Nadogradnja processora

poruka: 10
|
čitano: 965
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja processora

Imam pitanje da li cu moci staviti Intel Core 2 Duo E8400 odnosno zamijenit sa  Intel Pentium D 915 , koristim ovu maticnu plocu: ASRock G41M-S3.
Vidio sam da postoji mogucnost da imas npr socket 775 i stavis drugi processor socket 775 i da nece radit?
Sutra bih se trebao nac sa tipom da kupim processor pa ne zelim sad kupit pa da mi nece radit.

Molim brz odg:)

Hvala. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja processora
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja processora

Hvala, neznam kako se nisam sjetio prije pogledat na ASRock stranici.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja processora
Cromar kaže...

Hvala, neznam kako se nisam sjetio prije pogledat na ASRock stranici.

 

Koliko dajes za to? Radije uzmi Quad Core Xeon 771 sa adapterom za 775!

11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja processora

Upravo sam ga kupio odnosno dosao doma mislio sam  ga kasnije stavit ili sutra, zanima me da li mogu samo stavim , zamijenit i to je to ne moram nista radit? Na ASRock stranici pise za taj processor BIOS- ALL znaci ne moram nista update samo zamijenim i to je to?

 

Edit- Platio sam 230 kuna inace pise da prodaje za 300 ali sam uspio malo snizit.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 19:10 (Cromar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja processora
Cromar kaže...

Upravo sam ga kupio odnosno dosao doma mislio sam  ga kasnije stavit ili sutra, zanima me da li mogu samo stavim , zamijenit i to je to ne moram nista radit? Na ASRock stranici pise za taj processor BIOS- ALL znaci ne moram nista update samo zamijenim i to je to?

 

Edit- Platio sam 230 kuna inace pise da prodaje za 300 ali sam uspio malo snizit.

Tako je zamjenis, mozda budu neki errori nebrini nista on ce ga prepoznati, nema tu mudrolije. Upalis pc i to je to.

Quad core XEON ti je inace 250. 12 mb cache, u rangu sa q9650-q9550
http://www.njuskalo.hr/procesori/intel-xeon-quad-core-e5430-2.66ghz-12m-1333mhz-oglas-11134507

13 godina
offline
Re: Nadogradnja processora

Na početku će te obavijestiti da je prepoznao novi CPU, tražit će odobrenje (F1 obično). No, u windowsima ti se možda bude desilo da ti ga neće prepoznati, pa samo odeš u device manager, pod procesore i samo tamo removaš stari procesor.. i onda vjerovatno će te tražit restart i to je to. Eventualno, zbog nekih komplikacija ćeš možda morati clear-ati BIOS, ako neće pokrenuti sustav. To izvadiš bateriju s matične na koju minutu i vratiš. I treće, možda ćeš morati staviti u BIOS-u postavke množitelja i ostalog na automatic. Ali to sa cleeranim BIOS-om sve i je postavljeno. Zapravo, da sam na tvom mjestu, ja bih prvo clearao BISO. Kad kreneš sve to mijenjat izvadiš bateriju i taman dok završiš staviš ju nazad i to je to. Good luck. 

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja processora

Da sam bar nasao taj xeon quad prije , kako da resetam BIOS na tvornicke postavke?
Ovo sa baterijom znam napravit. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja processora

Zamjenio sam , nisam nista trebao resetat samo kompjuter nakon sto je skenirao processor novi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja processora
Cromar kaže...

Da sam bar nasao taj xeon quad prije , kako da resetam BIOS na tvornicke postavke?
Ovo sa baterijom znam napravit. 

Ima ih na njuškalu koliko želiš! Ja nedavno napravio modifikaciju :-)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice