Intel Kaby Lake

poruka: 638
|
čitano: 87.529
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Kaby Lake
Jim Raynor kaže...

Što brži RAM i dual channel su jako važni ako se koristi integrirana grafika. Nisam znao da isto pomaže i slabijim procesorima.

 Pomaže itekako, pogotovo u nekim aplikacijama i određenim igrama.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Kaby Lake
Jim Raynor kaže...
XXX kaže...

Nema takvih problema kod mene nakon dodavanja drugog keksa memorije. Ako moram snimim video pa uplodam po noći jer imam spori net. Igre rade savršeno u kombinaciji sa RX 470 uz visoki fps.

 

npr. CPU intezivna igra i koljač hardvera

 

 

 Na par mjesta na forumu si već napisao da ti komp radi puno bolje sa dual channel memorijom nego s jednim keksom. Nije mi jasno, pošto ne korištiš integriranu grafu već 470ku što točno toliko profitira od dual channela? 

 Nestao lag u wotch dogs 2 i witcheru 3 i porasao fps. Razlika nebo i zemlja. Guglaj pa vidi da ljudi dobijaju iste rezultate u novom B1 u multiju i na jačim procesorima, 1×8gb vs 2×4 gb.

13 godina
neaktivan
offline
Intel Kaby Lake

Trebam informaciju - hoce li se na i5 7600k bez problema moci staviti Scythe Yasya hladnjak ?

Postoji li opasnost da se procesor slomi prilikom montaze ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Kaby Lake
Jakovp kaže...
Jim Raynor kaže...

Što brži RAM i dual channel su jako važni ako se koristi integrirana grafika. Nisam znao da isto pomaže i slabijim procesorima.

 Pomaže itekako, pogotovo u nekim aplikacijama i određenim igrama.

 Da, baš sam sad par dana na integriranoj, za divno čudo nešto starije se da čak i odigrati na ovoj iGPU od 7700k. RAM je Gskill na 3000, osjetna razlika vs 2133mhz.

In the name of tragedy...
11 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake
thedream kaže...
Jakovp kaže...
Jim Raynor kaže...

Što brži RAM i dual channel su jako važni ako se koristi integrirana grafika. Nisam znao da isto pomaže i slabijim procesorima.

 Pomaže itekako, pogotovo u nekim aplikacijama i određenim igrama.

 Da, baš sam sad par dana na integriranoj, za divno čudo nešto starije se da čak i odigrati na ovoj iGPU od 7700k. RAM je Gskill na 3000, osjetna razlika vs 2133mhz.

 baš je ovih dana bila rasprava na rayzen temi oko dual i quad channel, pa se ispostavilo da quad nema utjecaja na igre

koliko sam skužio ta prednost dual channel se pokazala tek na kabby lake procesorima

 

jel to znači da će i quad channel doći do izražaja tek kad dođe kabby-x?

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Kaby Lake
Pa najvjerojatnije! No razlika je najvise vidljiva na low end procesorima, sad da ces bas trpat 32gb ili uzimati po 4x4 plocice rama koje neces iskoristiti a izaci ce te kao ploca i cpu zajedno sumnjam da ce to itko pametan raditi!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake
mstaglicic kaže...

Ma nemoj ništa stavljati ili ti je procesor gotov. 

Šala mala, ako sve instaliraš kako treba, sve će biti u redu. 

Samo laganica, bez žurbe.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 16:21 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake

Uzeo malu mašinu, sad sam miran 2 godine.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
14 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake

Dali je moguće klokat ovaj G4560? Sa ovom matičnom?

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
12 godina
protjeran
offline
Intel Kaby Lake

Ne!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake
Stjepanj kaže...

Ne!

 Šteta. 

Pitanje, vidim da ova ploča ima oc rama. Pošto proc podržava ram do 2400mhz, znači li to da će se moći ocat ram?

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
11 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake

Da, možeš oc-at ram bez problema.

7 godina
offline
Intel Kaby Lake

Koja je najisplativija ploča ( čipset ) za ovoga G4560. I koji RAM ?

Hoće li takva konfa biti bottleneck za HD6950 2GB ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Intel Kaby Lake

Uzmi sta jeftiniju plocu a da ima sta ti je potrebno. Nece bit bottleneck, to je stara graficka..

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Kaby Lake
Doktor Rambaudi kaže...

Koja je najisplativija ploča ( čipset ) za ovoga G4560. I koji RAM ?

Hoće li takva konfa biti bottleneck za HD6950 2GB ?

 Ram 2400 mhz a ploču svakao uzmi B250M chipset. Od memorije svakao 2X4 gb ili još bolje 2X8 gb. To ti je dobra baza za buduću nadogradnju procesora kad uzmeš neku jaču grafu.

7 godina
offline
Intel Kaby Lake

Ma neće tu ni biti neke nadogradnje, nikakav sam gamer i zaostao na starim f1, call of duty i far cry izdanjima. To mi bude ko povremena rekreacija. Više je namjena autocad i excell, web surf i tako te elementarne stvari.

 

Znaci b250 čipset i ddr4 2400 u duall chanellu su way to go. Thanx.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Kaby Lake

Jedno možda naivno pitanje, al palo mi na pamet,a nisam zbilja upućen...jel se mogu istodobno koristit integrirana grafička, i ova u pci-e 3.0 utoru ? Na različitim monitorima mislim, i tako kombinirati prikaz na više monitora istodobno ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake

Većina (sve?) diskretnih grafa ima više izlaza pa spoji monitore na nju i isključi integriranu u potpunosti u biosu.

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Kaby Lake
_mark0_69 kaže...

Većina (sve?) diskretnih grafa ima više izlaza pa spoji monitore na nju i isključi integriranu u potpunosti u biosu.

 zasto bi gasio? ovo sto zeli moze bez problema koristiti integriranu! ja tak koristim telku, za igre glavni gpu nemoram se hebat s kablovima i prestekavanjima!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
offline
Intel Kaby Lake

Da, točno to sam i želio pitati, ako želim odigrati igru koristim pci-e , a recimo za pogledat film ili uredske stvari igpu i živio rođo. Odlično ako može tako.

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Kaby Lake
Ako koristis monitor za igre a telku za nesto drugo da, integrirana je onda super nema potrebe za extra kablovima!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
offline
Intel Kaby Lake

Da. Gledam sad malo ove matične i njihove cijene, pa ako uzmem B250 ATX formata (npr Gigabyte ili Asus ) ulazim već cijenom u donji dom H270 Čipseta. Pitam se donosi li kakve objektivne prednosti uopće h270, vidim da ima veći broj pci-e laneova (20 naspram 12 ako se ne varam ) , ali jel to uopće bitno za G4560 i skoro pa vintage povremeni gaming?

Ili da uzmem neku najjeftiniju micro atx-cu od b250 i neko mini itx kučište, i ne zamaram se daljnim istraživanjem ? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel Kaby Lake

G4560 je ko rođen za mini PC. I sam sam mislio isto ali bilo mi je zao baciti trenutno kućište pa na kraju nisam uzeo mikro matičnu. Ako nikada ne misliš na neki i7 onda uzmi najjeftiniju matičnu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Kaby Lake

Vidim da ga imaš u kombinaciji sa MSI. Nisam dugo pratio, pa su mi kao pojam ostali Gigabyte i ASus. Jel ima uopće nke razlike danas u kvaliteti ?

 

Drugo, vidim da ti sa njim ganjaš čak i RX470 4gb . Pretpostavljam da si zadovoljan kombinacijom, tj ako nju ne bottlenecka onda je taj mali G4560 zbilja čudo. Čak mislim da sam googlajući naletio na tu kombinaciju G4560+RX470 kao ''console killer''.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Kaby Lake
Doktor Rambaudi kaže...

Vidim da ga imaš u kombinaciji sa MSI. Nisam dugo pratio, pa su mi kao pojam ostali Gigabyte i ASus. Jel ima uopće nke razlike danas u kvaliteti ?

 

Drugo, vidim da ti sa njim ganjaš čak i RX470 4gb . Pretpostavljam da si zadovoljan kombinacijom, tj ako nju ne bottlenecka onda je taj mali G4560 zbilja čudo. Čak mislim da sam googlajući naletio na tu kombinaciju G4560+RX470 kao ''console killer''.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Kaby Lake
Doktor Rambaudi kaže...

Vidim da ga imaš u kombinaciji sa MSI. Nisam dugo pratio, pa su mi kao pojam ostali Gigabyte i ASus. Jel ima uopće nke razlike danas u kvaliteti ?

 

Drugo, vidim da ti sa njim ganjaš čak i RX470 4gb . Pretpostavljam da si zadovoljan kombinacijom, tj ako nju ne bottlenecka onda je taj mali G4560 zbilja čudo. Čak mislim da sam googlajući naletio na tu kombinaciju G4560+RX470 kao ''console killer''.

 pa pogledaj video, vidis da je gpu usage katastrofalan, dakle u nekim igrama si izgubio doslovno duplu kolicinu fps-a koju ta rx 470 moze isporuciti! console killer je iskljucivo zbog toga sto se na konzolama 99% naslova vrti u 30fps-a...a doticna kombinacija je u nekim naslovima sposobna isporuciti duplo vise no kako je ta konzola izasla jos tamo 2014g nista cudno da je ova kombinacija brza, nema tu nikakvih cuda!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
offline
Intel Kaby Lake

Ma pitam, da sam upućen nebi ni pitao. I meni je čudno da procesor od 450 kuna prati grafičku od 1500 bez gušenja.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel Kaby Lake

Ima gušenja ali velika večina igara je CPU nezahtjevna, i toj velikoj večini grafa ne gubi ništa. U onih desetak CPU ovisnih gubi ponešto ali opet ne toliko da ne bi pomglo smanjivanje detalja koje donose porast FPSa. U principu jako dobra kombinacija pogotovo uz freesync monitor.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Kaby Lake
Stjepanj kaže...
Doktor Rambaudi kaže...

Vidim da ga imaš u kombinaciji sa MSI. Nisam dugo pratio, pa su mi kao pojam ostali Gigabyte i ASus. Jel ima uopće nke razlike danas u kvaliteti ?

 

Drugo, vidim da ti sa njim ganjaš čak i RX470 4gb . Pretpostavljam da si zadovoljan kombinacijom, tj ako nju ne bottlenecka onda je taj mali G4560 zbilja čudo. Čak mislim da sam googlajući naletio na tu kombinaciju G4560+RX470 kao ''console killer''.

 pa pogledaj video, vidis da je gpu usage katastrofalan, dakle u nekim igrama si izgubio doslovno duplu kolicinu fps-a koju ta rx 470 moze isporuciti! console killer je iskljucivo zbog toga sto se na konzolama 99% naslova vrti u 30fps-a...a doticna kombinacija je u nekim naslovima sposobna isporuciti duplo vise no kako je ta konzola izasla jos tamo 2014g nista cudno da je ova kombinacija brza, nema tu nikakvih cuda!lp

 U stavri ta kobinacija je ponešto brža i od pro konzole izašle 2016. :D

 

 

Ovdje je i3 6100 ali po snazi to je isto što i G4560 sa 2400 mhz memorijom.

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Kaby Lake
Stjepanj kaže...

 pa pogledaj video, vidis da je gpu usage katastrofalan, dakle u nekim igrama si izgubio doslovno duplu kolicinu fps-a koju ta rx 470 moze isporuciti! console killer je iskljucivo zbog toga sto se na konzolama 99% naslova vrti u 30fps-a...a doticna kombinacija je u nekim naslovima sposobna isporuciti duplo vise no kako je ta konzola izasla jos tamo 2014g nista cudno da je ova kombinacija brza, nema tu nikakvih cuda!lp

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice