Vodič kroz matične ploče za početnike izdvojena tema

poruka: 2.016
|
čitano: 691.683
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Moze preporuka maticne do 600 kn,isplati li se dat 200 kn vise za b150m ili h170 ili moze proc i h110m?

 

Na maticnu ide i5 6500,vidio sam negdje na netu da se moze clockat iako nije K verzija,sad dali to jos radi i na kojem chipsetu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Radi na z170 pločama uz odgovarajući bios. Ako planiraš klokat uzmeš još i lc120 hladnjak i ideš na 4.4ghz bez beda.

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Imas ovu maticnu za malo vise od 600kn. Ako zelis klokat 6500k svejedno trebas z170 chipset, morat ces naci stari bios za maticnu koju uzmes da bi mogao klokati. E sad pricalo se o mikrokodu koji su ubacili u windows update koji direktno blokira non k CPU da se kloka (koliko sam ja skuzio) nebitno imao stari bios koji je podrzavao klokanje non k procesora il novi koji ne podrzava, ako taj mikrokod jos uvijek nije ubacen u neki update opet je tu problem sto ces cijelo vrijeme morat bit na tom starom biosu.

10 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
war3_tft kaže...

Imas ovu maticnu za malo vise od 600kn. Ako zelis klokat 6500k svejedno trebas z170 chipset, morat ces naci stari bios za maticnu koju uzmes da bi mogao klokati. E sad pricalo se o mikrokodu koji su ubacili u windows update koji direktno blokira non k CPU da se kloka (koliko sam ja skuzio) nebitno imao stari bios koji je podrzavao klokanje non k procesora il novi koji ne podrzava, ako taj mikrokod jos uvijek nije ubacen u neki update opet je tu problem sto ces cijelo vrijeme morat bit na tom starom biosu.

 Ima li razlike između te i Msi  b150m Bazooka,gledam na web stranici od shopa u mom gradu i nemaju tu msi mortar,glupo mi narucivat preko neta jer mi uzu jos preko 50kn za kupovinu karticom i jos dostava

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Jedina razlika koja nesto znaci je to sto Mortar podrzava AMD Crossfire i ima heatsinkove na vrm.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2016 15:35 (war3_tft).
10 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
war3_tft kaže...

Jedina razlika koja nesto znaci je to sto Mortar podrzava AMD Crossfire i ima heatsinkove na vrm.

 Ma ne mislim ic na sli/crossfire tako da cu onda uzet ovu

15 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Ja bih isao na i5 6400 i neku z170 plocu i sky oc bios, ne instaliras taj update i rijesena stvar, ili ako je intsaliran maknes ga. Inace ako izadnje novi bios to ne znaci da odmah stari bios ne valja. Dok sve radi kako spada nema potrebe instalirati novi bios.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

A buđet mi je ogranicen na 600kn za maticnu,ne moram klokat,upalim turbo na 3.6 ghz i meni dosta,prelazim sa phenoma x4 tako da ce boost biti ogroman,jos slijedeci mjesec piknem gtx 1060 i miran sam 5 godina

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Gigabyte GA-970 Gaming ili Gigabyte GA-990X Gaming za Fx 8350. Mislio sa uzeti 970 ali je sada 990 dosptupna na skladistu pa ne znam vise.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
ivanzu kaže...

Gigabyte GA-970 Gaming ili Gigabyte GA-990X Gaming za Fx 8350. Mislio sa uzeti 970 ali je sada 990 dosptupna na skladistu pa ne znam vise.

 

Druga naravno jer je to ipak bolja ploca po svemu ukljucujuci i overclock...

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
14 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Može preporuka do 1300-1350 kn za socket 1151 (i po mogućnosti navesti zašto za razliku od drugih)? Gore će ići i7-6700k.

 

Računalo će primarno služiti za vektorsku grafiku ali i za novije igre tipa COD, BF...

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2016 15:53 (ChillyBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Pogledaj si ovu plocu koliko vidim po reviewu je jako dobra prosla Link

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Ponavljam ovo već par puta svima koji su pitali al evo opet: za te novce bih uzeo asus z170a, ima sve što prosječan korisnik treba i vrlo dobra je za overclock.

14 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Uzeo Asus Z170 Pro Gaming. Gotovo identična kao Z170A ali ima više USB-ova i neke sitnice. Kučište će mi biti zatvoreno pa nisam htio novi model Asus Z170 Pro Gaming Aura. Te ledice me živciraju. Živi cirkus

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Odličan izbor, javi rezultate klokanja u i7 ili možda 5ghz klub temi, šteta bi bilo držat zvijer na stocku. 

9 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Lijep pozdrav, može li mi netko objasniti koje su konkretne razlike između Gigabyte GA-990X Gaming SLI i Gigabyte GA-990FX Gaming? Valja li ova prva išta? Radim na cjelokupnoj obnovi kompa pa mi uskoro dolazi FX 8350, a moram i matičnu uzeti. Pomoć, molim vas!

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2016 16:42 (playjob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Ima li neke veze boja maticne ploce,smeda,zelena,plava...?

Sadmir K
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

FX verzija je bolja.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Hvala ti na odgovoru! Evo čim svane idem do trgovine ju kupit! Daj malo ozbiljnosti, pito sam koja je razlika i htio bih ako netko zna da mi ju navede.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Mišljenje o GA-P31-ES3G ,znam da je starija od vatre, ali takva je situacija jbg.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Vjerojatno najgluplje pitanje koje postoji al hebiga zanima me hahaha
Zanima me, budući da kupujem novu matičnu, dobijem li vijke od matične u njezinoj kutiji ili dobijem u kutiji od kućišta koje također kupujem ili ništa od navedenoga pa moram osobno kupit?

      

Nađoh odgovor: uz kućište, hehe

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2016 15:59 (playjob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Vrijedi li asus p5k 40 KM?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
playjob kaže...

Vjerojatno najgluplje pitanje koje postoji al hebiga zanima me hahaha
Zanima me, budući da kupujem novu matičnu, dobijem li vijke od matične u njezinoj kutiji ili dobijem u kutiji od kućišta koje također kupujem ili ništa od navedenoga pa moram osobno kupit?

      

Nađoh odgovor: uz kućište, hehe

 Vijci dolaze s kućištem a ne s matičnom

9 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
nicky.sl kaže...
playjob kaže...

Vjerojatno najgluplje pitanje koje postoji al hebiga zanima me hahaha
Zanima me, budući da kupujem novu matičnu, dobijem li vijke od matične u njezinoj kutiji ili dobijem u kutiji od kućišta koje također kupujem ili ništa od navedenoga pa moram osobno kupit?

      

Nađoh odgovor: uz kućište, hehe

 Vijci dolaze s kućištem a ne s matičnom

 Hvala što si potvrdio moju izjavu

10 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Ups ipak ću morat počet čitat postove do kraja

15 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Jimmy to je p35 chipset tako da sigurbo vrijedi tu lovu, ubacis xeona na to za sitnu lovu i odlican upgrade
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Moze neki prijedlog za gaming maticnu 1151 do max 550kn..ako je uopce moguce uzet nešto korisno za te pare.Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

"Gaming" je čisto stvar marketinga kad pričamo o matičnim pločama. Reci ti nama jel ti već imaš proc pa da vidimo jel bolje predlagat nešto ovdje ili te uputit u neku temu o sastavljanju konfa zavisno o budžetu s kojim raspolažeš?

7 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Evo naletio sam na jedan dobar tekst vezan uz kupnju matičnih. Dosta toga je objašnjeno i poprilično lako razumljivo. 

 

https://www.nabava.net/clanci/vodici-za-kupovinu/koju-maticnu-plocu-kupiti-vodic-za-kupovinu-469t6

 

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Pozdrav. Što mislite o ovoj ploči i ovom prodavaču . KLIK

Nema broja mobitela pa mi je malo sumljivo.

 

EDIT: Ploča je prodana.  Koji je best buy za cca sto eura za 1151 socket?

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 11:15 (Nikacc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice