Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.421.342
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
8 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

A to mi je, ako cu vec davati takve pare, ici cu na aio......

 

ili trpiti tower cooler, koliko god da mi se ne svidjao....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Damir22 kaže...

Stavi aio, imas estetiku, imas performance i u budućnosti za svaki drugi procesor...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 10:02 (Tomo53nja).
8 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Tu sam te cekao.....

Koji aio, a da ne kosta kao pola bubrega ;)
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Damir22 kaže...
Tu sam te cekao.....

Koji aio, a da ne kosta kao pola bubrega ;)

Mozes i zracno tipa ljepsih frezzera 33 ili 34, pa scythe mugen 3 ili 4, hyper 412s, 612s, nesto thermalrighta i sl...Od vodenih redom bi ja isao ovako nekako Fractal s24, artic 240 mm od novijih jer nisu preskupi, dok bi nzxt od 240 mm ili 280 mm kao i corsair h100i, gtx, fractal celsius s36 i slicne trazio nesto polovno jer su u trgovinama i dalje preko 900 i 1000 kn... 

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Planiram uzeti novo kučište nzxt h500i white pa bih odmah i zamjenio svoj vrhunski,prastari Zalman cnps 11X, e sad gledao sam malo AIO imam i5 9600k. Znam da nisu jednaki ovi nabrojeni no cjenovno su tu negdje u cca 150-200kn razlike

 

1 Cooler Master - ML120L RGB
3 Cooler Master ML 240l RGB
0 NZXT Kraken M22
0 DeepCool Captain 240ex
3 Nešto drugo?
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Frenkyca kaže...

Planiram uzeti novo kučište nzxt h500i white pa bih odmah i zamjenio svoj vrhunski,prastari Zalman cnps 11X, e sad gledao sam malo AIO imam i5 9600k. Znam da nisu jednaki ovi nabrojeni no cjenovno su tu negdje u cca 150-200kn razlike

 

 Perfomansama cm 240ml ili Arctic Cooling freezer 120, Ac je nesto kvalitetniji, stane u svako kuciste, veca garancija, bolje cijevi, osobno ljepsi, pumpa necujna.

8 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
IvanBrekalo kaže...
.... Arctic Cooling freezer 120, Ac je nesto kvalitetniji, stane u svako kuciste, veca garancija, bolje cijevi, osobno ljepsi, pumpa necujna.

 Cooling freezer ili si mislio na Artic liquid freezer, posto ovog prvog ne mogu pronaci nigdje ;)

 

Inace i mene ovo zanima, zelja je na svoj r5 staviti neko aio,da nije preskupo, a opet da dobro hladi....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 12:59 (Damir22).
15 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Koliko vidim kod nas ga nema za kupiti,teko 360 verzija koja je 1000kn 

8 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Nemogu nigdje naci nista, barem ne ovdje, ima li itko iskustva sa slijedecim

 

silentium navis 120pro

gamdias e1a

lc-120-lico

 

prije nego sto pocne drvlje i kamenje, ovo je low end strana aio-a, no po nekim dostupnim testovima, uopce nisu losi, za cjenu u pravilu ispod 400kn, ispada da nude stvarno ok performanse u rangu neznatno jeftinijih zracnih coolera...

 

Neka misljenja, mozda netko isprobao nesto od navedenog?

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Damir22 kaže...

Nemogu nigdje naci nista, barem ne ovdje, ima li itko iskustva sa slijedecim

 

silentium navis 120pro

gamdias e1a

lc-120-lico

 

prije nego sto pocne drvlje i kamenje, ovo je low end strana aio-a, no po nekim dostupnim testovima, uopce nisu losi, za cjenu u pravilu ispod 400kn, ispada da nude stvarno ok performanse u rangu neznatno jeftinijih zracnih coolera...

 

Neka misljenja, mozda netko isprobao nesto od navedenog?

 Čemu se zafrkavat s tim pored recimo Noctua NH-L12S ili NH-U12S ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 19:59 (lllnuclearlll).
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Frenkyca kaže...

Koliko vidim kod nas ga nema za kupiti,teko 360 verzija koja je 1000kn 

 Da neznam zasto ih nema, onda ti ostaje CM 240 verzija, osobno nebi nista drugo uzimao!

Inace kolega s foruma prodaje ovo cudoviste za 500-tinjak kuna:

https://www.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-artic-liqvid-360mm-push-pull/266290.aspx

iz Splita je.

15 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
IvanBrekalo kaže...
Frenkyca kaže...

Koliko vidim kod nas ga nema za kupiti,teko 360 verzija koja je 1000kn 

 Da neznam zasto ih nema, onda ti ostaje CM 240 verzija, osobno nebi nista drugo uzimao!

Inace kolega s foruma prodaje ovo cudoviste za 500-tinjak kuna:

https://www.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-artic-liqvid-360mm-push-pull/266290.aspx

iz Splita je.

 Da i ja isto mislim da ce to ostati jedina opcija, prodao je kolega bio javio sam mu se

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Frenkyca kaže...
IvanBrekalo kaže...
Frenkyca kaže...

Koliko vidim kod nas ga nema za kupiti,teko 360 verzija koja je 1000kn 

 Da neznam zasto ih nema, onda ti ostaje CM 240 verzija, osobno nebi nista drugo uzimao!

Inace kolega s foruma prodaje ovo cudoviste za 500-tinjak kuna:

https://www.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-artic-liqvid-360mm-push-pull/266290.aspx

iz Splita je.

 Da i ja isto mislim da ce to ostati jedina opcija, prodao je kolega bio javio sam mu se

 Nema tu kod nas nekoga izbora a i rijetko koji Aio se moze uopce mjeriti s AC proizvodima, velim cijenom i perfomansama 120-tke je jedino taj 240mm od CM konkurentan.

Mozda da posaljes u Links mail pa ih pitaj dali je moguce naruciti AC, ili u neku drugu trgovinu.

Evo ovdje pise da je moguce naruciti 240mm verziju, provjeri ako te zanima 120mm verzija:

https://www.svijet-medija.hr/art/hladenje-za-procesor-arctic-liquid-freezer-240/84278

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 20:15 (IvanBrekalo).
8 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
lllnuclearlll kaže...
 Čemu se zafrkavat s tim pored recimo Noctua NH-L12S ili NH-U12S ?

 

A cuj, nekome se te noctue uopce ne svidjaju, netko bas zeli aio....

 

Ustvari ovdje me vise cudi nedostatak ikakvih informacija, da su negativne shvatio bih, ovako ispada da to nitko ni ne zeli isprobati, sto opet, moze govoriti puno...a i ne mora....

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
5 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

AC Freezera nema jer ih vise ne prizvode EOL su.

 

Dolaze sad za koji mjesec/dva.

 

Jedino ces ih naci ako netko ima jos na zalihi od prije

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Kaj novi model?
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
IvanBrekalo kaže...
Kaj novi model?

 novi model / nova generacija kako god 

 

vjerovatno ce nabacit RGB i nove pumpe, Asetek Gen5 cini mi se da su na postojecima

 

uglavnom bit ce nesto novo na jesen, za sada ove postojece ne proizvode vise, zato ih je tesko i naci po ducanima, jer su manje vise rasprodani

www.youtube.com/TerabitTV
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Hvala na infu, bome prvi glas!🍻
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Naišao sam još na neku marku meni nepoznatu Gamdias CHOINE M1A 280R i M1A 240R

 

https://www.gamdias.com/component/index.php/cooling-1/chione-m1a-280r

 

Dobar test za njega

 

RGB mi je lijepsi nego na cooler masteru, i fora mi je sto ne moras u programu nista dirati... nego sve mozes namjestiti preko daljenskog, no cijena je nekih 200kn visa od cooler mastera ml240l

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Za taj gamdias sam i ja pitao, doduse za 120 varijantu.

Nije idealan jer vent nije pwm, vec imas fixne brzine, no za 400kn vjerujem da ce mi to biti slijedeca investicija, lijepo izgleda, kazu da dobro hladi, gledao sam neki video live hdje ga je tip instalirao i testirao, kaze da su temperature jako dobre.....

Opet, web narudzba, par dana test, ako je bas smece ide u povrat i amen.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Damir22 kaže...
Za taj gamdias sam i ja pitao, doduse za 120 varijantu.

Nije idealan jer vent nije pwm, vec imas fixne brzine, no za 400kn vjerujem da ce mi to biti slijedeca investicija, lijepo izgleda, kazu da dobro hladi, gledao sam neki video live hdje ga je tip instalirao i testirao, kaze da su temperature jako dobre.....

Opet, web narudzba, par dana test, ako je bas smece ide u povrat i amen.....

 moj nedelidani 8600k je u tom testu na 73°c, AC liquid 120mm se nije ni zavrtio, bjezi od toga..

8 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Gledao sam na r5, ovo su neke ok temperature, u rangu lc-120 zracnog. S time da je ovo prva revizija aio, druga je navodno jos bolja s vise mogucnosti.

 

 

https://www.mygarage.ro/teste-si-review-uri/407152-review-cooler-aio-gamdias-chione-e1-120-a.html

 

Nisam pametan, no za tu cijenu i nije neki izbor aio-a, ili ovaj ili silentium, koji je (ispada) nesto bolji, a jos malo jeftiniji, no nije rgb...

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Najavljeni su novi AIO koje budu izadli ovo ljeto i te krecu u prodaju u jesen zimu, pa se budem malo jos strpio...

 

Novi od DeepCool meni pre dobro izgledaju

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav ekipa, da li itko zna gdje mogu nabaviti bracket za ovaj cooler dok ne nabavim nesto bolje. (AM4 ploča)

Mislio sam da je na šarafe ali dok sam ga izvadio je na kukicu pa se mogu hebat lagano. 

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2019 10:00 (Tommy_123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Tommy_123 kaže...

Pozdrav ekipa, da li itko zna gdje mogu nabaviti bracket za ovaj cooler dok ne nabavim nesto bolje. (AM4 ploča)

Mislio sam da je na šarafe ali dok sam ga izvadio je na kukicu pa se mogu hebat lagano. 

 Svaka am4 ima bracket za njega ,a to sta se sarafi ,si morao skinut taj isti bracket prije.

DeaathDealer
13 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Aj bas cu pogledat doma ali mislim da to nemam.

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Tommy_123 kaže...

Aj bas cu pogledat doma ali mislim da to nemam.

 Kao što Master kaže...ako imaš amd matičnu, sa svim dijelovima, onda imaš i to. Ona dva plastična komada koja su zavidana na matičnu, ta dva komada su mounting za taj hladnjak.

4 godine
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Jep, iako još će se malo čekat, možda oko 2 mjeseca do pune dobavljivosti. Ali svakako će bit ove godine.

11 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

be quiet! Silent Loop 240mm

Corsair Hydro H100i RGB

TT Water 3.0 Riing RGB 240

Corsair Hydro H100i Pro

Alphacool Eisbaer LT360

CoolerMaster Masterliquid ML360R RGB

 

Ići će u Cooler Maser MasterCase H500P, a što će točno hladiti, to ćemo još vidjet

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice