Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.421.340
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...
Kalmageddon kaže...

Pitanje ekipa , da li bi se na konfu pod Moj PC isplatilo ubaciti neko AIO vodeno, ako da, koje, i gdje ga montirati(na vrh ili naprijed) i na koju stranu ventovi da pusu? tnx

Definiraj "isplativo", ako mislis da ces imat znatno bolje temperature, i neces bas, izvuc ces mozda ekstra 100mhz...

 Bolje temperature na stock clocku, bolji izgled kucista, tise hladjenje , itd.. Mozda ici na Kraken x41..Na tu foru sam nesto mislio..Ili na x62.. :D

14 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ako ga drzis na stocku onda te bolje temperature nisu nikakav argument jer je posve nebitno jel ti cpu na 65°C ili 73°C. 

Ako ti je izgled napet to je ok, al za buku je isto vrlo upitno dal ces ju smanjit, u idleu dok gledas filmove ili surfas internetom lako se moze dogodit da ce aio bit akusticno neugodniji jer ces cuti pumpu... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Kalmageddon kaže...
ansha kaže...
Kalmageddon kaže...

Pitanje ekipa , da li bi se na konfu pod Moj PC isplatilo ubaciti neko AIO vodeno, ako da, koje, i gdje ga montirati(na vrh ili naprijed) i na koju stranu ventovi da pusu? tnx

Definiraj "isplativo", ako mislis da ces imat znatno bolje temperature, i neces bas, izvuc ces mozda ekstra 100mhz...

 Bolje temperature na stock clocku, bolji izgled kucista, tise hladjenje , itd.. Mozda ici na Kraken x41..Na tu foru sam nesto mislio..Ili na x62.. :D

 

bilo koji top of the line air cooler (be quiet, noctua, cryorig) je isplativiji od AIO

tisi (nema buke/zujanja pumpe), nemoras se brinuti oko kvarova (eventualno ventilatore zamjeniti) i hoce li ti tekucina ubiti ostale komponente, jeftinije i jednako dobro hlade kao AIO od 1000 i kusur kuna + AIO mora raditi duze nakon loada da bi spustio temperature (jer treba neko vrijeme tekucini da se ohladi)

 

vodena hladjenja se uzimaju za HEDT platforme koje stvarno puno topline izbacuju (threadripper, x299, etc) i kao sminka za pokazivanje frendovima

 

ako i dalje planiras prijeci (baciti novce u svom slucaju) na vodeno, onda je malo bitno koje ces uzeti jer svi nabavljuju pumpe/radijatore od istog proizvodjaca (asustek) - jedino se razlikuju po ventilatorima

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2018 12:58 (Fanu).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Kalmageddon kaže...
ansha kaže...
Kalmageddon kaže...

Pitanje ekipa , da li bi se na konfu pod Moj PC isplatilo ubaciti neko AIO vodeno, ako da, koje, i gdje ga montirati(na vrh ili naprijed) i na koju stranu ventovi da pusu? tnx

Definiraj "isplativo", ako mislis da ces imat znatno bolje temperature, i neces bas, izvuc ces mozda ekstra 100mhz...

 Bolje temperature na stock clocku, bolji izgled kucista, tise hladjenje , itd.. Mozda ici na Kraken x41..Na tu foru sam nesto mislio..Ili na x62.. :D

 Arctic liquid 120/240 jedni od najboljih i najtisih aio hladenja, neznam uopce zasto gledas bilo kaj drugo, jedino ak ti je bitan rgb.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Fanu kaže...

 

bilo koji top of the line air cooler (be quiet, noctua, cryorig) je isplativiji od AIO

tisi (nema buke/zujanja pumpe), nemoras se brinuti oko kvarova (eventualno ventilatore zamjeniti) i hoce li ti tekucina ubiti ostale komponente, jeftinije i jednako dobro hlade kao AIO od 1000 i kusur kuna + AIO mora raditi duze nakon loada da bi spustio temperature (jer treba neko vrijeme tekucini da se ohladi)

 

vodena hladjenja se uzimaju za HEDT platforme koje stvarno puno topline izbacuju (threadripper, x299, etc) i kao sminka za pokazivanje frendovima

 

ako i dalje planiras prijeci (baciti novce u svom slucaju) na vodeno, onda je malo bitno koje ces uzeti jer svi nabavljuju pumpe/radijatore od istog proizvodjaca (asustek) - jedino se razlikuju po ventilatorima

1. boldano- moze biti, ali i ne mora...

 

2. boldano- Jesi siguran da jednako i dobro hlade kao AIO od 1000+ kn? I zasto bi AIO morao raditi toliko "duze"? Sto ako komp radi od 0-24?

 

3. boldano- ne mora biti i nije pravilo

 

4. boldano- zasto bi bacio novce? Pumpe radijatore radi isti proizvocad, asustek, wtf, koji je to proizvodac?  I ventilatori su drugaciji, i radijatori, a eventualno pumpe su od 1-2 proizvodaca...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
11 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Znaci konacan zakljucak mi se svede da zadrzim ovaj Enermax Black Twister, eventualno nabacim gore neki Noctua ventilator umjesto stock-a i to je to :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Kalmageddon kaže...

Znaci konacan zakljucak mi se svede da zadrzim ovaj Enermax Black Twister, eventualno nabacim gore neki Noctua ventilator umjesto stock-a i to je to :D

 noctua ventilator za cpu ti je minimalno 145kn...f12-tica!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

https://www.adm.hr/search.asp?upit=NF%20F12%20PWM

 

Mislio sam ovaj NF-F12 ..Jesu ovaj obicni smedji i ovaj cromax identicni po materijalu i performansama, samo je drugacija boja jel tako? :D tnx

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Kalmageddon kaže...

Znaci konacan zakljucak mi se svede da zadrzim ovaj Enermax Black Twister, eventualno nabacim gore neki Noctua ventilator umjesto stock-a i to je to :D

St ce ti to? Nema potrebe...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Kalmageddon kaže...

https://www.adm.hr/search.asp?upit=NF%20F12%20PWM

 

Mislio sam ovaj NF-F12 ..Jesu ovaj obicni smedji i ovaj cromax identicni po materijalu i performansama, samo je drugacija boja jel tako? :D tnx

 Da, razlika je boja i ovi dodatni gumeni kutevi. Performanse su iste.

14 godina
moderator
online
Koji CPU cooler kupiti?

Koji ventilator uzeti za Scythe Mugen 2?

 

Original Slip Stream ili ima neki bolji za slične novce?

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
XXX-Man kaže...

Koji ventilator uzeti za Scythe Mugen 2?

 

Original Slip Stream ili ima neki bolji za slične novce?

1200rpm verzija ti je original...bolji od toga ti je 1600 verzija, dosta glasnija...24db vs 33..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 23:05 (Stjepanj).
14 godina
moderator
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Stjepanj kaže...

1200rpm verzija ti je original...bolji od toga ti je 1600 verzija, dosta glasnija...24db vs 33..lp

 Ne, original je PWM 0-1300rpm

https://www.links.hr/hr/ventilator-scythe-slip-stream-120mm-pwm-050908259

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 23:10 (XXX-Man).
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Evo kratko ekipa, 

 

čitao samo malo ovu temu unazad, moju PC konfiguraciju možete vidjeti u profilu, koristim cooler koji sam dobio sa procesorom, malo je teško opisati koliko se teško nosi sa temperaturom u maloj sobici, pogotovo ljeti, a da ne govorim koliko buči...

 

Dakle tražim osvježenje u vidu silent coolera, eventualno bi probao malo overclockati i procesor (sa ovim ventilatorom skoro pa nije išlo), pa mi je izbor pao na ovaj dvojac, iako su mi malo preko budžeta:

 

 

https://www.mikronis.hr/hladnjak-cooler-master-hyper-212-evo-za-cpu-p-n-rr-212e-16pk-r1.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.links.hr/hr/cooler-scythe-mugen-max-scmgd-1000-socket-775-1155-1156-1150-2011-am2-am2-am3-am3-fm1-fm2-fm2-050903311?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Vaša mišljenja i savjeti?

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Electroroll kaže...

 

Vaša mišljenja i savjeti?

Max-a uzmi od to dvoje, 212-ka ne vrijedi skoro 300kn...

11 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Max definitivno

razorblade
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Uvijek je tako, zadaš si neki budžet i onda potrošiš 30 posto više 

9 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav !

Moze li netko preporuciti neki dobar hladnjak za ryzen 7 1800X,mislio sam uzet mugen al ni vodeno hlađenje nije iskljucena opcija.

Samo da dobro hladi,a da mi se ne cuje bas previse posto ovaj sadasnji na phenom II x4 955 BE buči ko da stojis kraj aviona.

Gledao sam ovako obican neki mugen uzet on je po 500 kn mislim,a COOLERMASTER MasterLiquid 240 ili COOLERMASTER MasterLiquid 120 gledao sam ova 2 neki ih preporucuju pa opet bi htio vase prof misljenje

Burky
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Ak ti se ide na vodeno moze ici na masterliqud 240 ili nesto skuplju soluciju liquid freezer 240.

Za zrak ti je u tom cjenovnom rangu odlican hladnjak dark rock 4.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

vidim da je masterliquid 240 50 kn skuplji od dark rock4.Iako mi 50 kn ne igra neku veliku ulogu vidim da je masterliquid 240 bučniji,oko 45 db dok je dark rock4 do 21.5 db max

sad nisam pametan ako ce dark rock isto hladit kao i vodeno uzeo bi njega jer je tiši al ako ce vodeno bit 2x bolje onda zasto ne vodeno

ovaj sad mi buči ko da je avion jer je 8 cm ventilator pa kad sam mjerio ispalo mi je do 56 db.

Burky
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Burky1950 kaže...

vidim da je masterliquid 240 50 kn skuplji od dark rock4.Iako mi 50 kn ne igra neku veliku ulogu vidim da je masterliquid 240 bučniji,oko 45 db dok je dark rock4 do 21.5 db max

sad nisam pametan ako ce dark rock isto hladit kao i vodeno uzeo bi njega jer je tiši al ako ce vodeno bit 2x bolje onda zasto ne vodeno

ovaj sad mi buči ko da je avion jer je 8 cm ventilator pa kad sam mjerio ispalo mi je do 56 db.

Brzinu ventova sam podesis...

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Imao sam dark rock 3, a na vodeno isao najvise radi estetike. Za moje uho su fanovi od masterliquida bucni od 1000 pa na dalje, imaju neki iritantan vibrirajuci zvuk.

Ono sto mozes napraviti je staviti fanove sa ml-a na kuciste i uzeti neke bolje za ml, tako sam ja, od prije sam imao par odlicnih 120 ventova.

Kako god okrenes dr4 je neusporedivo tisi, a hladit ce par stupnjeva losije, ako vodeno nije uvjet bolje ti je ici na dr4, samo pripazi da li ti stane u kuciste.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2018 14:28 (war3_tft).
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...
Electroroll kaže...

 

Vaša mišljenja i savjeti?

Max-a uzmi od to dvoje, 212-ka ne vrijedi skoro 300kn...

 OK, onda još jedno pitanje, ako smatram da nemam potrebe ići na mugen ili 212 jer neću ići na neki extremni overclocking i slično, što bi preporučili do nekih 250 kn? 

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Electroroll kaže...
ansha kaže...
Electroroll kaže...

 

Vaša mišljenja i savjeti?

Max-a uzmi od to dvoje, 212-ka ne vrijedi skoro 300kn...

 OK, onda još jedno pitanje, ako smatram da nemam potrebe ići na mugen ili 212 jer neću ići na neki extremni overclocking i slično, što bi preporučili do nekih 250 kn? 

 https://www.links.hr/hr/cooler-lc-power-lc-cc-120-cosmo-cool-socket-775-1150-1151-1155-1156-1366-2011-2011-3-fm1-fm2-am2-am2-am3-am3-am4-050903309?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Imam mjesta u kutiji i previse sada je pola prazno jer velika je zellman z11 neo. Mislim da cu onda ipak ici na dr4,a kasnije ak bude nadogradnje ic ce vodeno.

Hvala vam ! 😊

Burky
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2018 12:33 (Electroroll).
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

I na kraju..LC POWER 120, otišao u dućan, kupio arctic pastu i njega, slagao ga 45 min i piči...

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Electroroll kaže...

 slagao ga 45 min

 Pa kako?

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Vjerojatno s guštom, zgledalo je kao vodenje ljubavi polako i dugo😂😂😂💣👊👍lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Hahaha prvi put mi je ovo slaganje coolera, a da nije stock. Pa malo upali youtube, pa malo zapekao stock cooler i procesor, pa malo usisaj kućište, i tak...

 

Sve u svemu, ja sam zadovoljan, dignuo sam proc malo preko 4 Ghz i radi OK, sa tim da ni u tome nisam stručnjak, a sve radi kao podmazano...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice