Kako naučiti programirati igre?

poruka: 5
|
čitano: 3.660
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Kako naučiti programirati igre?

Pozdrav ljudi,

 

zanima me ima li ko da ima iskustva u game dev jer me jako zanima izrada PC i android igrice te bih trebao savjet to jest neku literaturu kako da naučim što bolje i efikasnije. Što se tiče programiranja općenito znam dosta C# te sam upoznat sa OOP.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako naučiti programirati igre?
CroGamerSt kaže...

Pozdrav ljudi,

 

zanima me ima li ko da ima iskustva u game dev jer me jako zanima izrada PC i android igrice te bih trebao savjet to jest neku literaturu kako da naučim što bolje i efikasnije. Što se tiče programiranja općenito znam dosta C# te sam upoznat sa OOP.

 Ako znaš c# i zanima te izrada igara onda odi učiti Unity engine, na googlu ćeš naći masu tutorijala, a i Unity ima dobru službenu dokumentaciju.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
10 godina
offline
Kako naučiti programirati igre?

@CroGamerSt

 

Počni polako raditi svoje projekte. Koliko god mali i nezanimljivi bili.

 

O.K., moš ti znati Unity i Unreal, al' ak' ne znaš kak to šljak ispod haube, nikad od tebe pravog programera igara.

 

Uči C++. On je majka svih OOP programskih jezika, te dušu dao za gejm dev.

Obično buš u nekom gejm studio dobio za testiranje da napraviš neki projekt, bez pomoći gejm enđina ili pak cijel jedan test da ocjene tvoje znanje C++.

Nisam doduše u gejm dev, al' sam se informirao kako stvari stoje. I radim na tome, da možda jednom bude dio toga.

 

Uglavnom nauči što bolje C++ i ne buš ostao gladan.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kako naučiti programirati igre?
Jel mi mozes poslati kakvu literaturu da naucim ga sto bolje i kakav projekt se ocekuje da se zna napraviti?
14 godina
neaktivan
offline
Kako naučiti programirati igre?

Najbolje skinut jednu od ove dvije knjige(ja sam sebi isprintao, lakše je iz papira čitati):

https://www.micc.unifi.it/bertini/download/programmazione/TICPP-2nd-ed-Vol-one-printed.pdf

http://www.charleshouserjr.com/Cplus2.pdf

 

I pripremi si jako puno strpljenja i ustrajnosti :)

www.apartmani-rakic.com
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice