Prime95

poruka: 88
|
čitano: 38.880
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Prime95
itomic009 kaže...
Praedator kaže...
itomic009 kaže...

 Jesi testirao dokle ti ide taj Ivy ?? Jel može do 5.0Ghz ??

Maximalno sam bio na 4.8 ali tek kada sam ga uzeo, sad sa vodenim nisam pokusavao,

koristim 4.4GHz non stop i netreba mi vise pa ga ni ne forsiram.

Ali mozda budem kad mi bude dosadno probao i na 5.0.

Pa ajde probaj čisto da vidimo {#}.

Moraš probat,došao si do 4.8 GHz,gurni ga još zeru!!{#}

AUDIOFIL
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prime95
volegradele kaže...
Praedator kaže...

Evo na 4.4GHZ 1,250v u BIOS-u. 

Sa tim da koristim integriranu graficku u procesoru.

Ja zadovoljan {#}

 

Jel ti full stabilan na tom naponu,meni treba 1.27-1.28v,prolazi prime95 tek sa 1.29-1.30v!!

Full stabilan, nisam uopce dosao do blue screena, nego dok prime vrti,

prvi znak mi je kada gadgeti prestanu raditi, onda ga dignem 0,005v i tu ostavim.

Odvrtim prime opet i surfam dok on przi, otvaram druge programe he.bem ga da vidim dali ce zastekati, ali nista.

Znaci sve mu je ok.

 

Što hladnije to bolje...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prime95
volegradele kaže...
itomic009 kaže...
Praedator kaže...
itomic009 kaže...

 Jesi testirao dokle ti ide taj Ivy ?? Jel može do 5.0Ghz ??

Maximalno sam bio na 4.8 ali tek kada sam ga uzeo, sad sa vodenim nisam pokusavao,

koristim 4.4GHz non stop i netreba mi vise pa ga ni ne forsiram.

Ali mozda budem kad mi bude dosadno probao i na 5.0.

Pa ajde probaj čisto da vidimo {#}.

Moraš probat,došao si do 4.8 GHz,gurni ga još zeru!!{#}

Ma neda mi se sada, nije mi sila przit nesto samo radi dokazivanja dali moze.

Meni je dosta i ovo za sada.

Što hladnije to bolje...
13 godina
offline
Re: Prime95

 Ja sam opaučio svog FX pod Corsairom na 1.57V load napon jedan krug Cinebencha da vidim {#}. Neće mu ništa biti, šta ga imam štedit {#}.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Prime95
itomic009 kaže...

 Ja sam opaučio svog FX pod Corsairom na 1.57V load napon jedan krug Cinebencha da vidim {#}. Neće mu ništa biti, šta ga imam štedit {#}.

Kad budem stabilniji financijski onda cu prziti sve, ali sada si nemogu priustiti moguce rikavanje komponente.

Koliko to god zvucalo glupo, ali svasta se moze desiti.

Neka priceka malo. {#}

Što hladnije to bolje...
10 godina
protjeran
offline
Prime95

Htjeo bi svoj proc naložiti do daske,imam FRZR 13 i kad upalim bilokakav test CPU usage bude na nekih 50-60%

Zalman tec
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prime95

Podigao sam takt procesora na 4.4 Ghz i odvrtio u prime95 32 minute.

Nisu zabilježene nikakve greške.

Temperatura je išla do 75C

 

Može li se reći da je situacija stabilna ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Prime95
darijoman kaže...

Podigao sam takt procesora na 4.4 Ghz i odvrtio u prime95 32 minute.

Nisu zabilježene nikakve greške.

Temperatura je išla do 75C

 

Može li se reći da je situacija stabilna ?

po meni je to cisto dovoljna vremenska potvrda stabilnosti( uzevsi u obzir hasswel jezgru:), u igrama ti nece ici prek 70°c...

||| Core™ inside |||
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2013 13:19 (Stjepanj).
12 godina
offline
Re: Prime95
Stjepanj kaže...

po meni je to cisto dovoljna vremenska potvrda stabilnosti( uzevsi u obzir hasswel jezgru:), u igrama ti nece ici prek 70°c...

 Kao test uzeo sam Crysis 1, crysis warhead i far cry 2(jer su mi samo te trenutno instalirane koje bi mogle nešto ozbiljnije opteretiti CPU) na max.out i temperature su išle max.50C s time da je sobna temperatura bila 24C

12 godina
protjeran
offline
Re: Prime95
darijoman kaže...
Stjepanj kaže...

po meni je to cisto dovoljna vremenska potvrda stabilnosti( uzevsi u obzir hasswel jezgru:), u igrama ti nece ici prek 70°c...

 Kao test uzeo sam Crysis 1, crysis warhead i far cry 2(jer su mi samo te trenutno instalirane koje bi mogle nešto ozbiljnije opteretiti CPU) na max.out i temperature su išle max.50C s time da je sobna temperatura bila 24C

jedino s bf3 i bf4 bi mogao dogurati do 70°c jer griju cijeli system!

 

evo bas sam isao prziti svoj system u primeu95

sobna temp 28-29°c{#}

max 66°c@4ghz@voltage@auto max 66°c@4ghz@voltage@auto
 

 

||| Core™ inside |||
12 godina
offline
Prime95

Kod tebe u stabilnije temperature.

 

Evo odvrtio sam i u Intel Burn Test na stress level High i temperatura je skočila na 92C ali nije došlo do rušenja systema.

Ne znam ako stavim na stress level Max.bojim se da neće temperatura otići na 100C a sad koliko se smije haswell jezgra zagrijati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Prime95
darijoman kaže...

Kod tebe u stabilnije temperature.

 

Evo odvrtio sam i u Intel Burn Test na stress level High i temperatura je skočila na 92C ali nije došlo do rušenja systema.

Ne znam ako stavim na stress level Max.bojim se da neće temperatura otići na 100C a sad koliko se smije haswell jezgra zagrijati.

neznam za haswella, predpostavljam da ti proc ili maticna imaju zastitu kao i vecina, a gadno je ak nisi probao granicu:) nemas u biosu opciju da ti proc pocne throtlat(smanjuje mnozitelj) ak mu je previse?

||| Core™ inside |||
12 godina
offline
Re: Prime95
Stjepanj kaže...

neznam za haswella, predpostavljam da ti proc ili maticna imaju zastitu kao i vecina, a gadno je ak nisi probao granicu:) nemas u biosu opciju da ti proc pocne throtlat(smanjuje mnozitelj) ak mu je previse?

 Vjerojatno da ima neka zaštita,nije jeftina igračka.

A nisam gledao u BIOS-u tu opciju.

12 godina
offline
Prime95

Odvrtio sam na Very high stress levelu i sve je prošlo ok, na Maximum ne mogu jer nemam dovoljno RAM-a.

Prime95 prošao,IntelBurnerTest prošao.

 

Dakle stabilan je na 4,4 GHz {#}

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Prime95

evo malo informativno prime95 vise satni load smal ffts...

Haswell i7 4770S@3,5ghz@55w

prime95 smal ffts prime95 smal ffts
temp su i vise nego dobre s ovim govancem{#} od LC CC-95 (95kn:)...

LC CC-95 LC CC-95
lp{#}

 

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2014 18:11 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prime95

ajde da se i tu ukljucim :)

po meni mislim da prime95 is just a bounch of bull :P (o ukusima se ne raspravlja)

prime95 moze biti jakoooo smrtonosan za oc ako je voltaza visoka (sprzio sam 1 haswella radi prime-a i uspio prodat pod garanciju da je tvornicka greska :P) tako da mislim da prime95 previse przi proc da bi se nesto dokazalo sa njim. po meni mislim da trenutno najstabilniji i najpouzdaniji programi za test stabilnosti su aida64 extreme i occt posto su i sami odobreni od strane asusovih proizvodaca i preporuceni za test haswell-a.

istina da nijedan program nemoze opteretit cpu ko prime95 al stvar je sto on previse opterecuje cpu a nekoj vecoj voltazi i nije preporucljivo ga koristiti ako nije ugradeno vodeno hladenje (tipa ek water block)

 

mozda cete me zamrzit i hejtat zvog ovog al kao sto sam na pocetku napiso o ukusima se ne raspravlja :)

 

toliko od mene :D

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Prime95

Pa valjda svatko ima soli u glavu dokle je siguran napon.

 

Koristio sam prime95, i nastavit cu, i dalje je najbolji stress tool, pogotovo za ram, prime95 blend mi je znao srusiti ram prije nego memtest.

multi-gpu 4 live
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Prime95
bubach1989 kaže...

ajde da se i tu ukljucim :)

po meni mislim da prime95 is just a bounch of bull :P (o ukusima se ne raspravlja)

prime95 moze biti jakoooo smrtonosan za oc ako je voltaza visoka (sprzio sam 1 haswella radi prime-a i uspio prodat pod garanciju da je tvornicka greska :P) tako da mislim da prime95 previse przi proc da bi se nesto dokazalo sa njim. po meni mislim da trenutno najstabilniji i najpouzdaniji programi za test stabilnosti su aida64 extreme i occt posto su i sami odobreni od strane asusovih proizvodaca i preporuceni za test haswell-a.

istina da nijedan program nemoze opteretit cpu ko prime95 al stvar je sto on previse opterecuje cpu a nekoj vecoj voltazi i nije preporucljivo ga koristiti ako nije ugradeno vodeno hladenje (tipa ek water block)

 

mozda cete me zamrzit i hejtat zvog ovog al kao sto sam na pocetku napiso o ukusima se ne raspravlja :)

 

toliko od mene :D

sry ali sam si kriv sto si ga sprzio, nitko te ne hejta radi neukusa, a neznanje je nesto drugo...i nebitno sto je bio haswell ocigledno da bi svaki izorio s onim sto si radio!{#}lp

Intel Core™ i7-4770S inside
12 godina
neaktivan
offline
Prime95
haha istina ali sto je najbolje taj haswell se sprizio na 1.200V na prime95 na 4.5GHz tako da...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Prime95
bubach1989 kaže...
haha istina ali sto je najbolje taj haswell se sprizio na 1.200V na prime95 na 4.5GHz tako da...

daj nam objasni kako..ako si manualno tj sam samcat namjestavao postavke u biosu ocigledno si negdje pretjerao????

Intel Core™ i7-4770S inside
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 19:55 (Stjepanj).
12 godina
neaktivan
offline
Prime95

jesam sve sam sam slago rucno u biosu i voltaza je bila 1.200V i kad je vrtio prime95 samo se citav komp srusio. htio sam ga upalit nije se uopce booto. nista nikakve znakove nije davo. posto mi jedan frend isto imo haswella otiso sa sa svojim kompom kod njega da svaku komponentu posebno testiram sve je radilo osim procesora tako da neznam kako se uspio sprzit na prime-u a temperatura nije prelazila 75C. dan danas mi nije jasno i od tada vise prime nekoristim.

 

EDIT : niti jedna druga voltaza nije dirana osim cpu-a

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2014 19:57 (bubach1989).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Prime95
bubach1989 kaže...

jesam sve sam sam slago rucno u biosu i voltaza je bila 1.200V i kad je vrtio prime95 samo se citav komp srusio. htio sam ga upalit nije se uopce booto. nista nikakve znakove nije davo. posto mi jedan frend isto imo haswella otiso sa sa svojim kompom kod njega da svaku komponentu posebno testiram sve je radilo osim procesora tako da neznam kako se uspio sprzit na prime-u a temperatura nije prelazila 75C. dan danas mi nije jasno i od tada vise prime nekoristim.

 

EDIT : niti jedna druga voltaza nije dirana osim cpu-a

onda je jasno da je cpu bio u banani, ti si mu klokom samo skratio muke{#}...

Intel Core™ i7-4770S inside
12 godina
neaktivan
offline
Prime95
vrlo vjerojatno jer mi je bilo cudno proc bio star mjesec dana :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prime95

Imam cooler scythe Ashuru komponente mozete vidjet pod moj pc.. Ugl pustio sam navedeni program na nekih 20-30 min.. Procesor je na stock speedu znaci nije clockan nakon spomenutih 20-30 minuta korištena programa otvorio sam HWMonitor i vidio sam da su temperature bile oko 45c... Znaci to je ok? Jer ipak sam cooler platio 380kn pa valjda i mora bit dobar zar ne? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prime95

 Ne to ne valja ako CPU nije na 25C bacaj to sve van.

11 godina
neaktivan
offline
Prime95

Sorry ali ne kuzim.. Znaci ne valja temperatura? :(

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prime95
CrniVrag55 kaže...

Sorry ali ne kuzim.. Znaci ne valja temperatura? :(

ma valja 
kolega je sarkastican

i 70C je ok bez straha si 

11 godina
neaktivan
offline
Prime95

Ne znam zbog čega.. Ne znam puno o tom programu.. A ljepo sam pitao :)

 

Moze jos jedno kratko pitanje? Imao sam prije godinu dana vodeno hladenje corsair h50 i kada sam pokrenuo prime95 temperature su bile oko 70C stim da sam imao push pull kombinaciju a procesor i5 750 također nije bio clockan.. Znaci taj air cooler scythe je puno bolji nego od corsaira h50?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2014 0:22 (CrniVrag55).
 
1 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Prime95
CrniVrag55 kaže...

Ne znam zbog čega.. Ne znam puno o tom programu.. A ljepo sam pitao :)

 

Moze jos jedno kratko pitanje? Imao sam prije godinu dana vodeno hladenje corsair h50 i kada sam pokrenuo prime95 temperature su bile oko 70C stim da sam imao push pull kombinaciju a procesor i5 750 također nije bio clockan.. Znaci taj air cooler scythe je puno bolji nego od corsaira h50?

zato kaj imas odlicnu temperaturu ,a pitas dal je dobra 

to kao da imas ferrari pa pitas dal je dobar :P


Neces valjda usporedivat hladnjake na 2 razlicita procesora ? No dobro nebi se cudio da je bolji  

11 godina
offline
Re: Prime95
bubach1989 kaže...

tako da neznam kako se uspio sprzit na prime-u a temperatura nije prelazila 75C. dan danas mi nije jasno

Zasto? Zato sto nije objasnjeno u temi kako je prime95 bukvalno stetan za cpu i da se on koristi SAMO kad testiras jesi li dobio defektan CPU!

 

BEZ uvrede autoru ali stvarno ljudi, prime95 je takvo opterecenje za procesor koje nece uspjeti postici i udnevnom radu i da pokrenete 30x battlefielda, zipova, renderinga ili sta vec.

 

Ako vam je do testiranja OC, pokrenite neki bench, razne 3d markove ili sta vec. Okanite se OC testiranja preko prime95...

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.2.2015 9:57 (chaselol).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice