Prime95

poruka: 88
|
čitano: 38.841
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Prime95

Nešto nije bilo u redu s tim procesorom jer 1.2 V nije previsok napon za haswela.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Prime95
chaselol kaže...
bubach1989 kaže...

tako da neznam kako se uspio sprzit na prime-u a temperatura nije prelazila 75C. dan danas mi nije jasno

Zasto? Zato sto nije objasnjeno u temi kako je prime95 bukvalno stetan za cpu i da se on koristi SAMO kad testiras jesi li dobio defektan CPU!

 

BEZ uvrede autoru ali stvarno ljudi, prime95 je takvo opterecenje za procesor koje nece uspjeti postici i udnevnom radu i da pokrenete 30x battlefielda, zipova, renderinga ili sta vec.

 

Ako vam je do testiranja OC, pokrenite neki bench, razne 3d markove ili sta vec. Okanite se OC testiranja preko prime95...

 pricas bedastoce, meni BF za par stupnjeva manje zagrije temp, stovise nekad cak i vise jer se grafa przi i tako zagrijava kuciste...prime95 koristi cijeli svijet od kad je izmisljen sad cemo mi tu izmisljati toplu voduLP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
Re: Prime95
Stjepanj kaže...

 pricas bedastoce, meni BF za par stupnjeva manje zagrije temp, stovise nekad cak i vise jer se grafa przi i tako zagrijava kuciste...prime95 koristi cijeli svijet od kad je izmisljen sad cemo mi tu izmisljati toplu voduLP

Prime95 optereti CPU vise nego bilo koja aplikacija na kompu koju bi mogao da pokrenes, bukvalno ne postoji nista sto bi moglo tako da optereti CPU kao prime95!
Trenutno sto najvise optereti cpu bi bio neki 3d tipa maya.

I ludost je testirati po par sati, ako clockas vec CPU pokreni neku igru vidi kako se tamo ponasa, jer realno nema sanse da se moze CPU opteretiti u igri kao u prime95.
Tebi ce srusiti sistem nakon par sekundi, mozda par minuta max ako je sistem nestabilan ~CPU, przenje procesora pod prime95 ti samo smanjuje zivotni vijek, nista vise

 

p.s. prime95 ljudi koriste ali je aida64 bolji za test, prime je malo "outdated" za danasnje standarde

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Prime95

Zadnje varijacije primea95 su toliko teske za cpu da mi h110 u 2 minute skoci na 100c. Mora cpu trotlat maximalno.

Prijasnje su bile ok, ali ovo novo sta su izdali jer mazohizam.

Od onda koristim aidu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prime95
Kod mene pod prime 95 moj FX6300 na 4.0ghz ne prelazi 42c tako da nevidim zašto bi korištenje prime skratio žv procu.
11 godina
offline
Prime95

Nije sve u temperaturama, ima nesto i u nivou opterecenja samog proca... 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2015 22:07 (chaselol).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prime95
nemoj sada filozofirati s tim nebulozama,procesoru nemože ništa biti od primea ako temp ne prelazi opasne tem,proceaor je projektiran da radi visiko zahtjevne procese i tu riječ trošenje nema blage veze.
11 godina
offline
Prime95

w/e nastavite paliti vase masinke, ispod 15h nista

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Prime95
Zajeb kaže...

Zadnje varijacije primea95 su toliko teske za cpu da mi h110 u 2 minute skoci na 100c. Mora cpu trotlat maximalno.

Prijasnje su bile ok, ali ovo novo sta su izdali jer mazohizam.

Od onda koristim aidu.

 to govoris za 4.5ghz predpostavljam?

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
Prime95

Da.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Prime95
Zajeb kaže...

Da.

 tolike temperature samo zbog avx instrukcija, pa koji "k" one rade da toliko prze cpu do iznemoglosti?

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
Prime95

Prime o kojem govorim je p95v285.win64.zip. Ova verzija zdere sve zivo i nezivo. Cita san malo po forumima i kazu da je extremna.

Prijasnja verzija p64v2511.zip koju san koristija je bolja. Nedize stupnje previse.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Prime95
Zajeb kaže...

Zadnje varijacije primea95 su toliko teske za cpu da mi h110 u 2 minute skoci na 100c. Mora cpu trotlat maximalno.

Prijasnje su bile ok, ali ovo novo sta su izdali jer mazohizam.

Od onda koristim aidu.

 Koliki je napon? Sigurno oko 1.3V kad tako divlja temp..

12 godina
protjeran
offline
Re: Prime95
Zajeb kaže...

Prime o kojem govorim je p95v285.win64.zip. Ova verzija zdere sve zivo i nezivo. Cita san malo po forumima i kazu da je extremna.

Prijasnja verzija p64v2511.zip koju san koristija je bolja. Nedize stupnje previse.

 pa kolike su ti cca temperature na stocku onda? ako nije problem zanima me!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
Prime95

Evo slicica. Jedna je 5 minuta tog extremnog primea. Druga je starijeg.


Temperature u idleu su 30-40 u loadu 65-75. Vise temperature su u igrama, jer obe grafe zagriju dosta kuciste. Voltaža je 1.280, dize automatski ploca do 1.290. Proc je sada na 4.4ghz.

p64v2511 p64v2511
p95v285.win64 p95v285.win64
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Prime95

Velika ti je razlika izmedju jezgri u temperaturi sta znaci da ti je proc odlican kandidat za delid, temperature bi pale malko ispod razine najhladnije jezgre.

 

Evo meni kako izgleda nakon 5-6 min. istog primea (28.5 small fft). Proc je na 4.3ghz i napon je 1.144V u loadu.

 

Sta je najbolje, igre i razne benchmarke mogu vrtit i na 4.6ghz (1.26V) bez da temperature divljaju, al prime je katastrofa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.2.2015 0:09 (ansha).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Prime95
ansha kaže...

Velika ti je razlika izmedju jezgri u temperaturi sta znaci da ti je proc odlican kandidat za delid, temperature bi pale malko ispod razine najhladnije jezgre.

 

Evo meni kako izgleda nakon 5-6 min. istog primea (28.5 small fft). Proc je na 4.3ghz i napon je 1.144V u loadu.

 s cim ti to hladis? 2300rpm-a, nema u potpisu nista!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
Prime95

ma minjat cu ubrzo ovaj vuklano za 4790k.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Prime95
Stjepanj kaže...
ansha kaže...

Velika ti je razlika izmedju jezgri u temperaturi sta znaci da ti je proc odlican kandidat za delid, temperature bi pale malko ispod razine najhladnije jezgre.

 

Evo meni kako izgleda nakon 5-6 min. istog primea (28.5 small fft). Proc je na 4.3ghz i napon je 1.144V u loadu.

 s cim ti to hladis? 2300rpm-a, nema u potpisu nista!

 Mali Raijintek Aidos, na 2300 se vec dobro cuje, al do 1500 je necujan skoro, u igrama mi ne ide preko 1200-1300.

 

Pomoglo bi malo i da sam ventove u kucistu (200mm i 2x 80mm) stavio na 12V, ovako su na 5V al su necujni.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.2.2015 0:13 (ansha).
13 godina
offline
Re: Prime95
ansha kaže...
Stjepanj kaže...
ansha kaže...

Velika ti je razlika izmedju jezgri u temperaturi sta znaci da ti je proc odlican kandidat za delid, temperature bi pale malko ispod razine najhladnije jezgre.

 

Evo meni kako izgleda nakon 5-6 min. istog primea (28.5 small fft). Proc je na 4.3ghz i napon je 1.144V u loadu.

 s cim ti to hladis? 2300rpm-a, nema u potpisu nista!

 Mali Raijintek Aidos, na 2300 se vec dobro cuje, al do 1500 je necujan skoro, u igrama mi ne ide preko 1200-1300.

 4690k ima puno bolju termalnu pastu, zato su i puno bolje temperature.

14 godina
protjeran
offline
Prime95

Ma je al ti imas puno veci napon, ja bi na 1.2V bio blizu 100C sigurno. Nego, jel ti pocne throttlat na 100C?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prime95
ansha kaže...

Ma je al ti imas puno veci napon, ja bi na 1.2V bio blizu 100C sigurno. Nego, jel ti pocne throttlat na 100C?

Ti si i ima bolju lutriju.

 

Da, na 100 trotla. Odma temp padne na 60.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Prime95

Pozdrav, tokom testiranja na Prime95 gledao sam u cpuz procesor i brzina nije bila stabilna (a8 6600k 3.9ghz) znaci pala bi na 3.5 pa bi se popela nazad, nekad caka i do 4.1ghz) e sad hoce li to utjecat onda i u igrama posto je tako nestabilno? procitao sam da bi moglo biti zbog temperatura ali ne prelazi 75°C (alarm mi je namjeseten u biosu na to i nije se oglasio ni je dnom)

Siky1234
12 godina
protjeran
offline
Prime95

osobno se slabo kuzim u amd platforme, pa eto valjda ce ti se netko od drugih kolega javiti u vezi tvog "problema"

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prime95

Raspitivao sam se po netu jedni kazu to je sve normalno, drugi kazu da je temp previsoka pa zato procesor smanjuje brzinu da bi bio hladniji... pa sad ti znaj :D zato ako neko ima iz A8 serije neki slobodno pisite iskustva :Dili bilo koji proc samo da ima tako nestabilan clock...

Siky1234
12 godina
offline
Re: Prime95
Siky1234 kaže...

Pozdrav, tokom testiranja na Prime95 gledao sam u cpuz procesor i brzina nije bila stabilna (a8 6600k 3.9ghz) znaci pala bi na 3.5 pa bi se popela nazad, nekad caka i do 4.1ghz) e sad hoce li to utjecat onda i u igrama posto je tako nestabilno? procitao sam da bi moglo biti zbog temperatura ali ne prelazi 75°C (alarm mi je namjeseten u biosu na to i nije se oglasio ni je dnom)

 to ti je zato šta je napon nestabilan,moj bivši fx 8320 je radio na 4.3GHz na 1.325v što je poprilično dobar napon,s tim da je to stock

probaj pod power options stavit High performance i onda bi ti stalno procesor radio maximalno,a i poigraj se s naponom

10 godina
neaktivan
offline
Re: Prime95
d4rkd3atH kaže...
Siky1234 kaže...

Pozdrav, tokom testiranja na Prime95 gledao sam u cpuz procesor i brzina nije bila stabilna (a8 6600k 3.9ghz) znaci pala bi na 3.5 pa bi se popela nazad, nekad caka i do 4.1ghz) e sad hoce li to utjecat onda i u igrama posto je tako nestabilno? procitao sam da bi moglo biti zbog temperatura ali ne prelazi 75°C (alarm mi je namjeseten u biosu na to i nije se oglasio ni je dnom)

 to ti je zato šta je napon nestabilan,moj bivši fx 8320 je radio na 4.3GHz na 1.325v što je poprilično dobar napon,s tim da je to stock

probaj pod power options stavit High performance i onda bi ti stalno procesor radio maximalno,a i poigraj se s naponom

 E to, hvala puno, stavio sam high performance i prema CPU-z radi cijelo vrijeme 4.1-4.2GHz :D Hvala jos jednom 

Siky1234
13 godina
odjavljen
offline
Prime95

AMD Athlon II X4 640 3.Ghz sa stock coolerom, testirao sam small ftt 10 minuta,Speedfan očitao maksimalno:

 

 CPU  60 C

 

 

Kupio LC CC 95 i montirao ga, testirao s prime95 small ft 12 minuta, speedfan i aida očitali:

 

CPU  51

 

dakle s ovim coolerom 10-ak stupnjeva, niže temp.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2015 14:43 (osvit).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice