bolji izbor i niže cijene sigurno.

 u tech svijetu nema čekanja - kupuj ODMAH

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Da to je sto je kolega reka ryzen je dobar ali za moje potrebe 7700k je monogo bolji

jel ti nas zajebavas ili sta?

 

koje su to potrebe, gore na slikama imas skoro pa 170 do 200fps, sta ti treba 215 fps, pa ces biti zadovoljan?

 

fakat ne kuzim neke ljude

 

kupit cu ti proc i plocu, naravno u pola cijene, em je rabljeno i jer je smece kao sto si se i sam uvjerio.

 

javi mi na PM ako si zainteresiran pa se dogovorimo.

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Ne kužim zašto bi itko uzimao osam jezgri za igre osim ako to nije FX za 700 kn. Normalno da bu razočaran sa Ryzenom 1700 kad je to jeftini a odlični radnji konj...a ne bogohulit sa takvim procom u igricama. Za igre i igrice se uzima max Ryzen 1600, rizen 1200 kao best buy ili i7 7700K ako imaš monitor sa puno herca. Previše filozofirate oko svega. Naravno tu je i privjesak koji je opet ispod 500 kn 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...

 Naravno tu je i privjesak koji je opet ispod 500 kn 

 

22W

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ma imam ja frejmova dosta nego zanima me koliko cu dobit s7700k vise neki testovi pokazuju dosta ali meni zna proc bit na 30-40 posto a grafa 95-100 posto to znaci da je proc ne koci 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

I ako koga zanima r7 1700 s kulerom kutijom racunom linls do 8/2020i mbo asrock fatality x370 i xfx 550ts napajanje ne dam ispod 3000-3200 kn nije mi od glavu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Znaci bacit ces lovu tako da mozes u cosku gledati koliko ti daje fps, a sada normalno igras? Ajde da nemas dovoljno fps ili da ti trza pa ne mozes normalno igrati jos bih razumio ali ovo sta ti radis je cisto bacanje love

Mislim nek svatko radi sa svojom lovom sta hoce ali po meni zesca glupost bacati lovu na nesto sta neces uopce osjetiti u igri

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
8 0 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Patrick_cro kaže...

ali po meni zesca glupost bacati lovu na nesto sta neces uopce osjetiti u igri

 

Ista prica kao sa ryzen procesorima opcenito - po onome sto vidim na forumu ljudi ih kupuju radi veceg cb skora.

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Kako mislis opcenito?

Pa ne kupuju svi ljudi 8/16 core ryzene, najvise ih kupuje r5 1600 koji je best buy sigurno u svojem cjenovnom rangu kao i ostali ryzen procesori tako da sigurno nije bezveze. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Friday kaže...
Patrick_cro kaže...

ali po meni zesca glupost bacati lovu na nesto sta neces uopce osjetiti u igri

 

Ista prica kao sa ryzen procesorima opcenito - po onome sto vidim na forumu ljudi ih kupuju radi veceg cb skora.

Od kad je stigo rajzen svi su poceli modelirat i renderat, steta ne radit to kad su procevi tako jeftini...

13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

95 posto ljudi s ovon konfon bi bili zadovoljni ne bi minjali koju god ...a ja sam takav ..moga sam bit zadovoljan s gtx 1060 6gb pa uzea 1070 pa ajde da uzmen 1080 i to je to ..i na kraju uzmem gtx 1080ti ... i sad gledam vegu 64 ali necu to ne slabije da je ista ili jaca uzea bi je

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

bacas novce bezvez a nedavno si govorio da imas 7700k i kako god pogledas ryzen ti je puno bolji od njega a vec danas ga zelis zamjeniti moja osobna preporuka strpi se jos malo i vidi sto ce ponuditi coffe lake 

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Meni komp lagano poceo stekuckat na novijim igrama, al moze on jos 5 godina, jak je on konj 🙄

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Ma imam ja frejmova dosta nego zanima me koliko cu dobit s7700k vise neki testovi pokazuju dosta ali meni zna proc bit na 30-40 posto a grafa 95-100 posto to znaci da je proc ne koci 

 

grafa ce ti i sa 7700k biti zakucana na 95-100 posto jer igras bez frame limitera i bez vsynca - ocekujes preko 200 frejmova a da ti je grafa na 50% ili sta ? 

 

btw prelaziti sa ryzena na i7 zato sto bi umjesto 150 htio 190 frejmova je van svake pameti

kao sto rekoh, jedini problem s tvojom konfom je monitor koji ne odgovara svim ostalim komponentama - savjetovao bih ti uzimanje novog monitora, tj konkretno ASUS ROG PG279Q (27" IPS WQHD G-SYNC, 165Hz)

 

uz gsync ce te bolit briga za frame rate (ne brini, i dalje ce on biti preko 100) + imat ces jos bolju sliku

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

...a ja sam takav

 Idi se umit, smiri se. Ako ti se bacaju novci, a očito ne znaš što bi od njih, sačekaj malo izlazak coffee-a pa uzmi 6c intela i zuri u fps counter koliko hoćeš.

13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ma nije meni do fps ima ja 144 ili 300 isto mi je samo da ne pada ispod 100 nije me briga za detalje igram samo pubg bf1 i sad cekqm cod ww2 a vidit cemo caffe lake  kad dode ili zen 2 amd ostaje do 2020 na am4

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ja sam u globalu zadovoljan s r7 ali neki kazu da je usko grlo za 1080ti

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

i evo iz bf1 

ja kontao sad ce biti ogromna razlika kad ono 190 i 200 fps 

 

Pa nemas 240hz monitor da ti znaci 

 

ja ti kazem da ti grijesis tu u startu, uzmi jos jednu 1080ti, 240hz monitor sa gsync i tek onda cemo vidjeti sta cemo dalje s tobom

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Stiglo napokon samo da jos imam malo vise slobodnog vremena pa da i to odradim 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Trebao si uzet Thermal Grizzly conductonaut pastu.

Moj PC  
2 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
augi80 kaže...

Ja sam u globalu zadovoljan s r7 ali neki kazu da je usko grlo za 1080ti

 Neki kazu da je duboko grlo

16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ma isti klinac, razlika stupanj do 2 sa bilo kojom koja je tukuci metal, ovdje u testu je usporedeno sa normalnom pastom. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice