QBasic - pomoć

poruka: 9
|
čitano: 3.025
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
QBasic - pomoć

Pozdrav forumaši, tražim pomoć oko QBasica.

Dobili smo zadatak u školi koji nitko iz razreda ne zna napravit, pa bih zamolio ako ima koja dobra duša da mi rješi ovaj zadatak.

Ako nije problem da napiše u QBasicu sve što zadatak traži i postavi sliku ovdje, bio bih mu zahvalan.

 

QBasic - zadatak QBasic - zadatak
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 23:08 (andrej01114699).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: QBasic - pomoć
andrej01114699 kaže...

Pozdrav forumaši, tražim pomoć oko QBasica.

Dobili smo zadatak u školi koji nitko iz razreda ne zna napravit, pa bih zamolio ako ima koja dobra duša da mi rješi ovaj zadatak.

Ako nije problem da napiše u QBasicu sve što zadatak traži i postavi sliku ovdje, bio bih mu zahvalan.

 

- očigledno ne znaš kako to funkcionira.. npr ti nešto ne znaš, ali pokušavaš, tad ti netko pomogne i rješiš zapravo naučiš/razumiješ.

- ako razred ne zna npr prvi zadatak tad nitko ne zaslužuje pozitivnu ocjenu dok profesor mora dobiti otkaz.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
QBasic - pomoć

U tom slučaju, krivo sam se izrazio.

Trebam nekoga tko mi može rješit ovaj zadatak.

Sad, ako se razumiješ u te stvari, možeš mi izać u susret i bio bih ti jako zahvalan, a možeš nastavit pričat kako ja to moram naučit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
QBasic - pomoć

ihush je u pravu. Ovo je sumrak obrazovnog sustava. To su osnove osnova Basica i osnove osnova matematike. Osnovnije od toga ne ide. Ako vam to netko treba "riješiti", to znači da ne znate apsolutno ništa.

 

U svim tim primjerima koriste se samo dvije ključne riječi: input za unos broja (ili brojeva) i print za ispis rezultata (u kombinaciji s konkretnim matematičkim izrazima)!

 

Napisat ću ti jedan dio prvog zadatka (moguće je da sam negdje fulao u sintaksi - već jako dugo nisam ništa nakucao u Basicu).

 

print "Upiši prvi broj: "

input broj1

 

print "Upiši drugi broj: "

input broj2

 

print "--[matematičke operacije]-------------"

print broj1, " + ", broj2, " = ", broj1 + broj2

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 0:31 (mbaksa).
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: QBasic - pomoć

1)

input "unesi dva broja"; x, y

print x+y

print x-y

print x*y

print x/y

 

gotovo.. s mogućim greškama npr y=0 ..

to ti je dovoljno za dvojku (nadajmo se)

 

ostali zadaci su samo stvar upisa formule, koji ako ne znaš, pročitaj iz udžbenika, npr dijagonala/površina..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 0:27 (ihush).
14 godina
offline
QBasic - pomoć

Nije sramota što ne znaš, sramota je da se nisi niti najmanje potrudio. Internet je pun dokumentacije, tutoriala, primjera...

 

Evo da ti pomognem (otprilike):

DIM varijabla as DOUBLE

INPUT "text" , (varijabla)
PRINT var+var

PRINT SQR(var)
itd

 

sad malo kombiniraj, razmišljaj!

 

Koji je to razred?

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
QBasic - pomoć

Gospodo, hvala puno. Pomogli ste mi, upravo to mi je i trebalo, jer nisam znao kako da krenem rješavat.

Danas smo imali računalstvo i rješili smo po tome što ste mi napisali, malo smo morali kombinirat, ali sve u svemu, dobro je prošlo.

Radi se o 3. razredu poljoprivrednih tehničara, tako da nam je ovo prvi doticaj sa programiranjem tijekom školovanja, nismo uspjeli osnove shvatit, i samo se gradivo nakupljalo.

I još jednom, hvala Vam puno na ovome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
QBasic - pomoć

Pozdrav!

Imam jedan problem.Dobio sam zadatke da vjezbam za takmicenje i sad ima 4 zadatka i ja sam uradio sve osim jednog.Taj zadatak glasi ovako:

NAPISATI PROGRAM KOJI CE ZA BILO KOJI PRIRODNI TROCIFRENI BROJ, UNESEN SA TASTATURE, DATI ZBIR NJEGOVIH CIFRI.

Bio bih zahvalan ako neko moze da mi pomogne! :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: QBasic - pomoć

INPUT "Unesi troznamenkasti broj ", x
PRINT "Zbroj znamenki ="; x \ 100 + (x MOD 100) \ 10 + (x MOD 100) MOD 10

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice