Adobe Air / Flex

poruka: 3
|
čitano: 2.383
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Adobe Air / Flex

Pozdrav,

 

Zanime me, ima li tko iskustva u izradi mobilnih aplikacija na ovom frameworku? Obične aplikacije i/ili igre. Da li ima problema kod iPhone uređaja s obzirom na brzinu izvođenja i sl. ?

 

 

Lp.

http://www.unreal-net.com/ - najveći domaći web imenik!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe Air / Flex

Mi u Binaria d.o.o. razvijamo AIR mobilne aplikacije od pocetka prosle godine.

U razvoju se može i ne mora koristiti Flex framework.

Ako radiš igricu, definitivno ne koristiš Flex nego ideš sa čistim ActionScript3.

Ako radiš aplikaciju koja nije igra (znači liste, gumbi, radio buttoni, check boxovi, gomila ekrana, ...) onda je Flex ok.

 

Što se tiče performansi...

Postoji gomila igrica za iPhone, iPade i Androide pisanih u ActionScriptu koje su bile među top downloadima u app storeovima.

Ako ti treba pristup nekim native funkcionalnostima platforme koje nisu exposane kroz AIR api, mozes doci do njih koristeci AIR Native Interface.

 

Kad pričamo o korištenju Flexa, s njim se može svašta izvesti ali uz dosta mjera pažnje posvećenim optimizaciji koda.

U nekim stvarima ne možeš očekivati da će raditi jednako brzo kao native aplikacija, ali kad pričamo o cross-platform razvojnim okolinama mislim da ima mnoge prednosti u odnosu na većinu HTML5 based tehnologija.

 

Naše 2 glavne tablet aplikacije (Weddingella.com, Gee-Cards.com) sada skupa imaju nesto malo manje od 20.000 downloada, rađene su u Flexu i još ni jedan review nije spominjao sporost, nego samo traze new features :)

 

Pozdrav,

 

Tomislav

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe Air / Flex

Odlično! Za početak, dobre konkretne informacije.

 

Da, radi se o igri što znači bez Flexa, što opet znači da sam u početku pogrješio jer sam već krenuo sa Flexom :)

 

Srećom, nisam daleko dogurao tako da ima nade :)

 

Hvala za info!

 

 

Lp.

http://www.unreal-net.com/ - najveći domaći web imenik!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice