Firme koje se bave C++-om u Zagrebu

poruka: 2
|
čitano: 2.266
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Profesionalni C++ u Zagrebu

Pozdrav svima,

htio bih se prijaviti za posao u firmu gdje je C++ glavni, nije toliko bitan core business, obožavam jezik () i htio bih karijeru preusmjeriti sa web backendašenja.

Evo što sam zaključio guglajući - postoji par game development firmi (Croteam, Gamepires), no one koje rade poslovni softver su se prebacile na C# u zadnjih par godina (Ekobit). Koga sam zaboravio?

Pala su mi na pamet tri objašnjenja:

 - zapošljavanje za takve pozicije se provodi interno po preporukama
 - firme su otplovile u memory-managed vode da podebljaju marginu pa je jezik ostao zastupljen samo gdje je nezamjenjiv

 - specijalizirane upotrebe za koje je potrebno deblje obrazovanje isto se popunjavaju na samom izvoru (po tehničkim faksevima) tako da ni ne dođe do oglasa

 
Također relevantno
 - programi CPP obrazovanja van redovnog školovanja koji su dostupni u Zagrebu - što je vama bilo najkorisnije. što izbjegavati
    - Machina nudi tečaj za C++, 40 h prakse 80 h zadaća
    - Infokatedra - dobro/loše, iskustva
    - Algebra - više se na sajtu ne nudi, nema potražnje ili predavača (?)
    - online - Pluralsight (besplatno preko msdn-a), Coursera (C++ A i B)

 - po vašem mišljenju - koja je minimalna zapošljiva razina za CPP programera (određenog core businessa)? (CRUD s bazom, GUI...)
    - ciljam na izjave tipa 'mora znati to i to, zna napraviti bar to i to bez većih grešaka'

 - koliko je isplativo investirati vrijeme u učenje Linux toolchaina (Valgrind, GDB, Cmake, LLVM)?

 

 

Hvala!

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2016 19:27 (brontok).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Profesionalni C++ u Zagrebu

Mislim da ti CroTeam traži takve... Što nebi igre radio :D

Keep it simple!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice