Pomoc oko zadatka C++

poruka: 27
|
čitano: 5.648
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko zadatka C++

Zdravo, potrebna mi je mala pomoc oko razumjevanja ovog zadatka :)
Znaci NE da mi se pise kod ili slicno. Jednostavno ne mogu da shvatim sto se ustvari trazi u zadatku, ovi su ga jako zakomplikovali. 

 

EDIT: Buni me ovaj dio kod Sample input, Sample output(fali to, ali cu sad napisati), kao sto vidite u primjeru upisani su brojevi 8,11 i on je ispisao dole broj osam slovima i broj 11 slovima i napisao da li je broj djeljiv ili ne (iako u zadatku pise da ako su brojevi manji od 9, treba ispisati njegovo ime slovima, a ako je vece onda samo ispisati da li je broj dljeivi ili ne(msm. to je moje shvatanje ovog zadatka), medjutim ocito nisam dobro shvatio)

 

EDIT2: Dodao sam i primjere te sto sam napisao u gore navedenom "EDIT"

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 15:46 (Dr.Atom).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoc oko zadatka C++

Ulazni podaci su dva pozitivna broja, a i b, gdje je a manji ili jednaki b, svaki u novoj liniji.

 

Izlazni podaci bi trebali biti:

Za svaki broj n u intervalu od a do b

 

  • Ako je n veći ili jednaki od 1 i manji ili jednaki od 9, ispiši njegov naziv riječima malim slovima.
  • Ako je n veći od 9, i parni, ispiši "parni"
  • Ako je n veći od 9 i neparni, ispiši "neparni"

 

Zadnja točka samo govori da se radi o intervalu cijelih brojeva koji se povećava za 1.

 

 EDIT: dobar je sample output, znači imaš interval [8, 9, 10, 11], za prva dva se ispisuje njihov naziv, za 10 da je parni i za 11 da je neparni.

-
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 15:48 (The Unforgiven).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++

Eh, ali ocito nije tako :D (Pogledaj edit koji sam uradio i ovu drugu sliku) :D 

14 godina
offline
Pomoc oko zadatka C++

Znaci, imas petlju, gdje ides od a do b i brojac povecavas za 1. 

Za svaku vrijednost brojaca u petlji, provjeris da li je taj brojac manji od 9, i veci od 1, u tom slucaju ispisujes slovima. Ako ne upada u taj dio, onda ide provjera da li je paran ili neparan, te ispis 'odd' ili 'even' ovisno o rezultatu.

 

Njihov output je sasvim korektan, za zadani input

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 15:51 (CalvinRi).
 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++
Pogledaj moj edit, radiš s intervalom brojeva od 8 do 11, ne samo sa 8 i 11
-
14 godina
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++

Od tvog programa se traži da primi dva cjelobrojna pozitivna broja A i B z koje vrijedi da je A<=B. Tvoj program treba za svaki broj n iz skupa A<=n<=B raditi sljedeće:

- ako je broj n manji i jednak 9 (od 1 do 9) na ekran ispisati ime tog broja, znači 1-one, 2-two,3-three,....,9-nine

- ako je n veći od 9 tada ako je broj paran ispisati na ekran 'even' a u suprotnome (ako je neparan) 'odd'

 

Primjer ulaza:

8

11

 

Ispis na ekranu:

eight

nine

even

odd

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++
Eh to mi je vec jasnije :D Idem uraditi kod, pa ce valjda proci na auto-testovima :D Paste cu ga i ovdje ako bude sve ok :D
Hvala jos jednom, obojici.
9 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko zadatka C++

Gdje si našao ove zad?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko zadatka C++

Imao sam dva mala bug-a, sto sam i bio postavio na forum, reko da mi vi help, medjutim rjesio sam te bugove sam (bio zaboravio #include<string> ) , pogubi se covjek, kad pise toliki kod i onda boom bug..

 

#include<iostream>

#include<string>
using namespace std;

int main()
{
 int a, b;
 int n = 0;
 string br[9] = { "one","two","three","four","five","six","seven","eight","nine" };
 cin >> a >> b;
 if ((a <= 9) && (b <= 9)) {
  for (n = a; n <= b; n++)
  {
   cout << br[n - 1] << endl;
  }
 }
 else if ((a <= 9) && (b > 9)) {
  for (n = a; n <= 9; n++)
  {
   cout << br[n - 1] << endl;
  }
  for (n = 10; n <= b; n++) {
   if (n % 2 == 0) {
    cout << "even" << endl;
   }
   else {
    cout << "odd" << endl;
   }
  }
 }
 else {
  for (n = a; n <= b; n++) {
   if (n % 2 == 0) {
    cout << "even" << endl;
   }
   else {
    cout << "odd" << endl;
   }
  }
 }
 return 0;
}

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 16:57 (Dr.Atom).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++

@Dr.Atom

 

E, doktore, daj linkaj od kud su ti zadaci što ih rješavaš?

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
14 godina
offline
Pomoc oko zadatka C++

Može i kraće i preglednije

 

for (n = a; n <= b; n++)

{

  if(n>0 && n<10) cout << br[n - 1] << endl;

  else if (n % 2 == 0) cout << "even" << endl;

  else cout << "odd" << endl;

}

 

Čisto kao sugestija ...

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++

Zadaci su sa jednog sajta za ucenje programiranja(hackerrank), inc. to je platforma, al ne bih je predlozio bas ako nemas nikakvo predznanje jer daju ovako zadatke nigdje veze... Ja koristim ovo samo da se malo uvjezbam sve ovo(inc. IT sam smjer u jednoj od Sarajevskih gimnazija :) ) 

10 godina
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++

@Dr.Atom

 

 

Hvala, frende na odgovoru. Pretpostavljao sam da je to sa nekog takvog sajta. Znam za taj sajt, al' sam htio biti ziher.

 

Ima predznanje, te baš volim učiti C++. Trenutno vježbam zadatke sa TVZ u vezi C++.

To su ovi zadaci od našeg TracerCPP

 

Dobro je znati C++. On je majka svih programskih jezika. Tako vele majstori od programiranja, odnosno developanja.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++

:) 

ili loviš il si plijen ili biješ il si bjen
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.4.2018 20:41 (Alcha).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++

Ah, hvala :D (za zadatke) 

Da, fino je znati C++ , ja sam prvo naucio osnove Pythona,  sto se tice ovih ozbiljnih programa, a iza sebe imam takmičenje općinsko i kantonalno u osnovnoj skoli...  (Python naucen do funkcija) i mislim da mi je to dosta pomoglo sto se tice razumijevanja ovih zadataka trenutno u C++ ... Sintaksa malo razlicita, ali odprilike u suštini to je to... 

 

A trenutno radimo C++ na ovom IT smjeru, vjerovatno sljedeći korak bi trebale biti baze podataka, mySQL, SQL, HTML(iako ga vec poznajem poprilicno), JavaScript, PHP i ono sto je 100% sigurno je Swift u 3. Razredu...  A ako ne budemo radili baze podataka, naucicu ih sam polahko jer znam da me to čeka kad-tad... 

Trenutacni mi je cilj savladati C++ u potpunosti, pa dalje cemo vidjeti, jos je rano da se bilo sta kaze...  :D 

Btw. Zab sam napisati vezano za zadatke imam neke sa ETF-a (elektrotehnički fax), pa cu ih postaviti u skorije vrijeme (trenutno nisam na pc-u)  

8 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko zadatka C++

http://www.filedropper.com/tp2017-18zadacizasamostalnovjezbanje1 

 
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++
PzKpfw kaže...

@Dr.Atom

 

 

Hvala, frende na odgovoru. Pretpostavljao sam da je to sa nekog takvog sajta. Znam za taj sajt, al' sam htio biti ziher.

 

Ima predznanje, te baš volim učiti C++. Trenutno vježbam zadatke sa TVZ u vezi C++.

To su ovi zadaci od našeg TracerCPP

 

Dobro je znati C++. On je majka svih programskih jezika. Tako vele majstori od programiranja, odnosno developanja.

 Kad to upariš sa dobrim poznavanjem assemblera i gdb-om, imaš znanje na vrhuncu

Trust nobody, become the best !
6 godina
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++
Dr.Atom kaže...

Ah, hvala :D (za zadatke) 

Da, fino je znati C++ , ja sam prvo naucio osnove Pythona,  sto se tice ovih ozbiljnih programa, a iza sebe imam takmičenje općinsko i kantonalno u osnovnoj skoli...  (Python naucen do funkcija) i mislim da mi je to dosta pomoglo sto se tice razumijevanja ovih zadataka trenutno u C++ ... Sintaksa malo razlicita, ali odprilike u suštini to je to... 

 

A trenutno radimo C++ na ovom IT smjeru, vjerovatno sljedeći korak bi trebale biti baze podataka, mySQL, SQL, HTML(iako ga vec poznajem poprilicno), JavaScript, PHP i ono sto je 100% sigurno je Swift u 3. Razredu...  A ako ne budemo radili baze podataka, naucicu ih sam polahko jer znam da me to čeka kad-tad... 

Trenutacni mi je cilj savladati C++ u potpunosti, pa dalje cemo vidjeti, jos je rano da se bilo sta kaze...  :D 

Btw. Zab sam napisati vezano za zadatke imam neke sa ETF-a (elektrotehnički fax), pa cu ih postaviti u skorije vrijeme (trenutno nisam na pc-u)  

 Baze podataka su ti jako lagane, ništa pretjerano komplicirano

HTML uopce i nije programski jezik, to je samo dizajn, kao i CSS

JS meni ima dosta sličnu sintaksu kao C++

PHP, kod njega su meni bitne metode, GET i POST i trebaš naučit globalne varijable...

Summa summarum imaš ti još dosta posla ispred sebe 

 

Trust nobody, become the best !
10 godina
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++

@Mr.ddevil

 

Od kuda Devile preporučavaš učiti o assenbleru? Koji resursi?

gdb? Da, odmah pitam za to...da ne guglam..?

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
6 godina
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++

Ne znam baš za resurse na internetu, provjerit ću ovaj tjedan, ja sam imao kvalitetan pdf ali je misteriozno nestao u formatiranju diskova (formatirao krivi disk) gdb je debbuger za programe, u njemu imaš sve podatke i operacije koje se događaju tijekom izvođenja programa, za dobro rukovanje njim važno je poznavanje dijelova procesora i memorije, i assemblera isto

Trust nobody, become the best !
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++
Mr.ddevil kaže...
Dr.Atom kaže...

Ah, hvala :D (za zadatke) 

Da, fino je znati C++ , ja sam prvo naucio osnove Pythona,  sto se tice ovih ozbiljnih programa, a iza sebe imam takmičenje općinsko i kantonalno u osnovnoj skoli...  (Python naucen do funkcija) i mislim da mi je to dosta pomoglo sto se tice razumijevanja ovih zadataka trenutno u C++ ... Sintaksa malo razlicita, ali odprilike u suštini to je to... 

 

A trenutno radimo C++ na ovom IT smjeru, vjerovatno sljedeći korak bi trebale biti baze podataka, mySQL, SQL, HTML(iako ga vec poznajem poprilicno), JavaScript, PHP i ono sto je 100% sigurno je Swift u 3. Razredu...  A ako ne budemo radili baze podataka, naucicu ih sam polahko jer znam da me to čeka kad-tad... 

Trenutacni mi je cilj savladati C++ u potpunosti, pa dalje cemo vidjeti, jos je rano da se bilo sta kaze...  :D 

Btw. Zab sam napisati vezano za zadatke imam neke sa ETF-a (elektrotehnički fax), pa cu ih postaviti u skorije vrijeme (trenutno nisam na pc-u)  

 Baze podataka su ti jako lagane, ništa pretjerano komplicirano

HTML uopce i nije programski jezik, to je samo dizajn, kao i CSS

JS meni ima dosta sličnu sintaksu kao C++

PHP, kod njega su meni bitne metode, GET i POST i trebaš naučit globalne varijable...

Summa summarum imaš ti još dosta posla ispred sebe 

 

 Znam da imam mnogo ispred sebe, ali imam jos i podosta vremena , sve lagano i redom:D

14 godina
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++

Assembler se mora znati ako se planirate baviti nekim low-level programiranjem, ali u suprotnom je po meni gubljenje vremena i ima puno pametnijih (i za početnike najbitnije - zanimljivijih) stvari koje su puno traženije i korisnije.

Naravno ne kažem da ga je loše znati, ali 95% developera ga nikad neće trebati.

 

EDIT: pitanje za OP-a, zašto si zapeo za PHP za backend? 

-
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2018 18:57 (The Unforgiven).
6 godina
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++

U pravu si, ali opet sve ovisi o području kojim će se baviti, na području securitya se dosta korisit.

Meni je assembler stvarno zanimljiv, to je čisto onako kako se obrađuju informacije pa eto , ko voli nek izvoli

Trust nobody, become the best !
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++
The Unforgiven kaže...

Assembler se mora znati ako se planirate baviti nekim low-level programiranjem, ali u suprotnom je po meni gubljenje vremena i ima puno pametnijih (i za početnike najbitnije - zanimljivijih) stvari koje su puno traženije i korisnije.

Naravno ne kažem da ga je loše znati, ali 95% developera ga nikad neće trebati.

 

EDIT: pitanje za OP-a, zašto si zapeo za PHP za backend? 

 Uff citao sam nesto malo o assembleru i opet nije toliko ni to lose poznavati... Maah sve u svemu, ja znam da sam tek na pocetku programiranja i da me toliko stvari jos ceka za nauciti da to nije normalno ;) Ima me svugdje pomalo, nista se ne moze isplatiti kao iskustvo... :)

8 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko zadatka C++

Eh da jedno pitanje koje sam htio da postavim, da li neko od vas ima neku igru da je open-source, da je napravljena sa C++ , i da nije toliko jednostavna kao npr. iks oks... Zanima me kod cisto da vidim kako to sve izgleda

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++

Imaš na Wikipediji popis video igara sa sourceom.

10 godina
offline
Re: Pomoc oko zadatka C++

@Dr.Atom

 

E, sada kad je Bobo linkao wiki sa popisom igara, sjetio sam se da je Croteam za svojeg Sam dao code raji za zabavu....

 

Službena objava sa njihove strane i link na GitHub.

 

BTW, ekipo ak ' brijete na game dev, čim naučite C++, te imate neke svoje projekte, ne ginem vam posao sa C++ u timova kao što je Croatema, Gamepires, Cateia studio...

Znam da vi to znate bolje od mene, ali za one nove valja tako nešto pripomenuti.....

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.4.2018 21:28 (PzKpfw).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice