Programiranje - Tutorijali, linkovi, PDFf knjige

poruka: 14
|
čitano: 15.773
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Programiranje - Tutorijali, linkovi, PDFf knjige

Kao sto i sam naslov teme kaze, ovdje navodite sve linkove, tutorijale, linkove na kojima se nalazi download PDF formata u vezi programiranja. Ovu temu sam otvorio cisto zbog toga jer nas vecinu na forumu zanima programiranje.

Postoji samo jedno pravilo!

 

Kada npr. stavljate link ili nesto iz C#-a stavite C#: i ispod toga link, link za knjiju u pdf-u utd. Nadam se da ce tema dozivjeti slavu LOLSmijeh

S obzira na obzir, da tvoj obzir ne dolazi u obzir momu obziru, doci ce u obzir da je moj obzir bolji od tvog obzira...
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Programiranje - Tutorijali, linkovi, PDFf knjige

kome treba tema za programiranje neka samo u google upiše programiranje i dobio je hrpu tutoriala...ali da ne spamam evo link.

 

 

http://www.tutorialized.com/

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromahXXXXXXXXXNathan Gale burn in HELL!!!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2009 0:17 (sk8 4 life).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Programiranje - Tutorijali, linkovi, PDFf knjige

Pa vecina linkova ne .pdf knjige koje ja imam i koje nesto valjaju (Apress, O'Reilly, itd..) se u 'stvarnom svijetu' placaju tako da ne znam kako si ti to zamislio jer objavljivanje takvih linkova bila bi piraterija....

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Programiranje - Tutorijali, linkovi, PDFf knji
kooboora kaže...

Pa vecina linkova ne .pdf knjige koje ja imam i koje nesto valjaju (Apress, O'Reilly, itd..) se u 'stvarnom svijetu' placaju tako da ne znam kako si ti to zamislio jer objavljivanje takvih linkova bila bi piraterija....

 Pa ima ih na i-netu besplatnih koje nisu piratizirane...
S obzira na obzir, da tvoj obzir ne dolazi u obzir momu obziru, doci ce u obzir da je moj obzir bolji od tvog obzira...
15 godina
offline
Programiranje - Tutorijali, linkovi, PDFf knjige

I? Ima li "strucnjaka" koji znaju neke linkove tj. web-stranice i slicno?

S obzira na obzir, da tvoj obzir ne dolazi u obzir momu obziru, doci ce u obzir da je moj obzir bolji od tvog obzira...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Programiranje - Tutorijali, linkovi, PDFf knjige

Evo jedan link za jednu knjigu za C

 

http://fag.hhb.no/kurs/11159/books/C%20in%2021%20Days.pdf

 

i C++

 

http://www.angelfire.com/art2/ebooks/teachyourselfcplusplusin21days.pdf

 

Nisu bas najbolje stilski uradite, al ispunjavaje svoju svrhu, nije sad da cete naucit perfektno programirat nakon toliko dana, al neke osnove ce biti savladane

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Programiranje - Tutorijali, linkovi, PDFf knjige

Hvala, napokon netko tko zeli pomoci onima koji planiraju programirati.....

S obzira na obzir, da tvoj obzir ne dolazi u obzir momu obziru, doci ce u obzir da je moj obzir bolji od tvog obzira...
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje - Tutorijali, linkovi, PDFf knji
4ucker kaže...

Hvala, napokon netko tko zeli pomoci onima koji planiraju programirati.....

Ma daj, pa na forumu ima toliko tema i tutorijala da više stvarno nema potrebe sve iz početka pisat.

______ : coder_ : _____ (potpis ovlaštene osobe)
15 godina
neaktivan
offline
Programiranje - Tutorijali, linkovi, PDFf knjige

Da na forumu; ima tutoriala krcat internet i vise teksta nego sto besmrtan covjek stigne procitati, ali puno je lakse napisati da bi ucio nego stvarno sjest i ucit.

Tko zeli naci informacije, vise nije osudjen na prepotentne iskompleksirane geekove ili izmisljanje tople vode ili pitaj boga koje privatne BBS-ove; kao sto je ift4n jednom i sam napisao, tu je google

Ibanez RG1527 * Mesa Simulclass 2:90 * Mesa Triaxis (4th edition) * TC Electronics GMajor * Marshall JCM 1960 * Behringer FCB1010 + UNO mod * iPc + Ubuntu Studio * Van Den Hull D501 silver
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2009 14:24 (Deus ex machina).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Programiranje - Tutorijali, linkovi, PDFf knji

Nemoze se naucit programiranje u mj dana ili god... Potrebno je 3 godina da i svladas sve kodove i da znas sta koji znaci... Ja programiram vec 2 god i mogu reci sa knjiga ma sam naucio osnovne stvari. Kada kljigu svladate pokusajte nesto napisati bez pomoc knjige, pa zatim uzimajte Izvorni(source) kod s stranice http://www.planet-source-code.com i u nekim kodovi ma ce vam pisati objasnjenja sta kod radi ako nepise doznajte sami jer tako se znanje skuplja

16 godina
neaktivan
offline
Programiranje - Tutorijali, linkovi, PDFf knjige

Viče

 

Knjige nisu tu da se po njima striktno uče kodovi već da se nauči sintaksa te usvoji programska logika i sposobnost samostalnog razvijanja algoritama. U godinu dana se može jako puno napraviti, sve ovisno o količini vremena koja se proveda učeći.

Ja nikada nisam učio iz knjige pretipkavajući kodove. Možda zato što nikada nisam ni učio striktnim štrebanjem već učenjem sa razumijevanjem teme koju učim. Nakon što sam skužio sintaksu i osnovne stvari, sam sam sebi zadavao probleme i pokušavao ih riješiti. I sve uz pomoć google-a. I ponekad drugih foruma.

 

Prestanite tražit tone tutorijala kad oni već postoje na netu. Nekima je problem jer su na engleskom. No pitam ja njih kako misle programirati bez znanja engleskog??

Q: U čemu radiš site? A: Pa u Dreamweaveru! Naravno! - hahahahahahaha
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Programiranje - Tutorijali, linkovi, PDFf knji

Samo instaliras englesko hrvatski rijecnik i eto ga i nije to neka mudra knjiga

hm... hm...
14 godina
protjeran
offline
Programiranje - Tutorijali, linkovi, PDFf knjige

lynda.com

tu imaš 356 tutorijala za sve i svašta koji se plačaju (ako nemaš torrentCool) i online mnogo besplatnih tutorijala!!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Programiranje - Tutorijali, linkovi, PDFf knjige

Malo ću uskrsnuti ovu temu sa 4 besplatne e-knjige za razvoj aplikacija pod Windows Phone 7 platformom (svaki developer bi trebao imati u svojoj e-knjižnici):

 

Knjiga Charlesa Petzolda - Programiranje WP7, sadrži preko 1000 stranica. Obuhvaća ne samo Silverlight i XNA razvoj, već i tehnike programiranja koje se odnose na okvire mobilnog razvoja. Charles Petzold je čovjek koji je doslovce napisao knjigu o windows razvoju.

 

Rob Miles - Windows Phone Programiranje u C#, "plava knjiga" obuhvaća uvodno programiranje u C# i 19 dijelova WP7 početničke instrukcijske video serije. Knjiga dolazi s paketom koji uključuje brojne vježbe i PowerPoint slajdova za predavanja.

 

UI Dizajn i interakcija - vodič za Windows Phone 7 namijenjena je za ozbiljniji razvoj aplikacija, postavljanje na Marketplace i upoznavanje sa UI smjernicama.

 

Uzorci i prakse Windows Phone 7 vodič za Developere - obuhvaća stvari poput uzoraka MVVM dizajna, povezivanje s web uslugama, stvarajući cloud - based usluge za telefon i slično. Knjiga je pisana od strane ljudi iz Microsofta i Practices Groupe, čiji je posao da dijele svoje znanje najboljih načina za izgradnju aplikacija.

 

 

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice