Sporost Eclipsea [Android]

poruka: 15
|
čitano: 2.940
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Sporost Eclipsea [Android]

Imam pitanjce koje glasi ovako

 

Komp: Windows 7 64 bita, 4GB RAM,a Proc: AMD Athlon X2 3600, HDD je Hitachi s 8MB chash.a i 7200 vrtnjom....

 

Svi alati koje sam koristio do sada (Visual Studio 2010, Netbeans 6.9) rade poprilično ok...

 

S Eclipseom imam problema jer se voli zamrzavati, posebno kada želi ponuditi nadopunu koda. Jel se to da kako riješiti?

U principu ne ruši se al trebaš pričekati njegovu želju da ti ponudi listu mogućih metoda i svojstava... konkrento ne smrzava se toliko na mojim tipovima iz razumljivog razloga jer ih je manje

koliko se smrzava na prikazivanju tipova iz Androida.

Za sada ne treba pisati puno koda al ne želim znati kako izgleda kada stvarno treba napisati više koda jer je u tom slučaju eclipse neupotrebljiv.

Gledao sam malo po netu al ono što sam našao jesu slične zamjerke ekipe koja je Eclipse koristila na Ubantu-u pa sam privremeno odustao od testne instalacije Linuxa i Eclipsea pod njime.

 

 

Svaka sugestija je dobro došla.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Sporost Eclipsea [Android]

Meni eclipse radi sasvim OK, rekao bi čak i brže od Visual Studia 2010 i Netbeansa 6.9 ali samo dok ne koristim Andorid plugin za Eclipse - u tom slučaju radi zbilja iritirajuće sporo. Ne znam da li tu ima neke pomoći...

14 godina
neaktivan
offline
Sporost Eclipsea [Android]

Pa koliko ja znam možeš koristiti Android ADT i u NetBeans-u.

http://kenai.com/projects/nbandroid/

 

Ali Android je primarno orijentiran prema Eclipse-u pa bi ti i NetBeans usporio.

Btw.

Svakako defragmentiraj disk na kojem ti se nalazi Eclipse.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sporost Eclipsea [Android]

Nisam koristio Eclipse za ništa drugo osim za Android development.

Našao  sam ovaj plugin za Netbeans - al kako je bila zadnja nadogradnja za Android SDK to se više neda podesiti - valjda nije kompatibilno.

 

Osim toga sam si rekao kako je Andorid orjentiran na Eclipse pa ne želim više problema.

 

Jel se tko igrao s RAM diskom?

14 godina
offline
RE: Sporost Eclipsea [Android]

Radim za Android vec par mjeseci, i odgovorno tvrdim: eclipse je sranje. Stojim iza toga. Meni se na slicnoj konfi kao i tvoja rusi svakih 10 minuta, cim pokusam otvoriti neki file, ma bilo sta. Ima zgodnih feature-a, ali kad se srusi 10 puta u sat vremena, to je previse.

 

Ja za Android koristim IntelliJ, odlican je, brz, jedino sto nema je ugradjena podrska za editiranje layout xml-a i manifest file-a kao sto ima eclipse, te neke stvari za pristup emulatoru, ali kao IDE je puno bolji, nista se ne rusi i brz je. Ima dosta mogucnosti, nece ti nedostajati nista.

Nije free.

 

Mozes probati, imaju mislim evaluation

14 godina
offline
RE: Sporost Eclipsea [Android]

Problemi koje navodiš nemaju veze s Eclispeom nego s Googleovim Andorid pluginom za Eclipse. Eclipse koristim već godinama i nikad mi se nije srušio dok nisam instalirao Android plugin - problem je što taj plugin ima problema s nekim verzijama Jave. Treba instalirati zadnju verziju Jave i konfigurirati eclipse da koristi tu verziju.

Općenito taj Android plugin niti je stabila niti ima neke velike mogućnosti - više manje se sve svodi na ručno editiranje XML-ova, od Googlea sam svakako očekivao više.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Sporost Eclipsea [Android]
mrkač kaže...

Problemi koje navodiš nemaju veze s Eclispeom nego s Googleovim Andorid pluginom za Eclipse. Eclipse koristim već godinama i nikad mi se nije srušio dok nisam instalirao Android plugin - problem je što taj plugin ima problema s nekim verzijama Jave. Treba instalirati zadnju verziju Jave i konfigurirati eclipse da koristi tu verziju.

Općenito taj Android plugin niti je stabila niti ima neke velike mogućnosti - više manje se sve svodi na ručno editiranje XML-ova, od Googlea sam svakako očekivao više.

Slažem se...

Ok probat ću sada napraviti tako. Što se tiče editiranja - od zadnjeg updatea grafičko uređivanje je još "unazađeno". Čim koristiš neku napredniju grafičku stvar (npr. običan gradijent za podlogu) to se ne vidi u editoru.

Tako da je grafičko uređivanje programa prilično zakinuto i produženo je vrijeme razvoja - a kada se tu uključi i provjera za razne rezolucije, to neću niti spominjati.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Sporost Eclipsea [Android]

još jedno pitanje..

 

za trenutne projekte sam stavio workspace s projektima na kojima radim (jedna biblioteka i dva android programa)

al mi kod builda radi rebuild i vidim da pregledava i ostale projekte - tipa par stranica u PHP u sl.. jel se može to kako izbjeći?



15 godina
neaktivan
offline
RE: Sporost Eclipsea [Android]

Još jedno pitanje ako uopće tko prati ovu temu više :-)

Dal ima kakve koristi da instaliram Eclipse na nekom određenom OS.u?:

  • Win 7
  • Eclipse
  • Neka verzija Linuxa (Ubantu ili neki drugi ... )
  • MacOS

 

Ja sada radim u Win7 64 bitni. Dal bi instalacija Eclipsea i ADT.a na nekom drugom osu pridonjela brzini?

 

Pozdrav

Saša

16 godina
neaktivan
offline
Sporost Eclipsea [Android]

Preporučam da koristite IntelliJ IDEA. Drastično bolji IDE od Eclipsea.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sporost Eclipsea [Android]
SasaFrr kaže...

Još jedno pitanje ako uopće tko prati ovu temu više :-)

Dal ima kakve koristi da instaliram Eclipse na nekom određenom OS.u?:

  • Win 7
  • Eclipse
  • Neka verzija Linuxa (Ubantu ili neki drugi ... )
  • MacOS

 

Ja sada radim u Win7 64 bitni. Dal bi instalacija Eclipsea i ADT.a na nekom drugom osu pridonjela brzini?

 

Pozdrav

Saša

 

Donedavno radio na win7 64 bit-a, nakon toga se prebacio na linux mint.

Razlike? Emulator radi brže na linux-u, Eclipse radi možda sekundicu brže, ali zato najbitnije po meni, na win 7 imao sam problem da se znao eclipse nakon par sati rada zamrznuti na nekih 20 sec. Toga na linux-u nema. Na win sam brže postavio subversion i plugin-ove za eclipse, na linuxu to traje malo duže i zna nekad zezati ako se netko drugi spaja na tvoje računalo.

 

Sve u svemu obje okoline rade dosta dobro

 

naxeem kaže...

Preporučam da koristite IntelliJ IDEA. Drastično bolji IDE od Eclipsea.

Moja topla preporuka isto, ali mislim da verzija za Android development košta. Intellij ima najbolji SWING editor(vizualni) koji sam koristio, ikad.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.2.2011 9:00 (dado2202).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sporost Eclipsea [Android]
dado2202 kaže...

naxeem kaže...

Preporučam da koristite IntelliJ IDEA. Drastično bolji IDE od Eclipsea.

Moja topla preporuka isto, ali mislim da verzija za Android development košta. Intellij ima najbolji SWING editor(vizualni) koji sam koristio, ikad.

Košta možda kao i Pro verzija IntelliJa, ali vrijedi svake kune i sigurno košta manje od Visual Studia npr. za čije "ultimativne" opcije trebaš 11,000 dolara inicijalno, pa 4000 svake iduće godine.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.2.2011 9:34 (naxeem).
15 godina
offline
RE: Sporost Eclipsea [Android]
naxeem kaže...

Košta možda kao i Pro verzija IntelliJa, ali vrijedi svake kune i sigurno košta manje od Visual Studia npr. za čije "ultimativne" opcije trebaš 11,000 dolara inicijalno, pa 4000 svake iduće godine.

Evo baš provjerio, ne košta niti lipe, community edition ima isto podršku za Android

 

http://www.jetbrains.com/idea/download/index.html

 

Evo skidam, pa ću probati....

 

Yess, već mi je dosta eclipsa

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sporost Eclipsea [Android]
naxeem kaže...
dado2202 kaže...

naxeem kaže...

Preporučam da koristite IntelliJ IDEA. Drastično bolji IDE od Eclipsea.

Moja topla preporuka isto, ali mislim da verzija za Android development košta. Intellij ima najbolji SWING editor(vizualni) koji sam koristio, ikad.

Košta možda kao i Pro verzija IntelliJa, ali vrijedi svake kune i sigurno košta manje od Visual Studia npr. za čije "ultimativne" opcije trebaš 11,000 dolara inicijalno, pa 4000 svake iduće godine.

Jeftiniji je pro. Nemoraš kupovat svaku godinu osim ako nećeš imat zadnju verziju. Ultimate ili neznam team system je baš za velike firme.

 

Znači linux + sdk + Eclipse ili IntelliIDEA - probao sam u startu uvest projekt al baš ne ide, naime imam vanski projekt biblioteke tu je nastao neki lom al poigrat ću se s time.

14 godina
odjavljen
offline
Sporost Eclipsea [Android]

Što se tiče samog problema zamrzavanja kod autocomplete (autofill ili kako već) koda, rješenje je (ako koristite eclipse 3.6, inače ne bi smjelo biti problema ako imate ok konfu) http://envyandroid.com/archives/66/slow-android-autocomplete-eclipse-helios-36

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice