Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.425.985
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
13 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
The_Fichek kaže...

Može li LC-CC-120 na FM2+ socket (Athlon 860K)? http://www.lc-power.com/en/product/power-supplies/lc-cc-120/ Piše da ne, ali tko zna, možda su zaboravili update :D Površina bi trebala biti ista na FM2 i FM2+ kaj ne, a malo drugačiji raspored pinova valjda ne znači ništa posebno za cooler..??

 Možeš ga koristiti, AMD je kralj po pitanju tih stvari, nema razlike između AM3, FM1 i FM2(i + varijacija).

root
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Thx! 

 

Još me zanima je li kaj bučan taj cooler, tj. ventilator na njemu, ako tko ima da podijeli dojam. Do tad ću pokušat naći odg na forumu.

13 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
The_Fichek kaže...

Thx! 

 

Još me zanima je li kaj bučan taj cooler, tj. ventilator na njemu, ako tko ima da podijeli dojam. Do tad ću pokušat naći odg na forumu.

 Po speckama ide do 1400rpm max, nebi trebao biti bučan.

Pogotovo jer može ohladiti do 180W termalne disipacije.

Tvoj CPU razumno clockan ohladi sa 800-1000rpm-a bez po muke.

root
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Pri tim rpm nebi trebao biti bučan da, nadam se..

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
The_Fichek kaže...

Pri tim rpm nebi trebao biti bučan da, nadam se..

 Do 1000rpm je doslovno nećujan a poviše toga se već čuje, na max rpm koji je kod mog 1660-ak je porilično iritantan. Uzmi u obzir da su ova moja iskustva stvorena bez kućišta onako na stolu.

11 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

op MSI izbacio CPU cooler za 50$ s kojim se moze i7 OCati (kompatibilan i sa AM3/AM4)..

http://www.guru3d.com/articles-pages/msi-core-frozr-l-cpu-cooler-review,1.html

 

Up-to 1.30 Volts (tweaked) the noise levels remain very silent at a measured 37 DBa, and the good part there is that we don't have any cooling issues at that stage as the cooler can take the extra heat well. So really this is an all silent product 4sure. 

With our 4790K processor at 1.3 Volts / 4600 MHz heat jumped to over 75 Degrees C, not bad at all. This product is intended for mainstream to high-end CPUs with silent operation in mind.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Fanu kaže...

op MSI izbacio CPU cooler za 50$ s kojim se moze i7 OCati (kompatibilan i sa AM3/AM4)..

http://www.guru3d.com/articles-pages/msi-core-frozr-l-cpu-cooler-review,1.html

 

Up-to 1.30 Volts (tweaked) the noise levels remain very silent at a measured 37 DBa, and the good part there is that we don't have any cooling issues at that stage as the cooler can take the extra heat well. So really this is an all silent product 4sure. 

With our 4790K processor at 1.3 Volts / 4600 MHz heat jumped to over 75 Degrees C, not bad at all. This product is intended for mainstream to high-end CPUs with silent operation in mind.

 

 Moš mislit, da to čudo ima iste performanse ka Noctua.

Ti plačeni testovi mi se gade i jaaako rijetko odgovaraju istini.

Moje mišljenje je onako odokativno da neće bit značajno bolji od CM Hypera 212, možda stupanj dva zbog debljih toplovodnih ali da će konkurirat Noctui koja dere pojedina vodena rješenja e to sigurno neće.

neda mi se
16 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
cca 400kn kod nas, ne izgleda mi nimalo impresivno, a test sigurno ne izgleda realno a nit je navedeno na kojim okretajima radi vent, tek dok netko napravi neplaceni test onda mozemo pricati o nekakvih rezultatima i jel isplativ za tu lovu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

mislim da test uopce nije realan zbog loseg odabira cpu-a za testiranje, devil canon je koma zbog sugave paste ispod ihs-a sto svi vec znate!

noctua nh-d14 je za 1 stupanj bolja, vodeno neptun 240mm cak losiji!lol pa nema jebene sanse!

ja s devilom na 1.288V i 4,6 kojeg sam drzao od kad sam ga kupio noctua nemre drzati ispod 75°c...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Poštovanje, molio bih preporuku za kupnju hladnjaka za procesor AMD FX X8 8320 3.5GHz, do sada sam koristio hladnjak koji kupnjom dolazi uz procesor, ali nisam nešto zadovoljan s njim, loše hladi i vrlo je bučan, a u zadnje vrijeme i ne vrti više od 3500 rpm pa mi se temperature dižu i preko 70 stupnjeva i gasi se računalo (na 4000rpm uspijevao je nekako ohladiti procesor, ali je i jako bučio, sada više ne ide preko 3500 (ne znam zašto)). Kučište u kojemu se to nalazi je Zelman Z3, hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

LC CC power 120 oko 170 kn jako dobar i tih cooler moja preporuka i sam ga imam na i7 3770k radi stvarno super za tu lovu.

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Zuperjuicy kaže...

LC CC power 120 oko 170 kn jako dobar i tih cooler moja preporuka i sam ga imam na i7 3770k radi stvarno super za tu lovu.

 Potpisujem !!!

Može se mjerit s bilo kojim hladnjakom do 300kn

neda mi se
8 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

pozdrav.. 
trebam pomoc oko kupnje hladnjaka...da li zracno ili vodeno...

 

proc je fx 8370.

trenutno imam CM hyper evo 212, ali trebam nesto bolje od toga za procesor...

 

komentari, prijedlozi, iskustva su dobrodosli...

 

tnx

 

 

edit:slucajan glas je moj na LC POWER..:D

0 Coolermaster v8 gts
10 Noctua NH D15
0 LC POWER LC-CC-120-X3 Airazor
0 RAIJINTEK Nemesis Tisis
0 NZXT Kraken X61
0 RAIJINTEK Triton
0 Enermax LIQMAX II 240
4 LC POWER LC-CC-360-LiCo
0 COOLERMASTER MasterLiquid Pro
2 Corsair Hydro H110 cooling
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2016 22:57 (burazzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

A čemu uopce?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Može li preporuka za Coolermaster 212 EVO ventilator? Ovaj počeo biti užasno glasan, pa trebam novi. Što tiši. Hoće li bilo koji 120mm biti ok?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...

A čemu uopce?

 pa malo su mi temperature velike...za stock 4.0

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Koja pasta je ispod coolera? Napon procesora?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...
Koja pasta je ispod coolera? Napon procesora?

http://prntscr.com/d7ce9m

 

http://prntscr.com/d7cgw3

 

CM mastergel maker nano

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 0:09 (burazzy).
13 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Može li mi neko preporučiti koji cooler uzeti za athlon 860k, ali da ne blokira prvi slot od ram memorije? Ako je moguće.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Zanima me tihi hladnjak za procesor,nemora biti nuzno vodeni hladnjak.Preferiram tise hladanjake!

Kuciste zalman z3+ a procesor i7 6700k 4.ghz,islo bi se do 4.5ghz ako bi to bilo moguce

 

LP

 
0 1 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
domi321 kaže...

Zanima me tihi hladnjak za procesor,nemora biti nuzno vodeni hladnjak.Preferiram tise hladanjake!

Kuciste zalman z3+ a procesor i7 6700k 4.ghz,islo bi se do 4.5ghz ako bi to bilo moguce

 

LP

 Prestani trolat i dosađivat, na temi o slaganju pricas kako nebudes klokao klik 

7 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Lucidius kaže...
domi321 kaže...

Zanima me tihi hladnjak za procesor,nemora biti nuzno vodeni hladnjak.Preferiram tise hladanjake!

Kuciste zalman z3+ a procesor i7 6700k 4.ghz,islo bi se do 4.5ghz ako bi to bilo moguce

 

LP

 Prestani trolat i dosađivat, na temi o slaganju pricas kako nebudes klokao klik 

 Selim se na tomshardware forum,vidim da ovdje svi neki ''opasni'' tipovi

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Kolko imas love za cooler?
7 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
The_Fichek kaže...
Kolko imas love za cooler?

 ma idem ohladit jer vidis da nekim pojedincima smetam na forumu.

hvala

lp

12 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Bas je cudo ovaj lc-cc-120 sa pastom mx4. drzi mi i5 2500k na 4.2ghz uz napon 1.245V na stupnjevima u primeu95 oko max 65 C. u igrama max 58 stupnjeva.

Bio sam skeptican oko tih coolera no ovo me bas iznenadilo, prvi put sam se malo upustio u klokanje i bome se vidi fps boost u igrama tipa deus ex: human revolution.

Ista prica ko i sa ssd-om. Jednom kad probas vise ne mozes bez njega. vise ne kupujem novi pc bez coolera i "k" verzije 


Ficolinjo
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 20:36 (Ficolinja).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

domi321

Ne smetas. Koliki je onda budzet za cooler?

7 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
The_Fichek kaže...

domi321

Ne smetas. Koliki je onda budzet za cooler?

 Ja bi uzeo ovaj Hladnjak Noctua NH-D15 jer je dosta tih a i ima 5 godina garancije.Gledao sam vodena hladenja al onda bi morao dodat jos 300-400 kuna na ovu cijenu da bi dobio posteno vodeno hladenje s tim da je ono puno glasnije jer ide preko 35db-a dok ovo max 25db-a ali ne znam kak ce biti kad overclockam i7 6700K.

Na koliko bi otprilike GHZ-a mogao ici s tim coolerom da su normalne temperature,mozda 4.5-4.7?

 

BTW

uzeo bi kuciste Corsair spec 03 jer mi se svida izgled a i po recenzijama vidim da je dobro,samo me zanima dali je potrebno stavljati unutra vise od jednog stock ventilatora,gledao sam one quiet corsair ventilatore pa sad dal je to bacanje novaca ili nije.

 

EDIT:

veli dole u opisu (backplate required),zar nije to onaj limic sa straznje strane maticne,moram to onda posebno kupit i jel ima to kod njih

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 12:51 (domi321).
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Za tisinu i dobar airflow protegni jos 70kn za Fractal Define S: https://www.protis.hr/products/details/kuciste-fractal-define-s-crno-bez-napajanja/104631

ili kopiju istog Thermaltake F31, ako mislis da nudi nest vise: http://www.nabava.net/search.php?q=thermaltake+f31

 

Noctua NH-D15 je super, ali preskupa. NH-D14 je malo stariji model, isto super za 100kn manje, ali po meni opet malo preskupo. Thermalright Macho Rev.B ili X2 ili Cryorig H5 za ~400kn su po meni bolji ulozeno/dobiveno cooleri. Ti su nabavljivi u Uziju kojeg kao da reklamiram, ali ne vidim ijedan drugi ducan da nudi nesto van uobicajene ponude, a u tu ponudu bi za te novce isao Scythe Mugen Max, malo slabiji i bucniji od navedenih.

 

Da, backplate je limic za stavit pozadi maticne, jako bitan dio i mislim da se taj dio u zagradi odnosi samo na FM2+ socket.

 

Clockanje zavisi o primjerku CPUa, a cooleri su tu da imas nize temp prilikom clockanja i nizu buku u odnosu na stock ili neki srednje skupi cooler.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 13:12 (The_Fichek).
7 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ma najbolje mi je da uzmem taj Hladnjak Noctua NH-D15,sad ako je cijena malo vise nema veze bitno da radi slijedecih 5 godina.Samo se pitam dali ce bit prostora jer vidim da je velik pa da grafa i ventilator nebi bili jako blizu...

 

Skoknem do teme za kucista pa da vidim ako postoji zatvoreno kuciste s tihim ventovima.

 

 

hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
domi321 kaže...
The_Fichek kaže...

domi321

Ne smetas. Koliki je onda budzet za cooler?

 Ja bi uzeo ovaj Hladnjak Noctua NH-D15 jer je dosta tih a i ima 5 godina garancije.Gledao sam vodena hladenja al onda bi morao dodat jos 300-400 kuna na ovu cijenu da bi dobio posteno vodeno hladenje s tim da je ono puno glasnije jer ide preko 35db-a dok ovo max 25db-a ali ne znam kak ce biti kad overclockam i7 6700K.

Na koliko bi otprilike GHZ-a mogao ici s tim coolerom da su normalne temperature,mozda 4.5-4.7?

 

BTW

uzeo bi kuciste Corsair spec 03 jer mi se svida izgled a i po recenzijama vidim da je dobro,samo me zanima dali je potrebno stavljati unutra vise od jednog stock ventilatora,gledao sam one quiet corsair ventilatore pa sad dal je to bacanje novaca ili nije.

 

EDIT:

veli dole u opisu (backplate required),zar nije to onaj limic sa straznje strane maticne,moram to onda posebno kupit i jel ima to kod njih

 Samo neke AMD ploče nemaju taj limić, i onda ti to treba. Inače svaka Intelova i većina AMDovih ploča to već ima na sebi.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice