Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?

poruka: 26
|
čitano: 5.737
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?

Pokrenem Burnout Paradise, igram kojih 10-15 minuta, i pocinje sve jace i jace trzati. Minimiziram igru pogledam da li koji proces ometa ili nes, ali nista. Pogledam temperaturu procesora kad ono - 150 °C!!! Nisam mogao vjerovati svojim ocima, pa naglo resitiram PC otidjem u bios i tamo isto 150 °C! Stvar je bila u tome da se hladnjak previse odvojio od procesora (drzac domace izrade). Sad je 32-35 °C bez opterećenja i max. 55-57 °C pod dugotrajnim stress testom. Zanima da li je moguce da je doslo do kakvog ostecenja na maticnoj ili na procesoru tijekom zagrijavanja.

 

CPU: AMD Athlon X2 7850 2.8 GHz

 

Hladnjak: Thermaltake Mini Typhoon s tisim hladnjakom (2000 RPM)

 

MBO: Gigabyte GA-MA69VM-S3G

 

 

Jednostavna, brza i sigurna zarada > http://www.latinbux.com/?ref=timmy7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje :O

150 ? {#}

Čist račun duga ljubav!
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?

Fino promjeni pastu, učvrsti kopče kako treba i odvrti neki stress test i prati temperature.

Odvrti i 3D mark i gledaj dal se ruši i slično mada sumljam da ti je temp skočila na 150. Računalo bi ti se odavno ugasilo.

Moguće je da senzor laže i daj zamjeni te držače kućne izrade. Barem hladsnjaci nisu toliko preskupi (Katana 3 i slično).

Novi Zewa Deluxe 3-slojni papiri u od sada u dvije varijante: žuti i breskva papiri su deluxe kvalitete, još mekši i elegantniji.
 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?

Prvo, uopće nemogu vjerovat da se CPU ugrijao do 150 stupnjeva a da nije izgorio !!!!!!!!!!!!!! Drugo, da se tako ugrijao a da se komp nje ugasio !!!!!!!!!! Treće, mislim da tebi nešt neštima oko ploče ili senzora, jel da se ugrije do 150 stupnjeva !!!!!!!!!!!

15 godina
online
Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?

Da nije možda 150 fahrenheita.To bi bilo 60 - 70 stupnjeva celziusa.

150 °C - to bi izazvalo požar {#}

 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?

A mozda je i senzor crko!

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?

Najvjerojatnije je bilo 1500°C pa nisi dobro vidio {#}

Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?
vulerious kaže...

Najvjerojatnije je bilo 1500°C pa nisi dobro vidio {#}

Boze sacuvaj nas ovakvih trol komentara....covjek je lijepo napiso da mu je odjednom pocelo zastekavati sve vise i vise,dakle pregrijavanje je bilo u pitanju.nije nista cudno da taj proc dosegne 150 stupnjeva kad se na freezeru znao grijati na skoro 60 stupnjeva na stock postavama.e sad dali je doslo do kakvih ostecenja,nebih znao,to je 65 nm pa nije toliko osjetljiv kao sto je Phenom II koji je 45 nm...takoder,najvjerojatnije mu je bila iskljucena opcija u BIOS-u da kad se procesor pregrije do odredene temperature onda se ugasi komp.

Phenom II dual core addict
12 godina
offline
Re: Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?
timmy7 kaže...

Pokrenem Burnout Paradise, igram kojih 10-15 minuta, i pocinje sve jace i jace trzati. Minimiziram igru pogledam da li koji proces ometa ili nes, ali nista. Pogledam temperaturu procesora kad ono - 150 °C!!! Nisam mogao vjerovati svojim ocima, pa naglo resitiram PC otidjem u bios i tamo isto 150 °C! Stvar je bila u tome da se hladnjak previse odvojio od procesora (drzac domace izrade). Sad je 32-35 °C bez opterećenja i max. 55-57 °C pod dugotrajnim stress testom. Zanima da li je moguce da je doslo do kakvog ostecenja na maticnoj ili na procesoru tijekom zagrijavanja.

 

CPU: AMD Athlon X2 7850 2.8 GHz

 

Hladnjak: Thermaltake Mini Typhoon s tisim hladnjakom (2000 RPM)

 

MBO: Gigabyte GA-MA69VM-S3G

 

 

Cudi me da se nije komp ugasio zbog te temerature a jos vise mi je cudno da procesor nije izgorio :).

Bdes vidio u normalnom radu da li ti se pocinju dogadjati kakve greske, BSOD ili slicno. Ako je sve ok, dobro si prosao.

I podesi si shut down temperaturu u BIOS-u na nekih 70 stupnjeva da izbjegnes ovakve siituacije

13 godina
offline
Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?

Ak nije ništ crklo do sad i tijekom pregrijavanja onda nećeš imat problema tj.ne bi smio imat.Prema tvojoj priči kak je počelo sve više i više trzat u igri,sigurno je bio na putu pregaranja no do toga nije došlo i nema razloga za paniku,on bi već sigurno bacao BSOD da je doživio kakvo oštećenje.

 

 

 

p.s.Sreća je bila na tvojoj strani

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2011 8:50 (Zizo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?
Silicij se na 120 stupnjeva pocne taliti kolko ja znam, pa je prava sreca ako procu nije nista. (120 za 65nm, za 45nm i 32nm dovoljno je i manje da se trajno oštete)
PRODAJEM SVOJ KOMP! INFORMACIJE NA PP!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?

 @Snakepriest

Šta ti lupetaš !!! Svaki CPU je osjetljiv na temperaturu, a posebno  na 150 stupnjeva !!!!!!!!!!! A ta opcija da se komp gasi ako se pregrije se NEMOŽE isključit, to je sigurnosna opcija.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2011 8:49 (itomic009).
14 godina
online
Re: Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?
itomic009 kaže...

 @Snakepriest

Šta ti lupetaš !!! Svaki CPU je osjetljiv na temperaturu, a posebno  na 150 stupnjeva !!!!!!!!!!! A ta opcija da se komp gasi ako se pregrije se NEMOŽE isključit, to je sigurnosna opcija.

Može. Kod mene je stavljena da Disabled. I ako je uključim mogu staviti na kojoj da mi se temparaturi kompjuter sruši. A ovako dok je iskljčena mogu do koje god hoču temparature.

Mrzim svoj nadimak!!!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?

ma cim sam vidio temperaturu prva mi je bila na pameti da je los kontakt izmedju hladnjaka i cpu-a :D

pritisnuo sam hladnjak prema proca i temperatura je naglo pocela padat :)

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?
captain_soap_McTawish kaže...
itomic009 kaže...

 @Snakepriest

Šta ti lupetaš !!! Svaki CPU je osjetljiv na temperaturu, a posebno  na 150 stupnjeva !!!!!!!!!!! A ta opcija da se komp gasi ako se pregrije se NEMOŽE isključit, to je sigurnosna opcija.

Može. Kod mene je stavljena da Disabled. I ako je uključim mogu staviti na kojoj da mi se temparaturi kompjuter sruši. A ovako dok je iskljčena mogu do koje god hoču temparature.

Nemoj onda na forum stavljat da ti je proc crko nakon igranja.{#}

16 godina
neaktivan
offline
Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?

sad imam athlon x4 630 i prezadovoljan sam.

grije se manje a i quad core je ^^

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?

athlon 7850 x2 sa imam u drugom pc-u i primjetio sam da se grije vise nego prije

moguce da se od zagrijavanja povrsina procesora iskrivila? :O

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?

Nema šanse, svi procesori, imaju limit, a taj limit je nekih 90-95 stupnjeva,  nakon toga više nemogu normalno radit, tj. komp će ti se smrznut. Sljedeći put na matičnoj podesio da ti se ugasi komp kada prijeđe određenu temperaturu.

:) :) :) :) :) :) :( :) :) :) Gdje je Pero :)?
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2011 12:46 (EVO).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?
Zanimljivo ovo sto si napisao, jer ja imam problem s kompom, sa mojim procom mi temperatura ide do 100℃( to sam jednom uhvatio samo ali do 90 ide bez problema) i probal sam prijateljev proc i kod njega mi se isto pregrijava.. ali ne toliko sto je zapravo razumno jer je frendov dual core a moj quad core.. no to ni ne gledam više nego mi je problem sto mi se sa mojim procom smrzne 20 puta na dan a s frendovim dual corom je izdržao 2 tjedna čak.. jel bi to bio hladnjak kriv? Btw fizički sam provjerio sve komponente osim matične ploče
13 godina
online
Re: Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?
Marin12300 kaže...

Obavezno staviti na procesor LC CC 95 aftermarket hladnjak, kvalitetniju termalnu pastu kao npr. Arctic Cooling MX-4, u kućište

staviti barem jedan ventilator otraga da izvlači vrući zrak van.

Svakako paziti da se proces izmjene paste i montaža hladnjaka obavljaju točno.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.12.2016 18:26 (Valentin17).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?
Znači misliš da bi problem mogao biti hladnjak?
13 godina
online
Re: Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?
Marin12300 kaže...
Znači misliš da bi problem mogao biti hladnjak?

LOL, pa jesi napisao da temperature idu do 90 stupnjega i više.

 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
7 godina
neaktivan
offline
Re: Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?
timmy7 kaže...

sad imam athlon x4 630 i prezadovoljan sam.

grije se manje a i quad core je ^^

 Imam doma jedan u ormaru, prodam ti ga pa ces biti duplo zadovoljniji.

11 godina
online
Re: Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?
BOOMboy kaže...
timmy7 kaže...

sad imam athlon x4 630 i prezadovoljan sam.

grije se manje a i quad core je ^^

 Imam doma jedan u ormaru, prodam ti ga pa ces biti duplo zadovoljniji.

 s kim se ti boriš, čovjek je to napisao prije pet godina

7 godina
neaktivan
offline
Re: Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?
picajzla0707 kaže...
BOOMboy kaže...
timmy7 kaže...

sad imam athlon x4 630 i prezadovoljan sam.

grije se manje a i quad core je ^^

 Imam doma jedan u ormaru, prodam ti ga pa ces biti duplo zadovoljniji.

 s kim se ti boriš, čovjek je to napisao prije pet godina

 Ispadaju mi kosturi iz ormara

7 godina
neaktivan
offline
Re: Posljedice pregrijavanja CPU-a do 150 °C?
Jesam, i istina je da se pregrijava.. ništa, onda ću narucit neki za 200-250 kn
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice