Programiranje u pytonu danas?

poruka: 33
|
čitano: 17.256
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Programiranje u pytonu danas?

evo krenuo sam prije kojih  mjesec i pol učiti python i mogu reći da sam ga dosta dobro svladao (od osnova,modula,objektno orijentiranog programiranja,pravljenja jednostavnih programa poput burze rada ili programa za prikazivanje vremena određene države i sl.) 

 

sad pošto sam vidio da je python najplaćeniji programski jezik u americi pošto su skoro sve ove veće aplikacije napravljenje na njemu instagram,fejsbuk pa i sam google zanima me da li je to tako i u Hrvatskoj pošto vidim da se ne traže baš pyton programeri. Programiram jer me to zanima i jer ću možda u budućnosti razviti nešto što će pomoći nekome. Naravno ne bi stao samo na pytonu...naravno ne smije se on zapostaviti pa ću uz naravno nadograđivanje znanja u pytonu jer se beskonačno može učiti kao svaki programski jezik učiti JavaScript i Ruby on rails.

 

Zanima me od ljudi koji se time bave koliko je pyton cijenjen u HR i koliko se koristi. I naravno neka iskustva sa drugim programskim jezicima,zaposlenjem i slično. Naravno ova 3 jezika bi mi bila prioritet, ali tu je još swift od jezika koji bi me zanimao kao i HTML 5. Pa ako ima tko kakvu priču, savjet ili bilo šta vezano na ovu temu.

 

Hvala :D

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
gamer88 kaže...

evo krenuo sam prije kojih  mjesec i pol učiti python i mogu reći da sam ga dosta dobro svladao (od osnova,modula,objektno orijentiranog programiranja,pravljenja jednostavnih programa poput burze rada ili programa za prikazivanje vremena određene države i sl.) 

 

sad pošto sam vidio da je python najplaćeniji programski jezik u americi pošto su skoro sve ove veće aplikacije napravljenje na njemu instagram,fejsbuk pa i sam google zanima me da li je to tako i u Hrvatskoj pošto vidim da se ne traže baš pyton programeri. Programiram jer me to zanima i jer ću možda u budućnosti razviti nešto što će pomoći nekome. Naravno ne bi stao samo na pytonu...naravno ne smije se on zapostaviti pa ću uz naravno nadograđivanje znanja u pytonu jer se beskonačno može učiti kao svaki programski jezik učiti JavaScript i Ruby on rails.

 

Zanima me od ljudi koji se time bave koliko je pyton cijenjen u HR i koliko se koristi. I naravno neka iskustva sa drugim programskim jezicima,zaposlenjem i slično. Naravno ova 3 jezika bi mi bila prioritet, ali tu je još swift od jezika koji bi me zanimao kao i HTML 5. Pa ako ima tko kakvu priču, savjet ili bilo šta vezano na ovu temu.

 

Hvala :D

 U Hrvatskoj nema (jako) puno posla ni za Ruby on Rails, ni Python, ni JavaScript (u Node.js-u, za front-end ima). Tu se najviše traže PHP, Java i .NET programeri što se tiče weba, s time da bih rekao da ako te to zanima .NET ima subjektivno najmoderniji pristup, sličan ovoj trojici.

samo nešto struže..
13 godina
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?

Tek sam krenuo sa učenjem programiranja i dao sam si rok do 8-9mj ove godine da naučim što više i da onda ili pokrenem nešto svoje ili da se zaposlim negdje. Nešto svoje jer imam par ideja na osnovu svog iskustva šta bi poboljšalo rad u nekim firmama i dostupnost ljudima i lakše povezivanje na raznim mjestima. Krenuo sam sa pythonom jer se praktički sa njime može sve raditi ,te on postaje sada najrašireniji jezik u svijetu pa se nadam da će do tada doći u hrvatsku i tu početi biti jednako jak kao i drugim jačim državama svijeta.

 

ne znam moja neka pretpostavka je ovakva JavaScript(programiranje orijentirano prema korisniku)<-Python(programiranje orijentirano prema objektu/mašini)->PHP(programiranje orijentirano prema serveru)

pošto python povezuje oba programiranja uzeo sam prvo njega kao odskočnu dasku, a onda bi krenuo sa JS-om i kasnije PHP-om. Mislim Ruby pomalo odlazi pa možda njega ni ne bi uzeo u obzir toliko. Naravno od ostalih poput .NET-a i HTML5 bi volio znati nešto više od osnova i naravno proširivati svoje znanje. 

 

Uglavnom hvala ti na odgovoru. Bilo bi super ako netko tko radi kao programer može opisati kako izgleda testiranje i kakva su mu iskustva rada kao programer. I da li netko radi u ''fušu'' iliti kao freelancer i koliko je to dobro ili nedobro. Uglavnom svoja iskustva kao programer.

14 godina
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
gamer88 kaže...

Tek sam krenuo sa učenjem programiranja i dao sam si rok do 8-9mj ove godine da naučim što više i da onda ili pokrenem nešto svoje ili da se zaposlim negdje. Nešto svoje jer imam par ideja na osnovu svog iskustva šta bi poboljšalo rad u nekim firmama i dostupnost ljudima i lakše povezivanje na raznim mjestima. Krenuo sam sa pythonom jer se praktički sa njime može sve raditi ,te on postaje sada najrašireniji jezik u svijetu pa se nadam da će do tada doći u hrvatsku i tu početi biti jednako jak kao i drugim jačim državama svijeta.

 

ne znam moja neka pretpostavka je ovakva JavaScript(programiranje orijentirano prema korisniku)<-Python(programiranje orijentirano prema objektu/mašini)->PHP(programiranje orijentirano prema serveru)

pošto python povezuje oba programiranja uzeo sam prvo njega kao odskočnu dasku, a onda bi krenuo sa JS-om i kasnije PHP-om. Mislim Ruby pomalo odlazi pa možda njega ni ne bi uzeo u obzir toliko. Naravno od ostalih poput .NET-a i HTML5 bi volio znati nešto više od osnova i naravno proširivati svoje znanje. 

 

Uglavnom hvala ti na odgovoru. Bilo bi super ako netko tko radi kao programer može opisati kako izgleda testiranje i kakva su mu iskustva rada kao programer. I da li netko radi u ''fušu'' iliti kao freelancer i koliko je to dobro ili nedobro. Uglavnom svoja iskustva kao programer.

 Preoptimistican si. Samo ti nastavi dalje, imas motiva i zelju sto je dobro, ali tesko da ces u tako kratkom roku biti dovoljno dobar da bi se mogao zaposlit i bit od koristi nekom. Tek si zagrebao povrsinu.

13 godina
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
passat kaže...
gamer88 kaže...

Tek sam krenuo sa učenjem programiranja i dao sam si rok do 8-9mj ove godine da naučim što više i da onda ili pokrenem nešto svoje ili da se zaposlim negdje. Nešto svoje jer imam par ideja na osnovu svog iskustva šta bi poboljšalo rad u nekim firmama i dostupnost ljudima i lakše povezivanje na raznim mjestima. Krenuo sam sa pythonom jer se praktički sa njime može sve raditi ,te on postaje sada najrašireniji jezik u svijetu pa se nadam da će do tada doći u hrvatsku i tu početi biti jednako jak kao i drugim jačim državama svijeta.

 

ne znam moja neka pretpostavka je ovakva JavaScript(programiranje orijentirano prema korisniku)<-Python(programiranje orijentirano prema objektu/mašini)->PHP(programiranje orijentirano prema serveru)

pošto python povezuje oba programiranja uzeo sam prvo njega kao odskočnu dasku, a onda bi krenuo sa JS-om i kasnije PHP-om. Mislim Ruby pomalo odlazi pa možda njega ni ne bi uzeo u obzir toliko. Naravno od ostalih poput .NET-a i HTML5 bi volio znati nešto više od osnova i naravno proširivati svoje znanje. 

 

Uglavnom hvala ti na odgovoru. Bilo bi super ako netko tko radi kao programer može opisati kako izgleda testiranje i kakva su mu iskustva rada kao programer. I da li netko radi u ''fušu'' iliti kao freelancer i koliko je to dobro ili nedobro. Uglavnom svoja iskustva kao programer.

 Preoptimistican si. Samo ti nastavi dalje, imas motiva i zelju sto je dobro, ali tesko da ces u tako kratkom roku biti dovoljno dobar da bi se mogao zaposlit i bit od koristi nekom. Tek si zagrebao povrsinu.

 A gledaj kažu ako dovoljno vjeruješ u sebe i svoje sposobnosti i u ono što radiš da ništa nije nemoguće...do 9 mj ima pola godine, ja na dan učim oko 1-3 sata ovisno koliko stignem zbog posla i drugih obaveza. Već sam pri kraju savladavanja pythona pa ću krenuti sa JavaScriptom uz koji ću naravno i dalje raditi na pythonu. Čak nosim i bilježnicu na posao i u svojoj polusatnoj pauzi sjednem i ponavljam programe i švrljam nešto pa kad dođem doma provjeravam i sl. Uglavnom kao što si rekao motivacije imam, želje imam, ideje su tu samo moram proširiti znanje kako bi te ideje uspio realizirati. Nemoj se začuditi kad čuješ moje ime negdje (vijesti,novine i sl) za godinu dana 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
Ako nije problem po kojoj skripti ucis pyton?
E i ja sam krenuo ucit c++ali na svakom razgovoru za posao niko mi nije htio dat priliku iako sam zq pocetnika bio ok ali tesko danas mozes nac firmu koja ce ti dat malo vremena da uhvatis korak...
Tako da sam odustao i od c++ i posla u programiranju sad radim skroz nesto drugo...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
Horatio_Hornblower kaže...
Ako nije problem po kojoj skripti ucis pyton?
E i ja sam krenuo ucit c++ali na svakom razgovoru za posao niko mi nije htio dat priliku iako sam zq pocetnika bio ok ali tesko danas mozes nac firmu koja ce ti dat malo vremena da uhvatis korak...
Tako da sam odustao i od c++ i posla u programiranju sad radim skroz nesto drugo...

 učim preko youtube-a uglavnom

 

ovo je prvi video preko kojeg sam od osnova pa nadalje učio

https://www.youtube.com/playlist?list=PLQh6rb1mrE_ZBRtGtAMj1MBaoYdbUX8x9 ovo je lista videa di čovjek radi programe i usput objasni svaki kod linije 

evo tu imaš par stvari šro se tiče razgovora za posao kao i primjera programa koji se mogu pojaviti tamo pa sam i njih prepisao i odradio

ovaj tutorial ti se odnosi na Orijentirano programiranje prema objektu što ti je hajmo reć ujedno i svrha pythona tj glavna zadaća i tako ga koriste uglavnom

 

ovo ti je full tutorial za python 

sadrži sve od generatora i slično pa umjesto prvog videa možeš početi sa ovim.

 

onda imaš django u pythonu 

to sam sad krenuo ja i poslije toga imam 
ovo.

 

a onda se bacam na JavaScript 

,a kasnije na PHP ali evo još nisam tražio tutorial za PHP.

10 godina
offline
Programiranje u pytonu danas?

Ekipa, drugovi, svi dragi moji koji rokate na divelopanje....

Samo učite! To je proces koji ne prestaje nikada. Zato mi je i zabavan kao i vježbanje.

 

Mojte kaj čekati..samo češljajte oglase za posao, te se javljajte, te osim kaj tražit posao nudite to da hočete samo učiti...Bez obzira na kojoj razini bila Vaša znanja...

 

Da se ne može naći kaj se želi, naprosto nije istina. Nije lako, al' nije ni nemoguće. Samo odgrebite od sebe svaki pesimizam.

Ne raspravljam sa onima koji govore da se ne može. Može se, može itekako, razbu, samo ako se trudiš.

Srećom, pod mene nisam slušao plačivulve, mamine i tatine sinove, liječine, niškoristi, te neuke ljude, te danas nisam kao oni što se tiče karijere.

Ako hoćete možete. Ak' nećete ne morate. Upalite TV, te uživajte...

 

Da, svatko od nas ima različitu krivulju učenja. Samo je bitna volja, želje, motivacija, pozitivia, rokanje svakodnevno po kôdovima, te never give up.

 

Za karijeru developera i tome slično u ICT u pravilu morate znati engelski jezik, neki OO programski jezik, te baze podataka. To je nužno, kasnije širite znanja, bilo da se radi o financijskim sistemima, energetskim, webu, poslovnom softveru, dev gejmanju.....

 

Kada aplicirate za posao očekute u većim firmama, pshiološko testiranje da vide da niste neki psihopat, testiranje znanja, te razgovor sa poslodavcem.

U manjim će te imate razgovor, te možda testiranje. 

Gazde gledaju koliko znate, vašu motivaciju, koliko ste kompjuteraš u dušu...Razni gazde imaju različite zahtjeve....Ne znači ako nemate neko duboko znanje, te ako ste početnik da nećete dobiti posao....

Isključite od sebe svaki ego kada tražite posao i svaku bahatost Pogotovo ako ste početnik.

 

Što se tiče tehnologija koje se traže na tržištu, evo vam statistika koje sam radio radi sebe:

 

TOP LISTA:

1. SQL(BP, MS, myQOL) = 39
2. HTML + CSS = 31
3. Javascript = 27
4. Java = 20
5. C# = 11
6. ASP.NET = 10
7. jQuery = 10
8. .NET Framework = 7
9. Python = 6
10. PHP = 5

.... C++ = 4
.... C= 3

 

Jednostavno sam brojao koliko po oglasima se puta pojavljuje koje tehnologija to je bilo prije više od godinu dana...bla, bla...

Samo statistika ništa ne znači. Bitno je vaše znanje i sposobnost koliko brzo možete učiti, te koliko ste spremeni za to.

Drugim riječima napisano, vaša marljivost je bitna gazdi

 

 

 

Mojte se koncentrirati na nego na apstraktno shvaćanje gradivnih elemeneta u  programiranju.

 

Well, uglavnom.

Za web: HTML, CSS, PHP, JS....

Za enterprise: C++, C#, Java

Baze svagdje: SQL - sve moguće fele...

Dev gejmanje: C/C++

Mobilno: Java, Swift, Ruby,.....

 

Pitanje je samo kaj vi želite, jer nema smisla da rokate po Džavi, ako želite C++. Kao ja primjerice....

 

Da, nisam još programer, al' ću biti. Radim u ICT kao sistem inženjer u širem smislu tog pojma. Nigdje ne žurim imam super posao sa super pozicijom....

 

Suerte svima!!

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
PzKpfw kaže...

Ekipa, drugovi, svi dragi moji koji rokate na divelopanje....

Samo učite! To je proces koji ne prestaje nikada. Zato mi je i zabavan kao i vježbanje.

 

Mojte kaj čekati..samo češljajte oglase za posao, te se javljajte, te osim kaj tražit posao nudite to da hočete samo učiti...Bez obzira na kojoj razini bila Vaša znanja...

 

Da se ne može naći kaj se želi, naprosto nije istina. Nije lako, al' nije ni nemoguće. Samo odgrebite od sebe svaki pesimizam.

Ne raspravljam sa onima koji govore da se ne može. Može se, može itekako, razbu, samo ako se trudiš.

Srećom, pod mene nisam slušao plačivulve, mamine i tatine sinove, liječine, niškoristi, te neuke ljude, te danas nisam kao oni što se tiče karijere.

Ako hoćete možete. Ak' nećete ne morate. Upalite TV, te uživajte...

 

Da, svatko od nas ima različitu krivulju učenja. Samo je bitna volja, želje, motivacija, pozitivia, rokanje svakodnevno po kôdovima, te never give up.

 

Za karijeru developera i tome slično u ICT u pravilu morate znati engelski jezik, neki OO programski jezik, te baze podataka. To je nužno, kasnije širite znanja, bilo da se radi o financijskim sistemima, energetskim, webu, poslovnom softveru, dev gejmanju.....

 

Kada aplicirate za posao očekute u većim firmama, pshiološko testiranje da vide da niste neki psihopat, testiranje znanja, te razgovor sa poslodavcem.

U manjim će te imate razgovor, te možda testiranje. 

Gazde gledaju koliko znate, vašu motivaciju, koliko ste kompjuteraš u dušu...Razni gazde imaju različite zahtjeve....Ne znači ako nemate neko duboko znanje, te ako ste početnik da nećete dobiti posao....

Isključite od sebe svaki ego kada tražite posao i svaku bahatost Pogotovo ako ste početnik.

 

Što se tiče tehnologija koje se traže na tržištu, evo vam statistika koje sam radio radi sebe:

 

TOP LISTA:

1. SQL(BP, MS, myQOL) = 39
2. HTML + CSS = 31
3. Javascript = 27
4. Java = 20
5. C# = 11
6. ASP.NET = 10
7. jQuery = 10
8. .NET Framework = 7
9. Python = 6
10. PHP = 5

.... C++ = 4
.... C= 3

 

Jednostavno sam brojao koliko po oglasima se puta pojavljuje koje tehnologija to je bilo prije više od godinu dana...bla, bla...

Samo statistika ništa ne znači. Bitno je vaše znanje i sposobnost koliko brzo možete učiti, te koliko ste spremeni za to.

Drugim riječima napisano, vaša marljivost je bitna gazdi

 

 

 

Mojte se koncentrirati na nego na apstraktno shvaćanje gradivnih elemeneta u  programiranju.

 

Well, uglavnom.

Za web: HTML, CSS, PHP, JS....

Za enterprise: C++, C#, Java

Baze svagdje: SQL - sve moguće fele...

Dev gejmanje: C/C++

Mobilno: Java, Swift, Ruby,.....

 

Pitanje je samo kaj vi želite, jer nema smisla da rokate po Džavi, ako želite C++. Kao ja primjerice....

 

Da, nisam još programer, al' ću biti. Radim u ICT kao sistem inženjer u širem smislu tog pojma. Nigdje ne žurim imam super posao sa super pozicijom....

 

Suerte svima!!

 

 Evo hvala na odgovoru,,,vidim u ovoj listi nigdje nisi spomenu python kad si podijelio jezike po kategorijama...mislim razumijem ja da mi kasnimo za amerikom jedno 10 godina, ali tamo je python programer najplaćeniji te poslije njih javaScript programeri dok kod nas valjda ljudi ni ne znaju šta je python koji se time bave što mi je doista čudno. Kao što sam rekao kod mene će biti python,JavaScript i PHP...Hvala na savjetu za baze podataka iako već znam neke osnove morat ću malo bolje i to pogledati. Uglavnom vjerujem da ćeš uspjeti da budeš programer. Samo 

10 godina
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?

@gamer88

 

Ma frende, nauči bilo kaj. Specijaliziraj se. Al' nemoj se striktno vezati za tehnologiju, jer ako žikiš apstrakciju, lakše će se orijenitirati sa jedne tehnologije na drugu.

Nije toliko bitan jezik , nego razumijavnje kaj koji komad code radi...

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
Meni je to tesko jer radim sad vani radim svaki dan i ne stignem nista ucit eventualno ucim o ovome sto sad radim...jbg jako je tesko kad radis 10tak sati svaki dan sebe motivirat i ic ucit programiranje... Iako u c++sam bio ok..
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
Horatio_Hornblower kaže...
Meni je to tesko jer radim sad vani radim svaki dan i ne stignem nista ucit eventualno ucim o ovome sto sad radim...jbg jako je tesko kad radis 10tak sati svaki dan sebe motivirat i ic ucit programiranje... Iako u c++sam bio ok..

 znam kako ti je...ja radim ovdje po 9-11 sati pa eto opet skupim snage barem za sat-dva učenja programiranja i na poslu pod pauzom 15-20 minuta jer jedem 10 minuta. Zato to i radim jer ne želim raditi 9-11 sati fizički posao i želim napraviti nešto pa onda me to motivira. Nadam se da će i tebe. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
Ne radim ja nista fizicki zahtjevno eto na cruise brodu odrzavam elektricni dio broda placa mi je dobra ali nisam doma i to minje najveci problem... Sto sam 8 mjeseci daleko od sviju rodbine prijatelja ....
Ali da ako radis sto fizicki uci isplati se bolja placa bolji uvjeti ako ti dosadi a znas nesto oko el. tehnike uvjek mozes na brod :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Programiranje u pytonu danas?

Neki puta, ako si preumoran, nemoj se tjerati, ali nemoj se ni uvući u monotoniju. Uči polako i s razumijevanjem.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
Horatio_Hornblower kaže...
Ne radim ja nista fizicki zahtjevno eto na cruise brodu odrzavam elektricni dio broda placa mi je dobra ali nisam doma i to minje najveci problem... Sto sam 8 mjeseci daleko od sviju rodbine prijatelja ....
Ali da ako radis sto fizicki uci isplati se bolja placa bolji uvjeti ako ti dosadi a znas nesto oko el. tehnike uvjek mozes na brod :)

 aha...ma znam kako ti je. Frend mi je radio na kruzeru 6-8mj ugovore nekih 3 godine. I sad je došao ovdje završio algebru za sistem administratora i radi ovdje uz solidnu plaću. AKo imaš vremena uči. 

13 godina
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
fredii kaže...

Neki puta, ako si preumoran, nemoj se tjerati, ali nemoj se ni uvući u monotoniju. Uči polako i s razumijevanjem.

 Nekad i preskočim dan da ništa ne učim baš zbog toga što sam preumoran. Ali kad nisam onda učim barem sat-dva pa se malo odmorim uz youtube ili neku seriju ili anime pa ponovno nekih pola sata 45 minuta. Uglavnom ne žurim se zato sam si dao još pola godine da sve to pomalo usvojim i da razumijem di se koja metoda,funkcija,model koristi. Još to nisam jedino shvatio. Kad budem mogao napisati sam svoj program da ne moram provjeriti na internetu neke stvari (barem ove važne) tad ću moći reći da sam nešto postigao. Ali evo prvi tutorijal sam završio sad sam uzeo drugi pa ponavljam sve od osnova do naprednog. Hvala svima na podršci :D

15 godina
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
gamer88 kaže...
fredii kaže...

Neki puta, ako si preumoran, nemoj se tjerati, ali nemoj se ni uvući u monotoniju. Uči polako i s razumijevanjem.

 Nekad i preskočim dan da ništa ne učim baš zbog toga što sam preumoran. Ali kad nisam onda učim barem sat-dva pa se malo odmorim uz youtube ili neku seriju ili anime pa ponovno nekih pola sata 45 minuta. Uglavnom ne žurim se zato sam si dao još pola godine da sve to pomalo usvojim i da razumijem di se koja metoda,funkcija,model koristi. Još to nisam jedino shvatio. Kad budem mogao napisati sam svoj program da ne moram provjeriti na internetu neke stvari (barem ove važne) tad ću moći reći da sam nešto postigao. Ali evo prvi tutorijal sam završio sad sam uzeo drugi pa ponavljam sve od osnova do naprednog. Hvala svima na podršci :D

 

Od prve programerske plaće, plaćaš dvije duple pljeskavice i dupli pomes. Hvala 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
13 godina
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
fredii kaže...
gamer88 kaže...
fredii kaže...

Neki puta, ako si preumoran, nemoj se tjerati, ali nemoj se ni uvući u monotoniju. Uči polako i s razumijevanjem.

 Nekad i preskočim dan da ništa ne učim baš zbog toga što sam preumoran. Ali kad nisam onda učim barem sat-dva pa se malo odmorim uz youtube ili neku seriju ili anime pa ponovno nekih pola sata 45 minuta. Uglavnom ne žurim se zato sam si dao još pola godine da sve to pomalo usvojim i da razumijem di se koja metoda,funkcija,model koristi. Još to nisam jedino shvatio. Kad budem mogao napisati sam svoj program da ne moram provjeriti na internetu neke stvari (barem ove važne) tad ću moći reći da sam nešto postigao. Ali evo prvi tutorijal sam završio sad sam uzeo drugi pa ponavljam sve od osnova do naprednog. Hvala svima na podršci :D

 

Od prve programerske plaće, plaćaš dvije duple pljeskavice i dupli pomes. Hvala 

 čak će biti pljeskavice sa sirom iz batka eto :D

11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
Moze i slajic :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Programiranje u pytonu danas?

Pozdrav ljudi imam jednu molbu, molim vas možete li mi pomoći oko programiranja u Pythonu.

Moram napisati program koji će izračunavati funkciju 2. korijena i to prikazivati na grafu. 

Hvala vam puno unaprijed.

Jakob Trupković
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
Jakob12 kaže...

Pozdrav ljudi imam jednu molbu, molim vas možete li mi pomoći oko programiranja u Pythonu.

Moram napisati program koji će izračunavati funkciju 2. korijena i to prikazivati na grafu. 

Hvala vam puno unaprijed.

 evo dvije varijatne:

import math   # naredba ce izvesti import math modula
print("kvadratni korijen upisanog broja")  # naslov
 
a = int(input("Broj "))                     # ulazna promjenljiva
y = math.sqrt(a)                            # kvadratni korijen broja a
print("a =", a,  " kvadratni korijen broja =", y)    # izlaz - ispis
druga:
import math   # naredba ce izvesti import math modula
print("kvadratni korijen upisanog broja")  # naslov
 
a = float(input("Broj "))                   # ulazna promjenljiva - realan broj
y = math.sqrt(a)                            # kvadratni korijen broja a
print("a =", a,  " kvadratni korijen broja =", y) 
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2018 18:08 (gamer88).
14 godina
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
gamer88 kaže...
Jakob12 kaže...

Pozdrav ljudi imam jednu molbu, molim vas možete li mi pomoći oko programiranja u Pythonu.

Moram napisati program koji će izračunavati funkciju 2. korijena i to prikazivati na grafu. 

Hvala vam puno unaprijed.

 evo dvije varijatne:

import math   # naredba ce izvesti import math modula
print("kvadratni korijen upisanog broja")  # naslov
 
a = int(input("Broj "))                     # ulazna promjenljiva
y = math.sqrt(a)                            # kvadratni korijen broja a
print("a =", a,  " kvadratni korijen broja =", y)    # izlaz - ispis
druga:
import math   # naredba ce izvesti import math modula
print("kvadratni korijen upisanog broja")  # naslov
 
a = float(input("Broj "))                   # ulazna promjenljiva - realan broj
y = math.sqrt(a)                            # kvadratni korijen broja a
print("a =", a,  " kvadratni korijen broja =", y) 

 Gdje je tu graf?

13 godina
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
passat kaže...
gamer88 kaže...
Jakob12 kaže...

Pozdrav ljudi imam jednu molbu, molim vas možete li mi pomoći oko programiranja u Pythonu.

Moram napisati program koji će izračunavati funkciju 2. korijena i to prikazivati na grafu. 

Hvala vam puno unaprijed.

 evo dvije varijatne:

import math   # naredba ce izvesti import math modula
print("kvadratni korijen upisanog broja")  # naslov
 
a = int(input("Broj "))                     # ulazna promjenljiva
y = math.sqrt(a)                            # kvadratni korijen broja a
print("a =", a,  " kvadratni korijen broja =", y)    # izlaz - ispis
druga:
import math   # naredba ce izvesti import math modula
print("kvadratni korijen upisanog broja")  # naslov
 
a = float(input("Broj "))                   # ulazna promjenljiva - realan broj
y = math.sqrt(a)                            # kvadratni korijen broja a
print("a =", a,  " kvadratni korijen broja =", y) 

 Gdje je tu graf?

 u turtle modu samo ga treba napraviti...ja sam početnik tek nisam još skroz u pythonu ali korijen znam izvuć

11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?

Jednostavan graf za točke od 1 do 399 uz pomoć modula turtle:

 

from turtle import *

for x in range(1, 400):
    goto(x, x**0.5)

exitonclick()

6 godina
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
gamer88 kaže...
passat kaže...
gamer88 kaže...
Jakob12 kaže...

Pozdrav ljudi imam jednu molbu, molim vas možete li mi pomoći oko programiranja u Pythonu.

Moram napisati program koji će izračunavati funkciju 2. korijena i to prikazivati na grafu. 

Hvala vam puno unaprijed.

 evo dvije varijatne:

import math   # naredba ce izvesti import math modula
print("kvadratni korijen upisanog broja")  # naslov
 
a = int(input("Broj "))                     # ulazna promjenljiva
y = math.sqrt(a)                            # kvadratni korijen broja a
print("a =", a,  " kvadratni korijen broja =", y)    # izlaz - ispis
druga:
import math   # naredba ce izvesti import math modula
print("kvadratni korijen upisanog broja")  # naslov
 
a = float(input("Broj "))                   # ulazna promjenljiva - realan broj
y = math.sqrt(a)                            # kvadratni korijen broja a
print("a =", a,  " kvadratni korijen broja =", y) 

 Gdje je tu graf?

 u turtle modu samo ga treba napraviti...ja sam početnik tek nisam još skroz u pythonu ali korijen znam izvuć

 Kakav ponos, znam izvuć drugi korijen hah

Trust nobody, become the best !
13 godina
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
Mr.ddevil kaže...
gamer88 kaže...
passat kaže...
gamer88 kaže...
Jakob12 kaže...

Pozdrav ljudi imam jednu molbu, molim vas možete li mi pomoći oko programiranja u Pythonu.

Moram napisati program koji će izračunavati funkciju 2. korijena i to prikazivati na grafu. 

Hvala vam puno unaprijed.

 evo dvije varijatne:

import math   # naredba ce izvesti import math modula
print("kvadratni korijen upisanog broja")  # naslov
 
a = int(input("Broj "))                     # ulazna promjenljiva
y = math.sqrt(a)                            # kvadratni korijen broja a
print("a =", a,  " kvadratni korijen broja =", y)    # izlaz - ispis
druga:
import math   # naredba ce izvesti import math modula
print("kvadratni korijen upisanog broja")  # naslov
 
a = float(input("Broj "))                   # ulazna promjenljiva - realan broj
y = math.sqrt(a)                            # kvadratni korijen broja a
print("a =", a,  " kvadratni korijen broja =", y) 

 Gdje je tu graf?

 u turtle modu samo ga treba napraviti...ja sam početnik tek nisam još skroz u pythonu ali korijen znam izvuć

 Kakav ponos, znam izvuć drugi korijen hah

 A gledaj za mene je ponos jer nikad nisam učio python i u 2 mj sam eto naučio izvući korijen + još dosta toga. Sada sam krenuo sa djangom pa ćemo polako. Hvala na podršci :D

6 godina
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?

Respectam te 

 

Evo jedan lagani zadatak, program za prebacivanje iz dekadskog u binarni sustav u pythonu

Trust nobody, become the best !
13 godina
offline
Programiranje u pytonu danas?
niz=[0]*8
 
u = int(input("unesite broj: ")) #provjeravamo unos
if u > 255 or u < 0:
    print("Pogrešan unos")
else:  #preračunavanje iz dekadskog u binarni sustav
    i = 7
    while True:
        if u == 0:
            break
        else:
            niz[i] = u %2
            u = u //2
        i = i-1
    #ispis rješenja
    for i in range(0,8):
        print(niz[i],end="")
nemoj da ti pišem zadaću tu na forumu. 
ako želiš skraćenu verziju ima i toga:
n = int(raw_input('enter a number: '))
print'{0:b}'.format(n)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Programiranje u pytonu danas?

Mislim da mu nije za zadaću :)

 

Evo ti par poboljšanja pošto sam učiš. Ja ne radim još niti imam puno iskustva u pythonu, al mislim da ti mogu pomoć s nekom logikom

 

niz=[]  
u = int(input("unesite broj: ")) 

 

if u < 0:

   print("ovo ne radimo u ovom programu")

   exit()

 

if u == 0:

   niz.append(0)

 

while u != 0:
   niz.append(u % 2)
   u = u // 2

 

for i in reversed(niz):  # potrebno je staviti reversed jer slažemo binarni broj "u lijevo" (od bita najmanje potencije) a append dodaje u listu s desne strane
   print(i,end="")

 

Što se tiče tvojeg rješenja

*** Binarni broj nije limitiran na 8 bitova, možda si gledao neki primjer u C gdje ima ručne dinamičke alokacije pa su stavili samo polje od 8 bitova radi primjera, u pythonu je to laganica s listama napravit neograničeno

 

*** Nije dobro strpati cijelu logiku programa u "else" dio kao kod tebe, radije napravi nešto poput ovog (mislim da je exit() legitiman za python, ali nisam potpuno siguran jer nisam dugo radio u py)

if u > 255 or u < 0:
    print("Pogrešan unos")
   exit()
i = 7
while True:
   ... ... ...
*** Poboljšanja u petlji i ispitivanju uvjeta, umjesto onog while True pa provjeravanja u if-u, možeš odmah provjeriti u while-u
while u != 0:
   niz[i] = u %2
   u = u //2
   i = i-1

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2018 16:18 (akantic).
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Programiranje u pytonu danas?
akantic kaže...

Mislim da mu nije za zadaću :)

 

Evo ti par poboljšanja pošto sam učiš. Ja ne radim još niti imam puno iskustva u pythonu, al mislim da ti mogu pomoć s nekom logikom

 

niz=[]  
u = int(input("unesite broj: ")) 

 

if u < 0:

   print("ovo ne radimo u ovom programu")

   exit()

 

if u == 0:

   niz.append(0)

 

while u != 0:
   niz.append(u % 2)
   u = u // 2

 

for i in reversed(niz):  # potrebno je staviti reversed jer slažemo binarni broj "u lijevo" (od bita najmanje potencije) a append dodaje u listu s desne strane
   print(i,end="")

 

Što se tiče tvojeg rješenja

*** Binarni broj nije limitiran na 8 bitova, možda si gledao neki primjer u C gdje ima ručne dinamičke alokacije pa su stavili samo polje od 8 bitova radi primjera, u pythonu je to laganica s listama napravit neograničeno

 

*** Nije dobro strpati cijelu logiku programa u "else" dio kao kod tebe, radije napravi nešto poput ovog (mislim da je exit() legitiman za python, ali nisam potpuno siguran jer nisam dugo radio u py)

if u > 255 or u < 0:
    print("Pogrešan unos")
   exit()
i = 7
while True:
   ... ... ...
*** Poboljšanja u petlji i ispitivanju uvjeta, umjesto onog while True pa provjeravanja u if-u, možeš odmah provjeriti u while-u
while u != 0:
   niz[i] = u %2
   u = u //2
   i = i-1

 

 

 E super...puno hvala na ovome. Ma naravno uvijek tražim način da kod napišem u što manje linija i da to izgleda profesionalno. Ako imaš kakav prijedlog za vježbe i skripte samo link stavi :D

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice