P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?

poruka: 21
|
čitano: 2.377
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?

Zdravo imam plocu ASUS P8H67-M PRO i na njoj sad imam I5-2500..Dali bi ja mogao uzeti I5-3570k i stavit ARTIC FREEZER 33 ESPORTS kuler ,umjesto STOCK kulera.Dali se isplati,i dali ce mi podrzat maticna I5 3570k i dali mogu sta spalit overklokom.HVALA

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?
Ne mozes oc na toj ploci, mozes nesto sitno preko bclk, ali to nije preporucljivo ako neznas sta radis. Skupljaj pare za novu platformu, barem neki ryzen 2200g, b350 i 8gb ddr4 ili cekaj izlazak zen3 pa onda mijenjaj.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
protjeran
offline
Re: P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?
Patrick_cro kaže...
Ne mozes oc na toj ploci, mozes nesto sitno preko bclk, ali to nije preporucljivo ako neznas sta radis. Skupljaj pare za novu platformu, barem neki ryzen 2200g, b350 i 8gb ddr4 ili cekaj izlazak zen3 pa onda mijenjaj.

 i kaj bi tocno dobio time? bacen novac, covjek vec ima 4 core cpu istina nesto losijih perfomansi no davati tolike pare za to nema smisla, isplativije uzeti neki polovni i7 ili ici na nesto puno jace/novije.lp

Intel Core™ i7 Forever
6 godina
neaktivan
offline
Re: P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?

Posto ja imam u kompu ZOTAC 1070 MINI 8GB..i malo mi dere procesor u igrama..igrao sam witcher 3 sve na max i full hd i fps 60 a nekad najvise padne do 45FPS al zato procesor 95-100% iskoriscen a graficka 60-70%..i bude 90 stepeni procesor posto imam intel stock kuler..Planiram uzeti ARTIC FREEZER 33 ESPORTS..da malo dobijem.na izgledu a i hladjenju.Misljenje?

12 godina
protjeran
offline
Re: P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?
KocoxGamer kaže...

Posto ja imam u kompu ZOTAC 1070 MINI 8GB..i malo mi dere procesor u igrama..igrao sam witcher 3 sve na max i full hd i fps 60 a nekad najvise padne do 45FPS al zato procesor 95-100% iskoriscen a graficka 60-70%..i bude 90 stepeni procesor posto imam intel stock kuler..Planiram uzeti ARTIC FREEZER 33 ESPORTS..da malo dobijem.na izgledu a i hladjenju.Misljenje?

ma mozes ti uzeti taj cooler imat ces manje temperature i moci ces ga upotrijebiti u buducnosti, no on ti nece skinuti load na cpu jer je prestar i preopterecen, treba ti nekaj novije i jace a to ovisi o tvom budgetu, ako mozes to prodati pa nadoplatiti za nesto novije javi.lp

Intel Core™ i7 Forever
6 godina
protjeran
offline
P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?

i7 2600 K se može naći za 700 kn a opet, što je napravio ?!

najbolja mu je opcija sakupiti novac za polovni ryzen 1600 x za slične pare a satre starog i7 u svim segmentima.., neku polovnu ploču od 500 kn, 2x8 Gb memorije i miran je,,ima top računalo.

svoje neka stavi na Njušku, pogleda koliko traže drugi i to je super.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?
Ma badava mu je k cpu kada nema plocu za oc, ajde da ima plocu onda jos ok, sa am4 je siguran za buduce nadogradnje I neki lagani oc, ulagati u tu platformu nema smisla, em nema k cpu em nema plocu za oc, tako da mijenjati oboje nema smisla.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?

1155 je mrtav socket , tvoja maticna ne omogucava OC a cak i da omogucava ne bi ti preporucio prelazak sa i5 na i5 K jedino rjesenje i7 2600k je da izvuces neki maksimum , posto bi morao mijenjati maticnu ona je oko 500kn i 2600k oko 700kn sve zajedno oko 1200kn ili kako ti gore vec napisano uzmi ryzena novija platforma kasnije mozes ubacit jos neki jaci AM4 procesor ako sada nisi pri parama.Imas ryzen bundle (2200g , 8gb ddr4 i ASUS A320M-K) za 240 eura

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?
KocoxGamer kaže...

Zdravo imam plocu ASUS P8H67-M PRO i na njoj sad imam I5-2500..Dali bi ja mogao uzeti I5-3570k i stavit ARTIC FREEZER 33 ESPORTS kuler ,umjesto STOCK kulera.Dali se isplati,i dali ce mi podrzat maticna I5 3570k i dali mogu sta spalit overklokom.HVALA

 Ne kupuj taj cpu

Stavi zadnji bios i uzmi i7 3770 i vozi

Nista rayzen i komplikacije ...

6 godina
offline
P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?

ili xeon e3 npr ovaj iz moj pc potpisa,taj ti je isti kao 3770 samo je  boost clock 3,8 umjesto 3.9 base je isti 3,4 ima i integrušu što je rijetko za xeone tih generacija ;)

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?
dejo74 kaže...

ili xeon e3 npr ovaj iz moj pc potpisa,taj ti je isti kao 3770 samo je  boost clock 3,8 umjesto 3.9 base je isti 3,4 ima i integrušu što je rijetko za xeone tih generacija ;)

 koja grafika je integrirana u njega ?

6 godina
protjeran
offline
Re: P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?
Glavas_ZG kaže...

 Ne kupuj taj cpu

Stavi zadnji bios i uzmi i7 3770 i vozi

Nista rayzen i komplikacije ...

 zašto je ozbiljniji upgrade na polovni ryzen 1600x umjesto zastarjelog i sporog i7 3770 komplikacija ?

kupit će za istu cijenu i7 na kojemu su godinama masturbirali na preko 5 Ghz, rikne mu za pola godine i ajmo ponovo..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 10:53 (Anđeo bez falinge).
11 godina
online
Re: P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?
Anđeo bez falinge kaže...
Glavas_ZG kaže...

 Ne kupuj taj cpu

Stavi zadnji bios i uzmi i7 3770 i vozi

Nista rayzen i komplikacije ...

 zašto je ozbiljniji upgrade na polovni ryzen 1600x umjesto zastarjelog i sporog i7 3770 komplikacija ?

kupit će za istu cijenu i7 na kojemu su godinama masturbirali na preko 5 Ghz, rikne mu za pola godine i ajmo ponovo..

 zato jer taj isti 3770 u većini igara ima iste ili bolje rezultate od 1600x, a ne mora mijenjati ništa osim procesora

sa 1600x mora mijenjati ram, matičnu i procesor, svoje prodati, dakle - komplikacija

i nije spomenut 3770k da bi pričao o oc masturbacijama, spomenut je non k i7, koji će vjerojatno raditi isto kao i dosad i idućih 10 godina

8 godina
odjavljen
offline
P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?

  

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?

Za 700kn ima na njusaklu i7 3770 , i da proda i5 to je super.Samo sto to nije future proof rjesenje i ako sta rikne MBO ili CPU opet je u banani tako da po toj logici bolje da uzme bundle za 250eura MBO+RAM DDR4+Ryzen i ima novo racunalo sa jamstvom na zadnjoj generaciji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?
To jamstvo ga nikako nemoze kostati 250€, samo ram je skoro 100, cpu 200, ploca barem 150...ako proda stari cpu i uzme i7 to ce ga eventualno kostari maks 150€...rizik je definitivno isplativ.lp
Intel Core™ i7 Forever
6 godina
protjeran
offline
Re: P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?
picajzla0707 kaže...

 zato jer taj isti 3770 u većini igara ima iste ili bolje rezultate od 1600x, a ne mora mijenjati ništa osim procesora

sa 1600x mora mijenjati ram, matičnu i procesor, svoje prodati, dakle - komplikacija

i nije spomenut 3770k da bi pričao o oc masturbacijama, spomenut je non k i7, koji će vjerojatno raditi isto kao i dosad i idućih 10 godina

 zamjena komponenti ne smije biti komplikacija.

pošto nije na vrijeme prodao svoje vrijeme mu je, ako je gejmer.

vrijede i njegove komponente neki klinac.

 

osim ljudi koji se bave preprodajom svi na komponentama gube, nema dobitnika....

 

polovnog i7 3770 je teško pronaći na oglasnicima dok s polovnim ryzenom to već nije slučaj...a kupi ih po istoj cijeni s tim da će u 90% slučajeva za ryzen 1600x dobiti i garanciju..

 

tako sam se i sam riješio mog i5 2500k, 16 gb ddr 3 (memorija još 3 god garancije) i Asus z68pro 

bilo mi je žao no vrijeme nosi svoje...dobio sam 1400kn.

za 700 kn sam kupio Ryzen 1600x s dvije godine garancije, 2x8 Gb memorije na 3000 za 800kn i ploču gigabyte za 650kn...

 

vjeruj mi, moja gtx 1070 je prodihala iako je i5 2500k bio clockan na 4.8 ghz... a ryzen vozim na stocku..

 

potpuno drugo iskustvo...... od stabilnosti, nema framedropova, skok u igrama (testirao sam 4 igre) preko 40% fps..

sad sam prisiljen kupiti bolji, monitor s više Hz da iskoristim tefrejmove iako je meni 60 stabilnih sasvim dovoljno, no kada testiraš igru i vidiš da stabilno ide preko 100 fps stvarno je šteta.

ili uzeti neki UHD monitor.

 

cijeli život sam imao intel osim jednom kad je intel imao onaj glupi Prescott. 

imao sam i njega i brzo prodao i njega i matičnu te kupio amd 1.9 ghz koji je na stocku jeo prescotta na 3 ghz.

nisam fan ni amd-a ni intel-a no amd jednostavno danas nudi "isto" za 30/40% manje novaca....

 

osim toga intel je još davnih godina počeo kakiti sa socketima pa ti sutra nećeš moći napraviti upgrade kao 2011 na 2012 s sandy na Ivy bridge..to vrijeme je prošlo...

 

kad mi za dvije godine pukne film, prodam jeftino Ryzena i kupim opet polovni jeftini 50% brži Ryzen .

jedino ćemo svi popljugati ako se netko odjednom sjeti prebaciti na ddr 5 no opet, tko se kako snađe....

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
online
Re: P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?
Anđeo bez falinge kaže...

 zamjena komponenti ne smije biti komplikacija.

pošto nije na vrijeme prodao svoje vrijeme mu je, ako je gejmer.

vrijede i njegove komponente neki klinac.

 

osim ljudi koji se bave preprodajom svi na komponentama gube, nema dobitnika....

 

polovnog i7 3770 je teško pronaći na oglasnicima dok s polovnim ryzenom to već nije slučaj...a kupi ih po istoj cijeni s tim da će u 90% slučajeva za ryzen 1600x dobiti i garanciju..

 

tako sam se i sam riješio mog i5 2500k, 16 gb ddr 3 (memorija još 3 god garancije) i Asus z68pro 

bilo mi je žao no vrijeme nosi svoje...dobio sam 1400kn.

za 700 kn sam kupio Ryzen 1600x s dvije godine garancije, 2x8 Gb memorije na 3000 za 800kn i ploču gigabyte za 650kn...

 

vjeruj mi, moja gtx 1070 je prodihala iako je i5 2500k bio clockan na 4.8 ghz... a ryzen vozim na stocku..

 

potpuno drugo iskustvo...... od stabilnosti, nema framedropova, skok u igrama (testirao sam 4 igre) preko 40% fps..

sad sam prisiljen kupiti bolji, monitor s više Hz da iskoristim tefrejmove iako je meni 60 stabilnih sasvim dovoljno, no kada testiraš igru i vidiš da stabilno ide preko 100 fps stvarno je šteta.

ili uzeti neki UHD monitor.

 ako kupiš samo procesor i peglaš dalje, a s druge strane moraš prodavati svoje i tko zna koliko čekati tu lovu, pa kupovati matičnu, ram i procesor, onda je ova druga opcija kompliciranija kako god da okreneš

to je odgovor na pitanje, daljnja filozofija nije potrebna jer je svima jasno da možeš proći i bez većih komplikacija ako se sve posloži dobro, međutim može to biti i drastično komplicirano, od toga da si prisiljen prodavati svoje u dijelovima, pa onda nemaš ništa dok čekaš prodaju ostalog, do toga da kupovina tri stvari je potencijalno triput više rizična od kupovine jedne stvari

 

polovnog i7 sad imaš na njuški dva komada po 800 kuna svaki i vjerojatno idu za 700, nije ih uopće teško pronaći - neka proda svojeg za 200-300 kuna i trošak upgrejda mu je 400-500-600 kuna, ajd sad zbroji koliko će ga koštati prelazak na novu ploču, proc i ram

 

također, tvoj i5 2500 nema nikakve veze sa i7 3770, bez obzira što je više klokan iz jednostavnog razloga zašto i moj i5 guši gtx 1070, a sa i7 bi to gušenje palo na minimum - zbog više threadova

rajzen prve generacije je po ipc-u tu negdje između tog 3770 ivy bridge i haswella, ako 3770 radi na 3,9ghz, onda i razlika između rajzena i njega u gejmanju nemere biti prevelika, tim više jer rajzen ima problema s igrama zbog sporije veze između ccx blokova - zato će 3770 u većini igara biti bolji od 1600x

9 godina
neaktivan
offline
P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?

Kad je to vrijeme za prodaju komponenti?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?
Kolacic kaže...

Kad je to vrijeme za prodaju komponenti?

 malo kompliciranija prica, no morao bi pratiti trziste novog/polovnog  hw kako i ponudu i potraznju za istim da izvuces maksimum.lp

Intel Core™ i7 Forever
6 godina
offline
Re: P8H67-M PRO-I5-3570k-OVERCLOCK dali podrzava?
Glavas_ZG kaže...
dejo74 kaže...

ili xeon e3 npr ovaj iz moj pc potpisa,taj ti je isti kao 3770 samo je  boost clock 3,8 umjesto 3.9 base je isti 3,4 ima i integrušu što je rijetko za xeone tih generacija ;)

 koja grafika je integrirana u njega ?

GPU Type: HD P4000
Microarchitecture: Gen 7
Base frequency (MHz): 650
Maximum frequency (MHz): 1250
The number of supported displays: 3

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice