Zadatak u C-u,pomoć

poruka: 8
|
čitano: 1.946
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Zadatak u C-u,pomoć

Pozdrav,trebao bih pomoć oko jednog zadatka u C-u. Glasi ovako:

 

"Napišite program u jeziku C u kojem treba unositi pozitivne cijele brojeve s tipkovnice, računati njihov zbroj i određivati koji je najmanji, a koji najveći broj od već unesenih brojeva. Daljnje unošenje zaustaviti kad se unese 0, koja se ne računa.
Izračunajte aritmetičku sredinu unesenih brojeva i usporedite da li je bliža najvećem ili najmanjem broju. Ispišite manju razliku u apsolutnom iznosu.
Pitanje: Ako su uneseni sljedeći brojevi:
16 7 14 29 21 18 35 33 11 0
koliko je aritmetička sredina (prosječna vrijednost) (ispisana na dvije decimale)?"

 

 

Uspio sam riješiti prvi dio sa aritmetičkom sredinom,no ne mogu naći rješenje za ovaj boldani dio.

 

 

void main(){
int n,broj,i,j;
float zbroj;
zbroj = 0;
printf("Unesite koliko zelite brojeva: ");
scanf("%d",&n);
for(i=0;i<n;i++){
printf("Unesite broj: ");
scanf("%d",&broj);
while (true){
if (broj != 0){
zbroj += broj;
break;
}
else{
printf("Unesena je nula,prekid programa");
exit(0);
}
}
}
float sredina = zbroj / n;
printf("Aritmeticka sredina je %.2f",sredina);

}

 

 

Postoji li neki način da se dobije maksimalna i minimalna vrijednost u npr.polju? Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Zadatak u C-u,pomoć
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zadatak u C-u,pomoć

Budući HDZ-ovac u treningu. Pomoći != riješiti.

0100001001101111011010100110000101101110
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Zadatak u C-u,pomoć
Boky kaže...

Budući HDZ-ovac u treningu. Pomoći != riješiti.

 Njegov tatica koji je na jako dobroj poziciji u HDZ-u će njega staviti kasnije tebi za nekog šefa, to je vrlo ironično, ali je istinito

Trust nobody, become the best !
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zadatak u C-u,pomoć
Mr.ddevil kaže...
Boky kaže...

Budući HDZ-ovac u treningu. Pomoći != riješiti.

 Njegov tatica koji je na jako dobroj poziciji u HDZ-u će njega staviti kasnije tebi za nekog šefa, to je vrlo ironično, ali je istinito

 Kao prvo, čovjek je sam napisao dio koda, a za ono što nije znao tražio je savjet a ne gotovo rješenje, a koliko vidim pitanje koje je postavio govori da je bio na tragu rješenja.

Pa gdje si bio u veljači da mu u dvije račenice odgovoriš na pitanje kako bi on to mogao napraviti nizom, pomoći mu nisi htio a sad filozofiraš.

Uostalom, ovaj prvi na čiji post si ti odgovorio je običan klevetnik, jer je traženje pomoći proglasio za traženje gotovog rješenja, a i ti si običan klevetnik ako baš sigurno ne znaš da je otac od ovog momka visoki dužnosnik neke političke stranke, mada mi baš nije jasno kakve bi to trebalo imati veze sa traženjem savjeta iz programiranja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 14:53 (Floki).
12 godina
online
Re: Zadatak u C-u,pomoć

Dao bih se kladiti da je Boky komentirao jedan post koji je u međuvremenu obrisan, a nedavno je napisan.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Zadatak u C-u,pomoć

Tako je

0100001001101111011010100110000101101110
6 godina
offline
Re: Zadatak u C-u,pomoć

Da , i ja sam se nadovezao na Bokijev komentar

Trust nobody, become the best !
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice