Vijesti o svemu vezanom za Intel

poruka: 126
|
čitano: 27.784
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Tema je tu, trpajte unutra sve novosti i glasine o Intel-u generalno (procesorima, maticnim pločama vezano za njih, BIOS-verzijama za iste, rezultate testova itd...)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Dobro to izgleda, jedino mi je s te tablice malo čudno da 7700k ima bolji physics score od 1600x.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel

Zanimljivo, 78.3k na 5454mhz, dok 16c TR postiže veći score (79.1k) na nižem taktu (5236mhz), zanemarimo cijenu.

8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

A gdje su h210 chipseti?

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

A zasto bi ih trebalo bit?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel
Lucidius kaže...

A zasto bi ih trebalo bit?

 

 

 Zato što treba biti low end chipseta?Ovaj B će sigurno biti u cjenovnom rangu b350 ploča (minimalno 85€), h110 i a320 koštaju oko 55€, ne trebaju svi ploče sa 4 utora za RAM i više od jednog pcie slota.

8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Pa b250 pocetne ploce idu po 70 eura, nevidim zasto uopce uzimati zadnji odron od ploce, kad za 150kn vise vec imas solidnu plocu, al dobro svako ima svoje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel
A kada ih moženo očekivati kod nas u trgovinama?
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Kod nas u trgovinama bi trebali sredinom devetog mjeseca po mojoj procjeni, vani pocetkom devetog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel
Lucidius kaže...

Pa b250 pocetne ploce idu po 70 eura, nevidim zasto uopce uzimati zadnji odron od ploce, kad za 150kn vise vec imas solidnu plocu, al dobro svako ima svoje.

 Shvataš li da su te ploče iste kao h110?Jedina razlika je u chipsetu, kvalitet je isti.

8 godina
protjeran
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel
DaShip kaže...
Lucidius kaže...

Pa b250 pocetne ploce idu po 70 eura, nevidim zasto uopce uzimati zadnji odron od ploce, kad za 150kn vise vec imas solidnu plocu, al dobro svako ima svoje.

 Shvataš li da su te ploče iste kao h110?Jedina razlika je u chipsetu, kvalitet je isti.

 Nije isto sigurno, imaju malo bolju regulaciju napona, hlađenje na vrm-u (ne svaka), puno bolji raspored utora na ploci, vise utora za ram i ostale konekcije.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel
Lucidius kaže...
DaShip kaže...
Lucidius kaže...

Pa b250 pocetne ploce idu po 70 eura, nevidim zasto uopce uzimati zadnji odron od ploce, kad za 150kn vise vec imas solidnu plocu, al dobro svako ima svoje.

 Shvataš li da su te ploče iste kao h110?Jedina razlika je u chipsetu, kvalitet je isti.

 Nije isto sigurno, imaju malo bolju regulaciju napona, hlađenje na vrm-u (ne svaka), puno bolji raspored utora na ploci, vise utora za ram i ostale konekcije.

 Imaš li ikakav dokaz da imaju bolju regulaciju napona?Niti jedna b250 ploča sa razumnom cijenom nema heatsinkove (možda imaju neke od 90-100€), nisu ni potrebni za stock radne taktove (ako se b350 ploče bez heatsinkova mogu koristiti za klokanje Quad core proceva onda se sigurno mogu koristiti za stock taktove).Zar zbilja postoje ljudi koje je briga za rasporedom utora na pločama sa tom cijenom? @_@ 

8 godina
protjeran
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel
DaShip kaže...

 Imaš li ikakav dokaz da imaju bolju regulaciju napona?Niti jedna b250 ploča sa razumnom cijenom nema heatsinkove (možda imaju neke od 90-100€), nisu ni potrebni za stock radne taktove (ako se b350 ploče bez heatsinkova mogu koristiti za klokanje Quad core proceva onda se sigurno mogu koristiti za stock taktove).Zar zbilja postoje ljudi koje je briga za rasporedom utora na pločama sa tom cijenom? @_@ 

 Naravno, evo ti usporedba između Asrock H110M-HDV R3.0 (4 power phase) vs ASRock B250M Pro4 (6 power phase)

 

Vidis da je razlika 200kn a dobije dosta bolju plocu i uz to opremljeniju, najveci bonus ti je podrska za M2 SSD po meni, također bolji kondenzatori, bolja fazna regulacija, 4utora za RAM itd i samim time i estetski ljepsa ploca...

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2017 17:08 (Lucidius).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel
Lucidius kaže...
DaShip kaže...

 Imaš li ikakav dokaz da imaju bolju regulaciju napona?Niti jedna b250 ploča sa razumnom cijenom nema heatsinkove (možda imaju neke od 90-100€), nisu ni potrebni za stock radne taktove (ako se b350 ploče bez heatsinkova mogu koristiti za klokanje Quad core proceva onda se sigurno mogu koristiti za stock taktove).Zar zbilja postoje ljudi koje je briga za rasporedom utora na pločama sa tom cijenom? @_@ 

 Naravno, evo ti usporedba između Asrock H110M-HDV R3.0 (4 power phase) vs ASRock B250M Pro4 (6 power phase)

 

Vidis da je razlika 200kn a dobije dosta bolju plocu i uz to opremljeniju, najveci bonus ti je podrska za M2 SSD po meni, također bolji kondenzatori, bolja fazna regulacija, 4utora za RAM itd i samim time i estetski ljepsa ploca...

 

 

 

 

 I kako te dodatne dvije faze pomažu?Da li se produžava životni vijek ploče ili ostatka hardvera?

 

Dakle ako izbace B360 chipset sljedeće godine to onda valjda znači da ove godine neće biti zaključanih procesora, zašto je toliki razmak između zaključanih i otključanih procesora kada je to otprilike isto (osim ako su zalihe problem)?

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2017 18:10 (DaShip).
8 godina
protjeran
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel
DaShip kaže...

 I kako te dodatne dvije faze pomažu?Da li se produžava životni vijek ploče ili ostatka hardvera?

 

Dakle ako izbace B360 chipset sljedeće godine to onda valjda znači da ove godine neće biti zaključanih procesora, zašto je toliki razmak između zaključanih i otključanih procesora kada je to otprilike isto (osim ako su zalihe problem)?

 Vijek ploce ce sigurno biti duzi.

 

Imas sve na linku sta izlazi ove godine i jasno se vidi da izlaze i zakljucani modeli, a njih mozes staviti i na H370 i na Z370 ploce. Ove godine jedino ne izlaze celeroni i pentiumi 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel
Lucidius kaže...
DaShip kaže...

 I kako te dodatne dvije faze pomažu?Da li se produžava životni vijek ploče ili ostatka hardvera?

 

Dakle ako izbace B360 chipset sljedeće godine to onda valjda znači da ove godine neće biti zaključanih procesora, zašto je toliki razmak između zaključanih i otključanih procesora kada je to otprilike isto (osim ako su zalihe problem)?

 Vijek ploce ce sigurno biti duzi.

 

Imas sve na linku sta izlazi ove godine i jasno se vidi da izlaze i zakljucani modeli, a njih mozes staviti i na H370 i na Z370 ploce. Ove godine jedino ne izlaze celeroni i pentiumi 

 Zaboravio sam na H370, samo me čudi da neće biti B360 ove godine, nije li to business chipset?H270 košta oko 90 eura, zar baš ničeg jeftinijeg neće biti prije sljedeće godine?

8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Ja neznam da je intel to sluzbeno potvrdio...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel
Lucidius kaže...

Ja neznam da je intel to sluzbeno potvrdio...

 U ovom članku piše

 

"According to the report from MyDrivers, Intel has a solution: rather than name their new chipset B350, they will name it B360. This chipset is expected to be released next year, as only Z370 Coffee Lake motherboards are to launch later this month"

 

Nema smisla da ove godine izbace sve a da chipset zbog nekog razloga ostave za sljedeću godinu pa sam zato pomislio da će ove godine izbaciti samo K modele i Z ploče.

8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Nema tu nikakve sluzbene potvrde 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

http://www.anandtech.com/show/11738/intel-launches-8th-generation-cpus-starting-with-kaby-lake-refresh-for-15w-mobile

 

the launch today is Kaby Lake Refresh on 14+, and in the future we will see Coffee Lake on 14++ become part of the 8th Gen, as well as Cannon Lake on 10nm.

 

In our pre-briefings, Intel only mentioned Coffee Lake in the context of the fact that today’s launch is not Coffee Lake. Because media were expecting this to be Coffee Lake (and expecting it to be a desktop processor launch), the question ‘is this Coffee Lake’ was actually asked several times, and the answer had to be repeated. These four new CPUs are still Kaby Lake CPUs built on the same 14+ technology, with minor updates, and bringing quad cores to 15W.

 

lol

 

dakle dobivamo paper launch, jedino sto ce odmah biti raspolozivo su 4 mobile procesora, desktop varijante dolaze kasnije (na jesen)

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2017 10:20 (Fanu).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Za dobrim konjem prašina se diže...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel
Lucidius kaže...

Za dobrim konjem prašina se diže...

 Kao i za vegetom i rižom (ryzen)? 

8 godina
protjeran
offline
Vijesti o svemu vezanom za Intel

Za njima moze ostat jedino mulj i talog 

Moj PC  
1 1 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vijesti o svemu vezanom za Intel
Lucidius kaže...

Za njima moze ostat jedino mulj i talog 

Nemoj da te proganja španska inkvizicija 

8 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice