ASPNET MVC problem

poruka: 6
|
čitano: 1.520
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
ASPNET MVC problem

Zadatak mi je napraviti web aplikaciju za praksu za studente.

Dali netko zna kako bi u aspnet mvc aplikaciji napravio u kontroleru da mi procita osobe podatke iz baze podataka te da u view gumb koji sam dodao koji se zove "uredi" kad se pristine da taj gumb pruza uslugu uredivanja tih podataka koji su procitani iz baze znaci mogu se mijenjati svi podatci osim emaila. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: ASPNET MVC problem
Pero4323 kaže...

Zadatak mi je napraviti web aplikaciju za praksu za studente.

Dali netko zna kako bi u aspnet mvc aplikaciji napravio u kontroleru da mi procita osobe podatke iz baze podataka te da u view gumb koji sam dodao koji se zove "uredi" kad se pristine da taj gumb pruza uslugu uredivanja tih podataka koji su procitani iz baze znaci mogu se mijenjati svi podatci osim emaila. 

 https://docs.microsoft.com/en-us/aspnet/mvc/overview/getting-started/getting-started-with-ef-using-mvc/implementing-basic-crud-functionality-with-the-entity-framework-in-asp-net-mvc-application

 

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
5 godina
neaktivan
offline
Re: ASPNET MVC problem

Vec sam probo i dalje mi ne zeli to, jel ti mogu poslat link od google drivea od projekta ako se kuzis u to da pogledas? 

13 godina
offline
ASPNET MVC problem

Stavi na forum što si dosad napravio pa ćemo vidjet

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: ASPNET MVC problem

https://github.com/MEV-BRUNO/STRUCNA-PRAKSA ovo je link od github projekta pa mozes pogledat tamo 

13 godina
offline
ASPNET MVC problem

Ne mogu sada pisati cijeli kod a i nisam dobro upoznat s projektom. Ukratko napravi viewmodel koje će sadržavati podatke koji se mogu uređivati, podatke iz viewmodela prebaci u pravi model kojeg si prethodno povukao iz baze i samo mu dodijeli nove vrijednosti. Prouči kako pozvati controller iz viewa preko tag helpera(.net core) ili preko Ajaxa(starije verzije .neta). 

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice