HTTP Requests for Android

poruka: 6
|
čitano: 1.397
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Http GET request for Android

Na StackOverflowu sam našao koristan post u kojem je opisano kako na androidu napraviti Http POST request, poslati podatke iz forme aplikacije te samim time izvršiti request. Zanima me kako sada, nakon što sam poslao request na www.stranica.com/results.php dobiti podatke sa iste stranice. Da li je netko od vas već probao napraviti nešto slično i jeli komplicirano? 

;)

Follow me @k1c0
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Http GET request for Android
k1c0 kaže...

Na StackOverflowu sam našao koristan post u kojem je opisano kako na androidu napraviti Http POST request, poslati podatke iz forme aplikacije te samim time izvršiti request. Zanima me kako sada, nakon što sam poslao request na www.stranica.com/results.php dobiti podatke sa iste stranice. Da li je netko od vas već probao napraviti nešto slično i jeli komplicirano? 

;)

Koje podatke??

 

Kada napraviš POST isto ti je kao i GET (samo što parametri ne idu u URL-u nego su u header-u). HTTP Response se čita isto.

 

http://hc.apache.org/httpclient-3.x/methods/post.html

 

http://hc.apache.org/httpclient-3.x/tutorial.html

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
15 godina
neaktivan
offline
HTTP Requests for Android

Podatke iz forme. 

Za moj slučaj u pitanju je "search" forma, koja se sastoji od dva "inputa" i klikom na "Traži" pomoću Ajaxa izbaci tražene rezultate na istoj stranici (rezultat.php).

Follow me @k1c0
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HTTP Requests for Android
k1c0 kaže...

Podatke iz forme. 

Za moj slučaj u pitanju je "search" forma, koja se sastoji od dva "inputa" i klikom na "Traži" pomoću Ajaxa izbaci tražene rezultate na istoj stranici (rezultat.php).

Ako stranica nije tvoje pa ne znaš sigurno podatke, uzmi firebug napravi request i kroz firebug prati request. Ajax je većinom (mislim da je čak uvijek GET metoda), tako da ti ne treba post, samo moraš dobre parametre "poslati" u zahtjevu (URL).

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
15 godina
neaktivan
offline
HTTP Requests for Android

Koristim G. Chrome preglednik, tako da sam pokušao vidjeti što se događa pri slanju requesta ali nije ništa "izbacivalo". Čuo sam za Firebug, međutim nisam ga nikad koristio. Budem skinuo Firefox i javim ti rezultate.

Btw, sumnjam da je većina ajax requestova preko get metode. Npr, na facebooku, čim se doda novi komentar, objava, like ajax vrši dodavanje tih novih podataka u njihovu bazu podataka i taj dio stranice se samo refresha.

:)

Follow me @k1c0
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HTTP Requests for Android
k1c0 kaže...

Koristim G. Chrome preglednik, tako da sam pokušao vidjeti što se događa pri slanju requesta ali nije ništa "izbacivalo". Čuo sam za Firebug, međutim nisam ga nikad koristio. Budem skinuo Firefox i javim ti rezultate.

Btw, sumnjam da je većina ajax requestova preko get metode. Npr, na facebooku, čim se doda novi komentar, objava, like ajax vrši dodavanje tih novih podataka u njihovu bazu podataka i taj dio stranice se samo refresha.

:)

Naravno. Nisam rekao da ih nema, samo sam rekao da je većina preko get metode, ali za tebe nema razlike. Ti saznaš na koji link ide ajax request, a da li su parametri u URL-u ili header-ima tebi svejedno (samo je drugačiji način kako ih ubaciti u HTTPRequest element).

 

EDIT : I da razlika između POST i GET metoda nije u tome da se jednom šalju podaci prema serveru, a drugom ne. Može se i GET metodom slati podatke prema serveru (u URL-u), a isto tako se i POST može koristiti za primanje podatka (kao i GET). POST se koristi za slanje podataka prema serveru samo zato jer se podaci ne šalju u clear tekstu u URL-u nego u HEADER-ima HTTP metode, pa je recimo malo teže "pročitati" te podatke. Kod AJAX-a je lakše formirati GET request(samo formiraš URL) nego POST i zato se puno češće korsiti u AJAX requestovima nego POST.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2012 12:11 (dado2202).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice