[Prodaja] 3D Pisač GeeeTech i3 Pro B

poruka: 3
|
čitano: 723
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
[Prodaja] 3D Pisač GeeeTech i3 Pro B

Prodajem 3D pisač GeeeTech i3 Pro B, novija revizija ovoga sa slike, razlika je u dijelovima koji drže glavu i nosač X osi, na ovom su metalni u odnosu na plastične (ovo plavo) sa starije revizije. Printer je klon klasičnog open source Prusa i3 dizajna. Star je cca 7. mjeseci (kupljen u 12. mjesecu prošle godine).
Za one koji su se već bavili 3D printerom to je vjerojatno dosta pa evo odmah glavnog infa.

 


Primopredaja u Zagrebu, Rudeš. Printer ne šaljem poštom, prevelika je stvar i ne vjerujem poštarima da bi pazili.
Cijena: 1300 kn

Prodano


Za početak evo slika printera, par primjera što sam isprintao i slike par stupnjeva tijekom printa i konačnog rezultata.

https://imgur.com/a/uW6B3PY


Detaljniji info slijedi, na printeru su napravljene neke modifikacije i dodatci u odnosu na origigi verziju:


1. dodao sam ventilator za hlađenje ispisa - tzv. part cooling fan, služi da brže ohladi i učvrsti svježe isprintanu plastiku i da olakša printanje "visećih" dijelova koji se onda ne stignu rastegnuti
2. "olabavio" gornje držače Z osi - standardni problem je da vijci za pomak po Z osi nisu savršeno ravni i ako su ograničeni sa obje strane (sa donje uvijek jesu, tamo su spojeni na motore) onda pomiču glavu napred-nazad za par dijelića milimetra što rezultira u malenim valovima (za te djeliće milimetra) po Z osi, tj. visini, to je tzv. Z wobble, no ako se skine limitator sa vrha i oslobodi taj kraj vijka, onda više nema problema jer se taj pomak preseli na gornji dio (manja sila je potrebna da se miče oslobođeni vrh nego glava koja je ipak fiksirana), a glava ostaje mirna, no imam i originalne dijelove, tj. fiksatore, pa se to uvijek može vratiti kako je bilo. U galeriji slika se na brodiću vide valovi u vertikali, to je taj z wobble, to je bio jedan od prvih ispisa koje sam radio, prije modifikacije držača. Bez modifikacije bi ti valovi bili vidljivi i na npr. vratu/krilima zmaja.
3. zamjenio originalni ventilator za elektroniku sa svojim - originalni je bio 4 x 4 cm koji je radio na 5000-6000 okretaja. Ukratko, nimalo ugodno za slušati, i za bonus puhao je u generalnom smjeru elektronike, čak ni ne direktno... Isprintao i složio držač za 7cm vent koji sada ide direktno na elektroniku od printera, em je tiho, em bolje hladi stepper drivere
4. zamjenio plastične držače elektronike sa mesinganim hex stupićima (kao odstojnici na koje se šarafi matična u kućištu) - ovi su duži nego plastični držači pa sam dio kablova mogao "spakirati" iza elektronike da manje landraju.


Osim samog printera dajem i nešto rezervnih (i origigi) dijelova:

- rezervna 0.3 mm i 0.4 mm mlaznica (originalno je došao sa 0.3 mm, koju isto dajem, a trenutno je namontirana 0.4 mm)
- 2 heat break-a (metalna cijevčica koja povezuje ekstruder sa grijačem i mlaznicom)
- rezervni grijač
- rezervni termistor (senzor temperature grijaćeg bloka)
- rezervni turbinski ventilator za hlađenje ispisa
- rezervna rola zupčastog remena, za slučaj da treba zamjeniti na X ili Y osi, mada ne vidim potrebe u dogledno vrijeme
- originalni grijaći blok, kada sam mjenjao glavu stavio sam i novi grijeći blok pa je ovaj sada rezervni, ali to i nije potrošna roba pošto je samo aluminijska kockica sa rupama za mlaznicu, termistor i grijač, pasivni element
- 4 komada trake keramičke vate za temperaturnu izolaciju grijačeg bloka, može se i sa golim blokom printati, ali manje se hladi ako je izoliran i brže se zagrije. Ovo je u pravilu za originalni grijači blok, za ovaj koji je na printeru imam silikonsku navlaku koju je daleko lakše staviti i maknuti, origigi je malo drugačijih dimenzija pa na njega ne paše, što i je razlog zašto sam stavio novi grijaći blok
- rezervni 4 x 4 cm ventilatori za extruder i origigi 4 x 4 cm vent koji je trebao hladiti elektroniku, na extruderu je još uvijek origigi vent, radi OK, no za slučaj da ode...
- već spomenuti originalni držači Z osi
- paket plastičnog crijeva za organizaciju kablova na printeru, ako netko želi reorganizirati kablove...
- rezervna staklena ploča za print površinu


Mislim da je to sve, razlog prodaje je što sam kupio printer većih gabarita pa mi ovaj više ne treba. Za pripremu (i print, mada mi je bilo praktičnije sa SD kartice printati, ne treba biti upaljen komp) koristim Repetier-host i Slic3r programe pa mogu dati i svoje profile za ispis, kao i pomoć oko printanja. Primarno sam printao PLA plastiku i nešto sa PETG plastikom.

Samo treba biti svjestan jedne stvari, 3D printanje je manje-više još uvijek u hobističkoj fazi, daleko je to od papirnatog printanja gdje se stisne "Ispiši" i to je to. Ovi moji profili šljakaju, ali zavisno od modela kojega se printa mogu se postići bolji rezultati sa podešavanjem određenih parametara, a to dođe sa iskustvom :).




Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 10:39 (Solo761).
16 godina
offline
[Prodaja] 3D Pisač GeeeTech i3 Pro B

Bump i nova cijena

16 godina
offline
[Prodaja] 3D Pisač GeeeTech i3 Pro B

Prodano

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice