Vodič kroz matične ploče za početnike izdvojena tema

poruka: 2.016
|
čitano: 693.285
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Nema nist bolje :D Drzi se max. ~1150kn ;) Btw, ako gledas mojPC, Ranger sam kupio jer je bila 150kn van granice, a granica mi je bila 1200kn jer je tada Asrock Extreme 4 bila 100kn skuplja, a MSI jos nije izdao te neke ploce kao Pro Carbon Gaming ili ta Krait Gaming. Neki uz te ploce nude i Mafia III igricu, ako ti kaj znaci.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Vidiš nije loše, moga bi uzet mafia 3 + krait + lc cc power 120 ili CM hyper-t4-rr-t4-18pk-r1-120mm

Live and let live.
10 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Mislim da je LC 120 bolji od CM T4, imaš negdje temu usporedbe LC CC 120 vs Hyper 212 vs Zalman Optima pa pokušaj naći.

 

Btw. sad sam gledao i čini mi se da su Krait i Carbon Gaming identične ploče sa malo drugačijim shemama boja i to malo LED osvjetljenja.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2016 13:00 (The_Fichek).
10 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Jel ok msi h110m pro-d za i5 6400 i dali ima kupiti adapter dvi to hdmi jer ova ploča ima samo dvi?

Gamer
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Po mom iskustvu t4 je više-manje smeće, u prosjeku je bio 8°C gori od 212 evo (i dosta bučniji na istim postavkama). Ako uzmemo u obzir da je lc120 možda 2°C gori od 212evo a osjetno jeftiniji, lc120 se nameće kao best buy.

10 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
The_Fichek kaže...

Mislim da je LC 120 bolji od CM T4, imaš negdje temu usporedbe LC CC 120 vs Hyper 212 vs Zalman Optima pa pokušaj naći.

 

Btw. sad sam gledao i čini mi se da su Krait i Carbon Gaming identične ploče sa malo drugačijim shemama boja i to malo LED osvjetljenja.

 

 Nije Optima bila posrijedi nego Zalman CNPS10X, to sam ja testirao i mogu reć da se pored LC-cc-120 i njegove cijene nemože stavit CM 212 i pored toga što se pokazao malo bolji.

Bez razmišljanja glasam za LC-cc-120

neda mi se
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2016 19:13 (nicky.sl).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
The_Fichek kaže...

Mislim da je LC 120 bolji od CM T4, imaš negdje temu usporedbe LC CC 120 vs Hyper 212 vs Zalman Optima pa pokušaj naći.

 

Btw. sad sam gledao i čini mi se da su Krait i Carbon Gaming identične ploče sa malo drugačijim shemama boja i to malo LED osvjetljenja.

 

 Evo kupljeno sve i sastavljeno :D

 

 

Čak je malo hladno procesoru morat ću ga kloknit, ovaj lc cc 120 je pun pogodak :D

Live and let live.
13 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Pozdrav,

moze preporuka ploce za i5 2400, nova, polovna preko njuske svejedno?

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
titanx kaže...

Pozdrav,

moze preporuka ploce za i5 2400, nova, polovna preko njuske svejedno?

Stari socket, nove neznam jel uopće moguće kupiti. Kako ti je proc non K gledaj što jeftiniju na njušci.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Nisam tolko početnik kolko nisam vec dugo prckao po okloplju :D Imam maticnu koja moze primit max frekvenciju 1600MHz ram, ako kupim RAM mem. koja je 1866MHz, jel bude radila ta memorija pa bude samo spuštena na 1600Mhz? Ovo piše na stranici od Asusa od koga je maticna:
"Due to Intel® chipset limitation, DDR3 1600 MHz and higher memory modules on XMP mode will run at the maximum transfer rate of DDR3 1600 Mhz." - tu je jasno napisano, ali me zanimaju iskustva, jel bi se mogle dogadati neke cudne stvari tipa crashanja i to? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Imam jedno pitanje oko matične.

 

Odlučio sam se za ovu konfu:

 

1 x Procesor INTEL Core i5 6400 BOX, s. 1151, 2.7GHz, 6MB cache, GPU, Quad Core
1 x ASUS H110M-R/C/SI
1 x PC-17000, 8 GB, KINGSTON ValueRAM, KVR21N15D8/8, DDR4 2133 MHz
1 x SSD 120.0 GB KINGSTON UV400 SUV400S37/120G
1 x 1000.0 GB WESTERN DIGITAL Blue, WD10EZEX, SATA3, 64MB cache, 7200okr./min
1 x CHIEFTEC Smart Series GPE-600S, 600W

 

Ali su mi ukazali da nigdje na stranicama od Asusa nema ploče ASUS H110M-R/C/SI. Kad zaguglam ASUS H110M-R/C/SI otvara ovu stranicu: https://www.asus.com/Motherboards/H110M-A/

Da li je to problem? Kako naci drivere za tu maticnu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Pozdrav,

 

Jeli FX-6300 može samo na AM3/AM3+ matične?

Može li neko preporučit neku dobru za njega do 500 kn, sa SATA 3, ako ih još ima.

Gleda sam u Instara jedina takva je jedna od 680 kn, a to mi je previše. A u ADM-a nema ni jedna AM3+ ako sam dobro vidia!

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Imaš dvije opcije, ako ti stvarno igra ulogu tih 70-100 kn onda ti je izbor asrock 970 pro 3, a ako uspiješ negdi onda asrock 970 extreme 3 koju ja imam i ima dosta oc mogućnosti i bios joj je jako jednostavan
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Imaš dvije opcije, ako ti stvarno igra ulogu tih 70-100 kn onda ti je izbor asrock 970 pro 3, a ako uspiješ negdi onda asrock 970 extreme 3 koju ja imam i ima dosta oc mogućnosti i bios joj je jako jednostavan obe imaš u linksa
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
prije bih kupio gigabyte 970 D3 neko išao na asrock.
Moj PC  
0 1 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
3n3m1 kaže...
prije bih kupio gigabyte 970 D3 neko išao na asrock.

 Nisu neka razlika iskreno, a koliko vidim gigabyte 970 D3 nema kupiti kod nas u ducanima

12 godina
protjeran
online
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

 

Nikakav srednji segment as rock niti nesto novo u ducanu jer je to sve neisplativo trenutno, pravac njuska i potrazit neku polovnu plocu po mogucnosti sa garancijom...

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
7 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Imam matičnu ploču ASRock 970 Extreme 3 2.0 i jednom mi je neko na forumu rekao da sama po sebi nije neka sreća, pogotov ne ako mislim overclockati procesor. Imam ju priliku zamjenit za Gigabyte GA-970A-DS3P koja je bila preporučena od istog kolege koji mi je rekao da moja nije neka sreća. S financijskog stajališta nije neki izdatak, da ju zamjenim pošto je prilika? Odnosno, je li stvarno bolja od moje? Osim toga, Gigabyte ima garanciju, moja nema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Dobro, da možda pojednostavim pitanje, jel bolja matična Asrock 970 Extreme 3.0 2 ili Gigabyte GA-97A-DS3P?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Pozdrav. Planiram mijenjati maticnu plocu. Ovu planiram kupiti i staviti umjesto trenutne koja je pod Moj PC (MSI B150M-Mortar). Jel to ok?

Brain.exe has stopped working!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2017 18:53 (ZeroC00l).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Planiraš li mijenjati i procesor uskoro? Koji je razlog prelaska na novu ploču ako nije tajna? Na z170 bi mogao klokati i taj zaključani i5, na z270 nećeš moći.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Planiram kroz par mjeseci. Frend sad kupuje komp za 3.5kkn i taman mu je pasalo pasam se dog s njim da uzme moju maticnu, a ja uzmem novu.

Brain.exe has stopped working!
11 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Ako planiraš uzeti otključan kaby i overklokat, ima smisla ići na z270 (zapamti, treba ti i hladnjak za cpu u tom slučaju), a koji točno model ovisi koliko si novca spreman izdvojiti za matičnu. Recimo asrock gaming k4 je osjetno bolja ploča za 100kn više u istoj trgovini.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Trenutno mi je sve to ovisi od zavisi... Samo mi je bitno da sad ovo trenutno kaj je u kanti radi kak spada s tom plocom. Ne patim na neke over the top komponente i nije mi bitno da imam sve naj naj dok god zadovoljava moje potrebe, a za to sta cemo i kako cemo ima vremana.

Brain.exe has stopped working!
7 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Može li mi netko preporučiti neku dobru matičnu ispod 800 kn?

 

Sljedeća konfiguracija:

CPU: Intel  Pentium G4560

GPU: GTX 1050 Ti

RAM: 8GB

 

Gledao sam GIGABYTE GA-H170M-D3H DDR3, ali ne mogu naći da podržava ovaj procesor...

 

Pa ako zna neko još koju dobru matičnu. Jedino je bitno da ima bar 2 USB 3.0, ATX ako je moguće.

 

Možda da idem na GIGABYTE GA-Z170-HD3 DDR3 ? Je li ovo dobar izbor?

 

Unaprijed hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.4.2017 20:50 (Firmus).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Koje rame imaš, jer ove ploče koje si linkao su ddr3? Ako još nisi kupio rame, dobro bi ti došlo za tog pentiuma da ideš na ddr4. Ima b250m ploča već od 550kn, samo što su matx, ako ideš na b150/h170/z170 moraš stavit zadnji bios na ploču prije nego što možeš koristit taj procesor (pitaj u trgovini da ti to naprave).

7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Imam već 4 GB DDR3, ali ako se ne varam nijedan procesor ne podržava istovremeno DDR3 i DDR4, tako da moram ići na DDR3. A što se tiče BIOS-a vidio sam da je GIGABYTE izbacivao nove verzije za Kaby Lake procesore, ali ne mogu naći da je to napravio i za ovaj moj model.

 

Za sad vjerojatno idem na ovu drugu matično od 800kn.. tu ni ne trebam flešati BIOS.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 1:03 (Firmus).
11 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Bolje bi ti bilo prodat to što imaš i ići na 2x4gb ddr4 i uzeti ddr4 ploču, na pentiumu ćeš osjetit razliku jer je slabašan.

Što se tiče biosa, serija 100 podržava kaby ali treba bios update da bi radila (svaka bez iznimke), serija 200 podržava kaby out of the box.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Imam prastaru ga-m720-us3,4gb ddr2,athlon x4 630(3.6ghz occ),gtx650,840evo,tx3 cooler.Htio bih da kupim asus m5a97 r2.0 i ddr3 ram za male pare pa me interesuje hoce li se osjetiti veca razlika u performansama.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
slobo2712 kaže...
Imam prastaru ga-m720-us3,4gb ddr2,athlon x4 630(3.6ghz occ),gtx650,840evo,tx3 cooler.Htio bih da kupim asus m5a97 r2.0 i ddr3 ram za male pare pa me interesuje hoce li se osjetiti veca razlika u performansama.

 Bez novog proca zaboravi bilo kakav pomak.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice