Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.420.202
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Valentin17 kaže...
LogicusMPS kaže...

Neman vrimena za zajebanciju.

Kukavice. Bojiš se sigurno.

ps. ja ne bih izdržao sigurno da sam na tvomje mjestu.

 Mislim da sam dva kompa drža van kućišta, na daskama, improvizira i tako to, kacavidom ih palia (kratkospojno) itd, resetira...

Čega da se bojim, ne da mi se trenutno sve razvidavat, pa spajat, pa opet odspajat i montirat u kućište, a i neman vrimena, jučer sam s momačke, još sam pijan, kum sam sljedeću subotu, ako uspijem dotad i pospajat ovo sve bit će sjajno!


13 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
LogicusMPS kaže...
Čega da se bojim

Šalim se malo, bolje da ti to ništa ne diraš.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Nvidia GTX 680 kaže...
LogicusMPS kaže...

Uzea Kraken X62.

Baš me zanima kakvo će bit u odnosu na ovo zračno.

 Kako je glasno reci mi samo tako da mogu mijenjati svoj corsair h80i v2 pre glasan je, ako je tiho kupujem isto. 

 pa uzmes corsair h110 (280mm hladenje) i to ti je to :P inace nzxt i corsair imaju pumpe i radijatore od istog proizvodada (nemislis valjda da svi ti brenodvi rade svoja hladenja ? )  malo dekoracije svoje sa RGB i zakelje svoje high airflow ventove (a nisu nijedan nije tih)  ali ako uzmes 280 mm radijator onda ti tu idu 140mm ventilatori koji onda nemoraju radit na 100% da bi drzali temperature pod kontrolom

14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Giopriest kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...
LogicusMPS kaže...

Uzea Kraken X62.

Baš me zanima kakvo će bit u odnosu na ovo zračno.

 Kako je glasno reci mi samo tako da mogu mijenjati svoj corsair h80i v2 pre glasan je, ako je tiho kupujem isto. 

 pa uzmes corsair h110 (280mm hladenje) i to ti je to :P inace nzxt i corsair imaju pumpe i radijatore od istog proizvodada (nemislis valjda da svi ti brenodvi rade svoja hladenja ? )  malo dekoracije svoje sa RGB i zakelje svoje high airflow ventove (a nisu nijedan nije tih)  ali ako uzmes 280 mm radijator onda ti tu idu 140mm ventilatori koji onda nemoraju radit na 100% da bi drzali temperature pod kontrolom

 Nisam baš siguran. Prijatelj mi ima Corsaira 280m, i pod opterećenjem se čuje pumpa u zatvorenom kućištu, kod mene na X62 je ne čujem ni s otvorenim.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

moguce h110 je jako stari model znaci stariji model pumpe dok je x62 novi  .. ali ukoliko ti nije stalo do RGB ima novih AiO sa istom pumpom  ... ma sada trazim  nesto imao sam link od EKWB-a completan set (cpu,pumpa,radijator i gpu blok, cijevi , fitinzi (reference ... znaci FE, ostale blower kartice od drugih proizvodada , EVGA ftw koja ima reference PCB i ostale takve kartice)) za 250€ ali nemogu ga nac

 

ah evo nasao https://www.ekfluidgaming.com/ek-kit-a240g

ima i samo za cpu za 170€ .... dostava je 5€

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 23:48 (Giopriest).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Nvidia GTX 680 kaže...

NAJ TIŠE vodeno koje je trenutno na tržištu moze link? Sad imam corsair H80i V2 sa jednim hladnjakom manjim i UZASNO zuji onako Wuuuuu pa stane pa ponovo WUuuuuu neznam jel to do softwera ili kaj.temp su u redu

 jesi skinuo software i namjestio rad ventilatora ? ovo sta opisujes zvuci kao da ga imas da nakon odredene temeperature skoci sa 20% na 100% ( znaci jeli imas namjesteno naprimjer da ventovi rade izmedu 30-40c 20%  .... onda da iznad 40 skoce na 50% .... iznad 55c da skoce na 75 % i 1005 za 70c + (ovo je samo rpimjer zavisi koji procesor imas i slicno)

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Nvidia GTX 680 kaže...
LogicusMPS kaže...

Uzea Kraken X62.

Baš me zanima kakvo će bit u odnosu na ovo zračno.

 Kako je glasno reci mi samo tako da mogu mijenjati svoj corsair h80i v2 pre glasan je, ako je tiho kupujem isto. 

 

ako zelis najtise hladjenje, onda ides na air coolere (i to noctual ili be quiet! - cak je i cryorig OK a izgleda bolesno)

7 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

NZXT Kraken su jedna od najtisih AIO

 

X30, X40, X31, X41 i X61 sam osobno koristio tokom godina

 

super je sto imaju varijabilnu pumpu, pa se njeni RPM smanjuju i povecavaju po potrebi, uz naravno ventilatore koje stavis u silent mod

 

jedino kod X31 nisam mogao drzati ispod 900rpm, jer se iz nekoga razloga na brzinama ispod, javljala pumpa svakih 30-40 sec, ono samo napravi "krk" 

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
LogicusMPS kaže...

Prijatelj mi ima Corsaira 280m, i pod opterećenjem se čuje pumpa u zatvorenom kućištu, kod mene na X62 je ne čujem ni s otvorenim.

Bome ja svoju čujem cijelo vrijeme, neovisno o opterećenju. Kućište Fractal R5 sa prozorom, vodeno Corsair H110i GT,

mislim da bi uz Phanteksa mogao promjeniti i vodeno za Kraken X62 ili nešto tiho.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
11 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Evo malo sam lunjo po redditu i ovako su mi rekli da stavim da ventovi nebudu glasni u corsair linku.

 

 

 

Neznam zasto al neko je reko da stavim pumpu na performance mod stalno sad je uvijek skoro na 3000 rpm-a

 

Isto kad sam napravio onaj graf (slika br2) ventovi vise ne rade to WUUUUU pa tiho  pa ponovo WuuuuuWUU

 

Ako neko milsi da mogu nekaj jos promejniti za bolji rezultat neka viče 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Valentin17 kaže...
LogicusMPS kaže...

Prijatelj mi ima Corsaira 280m, i pod opterećenjem se čuje pumpa u zatvorenom kućištu, kod mene na X62 je ne čujem ni s otvorenim.

Bome ja svoju čujem cijelo vrijeme, neovisno o opterećenju. Kućište Fractal R5 sa prozorom, vodeno Corsair H110i GT,

mislim da bi uz Phanteksa mogao promjeniti i vodeno za Kraken X62 ili nešto tiho.

 Brat bratu ja pumpu nikako ne čujem, al stvarno. Ni u Silent modu ni u Performance, maloprije sam baš napravio MAX profil, znači pumpa i ventovi na 100%, i pumpu opet nisam čua, i to sam glavu drža uz kućište.


6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Nvidia GTX 680 kaže...

Evo malo sam lunjo po redditu i ovako su mi rekli da stavim da ventovi nebudu glasni u corsair linku.

 

 

 

Neznam zasto al neko je reko da stavim pumpu na performance mod stalno sad je uvijek skoro na 3000 rpm-a

 

Isto kad sam napravio onaj graf (slika br2) ventovi vise ne rade to WUUUUU pa tiho  pa ponovo WuuuuuWUU

 

Ako neko milsi da mogu nekaj jos promejniti za bolji rezultat neka viče 

 da to je ok  .... mozes i pumpu podesit ako je cujes  ... inace h80i v2 je 120mm aio ali je jako blizu performansama 240mm aio (ima 2 venbta i duplo deblji radijator (ima 5cm radijator) od klasicnih 120mm)   http://prntscr.com/fmlky7  http://prntscr.com/fmlmaf

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2017 23:34 (Giopriest).
11 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Jel ovaj vent dobar ispuh pod tim mislim onaj vent kaj je iza na kucistu koji baca zrak van?

 

https://www.amazon.de/Noctua-L%C3%BCfter-NF-A15-PWM-Anschluss/dp/B00AA8B1MS/ref=pd_sim_147_4?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=XACEBM0SA3YXSR6RPFEZ

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Nvidia GTX 680 kaže...

Ako rupe pašu, zašto ne.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
8 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Sutra mi stize cooler 

e sad kako je najbolje staviti pastu na cpu ? koji sistem zrno rize na sredinu cpu-a  ili razmazati ?

do sad nisam imao iskustva sa tim jer uvjek je bila pasta na cooleru

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Bilo koja metoda, bitno da nije debelo i suho😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Evo ga smontirano napatio sam se ko konj bem ti svabu da nije mogo bolje napravit

imao sam problem oni limici sto drze pumpu nemaju fixne rupe nego sarafi setaju ljevo desno pa ti potrefi rupu na ploci

pastu sam stavio na sredinu cpu-a kao zrno rize mozda malo vise al jbg ko ce ga ocjenit tocno e sad kad sam stavljo na rupe

malo sam mrdo valjda nisam zajebo pastu

radio sam test maximalno ide do 54c dok ovako ako ne diras nista

padne na 29 do 31

inace ovo je u silent modu i primjetio sam jedan problem ne znam zasto ali kada je u silent modu ne gori led logo na pumpi

dok kad je u bios ustiman standard mod tad gori ali fan radi na 1200 rpm pa mi smeta tako da drzim silent jer ga skoro ne cujes

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

o kojem je hladenju rijec?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

e hebes budalu zaborvio napisat glavno lol

i4790

i temperature sobe u trenutku mjerenja je bila 28c

 

cooler je Alphacool Eisbaer 360

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.7.2017 23:26 (ilje2).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ilje2 kaže...

e hebes budalu zaborvio napisat glavno lol

i4790

i temperature sobe u trenutku mjerenja je bila 28c

 

cooler je Alphacool Eisbaer 360

 e sad koliko vidim kad se pumpa usteka svijetli i logo, ako su rpm-ovi premali(shodno tome i napon) u silent modu moze biti da nema dovoljno snage...dali pumpa promjeni zvuk tj dali je tisa, nemislim na vetilatore vec blok koji je na cpu?!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?

ilje2

Koji ti je to program za temperature?

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
The_Fichek kaže...

ilje2

Koji ti je to program za temperature?

 kako neznas?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

za ocitavanje lm-sensors

a ono gore sto vidis je ovo : https://extensions.gnome.org/extension/82/cpu-temperature-indicator/

10 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Samo za linux znači, ako sam dobro skužio. Neda mise tražiti, kaj preporučujete za Windoze tako sažeto i pregledno, a da je malen prozorčić.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.7.2017 0:42 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...
ilje2 kaže...

e hebes budalu zaborvio napisat glavno lol

i4790

i temperature sobe u trenutku mjerenja je bila 28c

 

cooler je Alphacool Eisbaer 360

 e sad koliko vidim kad se pumpa usteka svijetli i logo, ako su rpm-ovi premali(shodno tome i napon) u silent modu moze biti da nema dovoljno snage...dali pumpa promjeni zvuk tj dali je tisa, nemislim na vetilatore vec blok koji je na cpu?!lp

 e iskreno ne znam ja je ni vako ne cujem jedino ventilatori se cuju u standard modu  sta mislis jel moze sta smetat to ako je slab napon  ?

Edit :

vidi sad sam se sjetio kabal za pumpu je 3 pinski a kabal za fanove 4 pinski pwm e sad u biosu je jedna opcija za cpu fan nemam to odvojeno tako da on smanji napajanje i pumpi pumpa tad radi na 1x00 i nesto rpm ne znam tocno sad

sta mislis da li bi smjeo na fanove stavit kabal za silent mod imam jedan od coolermaster fan-a valjda to stima ? isto je pwm

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.7.2017 1:05 (ilje2).
8 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Nasao sam rjesenje posto mi je u biosu jedna te ista opcija za kontrolu cpu fana 3 i 4 pin
kabal od cpu hladnjaka 4 pwm sam usteko u chassis fan tako da sad u biosu mogu kontrolirat posebno pumpu posebno fanove od hladnjaka
nadam se da je to OK

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
The_Fichek kaže...

Samo za linux znači, ako sam dobro skužio. Neda mise tražiti, kaj preporučujete za Windoze tako sažeto i pregledno, a da je malen prozorčić.

 ja iskreno ne znam za win dok sam ih koristo mislim da sam imo onaj hwinfo pa pogledaj ako ti odgovara

10 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Imam to. Mislio sam na neki maleni i pregledni program kao taj shell.

12 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

imam Noctua- d14 di mogu za nju uzeti "nastavak" za am4 da mogu staviti ispod ryzena?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...

imam Noctua- d14 di mogu za nju uzeti "nastavak" za am4 da mogu staviti ispod ryzena?

 http://noctua.at/en/noctua-offers-upgrade-kits-for-amd-s-ryzen-platform-free-of-charge

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice