Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.425.176
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
CyberDemonVZ kaže...

Ja sam prešao na NH-D14 :)

Yasyu mislim pokloniti, pa samo gledam dal mi se isplati ulaganje od 55kn za brackete za Intel socket.

 I ja sam ga kupio za 6700k plus dodatni vent za kuciste isto noctua i to hladiiiiiiii a necujno......

Samo pakovanje pokazuje da je top a tek kad izvadis 1300g aluminijuma.....

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
CyberDemonVZ kaže...

Dijelovi za Yasyu su na putu

Pohvala ljudima iz Scythe-a. 10 min nakon uplate mi je stigao mail da kreće pakiranje i slanje isti dan

 

Htio bi napraviti usporedbu između stock coolera i Scythe-a, a da bude čim jednostavnije i sigurnije (ako trenutni cooler slučajno više ne radi kak spada).

 

Prime 95, ili ima neko sigurnije (manje toplo, a isto dobro  ) rješenje?

 

I neko provjereno, a jednostavno i dobro rješenje za mjerenje?

Ja koristim HWiNFO, al bi šogoru htio poslati neki jednostavni program u kojem ne postoji mogućnost očitavanja krive stavke

 

Nešto ovakvo?

http://www.alcpu.com/CoreTemp/

ili

https://www.techpowerup.com/realtemp/

 HW monitor.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Pozdrav! Neupućena djevojka s problemom ima pitanje :) Imam Toshiba M50D-A-10D laptop kojem treba novi hladnjak za procesor jer je ovaj postojeći jako bučan, vjerovatno mi je pao nekada.. Zanima me koji i gdje kupiti :) UNAPRIJED HVALA
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
EnaL kaže...
Pozdrav! Neupućena djevojka s problemom ima pitanje :) Imam Toshiba M50D-A-10D laptop kojem treba novi hladnjak za procesor jer je ovaj postojeći jako bučan, vjerovatno mi je pao nekada.. Zanima me koji i gdje kupiti :) UNAPRIJED HVALA

 http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=coler+Toshiba+M50D-A-10D&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xcooler+Toshiba+M50D-A-10D.TRS0&_nkw=cooler+Toshiba+M50D-A-10D&_sacat=0

neda mi se
11 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?
LJudi moze ko pomoc imam jako iritantan problem sa Corsair H80i V2 znaci stavio sam novi win i cijelo vrijeme pupma dize RPM gore dolje sa 2000 padne na 900 pa svako malo pocne zujati jel zna neko u cem je problem? probo sam nekaj u biosu iskljucivati kao za fan monitoring al nije pomoglo,ubija me ovaj zvuk ako ima ko da zna kako to rijesiti ljubim mu noge!

Video od problema
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

moj frend je imao problem s tim kad je instalirao onaj fan softver od corsaira, sve podivljalo, nismo nasli rijesnje jer je ubrzo stavio nove windowse i od tada sve sljaka!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Dvoumim se između Arctic Liquid Freezer 240 i 360. U praksi bi veći radijator trebao donijeti bolje temperature, ali ovdje nisam baš siguran da bi razlika u cijeni i performansama opravdala kupnju većeg. Na 240 verziji radijator je debeo 38mm, dok je na 360mm debeo 27mm, a debljina radijatora znači dosta. Usporednih testova baš i nema, čak niti u novom Bugu nisu testiralli veći primjerak :(
Ima li ovdje nekoga sa iskustvom oko ovih kulera?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Arabarran kaže...

Dvoumim se između Arctic Liquid Freezer 240 i 360. U praksi bi veći radijator trebao donijeti bolje temperature, ali ovdje nisam baš siguran da bi razlika u cijeni i performansama opravdala kupnju većeg. Na 240 verziji radijator je debeo 38mm, dok je na 360mm debeo 27mm, a debljina radijatora znači dosta. Usporednih testova baš i nema, čak niti u novom Bugu nisu testiralli veći primjerak :(
Ima li ovdje nekoga sa iskustvom oko ovih kulera?

 240 je bog, ne treba ti 360 

7 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

KOJI COLLER ZA I7 6700K?

 

trenutno imam raijitek aidos koji mi je ostao od i5-ice...

u stock loadu ne ide preko 70°C, OC na 4.5 GhZ 1.27V mi ide na max 81-82 u prime95, na realbenchu je par stupnjeva manje,uglavnom ispod 80,

koliko ja vidim prema svim recenzijama tog hladnjaka, to je sve u granicama normale za njega

i5 na stock loadu je išao max 55°C u benchmarcima i stres-testovima

 

što uzeti da mogu ići na jači OC tips 4,7-4,8GHz da temp budu max 80 +/- 1-2 °C?

 

vodeno mogu max 120mm, preferiram ipak zrak ako je moguće?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Noctua ND-14. ferrari medju hladnjacima... Ja ga imam i ne zalim niti centa sto dadoh za njega....4,5ghz na oko 65 stepeni... 1,28V

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
lav1000 kaže...

KOJI COLLER ZA I7 6700K?

 

trenutno imam raijitek aidos koji mi je ostao od i5-ice...

u stock loadu ne ide preko 70°C, OC na 4.5 GhZ 1.27V mi ide na max 81-82 u prime95, na realbenchu je par stupnjeva manje,uglavnom ispod 80,

koliko ja vidim prema svim recenzijama tog hladnjaka, to je sve u granicama normale za njega

i5 na stock loadu je išao max 55°C u benchmarcima i stres-testovima

 

što uzeti da mogu ići na jači OC tips 4,7-4,8GHz da temp budu max 80 +/- 1-2 °C?

 

vodeno mogu max 120mm, preferiram ipak zrak ako je moguće?

 

 

 Noctua nh-d15 je ka stvorena za to

neda mi se
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Ako mu prostor za memoriju nije problem nd-14 je jeftinija  a nista losija. I to poprilicno jeftinija.... za razliku para kupi joc case fan... Ja jesam ;)

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
lav1000 kaže...

S pločom koju imaš mislim da nećeš doći toliko daleko, ali dobro.

To kućište je malo škakljivo što se tiče visine i nigdje ne mogu pronaći koja maksimalna visina CPU hladnjaka ide unutra,

ali mislim da bi Scythe MUGEN Max bio jako dobar odabir, visok 161 mm sa ventilalatorom, svakako probaj malo provjeriti ovo za max. visinu još.

Kolege iznad imaju još bolje prijedloge, isto svakako pogledaj.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2017 15:56 (Valentin17).
7 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

hvala Vam svima na pomoći

najvjerovatnije će biti NH-D14, ali još ću malo čačkati do kupnje

ovo mi se čini moćno, ali cijena u rangu skuplje noctue...

http://www.anandtech.com/show/9415/top-tier-cpu-air-coolers-9way-roundup-review/3

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
lav1000 kaže...

ovo mi se čini moćno, ali cijena u rangu skuplje noctue...

http://www.anandtech.com/show/9415/top-tier-cpu-air-coolers-9way-roundup-review/3

Isto super odabir, ali 99% da ti neće stati u kućište pošto je visok 168 mm.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Usporedjuju top tier coolere, a od Thermalrighta ne uzmu njihov top tier cooler, sramota za jedan Anandtech. To kaj su uzeli je verzija sa 6 heatpipeova, a postoje dizajnom isti cooleri sa 7 i 8 heatpipeova i naravno vecim volumenom. Thermalright Macho Zero nije best buy, a poseban je cini mi se jer su i heatpipeovi pofarbani u crno, sto je naravno vecini nebitno. Thermalright Macho Rev. B (pofarbani Rev. A) koji kosta 40-ak eura je isti cooler uz koji se dobije vent i jedan od najprodavanijih, ako ne najprodavaniji cooler u Njemackoj. Trebali su uzeti Le Grand Macho ili HR-22 model s ventom, ako su i ostali cooleri ranga 80 eura.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2017 18:20 (The_Fichek).
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

A ne znam ako su podaci tocni onda je ovaj aidos kojeg sad imam 136mm visok, imam ovako od oka 3-4cm do bocne strane kucista lufta... znaci stane, dobro ovaj od 168 poprilicno knap ali ako su ovi npr nh d14 i sl. tocno deklarirani na 160mm visine onda bi trebalo bez beda stati

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Polovna Noctua NH-D14 ili novi Thermalright Macho Rev.B ili X2 (Uzishop, cca 400kn) su ti moja preporuka. Ako ides na novu NH-D14, onda si dobro razmisli o Arctic Liquid Freezer 240 za 685kn. Za visinu se ne brini, ona je tocno onakva kako je deklarirano kod tih firmi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2017 18:51 (The_Fichek).
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

vidio sam da se taj arctic opako preporuča, ali gdje ga staviti u moje kučište?

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16811129042

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Nigdje.. Moje misljenje je, da ako mozes izdvojiti 685kn za cooler, mozes i npr. 400kn za kuciste, npr. LC power 983b.. Slozi si prioritete, treba li ti uopce tako jak cooler. Blize 300kn imas i Scythe mugen max, isto super cooler za novce.  

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

nije problem 400kn za kučiste ali onda kao ga žena vidi oderat će me kao musa jarca, ne ginu mi marantice od 3500kn i sl. cooler lako zamaskiram da ga ne vidi :)

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Hahah, a onda neki od onih spomenutih zracnih i to je to. Pogledaj si malo i Njuskalo ili neki drugi oglasnik, ako te interesira polovno. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2017 20:07 (The_Fichek).
7 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

ekipa, evo da se svima zahvalim na pomoći, mugen max je uselio u moju kantu.

 

što se mjesta tiče, stane bez greške, stali bi i hladnjaci koji imaju 168mm visinu deklarirano.

 

što se instalacije tiče, mali zajeb pri kraju, treba jako dug odvijač za stegnuti ga na procesor.

 

performanse, kako sam tražio i kako ste rekli.... 

stock pokazalo max 58°C, 4.7 ghz oc nije prešlo 80°C (prime 95 i real bench sam testirao)

 

hvala još jednom svima koji su sudjelovali u raspravi 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
lav1000 kaže...

nije problem 400kn za kučiste ali onda kao ga žena vidi oderat će me kao musa jarca, ne ginu mi marantice od 3500kn i sl. cooler lako zamaskiram da ga ne vidi :)

 LOL

Vidim da pola forumaša ima ovakve probleme. Čovjek uzme nešto od 400 kuna žena bi odmah 40 000 kn. Da ne zafali.

Sry na Offtopicu.

 

Btw koji će socket ići na nove AMDove procesore?

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 8:28 (axos).
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
axos kaže...
lav1000 kaže...

nije problem 400kn za kučiste ali onda kao ga žena vidi oderat će me kao musa jarca, ne ginu mi marantice od 3500kn i sl. cooler lako zamaskiram da ga ne vidi :)

 LOL

Vidim da pola forumaša ima ovakve probleme. Čovjek uzme nešto od 400 kuna žena bi odmah 40 000 kn. Da ne zafali.

Sry na Offtopicu.

 

Btw koji će socket ići na nove AMDove procesore?

 Nijedan socket ne ide na procesor nego procesor ide na oliti u socket . Šala mala, novi AMD procesori zvani Ryzen idu na AM4 socket

neda mi se
15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav svima :).
Trebam malu pomoc ok okupovine novog hladnjaka za  procesor jer me zujanje ventilatora BOX hladnjaka vec lagano nervira  (frekvencija zvuka je iritirajuca). 
Pronasao sam tri modela koji pasu mojoj maticnoj ploci.
Ima li netko kakva iskustva sa njima?

http://www.mindfactory.de/product_info.php/be-quiet--Shadow-Rock-LP-Topblow-Kuehler_1000375.html

http://www.mindfactory.de/product_info.php/Scythe-Kozuti-Topblow-Kuehler_740827.html


http://www.mindfactory.de/product_info.php/Scythe-Big-Shuriken-2-Rev--B-Topblow-Kuehler_783790.html

Veci hladnjak zbog kucista ne dolazi u obzir...nazalost...
Unaprijed zahvaljujem svima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Maksimus kaže...

Pozdrav svima :).
Trebam malu pomoc ok okupovine novog hladnjaka za  procesor jer me zujanje ventilatora BOX hladnjaka vec lagano nervira  (frekvencija zvuka je iritirajuca). 
Pronasao sam tri modela koji pasu mojoj maticnoj ploci.
Ima li netko kakva iskustva sa njima?

http://www.mindfactory.de/product_info.php/be-quiet--Shadow-Rock-LP-Topblow-Kuehler_1000375.html

http://www.mindfactory.de/product_info.php/Scythe-Kozuti-Topblow-Kuehler_740827.html


http://www.mindfactory.de/product_info.php/Scythe-Big-Shuriken-2-Rev--B-Topblow-Kuehler_783790.html

Veci hladnjak zbog kucista ne dolazi u obzir...nazalost...
Unaprijed zahvaljujem svima.

 Taj zadnji imam u kompu ispod tv-a i mogu reć da solidno hladi a nije puno glasan a ona prva dva neznam.

neda mi se
14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Kupio sam cooler Scythe Fuma sa dva ventilatora koji su sa 4 pina, 1 spojim na matičnu gdje ima samo jedan konektor sa 4 pina a drugi je sa 3 i ako spojim drugi vent na taj onda mi vrti punom brzinom. Ima li kod nas kupiti spliter koji spaja 2 x 4 u jedan?

Dobio sam sa coolerom y spliter ali se spaja jedan vent sa 4 i jedan sa 3 pina. Ima li koje drugo riješenje?

Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2017 22:01 (dastefan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

 Kabel za napajanje za ventilator - 4-pinski PWM - 3-pinski PW....piše da je 4pin -3 pin...jesi siguran da je to to :)

Jeli moguće da ga ima samo u protisa, neda mi se plaćati poštarinu samo za ovo :) ili platiti 80 kn online iz Njemačke

Frka85
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice