Editovanja APK fajla ?

poruka: 14
|
čitano: 2.601
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Editovanja APK fajla ?

Pozdrav decki.

 

Napravio sam igru pomocu Stencyl software-a, koji nudi besplatno pravljenje igara, medjutim igre se mogu samo objaviti u flash formi, a da bi objavili na android moramo platiti. Tu igru koju sam napravio mogu testirati na androidu, tako da ja dobijem taj APK fajl kada testiram igru. Ja bi htio igru da objavim manuelno na android bez Stencyla koji mi to ne dozvoljava. Dakle da li je moguce to uraditi, da ja udjem u taj APK fajl i da ga edituje, tipa da izbrisem "Stencyl trial version" ? Da li je to izvodljivo ? Software ne mogu kupiti, jer kosta 200 eura sto nije sa mojim mogucnostima, a ne vjerujem da je ovo iliegalno sto ja zelim da uradim, dakle nije nikakva prevara, nije crack ili slicno, vec igru zelim manuelno postaviti na android.

 

Zahvalan unaprijed.

Darko
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Editovanja APK fajla ?

Ako mozes importat assete u unity3d dovrsi tamo igru i onda mozes publish na koju god platformu hoces, samo sto mora bit od unity-a splash screen na pocetku ako koristis free verziju

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Editovanja APK fajla ?
Irregular kaže...

Ako mozes importat assete u unity3d dovrsi tamo igru i onda mozes publish na koju god platformu hoces, samo sto mora bit od unity-a splash screen na pocetku ako koristis free verziju

Imam svoje mape, igrace, sve znaci, samo ne znam kako bi do radilo u unitiju, da li bi morao sve ponovo programirati ?

Darko
10 godina
neaktivan
offline
Editovanja APK fajla ?

Vjerojatno ces morat ako nisi nista morao programirat u ovom stencylu

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Editovanja APK fajla ?
Irregular kaže...

Vjerojatno ces morat ako nisi nista morao programirat u ovom stencylu

Nisam nista programirao, osim sto sam kodirao, dakle taj stencyl je software za ljude koji ne znaju programirati, ali unutar ima ugradjeno kodiranje kao u programa "Scratch" ako si to ikad koristio ili cuo. Ali koliko sam skontao sav taj kod prebacuje u neki programski jezik, mislim da je java u ovom slucaju. Da li postoji sansa da ce taj kod ostati kada bi otvorio i sa Unitijem ?

Darko
10 godina
neaktivan
offline
Editovanja APK fajla ?

Hmm, tesko da ces moc, sumnjam da su radili na kompatibilnosti izmedu 2 razlicita game engine-a, a i unity ne korsit javu vec c# i javascript.

Al posto te nista nekosta da probas neke stvari importat u unity jer je besplatan bilo bi ti najbolje da sam probas

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Editovanja APK fajla ?
Irregular kaže...

Hmm, tesko da ces moc, sumnjam da su radili na kompatibilnosti izmedu 2 razlicita game engine-a, a i unity ne korsit javu vec c# i javascript.

Al posto te nista nekosta da probas neke stvari importat u unity jer je besplatan bilo bi ti najbolje da sam probas

A je li moguce otvoriti preko Eclipse i slicno ?

Darko
10 godina
neaktivan
offline
Editovanja APK fajla ?

Nemam pojma, sori

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Editovanja APK fajla ?
Nisam mogao naći ToS Stencyla, pa ću probati koristiti zdrav razum. Napravio si igru u besplatnoj verziji, znajući da ćeš tako moći dobiti samo Flash, i znajući da si ne možeš priuštiti 200€ troška na kupovinu verzije s kojom možeš koristiti Android. Zatim si dobio APK koji služi samo za testiranje i želiš ga objaviti bez da platiš. A sad malo razmisli, da ti možeš objaviti na Androidu bez da im platiš, zašto bi itko drugi tko želi objaviti na Androidu ikad platio? Logično je da ti oni to ne bi dopustili, a da objaviš bi te vjerojatno i tužili. Na svojoj stranici imaju kontakt za DMCA prijave, tako da te može prijaviti bilo tko. Savjet, objavi ovu igru u Flashu i zaboravi na Android. Sam si rekao da nemaš novaca za kupovinu te verzije, a pokušavanje zaobilaženja tog ograničenja ti neće donijeti ništa dobro. Ako želiš raditi cross platform igre, ja bih ti preporučio libGDX. Besplatan je, open source, možeš objaviti na Androidu, iOS-u (ako imaš Mac), HTML5 i Javi (Windows, Linux, Mac). Nije baš najlakši alat za početnike, ali za te novce nema boljeg.
Trava raste tamo gdje je posadiš.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Editovanja APK fajla ?
Medikus kaže...
Nisam mogao naći ToS Stencyla, pa ću probati koristiti zdrav razum. Napravio si igru u besplatnoj verziji, znajući da ćeš tako moći dobiti samo Flash, i znajući da si ne možeš priuštiti 200€ troška na kupovinu verzije s kojom možeš koristiti Android. Zatim si dobio APK koji služi samo za testiranje i želiš ga objaviti bez da platiš. A sad malo razmisli, da ti možeš objaviti na Androidu bez da im platiš, zašto bi itko drugi tko želi objaviti na Androidu ikad platio? Logično je da ti oni to ne bi dopustili, a da objaviš bi te vjerojatno i tužili. Na svojoj stranici imaju kontakt za DMCA prijave, tako da te može prijaviti bilo tko. Savjet, objavi ovu igru u Flashu i zaboravi na Android. Sam si rekao da nemaš novaca za kupovinu te verzije, a pokušavanje zaobilaženja tog ograničenja ti neće donijeti ništa dobro. Ako želiš raditi cross platform igre, ja bih ti preporučio libGDX. Besplatan je, open source, možeš objaviti na Androidu, iOS-u (ako imaš Mac), HTML5 i Javi (Windows, Linux, Mac). Nije baš najlakši alat za početnike, ali za te novce nema boljeg.

A  sta mislis je li legalno da mi neko ko posjeduje paid Stencyl da mi publishuje igru ? Da pitam nekoga u njihovom komjunitiju ?

Darko
12 godina
neaktivan
offline
Re: Editovanja APK fajla ?
Pitanje je možeš li ti vjerovati nekoj random osobi s interneta. Da bi ti netko publishao igru, pretpostavljam da im moraš poslati cijeli projekt i source code, a nećeš nikako moći dokazati da je source code tvoj ako te ta osoba jednostavno pokrade. Stojim pri svom mišljenju da ti je najbolje da jednostavno staviš igru na Flash i objaviš na neki site kao Newgrounds, zaboraviš na Android i počneš koristiti neki drugi alat s kojim ćeš moći izdati igru za Android.
Trava raste tamo gdje je posadiš.
12 godina
offline
Re: Editovanja APK fajla ?
Medikus kaže...
Pitanje je možeš li ti vjerovati nekoj random osobi s interneta. Da bi ti netko publishao igru, pretpostavljam da im moraš poslati cijeli projekt i source code, a nećeš nikako moći dokazati da je source code tvoj ako te ta osoba jednostavno pokrade. Stojim pri svom mišljenju da ti je najbolje da jednostavno staviš igru na Flash i objaviš na neki site kao Newgrounds, zaboraviš na Android i počneš koristiti neki drugi alat s kojim ćeš moći izdati igru za Android.

Igru koju sam napravio jednostavno se ne uklapa u flash, bila bi cisti fail na flashu. No dobro, odlucio sam kupiti software za jedno mjesec dana kada budem imao novac, a do tada cu odluciti da li cu koristiti neki drugi engine ili Stencyl u koji sam se stopio.

Darko
12 godina
offline
Re: Editovanja APK fajla ?
Medikus kaže...
Nisam mogao naći ToS Stencyla, pa ću probati koristiti zdrav razum. Napravio si igru u besplatnoj verziji, znajući da ćeš tako moći dobiti samo Flash, i znajući da si ne možeš priuštiti 200€ troška na kupovinu verzije s kojom možeš koristiti Android. Zatim si dobio APK koji služi samo za testiranje i želiš ga objaviti bez da platiš. A sad malo razmisli, da ti možeš objaviti na Androidu bez da im platiš, zašto bi itko drugi tko želi objaviti na Androidu ikad platio? Logično je da ti oni to ne bi dopustili, a da objaviš bi te vjerojatno i tužili. Na svojoj stranici imaju kontakt za DMCA prijave, tako da te može prijaviti bilo tko. Savjet, objavi ovu igru u Flashu i zaboravi na Android. Sam si rekao da nemaš novaca za kupovinu te verzije, a pokušavanje zaobilaženja tog ograničenja ti neće donijeti ništa dobro. Ako želiš raditi cross platform igre, ja bih ti preporučio libGDX. Besplatan je, open source, možeš objaviti na Androidu, iOS-u (ako imaš Mac), HTML5 i Javi (Windows, Linux, Mac). Nije baš najlakši alat za početnike, ali za te novce nema boljeg.

Pogledaj sta sam nasao na stencyl forumu, ovo je napisao founder stencyla

 

There's no way for me to "ban" a user from using our toolset or even fully ban someone from accessing our site. Takedowns of content don't work outside our immediate server; you know how inefficient and ineffective that can be.

Laywers are out of the question. Do you know how much they cost in the US? The ones who worked with me to sever my ties with Stephen cost an average of about $500 USD an hour! That case wiped out a several-4 figures from my bank account, even though the two of us were in agreement about what had to be done.

What you're asking for is a supermarket that asks people to pay but has no supervising staff. Some people will pay. Some will walk out without paying. I can't go after the people who don't pay, even though they did wrong.

At the end of the day, we shouldn't be having this conversation at all. I'll nix the splash screen for Flash when we pass a certain threshold of success. Having us arguing over it now is distracting me from launch prep. The faster we reach success, the more of these constraints I can nix in favor of bigger and better things. We should be finding the fun, not bickering over trivial things like this. This is the last that I want to talk about the issue for now, and I won't rebut any further past this.

Darko
12 godina
neaktivan
offline
Re: Editovanja APK fajla ?

Gle, ja sam ti napisao što bih ja napravio na tvom mjestu. Ako tebi legalnost i moral nisu važni, slobodno objavi.

Trava raste tamo gdje je posadiš.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice