C# - Problemi i rješenja izdvojena tema

poruka: 2.151
|
čitano: 611.110
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Ne znamo ti mi što je typedef... Promašio si temu.

 

[edit] - ali si postao u par drugih. GG. Na krivom si forumu došao žicat da ti se zadaća napravi.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 17:01 (Sum_of_all_fears).
10 godina
neaktivan
offline
C# - Problemi i rješenja

Please Ignore this post...

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 20:30 (qwertzii).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
C# - Problemi i rješenja

gdje griješim https://codeshare.io/5NRmm5 izbacuje mi localhost ... nije moguce pronaci

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 19:03 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

IIS se vrti? Koji URL upisuješ? Možda ideš na krivi kontroler ili tako nešto?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Pero Dinamit kaže...

IIS se vrti? Koji URL upisuješ? Možda ideš na krivi kontroler ili tako nešto?

ostala mi je klasa InstaController : Controller ,samo sam ga bio preimenovao u HomeController a nisam promijenio ime klase 

10 godina
neaktivan
offline
C# - Problemi i rješenja

Znaci zadatak je ovaj: http://prntscr.com/djwar4

kod od forme je ovaj:


    public partial class Form1 : Form
    {
        public static List<Nastavnik> listaNastavnik = new List<Nastavnik>();
        public static List<Predmet> listaPredmet = new List<Predmet>();
        public static List<NastPred> listaNastavnikPredmet = new List<NastPred>();
        public static List<Predmet> listaOdabranihPredmeta = new List<Predmet>();
        public static List<Opterecenje> listaOpterecenja = new List<Opterecenje>();
        string[] imePrezime;

        public Form1()
        {
            InitializeComponent();
        }

        private void btnDodajNastavnik_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            imePrezime = txtNastavik.Text.Split(' ');
            Nastavnik nastavnik = new Nastavnik(imePrezime[0],imePrezime[1]);
            listaNastavnik.Add(nastavnik);

            lstNastavnik.DataSource = null;
            lstNastavnik.DataSource = listaNastavnik;
            txtNastavik.Clear();
            txtNastavik.Focus();
        }

        private void btnDodajPredmet_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            Predmet predmet = new Predmet(txtPredmet.Text);
            listaPredmet.Add(predmet);

            lstPredmet.DataSource = null;
            lstPredmet.DataSource = listaPredmet;
            txtPredmet.Clear();
            txtPredmet.Focus();
        }

        private void btnSpremi_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            int brojSati = int.Parse(txtBrojSati.Text);

            NastPred nastavnikPredm = new NastPred(listaNastavnik[lstNastavnik.SelectedIndex],listaPredmet[lstPredmet.SelectedIndex],brojSati);
            listaNastavnikPredmet.Add(nastavnikPredm);
            txtBrojSati.Clear();
            OsvjeziDgv();
        }

        private void lstNastavnik_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
        {
            lstPredmet.DataSource = null;
            listaOdabranihPredmeta.Clear();

            for (int i = 0; i < listaNastavnikPredmet.Count; i++)
            {
                if (lstNastavnik.SelectedItem == listaNastavnikPredmet[i].n)
                {
                    listaOdabranihPredmeta.Add(listaNastavnikPredmet[i].p);
                }
            }
            lstPredmet.DataSource = listaOdabranihPredmeta;
        }

        private void txtPredmet_Enter(object sender, EventArgs e)
        {
            lstPredmet.DataSource = null;
            lstPredmet.DataSource = listaPredmet;
        }

        private void OsvjeziDgv()
        {
            dgv.DataSource = null;
            listaOpterecenja.Clear();
            foreach (Nastavnik nastavnik in listaNastavnik)
            {
                int sum = 0;
                foreach (NastPred nasPred in listaNastavnikPredmet)
                {
                    if (nastavnik == nasPred.n)
                    {
                        sum += nasPred.brojSati;
                    }
                }
                if (sum > 0)
                {
                    Opterecenje opterecenje = new Opterecenje(nastavnik, sum);
                    listaOpterecenja.Add(opterecenje);                  
                }
            }
            dgv.DataSource = listaOpterecenja;   
        }
    }

 

kod svih klasa (Nastavnik,Predmet,NastPred,Opterecenje) je analogan ko za Opterecenje

 

    public class Opterecenje
    {
        public Nastavnik na;
        public int brojSa;

        public Opterecenje(Nastavnik n, int br)
        {
            this.na = n;
            this.brojSa = br;
        }
        public override string ToString()
        {
            return (na + "" +  brojSa);
        }
    }

 

PROBLEM: nece puniti dgv...liste su sve pune, provjereno u debugeru, znaci sigurno sve funkcionira, jednostavno dgv dobije podatke ali ih ne prikazuje (kad sam u dgv rucno obacil 2 stupca i kliknul spremi, vidlo se da je dodal reda, al nije bilo sadrzaja..znaci doda nkj, al se ne vidi :(
pa ak mi neko more reci koju glupu gresku sam napravil, hvalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

DataGridView kontorla ne ispisuje podatke pozivajući "ToString()" metodu predane klase kao što je slučaj s ostalim korištenim kontrolama.

 

Najbezbolnije rješenje problema bi bilo umjesto javnih Fieldova "na" i "brojSa" napraviti Svojstva(Properties)

DataGridView će po tim svojstava napraviti stupce i popuniti retke pripadajućim vrijednostima.

 

public class Opterecenje
    {
        public Nastavnik Na { get; set; }
        public int BrojSa { get; set; }


        public Opterecenje(Nastavnik n, int br)
        {
            Na = n;
            BrojSa = br;
        }
    }

 

Nakon toga još samo moraš promjeniti tekst Headera stupaca da piše ono što želiš (u protivnom će pisati imena svojstava):

 

...          
            dgv.DataSource = listaOpterecenja;

            dgv.Columns[0].HeaderText = "Nastavnik";
            dgv.Columns[1].HeaderText = "Opterećenje";

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Znaci jedino kaj si promjenil je da si stavil getter i setter i to je rjesilo sve probleme..nisam nikad shvatil cemu sluze pa ih niti nikad ne koristim..ocito bi ih moral početi proučavati :D
Hvala punooo :)

13 godina
offline
C# - Problemi i rješenja

Trebala bi mi mala pomoć oko prebacivanja vrijednosti između dva form-a. U Form2 imam "TextBox" u kojeg korisnik unosi svoje ime,  te tipku s kojom bi se to ime upisalo u "Label" koji se nalazi unutar Form3. Koji je najjednostavniji način za ostvariti ovo. Hvala unaprijed.

Rorschach: None of you seem to understand. I&amp;#39;m not locked in here with you. You&amp;#39;re locked in here with *ME*!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Form2 otvara Form3? Ako da:

 

u Form2

 

// tamo gdje inače pozivaš otvaranje Form3
Form3 frm3 = new Form3(vrijednostiztxtboxa);
frm3.Show();

 

u Form3

 

// u konstruktoru
public Form3(string ime)
{
    // tu radiš što želiš sa tim imenom
}

 

A ako ne (neka druga forma to radi)

u Form2

 

// negdje u global gore
public string Ime;

 

i onda u Form3 iz reference na Form2 dobiješ ime:

 

// frm2 je referenca na Form2 od nekuda
var nesto = frm2.Ime

 

Otprilike. Bez detalja ti ne možemo pomoć. Moglo bi se tu i sa delegatima i eventima nešto prtljati ali...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
C# - Problemi i rješenja

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2017 21:53 (EricClapton).
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
EricClapton kaže...

Pozz! Molim za Vaša mišljenja i potencijalna rješenja vezana za sljedeci zadatak ; 

Hvala.

 

Ne znam kako ostali forumi, ali ovaj ne funkcionira na nacin da ti postavis pitanje i ostali se trude tko ce ti prvi napisati program, na ovom forumu ti radis zadatak i kad zapnes mozes pitati.

7 godina
neaktivan
offline
C# - Problemi i rješenja

Pozdrav, ljudi. :)

 

Ne znam da li je neko već spominjao istu stvar, ali studiram na ITAcademy i nakon dva urađena assignmenta, sa trećim imam problema. Pokušavala sam na sve načine, ali nisam uspjela, a sad me rokovi opasno pritišću i više nemam puno vremena za istraživanje. Pa ako može neko od vas iskusnijih, naprednijih programera(ja sam totalna početnica) da mi pomogne i uradi to ovdje, da spasim stvar. Vama pet minuta, a meni će spasiti kožu. :D Hvala vam unaprijed.

 

Znači, nakon urađenog ovog assignmenta:

 

using System;

using System.Collections.Generic;

using System.Linq;

using System.Text;

 

namespace Moj_prvi_projekat

{

class Calculator

{

private int operand1;

private int operand2;

public Calculator(int operand1, int operand2)

{

this.operand1 = operand1;

this.operand2 = operand2;

}

public string WriteText(string promenljiva)

{

return promenljiva;

}

public string WriteNumber(int num1)

{

return Convert.ToString(num1);

}

static void Main(string[] args)

{

Calculator InstancaKlaseCalcualtor = new Calculator(34,56);

 

string s = InstancaKlaseCalcualtor .WriteText("Hello World ! ");

Console.WriteLine(s);

sada mi se traži ovo:

 

"U projekat iz prethodnog assignmenta doraditi klasu Calculator, koja treba da sadrži sledeće:

  • konstantu PI,
  • konstruktor koji prihvata dve celobrojne vrednosti, operand1 i operand2,
  • metod za ispis vrednosti operand1 i operand2,
  • instancne metode za četiri računske operacije – sabiranje, oduzimanje, deljenje i množenje, koje će da vraćaju rezultat operacije nad vrednostima operand1 i operand2,
  • statičke metode za iste ove operacije, koje prihvataju operande kao parametre,
  • instancni metod površina kruga, koji računa površinu kruga poluprečnika operand1 i koristi konstantu PI.
     

U Main metodi kreirati objekat klase Calculator i pozvati sve metode, instancne i statičke, i ispisati rezultate tih metoda na konzolu."

 

Pomozite, dobri ljudi. :D Zahvalna ladybug07. :D

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
ladybug07 kaže...

Pozdrav, ljudi. :)

 

Ne znam da li je neko već spominjao istu stvar, ali studiram na ITAcademy i nakon dva urađena assignmenta, sa trećim imam problema. Pokušavala sam na sve načine, ali nisam uspjela, a sad me rokovi opasno pritišću i više nemam puno vremena za istraživanje. Pa ako može neko od vas iskusnijih, naprednijih programera(ja sam totalna početnica) da mi pomogne i uradi to ovdje, da spasim stvar. Vama pet minuta, a meni će spasiti kožu. :D Hvala vam unaprijed.

 

Znači, nakon urađenog ovog assignmenta:

 

using System;

using System.Collections.Generic;

using System.Linq;

using System.Text;

 

namespace Moj_prvi_projekat

{

class Calculator

{

private int operand1;

private int operand2;

public Calculator(int operand1, int operand2)

{

this.operand1 = operand1;

this.operand2 = operand2;

}

public string WriteText(string promenljiva)

{

return promenljiva;

}

public string WriteNumber(int num1)

{

return Convert.ToString(num1);

}

static void Main(string[] args)

{

Calculator InstancaKlaseCalcualtor = new Calculator(34,56);

 

string s = InstancaKlaseCalcualtor .WriteText("Hello World ! ");

Console.WriteLine(s);

sada mi se traži ovo:

 

"U projekat iz prethodnog assignmenta doraditi klasu Calculator, koja treba da sadrži sledeće:

  • konstantu PI,
  • konstruktor koji prihvata dve celobrojne vrednosti, operand1 i operand2,
  • metod za ispis vrednosti operand1 i operand2,
  • instancne metode za četiri računske operacije – sabiranje, oduzimanje, deljenje i množenje, koje će da vraćaju rezultat operacije nad vrednostima operand1 i operand2,
  • statičke metode za iste ove operacije, koje prihvataju operande kao parametre,
  • instancni metod površina kruga, koji računa površinu kruga poluprečnika operand1 i koristi konstantu PI.
     

U Main metodi kreirati objekat klase Calculator i pozvati sve metode, instancne i statičke, i ispisati rezultate tih metoda na konzolu."

 

Pomozite, dobri ljudi. :D Zahvalna ladybug07. :D

 Sry, ne znam kako bi ovo riješio :/

7 godina
neaktivan
offline
C# - Problemi i rješenja

@emerik

 

Ajoj. :( A ništ, hvala ti što si probao. <3

 

Ima li neko da zna, stvarno mi je ultra, mega, superhitno? :(

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
C# - Problemi i rješenja

Meni nije jasno sta ti mislis raditi s tom diplomom koju dobijes ako neznas napraviti metodu koja doslovno ima u sebi:

return a+b;

i to je to...

A ovo za kreirati konstantu je stvarno zalosno.

Ako vec i neznas, treba ti 15 minuta na youtube maksimalno da sve to shvatis, ovo su osnove osnova.

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
CroNk3r kaže...

Meni nije jasno sta ti mislis raditi s tom diplomom koju dobijes ako neznas napraviti metodu koja doslovno ima u sebi:

return a+b;

i to je to...

A ovo za kreirati konstantu je stvarno zalosno.

Ako vec i neznas, treba ti 15 minuta na youtube maksimalno da sve to shvatis, ovo su osnove osnova.

 Ovo sam počela raditi skoro pa juče. Ako ste čitali moj post, mogli ste pročitati da sam pokušavala više puta, ali nije išlo. Nisam došla tu čim sam dobila zadatak. :) 

 

Hvala vam u svakom slučaju i na ovome. Lp.

 

Ako želite pomoći, biću zahvalna, ako ne, mislim da nema potrebe za oćitavanjem bukvice i neprijateljskim raspoloženjem.

 

Ukoliko neko zna i može da mi pomogne, molim vas da to i učinite. Hvala od srca. <3

12 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Ako već plaćaš ITAcademy kontaktiraj neke od mentora da ti pomognu, ovo su stvarno dosta jednostavne stvari. Ako imas problem da savladas gore navedeno a mentori ti ne daju nikakvu podršku, moj ti je savjet da bježiš sa te akademije i sačuvaš novce za nešto pametnije... 

 

7 godina
neaktivan
offline
C# - Problemi i rješenja

A dajte, kad je tako ultra, super, mega jednostavno, zasto mi ne biste pomogli? :D Ono, vas ne kosfa nista, pet minuta vremena, a meni istice rok i vrtim se ukrug. Vrijeme koje ste potrosili da mi napisete taj odgovor, mogli ste potrositi da mi pomognete. Msm, hvala za dobronamjerne savjete, ali kazem...

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
ladybug07 kaže...

A dajte, kad je tako ultra, super, mega jednostavno, zasto mi ne biste pomogli? :D Ono, vas ne kosfa nista, pet minuta vremena, a meni istice rok i vrtim se ukrug. Vrijeme koje ste potrosili da mi napisete taj odgovor, mogli ste potrositi da mi pomognete. Msm, hvala za dobronamjerne savjete, ali kazem...

 Već smo milion puta napisali da na ovom forumu ne radimo domaće zadatke, rado ćemo pomoći ako imaš napisan kod i neki mali problem u istom. Nemoj me pogrešno shvatit, u redu je ne znati ali nije u redu plaćati nekom da te nauči a da ti na kraju ne znaš napisati običnu funkciju. Ne mogu da vjerujem da ljudi padaju na marketing foru "Postani programer za godinu dana " i to ne samo u jednom programskom jeziku već navedu desetak... Mislim žao mi ljudi koji se prijave misleći da će nakon završetka akademije biti kao što Itacademy navodi "visokoplaćeni stručnjak u programiranju" a u realnosti nemju ni neko osnovno znanje. Uvijek kazem cast izuzetcima ali takvih je veoma malo, oni koji zele, imaju volju, mogu naucit sami. Velika vecina programera je u nekoj mjeri self-learner jer trziste se stalno mijenja dolaze nove tehnologije... Da ne duljim, tebi zelim svu srecu, nadam se da ces na kraju nesto i nauciti.

14 godina
offline
C# - Problemi i rješenja

Zato jer od gotovih rjesenja nemas apsolutn nikakve koristi.

Mogu ti jedino ovako pomoci:

Vidim da ni ne shvacas kako metoda funkcionira, njoj operande prenosis ovako:

a vracas vrijednost ovako:

Ovo je za c, ali nije neka velika razlika u c#.

 

Ovdje imas kako stvoriti konstantu:

 

Konstruktor:

 

Ako to postas tu napisem ti rjesenje statickih i objasnim.

 

 

Dema 

S tim se slazem, na klasicnim fakultetima se prvo radi obican c kako bi se shvatilo kako stvari funkcioniraju, a ne odmah na objektno di koristis nesto sta ni neznas kako radi.

To je uglavnom razlika izmedu onog sto oni zovu strucnjak i obicnih kodera, strucnjak(inzinjer vise-manje) razumije sta se dogada u dubini programa, a koder je netko tko je zavrsio tecaj i kuzi sta mora napisati da bi se dogodila neka radnja, ali ne razumije sta se dogada u pozadini.

Za dobro razumjevanje cak ni c nije najbolji vec asembler.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 22:49 (CroNk3r).
Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
C# - Problemi i rješenja

@CroNk3r i @Dema, hvala vam. :) Pogotovo hvala tebi Dema na uloženom trudu i izdvojenim linkovima koji mi mogu, a vjerujem da i hoće, pomoći.

Već znam o metodama, kako funkcioniraju i slično, jer sam prva dva zadatka uradila potpuno samostalno, bez pomoći(osim malo yt tutoriala). Sa drugim assignmentom(instanciranje klase) jesam imala problema, ali sam na kraju shvatila i uspješno završila zadatak.
Međutim, ovaj treći, dakle konstanta, konstruktor...to ne mogu da uradim, ne ide mi. Dakle nije da baš ništa ne znam pa sam došla ovdje, iskopirala vam zadatak i hoću da mi vi sve na gotovo date. Pokušavam evo od početka januara ovaj isti zadatak, ali jednostavno ne ide.

 

Svejedno, kažem, hvala vam, htjela sam samo da znate da nisam "gotivanerka" koja veze s vezom nema. :D Početnica jesam, ali nije da sam došla tu po rješenje bez da sam se prethodno potrudila. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
C# - Problemi i rješenja

Radim jedan zadatak i sad sam zapeo na jQuery-u.

 

Imam tablicu s nekoliko redova i htio bi da mi označi one koji su dupli po stupcima. Našao sam jedan primjer i to mi radi samo kod uspoređivanja prvog stupca, ali kada bi htio da mi kontrolira i ostale ako nema duplih u prvom stupcu to onda ne radi.

Nisam baš na ti s jQuery-em pa bi molio ako može pomoć. Kako napraviti da mi radi uspoređivanje po stupcima?

 

Ovo je primjer kôda - https://jsfiddle.net/perodinamit/2wc20p6z/3/

 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Pero Dinamit kaže...

Radim jedan zadatak i sad sam zapeo na jQuery-u.

 

Imam tablicu s nekoliko redova i htio bi da mi označi one koji su dupli po stupcima. Našao sam jedan primjer i to mi radi samo kod uspoređivanja prvog stupca, ali kada bi htio da mi kontrolira i ostale ako nema duplih u prvom stupcu to onda ne radi.

Nisam baš na ti s jQuery-em pa bi molio ako može pomoć. Kako napraviti da mi radi uspoređivanje po stupcima?

 

Ovo je primjer kôda - https://jsfiddle.net/perodinamit/2wc20p6z/3/

 

Možda sam ja nešto previdio, ali tema je C#, ne CSS/JS.

 

Uglavnom, prvi stupac ti je klase "category_1", a drugi nema zadanu klasu.

Kasnije uspoređuješ samo stupce s klasom "category_1", a ne sve stupce.

 

Zamjeni

 

$('#test .category_1').each(function() {

 

Sa

 

$('#test td').each(function() {

 

I trebalo bi raditi

 

12 godina
offline
C# - Problemi i rješenja

Decki, za sta je C# najkorisniji ? Web ? Desktop ? Mobile ? Volio bih da krenem programirati normalne aplikacije ( do sada sam samo igre u unitiju radio), ali ne mogu skontati sta je najtrazenije ? Takode, ako ima ovdje freelancera, koliko vam je tesko naci freelance gig ? I sta najcesce radite ? 

Darko
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

@DarkoKwon

 

Pa, ovak frendač, ljudi iz struke, bu ti znali konkretnije odgovorit, al' C# se najčešće koristi za poslobni softver.

Kaj se tiče gejmanja, tu ti je C++ jednstavno majka za sve.

Zakaj? Pa, recimo zato kaj od 30-ak najjačih game dev studija u našoj regiji, njih 25 koristi vlastiti engine koji je napisan u C++. 

Znam da znaš da je C++ u game dev najjači jezik, al' sam ti htio dati konkretnu informaciju. Primjerice, Croteam već dugo ima otvorenu poziciju za C++ dev, te ako znaš ili si voljan učiti C++, uvijek možeš naći sa tim nekakvog posla unutar game dev. Recimo ako godinu dana aktivno učiš C++, budeš već mogao aplicirati za pozicije

Gle, znaš kak' to ide. Šalješ, ekipi kaj zapošljava svoj CV, ak' si im zanimljiv, pozovu te testiranje, te ako pokažeš znanje, upadaš. Nema ništa jednostavnije od toga.

I ja učim kako i ti. Mada, nisam konkretno odgovorio na tvoje pitanje, nadam se da sam ti pomogao, frende.

Slična je stvar i sa mobile dev. Kao pljeve ima ovih kaj znaju rokati po Andoridu, al' za oglas za iOS šefovi se žale da se nitko ne javlja.

 

Ne velim da je programiranje i razvoj softvera, lagano i nešto onako usputno, al' ako čovjek ne zna kako početi, gdje krenuti, dobro je pitati, kao kaj i ti radiš.

Uglavnom za sve buduće(ovo važi i za mene) potencijalne programere, vrijedi pravilo da nauče jedan jezik dobro, baze podataka, engleski jezik, te da pokušaju napraviti nekaj svoje, bar nešto bazično. Da, druga strana vidi da se za nekaj zanimaš i da nekaj kužiš.

Tržište vapi za kvalificiranim kadrom, al' nitko ne bude tebe molio i natjeravao da radiš za njih, ako nisi trenutno kadar za njih.

 

Slično je i za web dev.

Sve ovo napisano važi i za mene.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
12 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
PzKpfw kaže...

@DarkoKwon

 

Pa, ovak frendač, ljudi iz struke, bu ti znali konkretnije odgovorit, al' C# se najčešće koristi za poslobni softver.

Kaj se tiče gejmanja, tu ti je C++ jednstavno majka za sve.

Zakaj? Pa, recimo zato kaj od 30-ak najjačih game dev studija u našoj regiji, njih 25 koristi vlastiti engine koji je napisan u C++. 

Znam da znaš da je C++ u game dev najjači jezik, al' sam ti htio dati konkretnu informaciju. Primjerice, Croteam već dugo ima otvorenu poziciju za C++ dev, te ako znaš ili si voljan učiti C++, uvijek možeš naći sa tim nekakvog posla unutar game dev. Recimo ako godinu dana aktivno učiš C++, budeš već mogao aplicirati za pozicije

Gle, znaš kak' to ide. Šalješ, ekipi kaj zapošljava svoj CV, ak' si im zanimljiv, pozovu te testiranje, te ako pokažeš znanje, upadaš. Nema ništa jednostavnije od toga.

I ja učim kako i ti. Mada, nisam konkretno odgovorio na tvoje pitanje, nadam se da sam ti pomogao, frende.

Slična je stvar i sa mobile dev. Kao pljeve ima ovih kaj znaju rokati po Andoridu, al' za oglas za iOS šefovi se žale da se nitko ne javlja.

 

Ne velim da je programiranje i razvoj softvera, lagano i nešto onako usputno, al' ako čovjek ne zna kako početi, gdje krenuti, dobro je pitati, kao kaj i ti radiš.

Uglavnom za sve buduće(ovo važi i za mene) potencijalne programere, vrijedi pravilo da nauče jedan jezik dobro, baze podataka, engleski jezik, te da pokušaju napraviti nekaj svoje, bar nešto bazično. Da, druga strana vidi da se za nekaj zanimaš i da nekaj kužiš.

Tržište vapi za kvalificiranim kadrom, al' nitko ne bude tebe molio i natjeravao da radiš za njih, ako nisi trenutno kadar za njih.

 

Slično je i za web dev.

Sve ovo napisano važi i za mene.

 Izvinjavam se ako sam se pogresno oglasio, ne trazim posao u game industriji, ja sam vec u game industriji i uspjesno radim kao freelance programer, no to me je smorilo i ne vidim se za pet godina u tome. U unitiju sam naucio programirati C#, no sada hocu da predjem na obicni C#, tj u visual studiju da radim.

 

Nije mi jasno, sta se vise radi sa C# desktop aplikacije ili web ?  Ovo pitanje iskljucivo postavljam, jer zelim da izbjegnem web, jer mrzim web, a ako su desktop C# aplikacije trazene, ipak bih njih odabrao, ako ne onda bih presao na drugi jezik poput Swifta ili Jave. 

Darko
16 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Rekao bi da prevladava web, ali to opet ovisi od tvrtke do tvrtke. Kako se danas sve odvija preko interneta, tako je i web traženiji, ali to ne znači da nema i desktop aplikacija iako vjerujem da se to više radi za internu upotrebu unutar tvrtke. 

To je samo moje mišljenje prema onome što vidim kada se pojavi neki oglas za posao.

 

C# nije samo front-end (ASP.NET npr.), dosta doga se radi i u back-end-u, ali to opet sve ovisi od tvrtke do tvrtke kako im je organiziran posao.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Pero Dinamit kaže...

Rekao bi da prevladava web, ali to opet ovisi od tvrtke do tvrtke. Kako se danas sve odvija preko interneta, tako je i web traženiji, ali to ne znači da nema i desktop aplikacija iako vjerujem da se to više radi za internu upotrebu unutar tvrtke. 

To je samo moje mišljenje prema onome što vidim kada se pojavi neki oglas za posao.

 

C# nije samo front-end (ASP.NET npr.), dosta doga se radi i u back-end-u, ali to opet sve ovisi od tvrtke do tvrtke kako im je organiziran posao.

 Kako C# stoji sa mobilnim aplikacijama ? Xamarin ?

Darko
15 godina
odjavljen
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Nikako. Ako te zanimaju mobilne, odi sa Javom i Androidom.

 

C# je za poslovne na desktopu (od blagajni, računovodstva na dalje - skroz do automatizacije i upravljanja PLCovima) i za web (ASP.Net). Web ima daleko veću potražnju i ako ne voliš raditi frontend, zbog MVC pristupa c# dev skoro pa i ne mora gledati HTML/CSS. Kod nas iz nekog razloga baš i nije popularan (pa se mlati po glupoj javi)...

 

Danas ćeš najlakše naći posao kao web developer ili dev mobilnih aplikacija.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice