Visual Basic pomoc

poruka: 8
|
čitano: 3.056
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Visual Basic pomoc

Pozdrav,

 

Ovako mi trenutno izgleda code http://prntscr.com/766m8v, i vidite sada ovaj URL kako da umjesto njega učitam sve URL-ove sto ucitam u TextBox1 ?

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Visual Basic pomoc

for linija in TextBox1.Text.splitlines():

    ...HttpWebRequest.Create(linija)... // sve šta radiš u funkciji

 

tj VB verzija toga, proguglaj neće ti bit problem naći sintaksu i točnu funkciju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 0:46 (mariik).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Basic pomoc
mariik kaže...

for linija in TextBox1.Text.splitlines():

    ...HttpWebRequest.Create(linija)... // sve šta radiš u funkciji

 

tj VB verzija toga, proguglaj neće ti bit problem naći sintaksu i točnu funkciju.

 Sada sam kucao Dim the_request As System.Net.HttpWebRequest = System.Net.HttpWebRequest.Create(TextBox1.Text)

Ali cim dodam vise od 1 url-a pise http://prntscr.com/76r50t

15 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Basic pomoc
tireN1337 kaže...
mariik kaže...

for linija in TextBox1.Text.splitlines():

    ...HttpWebRequest.Create(linija)... // sve šta radiš u funkciji

 

tj VB verzija toga, proguglaj neće ti bit problem naći sintaksu i točnu funkciju.

 Sada sam kucao Dim the_request As System.Net.HttpWebRequest = System.Net.HttpWebRequest.Create(TextBox1.Text)

Ali cim dodam vise od 1 url-a pise http://prntscr.com/76r50t

 to je zato jer cijeli sadržaj TextBox1.Text pokušavaš dohvatit kao 1 uri koji anravno ne postoji.

Dakle, kao što rekoh, tribaš rastavit sadržaj text boxa po linijama, tj Vb ekvivalent splitlines funkcije (guglaj VB splitlines, i naći ćeš kod valjda na prvom rezultatu)

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 23:33 (mariik).
15 godina
online
Re: Visual Basic pomoc

vbCr ..

 

TextBox1.text ="line_one"& vbCrLf &"line_two"

ili do-loop koji će to dodati za 'x' stringova + vbCr na kraju svakog (osim posljednjeg.. ako i nekog razloga 'višak' smeta).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 23:48 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Visual Basic pomoc

Vidim da ima tema, pa da pitam, tek sam poceo raditi u Visual studiu pa imam problem s jednim zadatkom, ovako ide: "Program kojim se učitava niz cijelih brojeva, te izbrojati koliko je parnih brojeva u nizu većih od aritmetičke sredine." 

Znam da se rješava preko unosa u polje, ali ne znam kako bi ovaj drugi dio... pa bih bio zahvalan na pomoci  

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Visual Basic pomoc
Pri unosu u polja odmah racunaj prosjek

Kad korisnik završi s unosom prođi kroz cijelo polje i provjeravaju je li taj clan iznad/ispod prosjeka
Ako je onda neku varijablu povećaj za 1
You have to be odd to be number one
7 godina
neaktivan
offline
Visual Basic pomoc

Bok ljudovi... Imam problem koji nikak ne mogu skužiti..

Naime imam web page project koji za backend koristi access bazu sa cca 30 tabela...Aplikacija radi super dok je malo korisnika, no kako se zahtjevi šire postala je spora jer ima više korisnika i više podataka se upisuje..

Pa sam došao na ideju napraviti upsize access baze u nadi da će svi podaci koje korisnici upisuju preko gui-a ići preko accessa direktno u sql.

Ideja je u teoriji bila super, upsizing je išlo ok no aplikacija ne radi...ODBC--connection to 'SQL Server failed.. Otišao na sql kreirao login, execute dozvolom za bazu, kreirao korisnika..I..ništa..

iskreno ne znam da li prek visual studio moram app konektirati na sql ili slično..Svaka pomoć, pljuvanje i kritika su dobrodošle..Ljudi pomagajte!!!

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice