Windows Phone programiranje

poruka: 35
|
čitano: 28.893
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Windows Phone programiranje

Pozdrav! Ima li netko iskustva s programiranjem za Windows Phone? Saznao sam za Windows Phone SDK i znam programirati u Visual Basicu, ali kako objaviti aplikaciju na Windows Store? Treba li nešto platiti za objavljivanje aplikacije? Moja ideja za aplikaciju se tek sad polako počinje razvijati, ali zašto raditi aplikaciju ako recimo ona se kasnije neće moći objaviti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows Phone programiranje

Evo imam iskustva, što god treba, pitaj.

 

Dakle, razvijati aplikaciju možeš na svom računalu koristeći WP SDK. Ako želiš aplikaciju testirati na pravom uređaju ili ju staviti na Store, moraš imati Developer Account. Saznaj više na službenim stranicama.

 

Nešto sam načuo da ako si student, onda možeš besplatno staviti aplikaciju. Ali moraš dokazati da si student (tipa, faks ti potvrdi) i onda kreiraš account na gornjem linku, ali naznačiš da si student.

 

I kad konačno napraviš aplikaciju do kraja, nije nužno da će ti proći iz prve certifikaciju. Ne prolazi svaka aplikacija certifikaciju, pogotovo ako je na domaćem jeziku. No o tom, potom. :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Phone programiranje

nisam student, a znaš li možda koliko treba platiti za objavljivanje aplikacije? nigdje to nisam pronašao

16 godina
online
Windows Phone programiranje

$100 godišnje košta dev račun. Za to možeš objaviti koliko želiš aplikacija i otključati 3 uređaja, na kojima možeš testirati aplikacije.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows Phone programiranje

Hmmm... To mi je puno, želim proći bez velikih troškova, ma onda najbolji je Android.

TDP
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Phone programiranje

U tom slučaju trebaš naučiti Javu i/ili C/C++. Znanje Visual Basica ti neće baš pomoći.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Phone programiranje

Hvala!! :D Počinjem učiti!

TDP
10 godina
neaktivan
offline
Windows Phone programiranje

ANdroid je jako težak, zato odlučio sam raditi u WP SDK jer tamo sve to uglavnom znam, kad završim aplikaciju skupit cu te novce i vidjet kako je to objaviti aplikaciju. :)

TDP
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Windows Phone programiranje

Javi kako napreduje app...

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows Phone programiranje
Hoću :) Tek sam je počeo raditi!
TDP
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows Phone programiranje

Sretno, ako što treba, javi :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Phone programiranje

Evo nekoliko savjeta za WP:

 

Što se tiče Dev accounta: Možeš platiti, možeš naći nekoga da izdaje umjesto tebe za sitnu naknadu (mogu čak i ja) ili možeš naći studenta na FER-u i on ti može skinuti dev key besplatno, jer key nije vezan za ime, već se samo koristi za otključavanje accounta za windows store + dev (otključavanje mobitela). Na FER-u ima godišnje barem 85% studenata koji ne potroše taj ključ.

 

Ako imaš bilo kakvu vizualnu prezentaciju, možeš vrlo lagano uključiti XNA i iskoristiti dosta močan framework za prikaz kompliciranijih stvari.

 

Ako radiš na igri, napravi je u čistom XNA i onda je možeš lagano portat na Android i Apple, ne pokušavaj je izdati na Win Mangu (ne isplati se) i Xboxu (jer trebaš imati dodatne stvari, čak mislim da još uvijek trebaš biti pravna osoba, tj. imati firmu), uglavnom tamo je puno zezancije i još plačaš naknadu za win store na xbox live.

 

Ako imaš bilo kakvo pitanju što se tiče samog programiranja, slobodno pitaj ili vizualnog prikaza (koristi XAML umjesto dizajnera što više!).

 

10 godina
neaktivan
offline
Windows Phone programiranje

Preporuka, ako radite windows phone appse kao native, napravitte si wraper oko DX koda, jer ako DX posijete po cijelom kodu appsa, port na bilo koju platformu ce vam biti nemoguc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Windows Phone programiranje

Valjda misliš, teži nego što bi trebao :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Phone programiranje
antimonDC kaže...

Preporuka, ako radite windows phone appse kao native, napravitte si wraper oko DX koda, jer ako DX posijete po cijelom kodu appsa, port na bilo koju platformu ce vam biti nemoguc.

Kao alternativa može poslužiti MonoGame.

11 godina
neaktivan
offline
Windows Phone programiranje

Mogu li se razvijati Windows apps u c#?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Phone programiranje

Sve što ima veze sa Windows može! :) C# je primarni jezik i za desktop i za Store i Windows Phone, sada imaš Universal App, znači jedna aplikacija koja gađa na Windows Phone i Store.

Poštenje garantujem avatarom. Hvala!
11 godina
neaktivan
offline
Windows Phone programiranje

Super, znaci idemo u ponavljaje c# sto sam nauucio na faxu :), malo prosiriti znanje i oprobat kreirati nesto za WP.

 

Jos jedno pitanje, cuo sam da je dosta lagano portat WP apps na android i IOS, jel to istina?

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 15:11 (kingofthenight).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows Phone programiranje

Ako radiš nativnu app za WP, onda portanje na Android i iOS ti neće biti jednostavan zadatak. 

Moja preporuka, ako želiš napraviti aplikaciju za više platformi uz minimalan trud, najbolje da koristiš PhoneGap ili nešto slično.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Phone programiranje
kingofthenight kaže...

Super, znaci idemo u ponavljaje c# sto sam nauucio na faxu :), malo prosiriti znanje i oprobat kreirati nesto za WP.

 

Jos jedno pitanje, cuo sam da je dosta lagano portat WP apps na android i IOS, jel to istina?

C# je de facto defaultni jezik za Windows Phone/Store aplikacije. Visual Basic rijetko tko koristi, makar se može. Neke naprednije stvari se mogu napraviti isključivo u C++-u, ali nadam se da ti to neće trebati.

 

Windows Phone aplikacije nije uopće lako portati na Android/iOS jer za Android trebaš koristiti Javu dok za iOS Objective-C.

Ako imaš licencu za Xamarin, možeš onda dio logike portati, ali ne UI (iako postoji cross platform UI toolkit, ali to je druga priča). Budi spreman iskeširati više tisuća dolara za Xamarin licencu.

 

Ako planiraš raditi aplikacije za više platformi, alternativa su ti hibridne aplikacije bazirane na HTML/JS, no to je poseban i bolan razvoj pa ako ti se sviđa, razmisli o tome.

 

Ako radiš igrice, onda nabavi Unity ili neki drugi cross-platform game engine pa imaš sve platforme pokrivene u startu.

11 godina
neaktivan
offline
Windows Phone programiranje

Jel itko gledao ova videa, cini mi se kao dobar materijal pa eto zelim podjeliti sa ostatkom ekipe :)

 

http://channel9.msdn.com/Series/Windows-Phone-8-Development-for-Absolute-Beginners

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Phone programiranje
kingofthenight kaže...

Jel itko gledao ova videa, cini mi se kao dobar materijal pa eto zelim podjeliti sa ostatkom ekipe :)

 

http://channel9.msdn.com/Series/Windows-Phone-8-Development-for-Absolute-Beginners

Da, na MVA. Inače tamo možete pronaći puno puno drugih videa, vezanih za sve što se veže uz MS. :D

 

http://www.microsoftvirtualacademy.com/

Poštenje garantujem avatarom. Hvala!
10 godina
neaktivan
offline
Windows Phone programiranje

Pozdrav

 

Otvorio sam dev account prije dva mjeseca, kao privatna osoba.

 

Developer account kosta 125 kn za privatne osobe( za pravne osobe 519kn) i mozes  objavljivati aplikacije za Windows(Metro aplikacije) i Windows Phone.

Mozes otkljucati pet telefona, na kojima mozes testirati aplikacije, ali dovoljan ti je samo jedan. Ako zivis u drzavi gdje su aplikacije samo besplatne,  ne mozes za druge drzave objavljivati nego besplatne aplikacije. U HR  mozes objavljivati i placene aplikacije tako da je to super.

 

Moja prva aplikacija je se nasla u trgovini nakon 4 sata. 

 

Super mi je sto uz VS dobijes apsolutno sve potrebno, i uz par klikova nakon izrade aplikacije, aplikacija je vec u trgovini.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2015 9:59 (toniZG0508).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Windows Phone programiranje
Daj nam reci ime aplikacije ili jos bolje, daj nam link!
Pa da i mi ocjenimo tvoj rad:)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Phone programiranje
x360gamer kaže...
Daj nam reci ime aplikacije ili jos bolje, daj nam link!
Pa da i mi ocjenimo tvoj rad:)

Pocetnik sam, aplikacija je vise za probu, kako to sve funkcionira :)

Sluzi svrsi, pa molim da se to uzme u obzir pri ocjenjivanju :)

 

http://www.windowsphone.com/s?appid=e52edabc-00ee-46da-87e9-3117db8aab22

 

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Windows Phone programiranje

Čestitke na prvoj aplikaciji, sad moraš poraditi na dizajnu.

Hoćeš instrukcije?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Phone programiranje

Hvala :)

Naravno, instrkcije i iz programiranja i iz dizajna :)

 

v2.0.0.1

http://www.windowsphone.com/s?appid=e52edabc-00ee-46da-87e9-3117db8aab22

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.1.2015 10:00 (toniZG0508).
12 godina
neaktivan
offline
Windows Phone programiranje

Ukupni trškovi? Fali ti "o".

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Phone programiranje

Hvala, ispravljeno :)

13 godina
neaktivan
offline
Windows Phone programiranje

Pozdrav ! Nedavno sam instalirao windows phone sdk 7.1, a već imam instaliran visual studio 2013. Ali kad sam pokrenuo program nigde nisam našao XNA game studio, nakraju sam vidio da mi je instalirao expres verziju za windows phone, tako da mogu to koristit, ali kad već imam vs 2013 onda ga želim i koristit. tako da moje pitanje je gdje da stavim sdk da ga koristim s vs 2013, ili šta već još treba.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice