Pomoć kod slaganja kove konfiguracije

poruka: 6
|
čitano: 1.717
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pomoć kod slaganja nove konfiguracije, MBO CPU

pozdrav...

 

imam u planu malo apgrejdat svoje računalo , i prelazak sa AMD-a na Intel, pa me zanimaju preporuke matične i procesora

 

procesor sam gledao i5 8600k 1151, sad matičnu koju uzet (do oko 1500 kn)?   ( i pitanje, koja razlika u socketima 1151 i 1151 v2? )

 

komp služi i služit će za internet, muziku, video obradu, gaming

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.7.2018 23:30 (chupa206).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć kod slaganja kove konfiguracije

Ovo je skroz ok ploča: https://www.nabava.net/search.php?q=z370+extreme4

 

Neke trgovine stavljaju oznake 1151v2 kako bi označile ploče kompatibilne s CoffeeLake CPU-ovima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć kod slaganja kove konfiguracije

kako vam se čini ovako nešto?

 

vidi sliku

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć kod slaganja nove konfiguracije, MBO CPU
chupa206 kaže...

imam u planu malo apgrejdat svoje računalo

Savjeti o nadogradnji računala

5 godina
neaktivan
offline
Pomoć kod slaganja kove konfiguracije

Pozdrav svima!!!

Svakodnevni sam korisnik kompjutera, ali nisam znalac trenutnih ponuda i trendova hardware-a, a eto, život me tjera da sada imam potrebu kupiti novi komp...

 

 

Bavim se tonskim snimanjem, audio produkcijom i svime u području audio spektra i glazbe...

 

 

U studiju u kojem radim imam ozbiljan desktop koji radi besprijekorno, ali uz to, sada bih si, silom prilika, morao nabaviti i jedan prenosivi kompjuter.

Najprije ciljao na laptop, ali sam nedavno skužo da su u igri i AiO - All in One PC!!!

 

Iskreno, nikada nisam bio fun laptopa, pa mi se ovo sa AiO čini mrak, ali, pošto nisam baš upućen, voljeo bih i molio znalce da mi se daju neke sugestije, objašnjenja i slično...

Kompjuter bi se primarno koristio za audio snimanje i obradu zvuka, pa mi grafika nije pretjerano bitna za igrice...

 

 

Ono što znam da želim kao neke osnovne karakteristike konfiguracije su:

- IPS HD screen veličine od 22" do 27" - dakle kvalitetan ekran velike rezolucije, postojanih boja koje se ne mijenjaju ovisno o kutu gledanja u ekran, te dubokom crnom bojom. može i opcija touch!;

- Minimalno 256GB SSD (molim prijedlog što pouzdanijeg proizvođača, čuo sam da je Samsung evolution serija hvaljena...);

- Minimalno 1TB HDD pouzdanog proizvođača;

- 8GB RAM:

- grafička kartica sa mogućnošću spajanja još jednog ili više ekrana ili TV-a - za rad u modu "extend desktop";

- Procesor - terba biti brz i jak, ali o tome nemam blagog pojma! Čuo sam da bi bilo dobro imati nešto iz 7.generacije, vidim da su u igri "i3" "i5" "i7" "i9" "r5" itd. raznih generacija,

ali nadam se da će mi netko od vas tu pomoći i pojasniti što bi mi bilo najoptimalnije.

 

By the way, imam zvučnu karticu RME-Multiface, koju na desktop spajam putem firewire kabela na njegovu PCI Expres karticu, a zanima me na koji bih način sada to mogao spajati na ovo buduće, novo računalo,

obzirom da su za laptope, RME imali riješenja poput ExpressCard i CardBus Card...

 

HVALA SVIMA KOJI SU VOLJNI DIO SVOG VREMENA I ZNANJA DA MI POOGNU PRI ODLUCI ZA KUPNJU!!!

 

Davor Tomić - Pinky

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć kod slaganja kove konfiguracije
Fatherpinky kaže...

Pozdrav svima!!!

......

 

Davor Tomić - Pinky

Definitivno si promašio temu. Na ovom linku su manijaci koje ćeš ovo da pitaš: https://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice