Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.101.257
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ponudi mu 300 mozda upali  

i7 8700k Der8auer Advanced Extreme Edition 

https://m.ebay.de/itm/intel-core-i7-8700k-Der8auer-Advanced-Extreme-Edition/323338310456

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hopi kaže...

Ponudi mu 300 mozda upali  

i7 8700k Der8auer Advanced Extreme Edition 

https://m.ebay.de/itm/intel-core-i7-8700k-Der8auer-Advanced-Extreme-Edition/323338310456

 ma to je nepouzdano. Garancije vjerovatno bez. U trgovinama je oko 350€što je malo manje nego kod nas, tako da se ne isplati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.7.2018 20:40 (crash11).
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Pogledaj cijene za Der8auer verzije.

https://www.caseking.de/en/search?sSearch=i7+8700k+Der8auer+Advanced+Extreme+Edition

 

btw

Ja sam sebi sklopia cili pc sa ebaya, sutra mi triba stici napajanje. Sve novo osim grafike ali i ona je ocuvana tipi_top 750 Ti 2gb palit kalmx.

Nju sam kupia prvu, mislia sam uzeti quad q9650 s775, ali stare komponente su pocele rikavati, prvo gpu (sa pecenjem sam produzija par dana rada, poslije napajanje.. sve mislim da je psu bio glavni kvar).

Ali nema veze i ovako tribm proci stare igre, a i cijena grafika ce pasti. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.7.2018 22:39 (hopi).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Znači bliži se izlazak novih procesora. Možda bolje da pričekam sa kupnjom 8700k?

 

https://www.pcgamesn.com/intel-i9-release-date-specs-performance

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Tako sam i ja odgađa, druge godine će izaći bolji. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ako ce izaci u q3 onda se isplati pricekati jos tih 45dana max

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Patrick_cro kaže...

Ako ce izaci u q3 onda se isplati pricekati jos tih 45dana max

Samo ce kostat bitno vise od 6 core-a tako da pitanje nije cekati ili ne cekati nego dal dat vise za 8 core a mislim da za gaming ipak nema potrebe...

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Mozda mu gaming nije primarna funkcija kompa,a ne mora kupovati hedt platformu, ali da sudeci po cijenama koje intel ima nebi me cudilo da ce biti cca 4.5k kn min u hrv.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Da mu gaming nije prva opcija vjerovatno bi uzeo 8 core ryzena.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Patrick_cro kaže...

Mozda mu gaming nije primarna funkcija kompa

Za to postoji Ryzen, taj procesor ako bude toliko koštao, rijetki ga budu kupovali jer nije ni HEDT više tako daleko. 

ps. osobno ne vjerujem da budu staviti takvu cijenu, po meni to bude bilo oko 3000 kn kod nas kao i danas 8700k.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 15:55 (Valentin17).
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Tesko da ce biti oko 3k kn kada su neke prognoze za cpu 500$ min 450$

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Kad bi bar znao otprilike kad izlazi. Da li je to ove godine ili iduće, da li pričekati z390 ploču ili uzet z370, iako neće biti bitnih promjena, htio bi uzet kad već uzimam ono zadnje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Prema informacijama iz asusa, nove ploče su u planu za Q4/2018, znači zadnja tri mjeseca ove godine. Sad da li se isplati čekati i  da li će biti neke bitne razlike osim u cijeni, pitanje je sad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
crash11 kaže...

Prema informacijama iz asusa, nove ploče su u planu za Q4/2018, znači zadnja tri mjeseca ove godine. Sad da li se isplati čekati i  da li će biti neke bitne razlike osim u cijeni, pitanje je sad.

 Prema leakovima kojih je sve vise razlika je ta sto z390 imati integrirani wi-fi i do 6 2nd gen 3.0 USB portova, sve ostalo je isto.

 

Sto se tice kompatibilnosti 9th gen procesora na z370 ploce prvo su na MSI-jevim stranicama izasli beta driveri na kojima pise da podrzavaju "new gen" procesore, ista stvar se sad pojavila i na ASUS i Asrock stranicama tako da je vrlo vjerovatno da ce novi procesori ici na stare ploce, barem sto se Z chipseta tice.

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
crash11 kaže...

Kad bi bar znao otprilike kad izlazi. Da li je to ove godine ili iduće, da li pričekati z390 ploču ili uzet z370, iako neće biti bitnih promjena, htio bi uzet kad već uzimam ono zadnje.

Tako nikad ne budeš uzeo ništa, realno tko kupuje za igre treba uzeti sada 8700k po čim nižoj cijeni,

fino ga delidati, upariti sa mrak pločom, memorijom i hlađenjem te biti miran godinama, ako flagship

bude koštao kako se govori, taj procesor igrači nemaju što razmatrati, bolje su ulaganje memorija,

ploča i hlađenje nego procesor sa dvije jezgre koje nemaš gdje iskoristiti, ove gluposti tipa WIFI i USB utori

su za malu djecu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
crash11 kaže...

Kad bi bar znao otprilike kad izlazi. Da li je to ove godine ili iduće, da li pričekati z390 ploču ili uzet z370, iako neće biti bitnih promjena, htio bi uzet kad već uzimam ono zadnje.

Tako nikad ne budeš uzeo ništa, realno tko kupuje za igre treba uzeti sada 8700k po čim nižoj cijeni,

fino ga delidati, upariti sa mrak pločom, memorijom i hlađenjem te biti miran godinama, ako flagship

bude koštao kako se govori, taj procesor igrači nemaju što razmatrati, bolje su ulaganje memorija,

ploča i hlađenje nego procesor sa dvije jezgre koje nemaš gdje iskoristiti, ove gluposti tipa WIFI i USB utori

su za malu djecu.

 Planiram ove komponente uzet pa ako neko ima kakav savjet za zamjenu koje komponente,a da je u istom cjenovnom rangu. Grafičku i kučište trenutno ne mijenjam jer su dobri za sad.

Procesor i7 8700k

Matična Asus Rog Maxiumus Hero X 

Memorija G.SKILL Trident Z RGB 16GB 3200mhz

NOCTUA NH-D15S

SSD 512GB Samsung 970 Pro, M.2

SEASONIC FOCUS Plus 850 Gold, 850W

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
crash11 kaže...

Odličan odabir.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
crash11 kaže...

 Planiram ove komponente uzet pa ako neko ima kakav savjet za zamjenu koje komponente,a da je u istom cjenovnom rangu. Grafičku i kučište trenutno ne mijenjam jer su dobri za sad.

Procesor i7 8700k

Matična Asus Rog Maxiumus Hero X 

Memorija G.SKILL Trident Z RGB 16GB 3200mhz

NOCTUA NH-D15S

SSD 512GB Samsung 970 Pro, M.2

SEASONIC FOCUS Plus 850 Gold, 850W

Tridente uzmi da budu samsungovi b-die cipovi, dakle 3200 cl14, 3600 cl16 i sve iznad. Mislim da je i 3000 cl14 isto b-die.

 

Neusporedivo bolje se clockaju od varijanti koje nisu bazirane na b-die cipovima.

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
3600 cl16 i sve iznad.

3600 CL17 ti je isto B-die.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
ansha kaže...
3600 cl16 i sve iznad.

3600 CL17 ti je isto B-die.

Da, lose se izrazih. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
crash11 kaže...

 Planiram ove komponente uzet pa ako neko ima kakav savjet za zamjenu koje komponente,a da je u istom cjenovnom rangu. Grafičku i kučište trenutno ne mijenjam jer su dobri za sad.

Procesor i7 8700k

Matična Asus Rog Maxiumus Hero X 

Memorija G.SKILL Trident Z RGB 16GB 3200mhz

NOCTUA NH-D15S

SSD 512GB Samsung 970 Pro, M.2

SEASONIC FOCUS Plus 850 Gold, 850W

 Koju karticu imas? Za koju svrhu ti treba komp?

 

Sto se maticne tice nema se tu sta previse reci to je super maticna, ali za dosta manje para mozes proci sa odlicnom maticnom koja ima manje vise sve feature, a sto se overclockinga tice i na onim najjeftinijim z370 plocama ces jednako dobro overclockati i cpu i ram.

Kod memorije vidim da si isao na estetiku sa ovim RGB-om, a onda pak izaberes najruzniji moguci hladnjak, naravno da je to najbolji zracni hladnjak, ali posto je u pitanju 8700k mozda je bolje ici na neki AIO.

Mislim da je ovaj M.2 bacanje para, mozda bolje uzeti 960 EVO 500 Gb.

Napajanje odlicno, iako za taj cpu + bilo koji GPU je i vise nego dovoljno 750w, ali kad vec dajes tolko para tih 100kn vise za 850w nije strasno.

14 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Ne primjetih da je stavio 970 Pro, to je bacanje para definitivno..

Al da ce jeftine ploce clockat ram kao i high-end modeli, to nije tocno..

Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Nece moci klokati neke ekstremne i nepotrebne brzine i tajminge, osim ako naravno ne koristi programe koji imaju koristi od tolike brzine rama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

Nece moci klokati neke ekstremne i nepotrebne brzine i tajminge, osim ako naravno ne koristi programe koji imaju koristi od tolike brzine rama.

A napisao si da ce jednako dobro clockat ram sta nije tocno. Lav sa svojom plocom ne moze na 4ghz, tako netko misleci da sve jednako clockaju ram moze uzet 4000+mhz kit pa se cudit zasto ne radi...

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

A napisao si da ce jednako dobro clockat ram sta nije tocno. Lav sa svojom plocom ne moze na 4ghz, tako netko misleci da sve jednako clockaju ram moze uzet 4000+mhz kit pa se cudit zasto ne radi...

 Mislim da je tu u cijeloj prici vazniji IMC samog cipa nego sama ploca, pogledaj si video od 2:30 

 

Isli su overclockati 8086k, koji su kako covjek kaze binani cipovi tj medu boljim primjercima 8700k, i naravno ram. Odradili su to na Asus Maximus X ploci i nakon izmjene 3 memory kita dosli do zakljucka da je jednostavno problem u IMC-u cipa posto im je taj isti kit radio na visim frekvencijama na x299 platformi.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
ansha kaže...

A napisao si da ce jednako dobro clockat ram sta nije tocno. Lav sa svojom plocom ne moze na 4ghz, tako netko misleci da sve jednako clockaju ram moze uzet 4000+mhz kit pa se cudit zasto ne radi...

 Mislim da je tu u cijeloj prici vazniji IMC samog cipa nego sama ploca, pogledaj si video od 2:30 

 

Isli su overclockati 8086k, koji su kako covjek kaze binani cipovi tj medu boljim primjercima 8700k, i naravno ram. Odradili su to na Asus Maximus X ploci i nakon izmjene 3 memory kita dosli do zakljucka da je jednostavno problem u IMC-u cipa posto im je taj isti kit radio na visim frekvencijama na x299 platformi.

Ne pricam o razlikama u IMC-u nego o razlikama medju plocama koje su velike...

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ja bas nisam stekao dojam da su razlike u plocama velike kako ih ti opisujes, eto ovdje konkretno je super ploca pa opet corak, imas neki konkretan primjer?

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...

Ja bas nisam stekao dojam da su razlike u plocama velike kako ih ti opisujes, eto ovdje konkretno je super ploca pa opet corak, imas neki konkretan primjer?

Pa tu ocito nije ploca problem iako se i ploce binaju posto ne postoje 2 identicne.

Netko je stavio sliku iz nekog testa gdje se vidi dokle ide memorija sa istim procesorom na jeftinijim z370 plocama, raspon je mislim bio 3700 do 4266mhz sta je prilicno...

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Pa tu ocito nije ploca problem iako se i ploce binaju posto ne postoje 2 identicne.

Netko je stavio sliku iz nekog testa gdje se vidi dokle ide memorija sa istim procesorom na jeftinijim z370 plocama, raspon je mislim bio 3700 do 4266mhz sta je prilicno...

 To sam ja stavio video "battle of the cheap z370", s tim da je taj video izasao na samom pocetku coffee lejka i vidi se da je koristio rane biose, sa kasnijim biosima se memory compatibility poboljsao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 13:55 (war3_tft).
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

ima li razlike sto se tice OC i vrm-ova u HERO X,Asus ROG strix Z370-F, ili Z370-E maticnama? Razlika je u 70eur. Razmisljam o kupnji nove platforme i7/i5 il ryzena pa malo istrazujem.

 

Naravno intel bi unutra bio delidan te isao na 5ghz+. Imam i slicnu konfu kao kolega prije,samo corsair 650x napajanje,mp500 corsair 250gb m.2 ssd,trident z 16GB 3200mhz.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice