Najbolji gaming procesor(i)

poruka: 11
|
čitano: 12.066
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Najbolji gaming procesor(i)

Pozdrav,

 

Po vama koji je najbolji gaming procesor,

 

sada b as gledam intel i7 ima 4 jezgra dok ovaj novi amd fx ima 8 jezgri

 

koja su vasa iskustva i prjedlozi ?

 

edit: dali je klokanje dobro za laptop,negdje sam procitao da nije nikako preporucljivo za laptop zbog zagrijavanja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2013 15:18 (Arena).
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najbolji gaming procesor(i)

Bilo koji procesor novije generacije i srednjeg višeg i višeg segmenta (ne znam kak da se izrazim) je sasvim dovoljan da iskoristi sve potencijale sadašnjih grafičkih, a i dobar dio budućih.

 

Dakle i5, i7 Sandy i Ivy Bridge i FX aktualni su i više nego dovoljni.

 

Laptopi se ne overclockaju baš iz razloga koje si naveo.

 

Kad već hoćeš izbor za najbolji procesor trenutno, onda bi to bio i7-3970X, cijena oko 1000 eura.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2013 15:38 (lllnuclearlll).
12 godina
protjeran
offline
Re: Najbolji gaming procesor(i)
i7 kaj drugo:) al bez dobre graficke "djabe" ti i on....
Rasturam na i7-920@3.8ghz + ArticCooling Freezer 13 + ASUS P6T Deluxe Ver.2 + MSI Radeon R6850 Cyclone OC Power Edition 1GB 1010/4880mhz
12 godina
neaktivan
offline
Najbolji gaming procesor(i)

Evo moja konfiguracija,jedino me zeza sto mi je graficka integrisana,

 

http://www.bcgroup-online.com/proizvodi/laptop-i-notebook-racunari/dell-Inspiron-N5110(i7_2670QM,4GB,500GB,GT-525M)-15384/

 

Znaci kada igram neke novije igre,recimo far cry 3 malo stopa,pa moram da igram na medium...po vama jel to do graficke ili ?,doduse imam sistem od 32 bit-a pa mi i ne ocitava sav ram..

 

 

A ovo sto se tice procesora,sve ja to znam,nego sada sastavaljam novi pc,tacnije kupim jedan dio pa sacekam da mi neke pare legnu pa uzimam drugi iz toga razloga sam vas pitao za iskustva jel bi prvo naravno uzeo procesor..

 

treba mi znaci pc koji ce narednih nesto godina da bude brz i u koraku sa najnovijim igricama,pa me zanima ovaj amd fx,kada bi ste vi uzimali amd koji bi ste uzeli,najnoviju generaciju fx-a (ako moze neki link sa preporukom)

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2013 19:48 (Arena).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najbolji gaming procesor(i)
12 godina
neaktivan
offline
Najbolji gaming procesor(i)

Poz,

 

Treba mi AMD

 

Znaci ovaj Phenom 2 x4 965 je najbolji amd procesor ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji gaming procesor(i)
Arena kaže...

Poz,

 

Treba mi AMD

 

Znaci ovaj Phenom 2 x4 965 je najbolji amd procesor ?

Nije najbolji njihov proc, ali ako ti treba za igranje ne gledaj dalje.

LoL acc THCJoshi
12 godina
neaktivan
offline
Najbolji gaming procesor(i)

Da,al bas me zanima koji je njiihov najbolji

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji gaming procesor(i)

FX8350

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji gaming procesor(i)

Već je referirano na Tomshardware portal, ali evo zaključka o izboru procesora za gejming:

 

Although they sound impressive, those advantages don't necessarily translate into significant performance gains in modern titles. Our tests demonstrate fairly little difference between a $225 LGA 1155 Core i5-2500K and a $1000 LGA 2011 Core i7-3960X, even when three-way graphics card configurations are involved. It turns out that memory bandwidth and PCIe throughput don't hold back the performance of existing Sandy- and Ivy Bridge-based machines.

Where we do see the potential for Sandy Bridge-E to drive additional performance is in processor-bound games like World of Warcraft or the multiplayer component of Battlefield 3. If you're running a three- or four-way array of graphics cards already, there's a good chance that you already own more than enough rendering muscle. An overclocked Core i7-3960X or -3930K could help the rest of your platform catch up to an insanely powerful arrangement of GPUs.

To summarize, while we generally recommend against purchasing any gaming CPU that retails for more than $230 from a value point of view (sink that money into graphics and the motherboard instead), there are those of you who have no trouble throwing down serious money on the best of the best, and who require the fastest possible performance available. If this describes your goals, the Intel Core i7-3930K is for you.

www.rigburning.comule.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Najbolji gaming procesor(i)

Koji procesor je najbolji za ovu matičnu: Asrock EX 970...Imam 1200kn za novi procesor može biti i jeftiniji samo da bolesno oc-a

Prodajem matičnu ploču GA-78LMT-S2P stara 8mjeseci garancija u Protisi Cijena 250-200kn
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice