Termalne paste - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.420
|
čitano: 442.549
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
razor1988 kaže...
Lucidius kaže...

Čisto sumnjam da ta 280ka ima garanciju

 a zbog cega ti sumnjas da imam garanciju??

 Vjerojatno jer su te kartice imale po 24 ili 36 mjeseci jamstva a već godinama ih nema u prodaji.

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

2015 je ih je jos bilou nekim ducanima kao r9 270. Osim toga mozda mu je prije godinu - dvije crkla pod garancijom pa je dobio novu sa novom garancijom.

9 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Kakva je razlika između CoolerMaster MasterGel Maker Nano MasterGel Pro ?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Netrebas to, sa Arctic liquid freezerom dobijes odlicnu Arctic MX-4 pastu 

Moj PC  
6 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Avensac kaže...

Kakva je razlika između CoolerMaster MasterGel Maker Nano MasterGel Pro ?

 

 

 Mastergel Maker nano ima thermal conductivity 11 W/m-K , a mastergel pro 8 W/m-K.

Im BATMAN !!!
11 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

imam laptop lenovo z50-75 i zelim mu promijenit termalnu pastu sada moje pitanje glasi dali uzeti ARCTIC COOLING MX2 ili COOLERMASTER IC MASTERGEL PRO ? ili kupit thermal padove i postavit ih na čipove ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

Tamo gdje su thermal padovi moraš njih staviti, gdje je pasta ide pasta, nemožeš zamijeniti jedno s drugim.

MX2 je sasvim ok.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
16 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Jednakim apliciranjem i u skoro identičnim uvjetima s Cooler Master Mastergel Maker imam par stupnjeva niže temperature nego s Arcti Cooling MX-4. Zanimljivo.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

vidim nema više po trgovinama CM mastergel maker-a

što uzeti? 

https://www.futura-it.hr/katalog/komponente/hladnjaciventilatori/termalne-paste/4252?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

jel ovo bar isto kao i to, gledam to je neki "stari model" u reviewima se uspoređuje s nekim pastama koje nisu aktualne... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

ako ti se da odi onda u links i uzmi Arctic MX-2 ili MX-4, cijena je skoro upola jeftinija a razlike u temperaturi ni nema

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

na njuškalu našao mastergel maker, tako da nastavljamo sa istom pastom

12 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

pozdrav,

zamolio bih vas da mi kažete šta je ovo što ovaj youtuber lijepi na hladnjak na 5:56

lp

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
eldinn kaže...

pozdrav,

zamolio bih vas da mi kažete šta je ovo što ovaj youtuber lijepi na hladnjak na 5:56

lp

 

 To je tzv. Termalni Pad (Thermal Pad), koristi se također za odvođenje topline sa CPU-a ili GPU-a, imaš raznih veličina i debljina, kod zamjene pripazi da bude ista debljina (najbitnije), i dimenzije naravno kao što je original, mislim da sam vidio u Links-u kod nas da ima, ja osobno eBay shopping.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

Aha hvala, a imali način da saznam debljinu pada koja mi treba s obzirom da je kod mene stari skroz uništen i ne vidim debljinu

12 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
eldinn kaže...

Aha hvala, a imali način da saznam debljinu pada koja mi treba s obzirom da je kod mene stari skroz uništen i ne vidim debljinu

 Ako ti je stari uništen tj. nemaš mogućnost da utvrdiš morat ćeš Googlati po modelu i tipu laptopa pa probaj naći na net-u, jer debljina ti može biti od cca 0.30mm do 1mm.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

ako neko može ocijeniti gore na youtube video koja je debljina i moj laptop je isti kao na videu

8 godina
protjeran
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Ima netko sa foruma mozda tekuceg metala viska ili da moze posudit za jednu aplikaciju, treba mi jer sam delidao a nigdje en vidim tekuci metal za kupit kod nas...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
eldinn kaže...

ako neko može ocijeniti gore na youtube video koja je debljina i moj laptop je isti kao na videu

 Ovo je 1mm debljina 

7 godina
protjeran
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Lucidius kaže...

Ima netko sa foruma mozda tekuceg metala viska ili da moze posudit za jednu aplikaciju, treba mi jer sam delidao a nigdje en vidim tekuci metal za kupit kod nas...

 nema Luci nigdje, sve istražio, zvao, pitao...

ja mislio od tebe posuditi metala, mislio sam da je pravi entuzijast to već nabavio 

 

mogu ti jedino dati cm mastergel maker da namažeš stroj, i s tim ćeš dobiti još koji °C, jedva sam i nju našao na njuški, nema ni nje kupiti više kod nas....

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 8:54 (lav1000).
8 godina
protjeran
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Odi na PC ekspert tamo ih ima nekolicina se delid tool-ovima pa pitaj, mozes ju i otkupit od nekog ako mu nije potrebna

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
lav1000 kaže...
Lucidius kaže...

Ima netko sa foruma mozda tekuceg metala viska ili da moze posudit za jednu aplikaciju, treba mi jer sam delidao a nigdje en vidim tekuci metal za kupit kod nas...

 nema Luci nigdje, sve istražio, zvao, pitao...

ja mislio od tebe posuditi metala, mislio sam da je pravi entuzijast to već nabavio 

 

mogu ti jedino dati cm mastergel maker da namažeš stroj, i s tim ćeš dobiti još koji °C, jedva sam i nju našao na njuški, nema ni nje kupiti više kod nas....

 hebem vas mrljave, dok ste toliko zvali, pitali i istraživali pet puta vam je moglo stići s alzashopa - link

naručiš, platiš i za tri dana ti je doma

7 godina
protjeran
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...
Lucidius kaže...

Ima netko sa foruma mozda tekuceg metala viska ili da moze posudit za jednu aplikaciju, treba mi jer sam delidao a nigdje en vidim tekuci metal za kupit kod nas...

 nema Luci nigdje, sve istražio, zvao, pitao...

ja mislio od tebe posuditi metala, mislio sam da je pravi entuzijast to već nabavio 

 

mogu ti jedino dati cm mastergel maker da namažeš stroj, i s tim ćeš dobiti još koji °C, jedva sam i nju našao na njuški, nema ni nje kupiti više kod nas....

 hebem vas mrljave, dok ste toliko zvali, pitali i istraživali pet puta vam je moglo stići s alzashopa - link

naručiš, platiš i za tri dana ti je doma

 ja gledao prije 10ak dana nije ga bilo... naručio bi to s alze jer kod njih je nekih 5E dostava

8 godina
protjeran
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...

 hebem vas mrljave, dok ste toliko zvali, pitali i istraživali pet puta vam je moglo stići s alzashopa - link

naručiš, platiš i za tri dana ti je doma

 Ti si jos mrljaviji kad nam linkas pastu koja nije dostupna 

11 godina
online
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Lucidius kaže...
picajzla0707 kaže...

 hebem vas mrljave, dok ste toliko zvali, pitali i istraživali pet puta vam je moglo stići s alzashopa - link

naručiš, platiš i za tri dana ti je doma

 Ti si jos mrljaviji kad nam linkas pastu koja nije dostupna 

 kad sam je linkao, pisalo je 5 komada dostupno

kasniš luci, kasniš 

 

ali staviš fino "Watch Availability" i na mejl ti stigne obavijest kad je dostupna, vjerojatno već danas

10 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Lucidius kaže...
picajzla0707 kaže...

 hebem vas mrljave, dok ste toliko zvali, pitali i istraživali pet puta vam je moglo stići s alzashopa - link

naručiš, platiš i za tri dana ti je doma

 Ti si jos mrljaviji kad nam linkas pastu koja nije dostupna 

 Neznam tko je mrljav al tribalo bi pronjuškat bolje i vidit da ima legendarna https://www.alzashop.com/coollaboratory-liquid-pro-d82721.htm

MISCREATED
13 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
nicky.sl kaže...

 vidit da ima legendarna

Ali i lošija u odnosu na TG, po meni ako se ide to raditi, treba odraditi kako treba.

10 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

 vidit da ima legendarna

Ali i lošija u odnosu na TG, po meni ako se ide to raditi, treba odraditi kako treba.

 Nisam probao pa neznam jel lošija ali za bacit sigurno nije

MISCREATED
13 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
nicky.sl kaže...

 Nisam probao pa neznam jel lošija ali za bacit sigurno nije

Usporedi specifikaciju i budeš vidio.

8 godina
protjeran
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
picajzla0707

 kad sam je linkao, pisalo je 5 komada dostupno

kasniš luci, kasniš 

 

ali staviš fino "Watch Availability" i na mejl ti stigne obavijest kad je dostupna, vjerojatno već danas

Odmah sam ja link otvorio, nije bila dotupna vec pise da ce biti 5 komada dostupno od 20.2. A to minse neda navekavat jer mozda kod nas dode u to vrijeme u uzi shop.

13 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Koja pasta je od Thermal Grizzly najbolja? Kryonaut, Hydronaut ili Conductonaut

I kolko su navedene lošije od MX4 jer ju trenutno koristim pa da vidim da li bi nešto dobio da ju promijenim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice