Moja prva Android aplikacija

poruka: 13
|
čitano: 9.278
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Moja prva Android aplikacija - TakeControl (root)

EDIT: Link na FREE verziju: TakeControl Lite https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droidcontrol.takecontrollite&hl=en_GB

 

NAPOMENA ADMINU: Znam da se na Bug forumu ne smije reklamirati, ali ovo pišem nadajući se da mi ekipa sa Bug foruma može pomoći sa testiranjem. To bi bilo sjajno :) Naravno, ako je ipak nedopustivo ovakvo nešto postati, ispričavam se na smetnji i molim uklanjanje posta :(

 

Uglavnom,

evo dva mjeseca nakon što sam kupio HTC EVO 3D (čitajući sveprisutnu temu na Bug forumu), na Google Playu možete naći moju prvu Android aplikaciju :)

 

ŠTO:

App se zove TakeControl i omogućava Vam da mišem i tastaturom jednostavno upravljate mobitelom/tabletom. Jednostavno mišem prelazite između Windowsa i Android uređaja kada se maknete do ruba ekrana.

 

ZAŠTO:

Ovo sam prvenstveno napravio jer me frustrirala činjenica da je tastatura uvijek ispred mene (na poslu i doma), a ne mogu je koristiti za tipkanje po mobitelu nego se moram mučiti sa onim mizernim virtualnim tipkama. Znam da ima aplikacija koje omogućavaju upravljanje mobitelom, ali sve zahtijevaju nekakav browser ili VNC klijent (sporo) što je dosta nezgrapno i previše primjetno (svi na poslu Vam vide što radite). Sa TakeControl možete biti neprimjetni :).

 

KAKO INSTALIRATI:

Treba Vam Windows host aplikacija TakeControl.exe koju nađete na http://droidcontrol.com, a za instalaciju na mobitelu u Google Play pretrazi otipkate "TakeControl Windows" https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droidcontrol.takecontrol.

 

NAPOMENA:

Mobitel treba biti rootan jer inače instalacija drivera ne radi.

 

CIJENA:

Aplikacija dođe 2.52 dolara, ali ne trebate je kupiti da bi ste je probali. Odnosno, kupite je, isprobate, javite mi što mislite :) i tražite full refound u roku od 15 minuta.

 

 

Iskreno, zanima me što mislite i ponajviše da li radi i na Vašem uređaju :)

Ako ne radi na nekom uređaju, molim da to ovdje napišete ili mi pošaljete na mail kako bih mogao ažurirati compatibility list. Naravno, prijedlozi za daljnje dorade su uvijek dobrodošli :)

 

Evo i youtube linka: 

 

Srdačan pozdrav

TakeControl Logo TakeControl Logo
DC
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2012 10:44 (DroidControl.com).
 
13 0 hvala 7
13 godina
offline
Re: Moja prva Android aplikacija - TakeControl (ro
Teško ćeš tako dobiti korisnike.
Napravi jednu verziju s reklamama koja je bessplatna i jednu bez koja se plaća i tako ćeš možda dobiti korisnike
robimarko@gmail.com
11 godina
neaktivan
offline
Re: Moja prva Android aplikacija - TakeControl (ro

Ma i to je ok,

Budem se s besplatnom verzijom pozabavio malo kasnije. Iskreno nisam mislio da je potrebno s obzirom da aplikacija radi to što radi i nema tu neke velike filozofije koja zahtjeva premišljanja. Ili ti treba takvo nešto, ili ne :)

 

Nego, što mislite o općenitoj ideji - upravljanje mobitelom pomoću tastature i miša?

 

E da, prijedlozi što ubaciti ili ne u besplatnu verziju su dobrodošli...

DC
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 15:41 (DroidControl.com).
15 godina
offline
Re: Moja prva Android aplikacija - TakeControl (ro
DroidControl.com kaže...

Ma i to je ok,

Budem se s besplatnom verzijom pozabavio malo kasnije. Iskreno nisam mislio da je potrebno s obzirom da aplikacija radi to što radi i nema tu neke velike filozofije koja zahtjeva premišljanja. Ili ti treba takvo nešto, ili ne :)

 

Nego, što mislite o općenitoj ideji - upravljanje mobitelom pomoću tastature i miša?

 

E da, prijedlozi što ubaciti ili ne u besplatnu verziju su dobrodošli...

Pa ideja je dobra.

Puno jednostavnije je napisati poruku preko tipkovnice.

Netko radi što zna, a netko zna šta radi
11 godina
neaktivan
offline
Moja prva Android aplikacija

Dodao sam galeriju i youtube.

DC
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Moja prva Android aplikacija - TakeControl (ro
robimarko kaže...
Teško ćeš tako dobiti korisnike.
Napravi jednu verziju s reklamama koja je bessplatna i jednu bez koja se plaća i tako ćeš možda dobiti korisnike

Evo izdao sam free verziju: TakeControl Lite https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droidcontrol.takecontrollite&hl=en_GB

Potpuno je besplatna - nema ni oglase

 

Uglavnom, samo spustite kursor miša sa Windows ekrana na ekran mobitela i to je to - možete tipkati i klikati po mobitelu.

 

Ograničenja free verzije u odnosu na full verziju:

  • nema shareanja clipboarda
  • nema stranih tastatura (samo US International) - za Hrvatsku tastaturu vam treba full verzija
  • nema enkripcije
  • nema auto-connect na hostove iz liste (dodjete doma i automatski ste spojeni na kućno računalo, odete na posao i automatski ste spojeni)
  • nema auto-release keyboard featura (korisno na ICS jer inace potpuno sakrije vritualnu tipkovnicu)
  • zapravo uopce nema settingsa.

 

To bi bilo to.

Ako Vam se svidi, ostavite komentar.

Ako nešto ne radi, javite pa ću ispraviti prvom prilikom.

 

Srdačan pozdrav

DC
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2012 9:43 (DroidControl.com).
11 godina
neaktivan
offline
Moja prva Android aplikacija

Evo htio bih se pohvaliti da je TakeControl prvi Android Synergy klon koji stvarno i radi (i na GG i na ICS).

 

Inače, postoje još neke slične aplikacije, ali nisu na ovom stupnju razvoja:

  • Webkey - najpoznatija app, ali zapravo se tipka kroz web browser i baš i ne radi na ICS. To nije to, ali ipak ima od 100 000 do 500 000 korisnika;
  • Synergy Client - već dvije godine u razvoju - nadajmo se da će uskoro i izaći (također šteka na ICS);
  • PC loves Droid - izašao prije par mjeseci i sudeći po komentarima baš i ne radi i nije besplatan;
  • VNC server - također šteka na ICS, zahtjeva VNC klijent (također se tipka i klika u prozorčiću).

 

Zanimljiva je i činjenica da TakeControl (full, ne Lite) jedini podržava sve jezike (164 različite tastature ), dakle možete izabrati hrvatsku tastaturu i normalno tipkati ČĆŠĐ. Niti jedan od ovih konkurentnih programa nije to podržao što je u najmanju ruku čudno.

 

Eto to bi bilo to.

 

Bio bih zahvalan da korisnici sa rootanim mobitelima probaju i jave da li rade i na njihovom mobitelu.

 

P.S. Koliko treba vremena da Google Play updatea broj skidanja? Još ne prikazuje ona skidanja od jučer (ja ih vidim kroz Developer Console, ali ne i ostali korisnici).

0 Webkey
2 VNC Server Beta
0 Synergy Client
0 PC Loves Droid
4 TakeControl (Lite)
DC
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 9:14 (DroidControl.com).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Moja prva Android aplikacija

Ja cu testirati pa cu ti javiti..

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-knjige-hardware/103166.aspx
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Moja prva Android aplikacija

App radi super na Wildfire S-u..ali imam jedan problemcic...

 

Kad god udjem u tvoju aplikaciju i onda odem na home screen pise loading 2 sec i nastavi normalno..(samo u tvoju app kad udjem)

 

Koristio sam Lite verziju.

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-knjige-hardware/103166.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 10:12 (Intelovac123).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Moja prva Android aplikacija
Intelovac123 kaže...

Ja cu testirati pa cu ti javiti..

Thnx

DC
11 godina
neaktivan
offline
Re: Moja prva Android aplikacija

Da, to je rekonfiguriranje iterfacea jer je dodan/osvježen novi device.

Malo je iritantno, ali sve OK.

Koliko sam primjetio, to se događa samo na HTC-ovima - na Sony Ericssonima se ne vidi (obavi se u pozadini - transparentno).

 

U Androidu 4.0.3 su to popravili/sakrili.

 

Inače, ista stvar se događa na svim HTC-ovim kada odeš u normalni settings mobitela i promjeniš jezik pa odeš na HOME screen (na Androidu 4.0.3 probajte). Poznati HTC "feature" :)

DC
11 godina
neaktivan
offline
Moja prva Android aplikacija

Jedan korisnik je prijavio da mu klikanje miša ne radi dobro na Samsung Galaxy Nexusu.

 

Da li netko ima rootan Samsung mobitel/tablet pa da proba i javi mi da li problem stvarno postoji ili je ipak riječ o izdvojenom incidentu?

Naravno, idealno bi bilo kada bi bio Galaxy Nexus, ali bilo koji Samsung će zadovoljit. E da, zanima me i na kojoj verziji Androida je isprobano.

 

Unaprijed se zahvaljujem,

 

DC
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Moja prva Android aplikacija

Jel bude možda dodana mogućnost povezivanja i preko bluetootha pošto nemamo uvjek wifi kraj sebe?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice