IT posao Njemačka izdvojena tema

poruka: 1.113
|
čitano: 617.296
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
nine kaže...
summus kaže...

..a htio bih sklapati računala...

 

teško da buš takav posao našao.. tvornice "žutih piceka" su rijetke.

m-san ima traku za sklapanje pc-eva, ali biznis i nije baš posebno profitabilan (osim kada hr. vladi utrape tisuće PC-eva) pa se zadnjih godina sklapaju i televizori i koješta.

radio sam tamo davno kao studoš i vjeruj mi, radije bih uzeo metlu u ruke i čistio ulicu 

best bet ti je neki servis računala.

 

Ja sam pitao za posao u Njemačkoj ne Hrvatskoj (zato pitam na ovoj temi). Ne mogu naći da m-san ima traku za sklapanje računala u Njemačkoj, može link?

Pa zar je i u Njemačkoj stvarno tako teško naći takav posao? Zar ni u XMG-u, MIFcom-u ne postoje takva radna mjesta? Ako ima još netko da pozna situaciju u Njemačkoj molio bih da odgovori na moj upit.

13 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
summus kaže...

Ja sam pitao za posao u Njemačkoj ne Hrvatskoj (zato pitam na ovoj temi).

 

lol jasno mi je to.. ono što sam zapravo želio reći je da to nije baš traženo a vjerojatno niti posebno plaćeno zanimanje.

 

https://www.mifcom.de/karriere

tu piše da traže tehničara za sklapanje računala.. e sada kakvi su uvijeti i što se nudi bi morao sam ispitati 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka

Dakle ovo sto cu ti napisati uzmi sa rezervom jer se ipak ne bavim sa sklapanjem racunala.

 

Kad sam dosao u DE, imao sam predodzbu da ovjde, kao i tada u HR, svatko moze raditi bilo koji posao.. samo ako hoces raditi. Na zalost, to nije bas tako. Postoji prebacivanje iz jedne trake (posla) u drugu.. sa odredjenim naporom.

 

Ono sto poslodavci gledaju je Ausbildung (sto si zavrsio, ali na njemacki nacin) plus radno iskustvo.

Ausbildung npr. za elektromontera traje 3 goidne i podrazumjeva da si formalno prove 3 godine u firmi koja se bavi sa tim poslom i da si radio taj posao. Potpisuje se ugovor slicno kao radni ugovor, a firma koja daje mjesto za izobrazbu potpisuje ugovor sa nekom drzavnom institucijom, tako da je sve formalno cisto.

Tijekom Ausbildunga, dobije se neka sica lova, bruto 400-800€ mjesecno. Nakon tri godine, od firme dobijes potvrdu da si uspjesno zavrsio da si elektromonter.

Uglavnom sto se dogaja je da te firma poslje preuzme za stalno za odgovarajucu placu, pogotovo ako si se pokazao dobar.

 

Koliko sam primjetio po oglasima, kad se trazi elektromonter, firma uglavnom nece zaposliti nekog tko je zavrsio elektroniku.

To ne znaci da elektronicar nece dobti posao montera ako moze "dokazati" da to zna raditi ili obrnuto.

Ukoliko zelis preci u drugu traku npr. elektromonter -> elektronicar, onda se opet radi Ausbildung, koji ovaj put moze trajati krace, npr. 2 ili cak 1 godina...

 

Koliko sam primjetio poslodavci su dosta po tom pitanju formalni. Pogotovo u velikim firmama gdje postoji radnicki Beirat.

 

Naravno, postoje odstupanja, kao i u svemu u zivotu, mozda u manjim sredinama ili manjim firmama ce se manje gledati na formalno obrazovanje a vise na ono sto mozes napravit..

 

Ne zelim te obeshrabriti, smatram da svatko ima sansu na marketu ukoliko je dovoljno uporan i ima resursa izdrzati dok ne nadje ono sto mu pase.. no, vecina ljudi to nema.

 

Ovo vrijedi ako imas max 25-30 godina.

Sto si stariji, to ti je prelazak tezi.

 

I jos jedan detalj, ne znam koliko bas firmi ima koji se bave sa hardwerom (sklapanje), rekao bih vrlo malo, zanemarivo.

Ima tu i tamo poslova kao serviser PC uredjaja... ali koliko sam vidio, to su uglavnom one-man firme, kao i serviseri TV uredjaja.

Oni djeluju lokalno, na nekom podrucju. Tamo se i oglasavaju. A to implicira i poznavanje jezika.

 

Kad se uredjaj (TV, Laptop) pokvari, jednostavno se novi i gotovo.. jedino jos bakice narucuju servisere.

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
MMX kaže...

Dakle ovo sto cu ti napisati uzmi sa rezervom jer se ipak ne bavim sa sklapanjem racunala.

 

Kad sam dosao u DE, imao sam predodzbu da ovjde, kao i tada u HR, svatko moze raditi bilo koji posao.. samo ako hoces raditi. Na zalost, to nije bas tako. Postoji prebacivanje iz jedne trake (posla) u drugu.. sa odredjenim naporom.

 

Ono sto poslodavci gledaju je Ausbildung (sto si zavrsio, ali na njemacki nacin) plus radno iskustvo.

 

Ovo vrijedi ako imas max 25-30 godina.

Sto si stariji, to ti je prelazak tezi.

 

 Hvala ti na odgovoru. Ne znam kada si otišao ali u hrvatskoj je još uvijek tako, svatko radi svašta, skladištar si, pa kuhar, informatičar pa se zaposliš opet u nekoj četvrtoj firmi i radiš nešto sasvim deseto. Ne znam kako njemci gledaju na to kad si radio puno različitih firmi i sve nepovezano (radiš u pevecu, pa na traci u tvornici, biciklističkoj trgovini, struju na baušteli.....nastavi nelogični niz) sigurno im je to sve jako čudno a opet valjda znaju da je kod nas sezona 3-4 mjeseca, da možeš raditi a poslodavac ti ne isplaćivati plaću pa odeš nakod dva mjeseca jer nisi dobio ništa i neznaš da li ćeš ikada i tako....kažem valjda znaju.

 

Ovo što pišeš za ausbildung, čitao sam njegdje da se te naše svjedodžbe moraju uskladiti sa njemačkim, što je i pošteno ako si završio npr. prekvalifikaciju za elektroinstalatera u trajanju od 6 mjeseci i to kod nas vrijedi isto kao i da si išao 3 godine u školu za to jer ni u te 3 godine ne naučiš skoro ništa bitno vezano za posao kao ni na prekvalifikaciji od 6 mjeseci, a u njemačkoj je puno više praktičnog rada tjekom školovanja i to onog pravog gdje radiš konkretne poslove vezane uz struku zato moraš polagati nekakav IHK Prüfung pod uvjetom da imaš dovoljno radnog iskustva (mislim da čak to iskustvo treba biti u njemačkoj) ako netko zna više o tome neka slobodno napiše.

 

Mala digresija ali vezana uz napisano: prekjučer bio tehničar iz iskona jer su trebali napravit neka mjerenja i provjerit je li ruter u redu, sa njim neki mlađi cigo došo u kuću, nosi mu alat i tu torbu, predstavi on njega "Ovo je moj pomoćnik on je na praksi" poslije dok je tehničar to mjerio, nešto čačkao pitam ja cigu "U koju školu ideš, koje zanimanje pa si ovdje na praksi" on mi odgovori "Keramičar" i pogađate nije mi postavljao pločice u kupaonici dok je ovaj čačkao po ruteru, samo je mirno stajao a kada je tehničar završio mjerenje cigo pokupi alat uzme torbu i odu. To je malo svjetliji primjer iz hrvatske jer barem ide na praksu, ima i onih kojima se samo lupi pečat da su negdje bili.

 

================================================================================================================

================================================================================================================

Posljednja dva dana raspisali se naši novinari po žutim portalima 24sata i slično da Fraport traži Hrvate, neki kažu baš Hrvate, neki Hrvate, Bugare i Grke i tako jedni od drugih prepisuju povećavaju iznos neto plaće da vijest bude zanimljivija. Pa pitam vas koji ste u njemačkoj ako ste čuli nešto tamo u medijima i znate kada će biti predstavljanje tih poslova kod nas jer od ovih naših novinara teško je razabrati što je istina a što su izmislili.

 

Najviše me zanima to što pišu da će Fraport održati prezentaciju poslova u travnju u Hrvatskoj (a travanj traje još 10 dana) naravno nigdje linka ili točnog vremena i mjesta za taj događaj nisam vidio.

Kao ovo što je bilo za Minhenski u hotelu Antunović 26. i 27. sječnja.

14 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

Evo našao sam članak na njemačkom portalu, plaća je 25000-30000€ bruto za najlošije plaćene poslove za koje je potrebno samo najosnovnije znanje engleskog i njemačkog, još nude i pomoć pri smještaju koji ne bi trebao koštati radnika više od 300-350€ mjesečno. Navodno nije riječ o sezonskim poslovima nego traže radnike koji će dugoročno raditi na Fraportu. Ako nekoga zanima odlazak u Njemačku možda mu dobro dođe ova informacija, za početak i za nekoga tko ne zna njemački i engleski baš dobro a nude još i smještaj, ma da su takvi poslovi vjerojatno oni teži fizički npr. iskrcaj i ukrcaj prtljage.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
IT posao Njemačka

Što se tiče tog oglasa kaj je izišao i na dnevnim portalima, mogu reći da ima i oglasa u vezi tog aerodoma i za ICT(na njihovom sajtu), ali su na njemačkom(koliko sam ja gledao, nisam baš detaljno...).

 

Ali, nikoga tko želi, ne priječi ništa da im se obrati i sa otvorenom molbom na engleskom.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
IT posao Njemačka

Sa javnim ustanovima, javnim prijevozom i aerodroimama sretno - bar u Austriji - provjere te do 5. koljena,

da nemas ludjaka i terorista u obitelji. Zato je Austrija toliko i sigurna zemlja.

 

A IT-ovi ce uglavnom tamo bit SysAdmini, te odrzavati strojeve za automatsko prepoznavanje lica i dokumenta.

Dobar i dobro placen posao, tko uspije upast.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
summus kaže...

 Hvala ti na odgovoru. Ne znam kada si otišao ali u hrvatskoj je još uvijek tako, svatko radi svašta, skladištar si, pa kuhar, informatičar pa se zaposliš opet u nekoj četvrtoj firmi i radiš nešto sasvim deseto. Ne znam kako njemci gledaju na to kad si radio puno različitih firmi i sve nepovezano (radiš u pevecu, pa na traci u tvornici, biciklističkoj trgovini, struju na baušteli.....nastavi nelogični niz) sigurno im je to sve jako čudno a opet valjda znaju da je kod nas sezona 3-4 mjeseca, da možeš raditi a poslodavac ti ne isplaćivati plaću pa odeš nakod dva mjeseca jer nisi dobio ništa i neznaš da li ćeš ikada i tako....kažem valjda znaju.

 

Ovo što pišeš za ausbildung, čitao sam njegdje da se te naše svjedodžbe moraju uskladiti sa njemačkim, što je i pošteno ako si završio npr. prekvalifikaciju za elektroinstalatera u trajanju od 6 mjeseci i to kod nas vrijedi isto kao i da si išao 3 godine u školu za to jer ni u te 3 godine ne naučiš skoro ništa bitno vezano za posao kao ni na prekvalifikaciji od 6 mjeseci, a u njemačkoj je puno više praktičnog rada tjekom školovanja i to onog pravog gdje radiš konkretne poslove vezane uz struku zato moraš polagati nekakav IHK Prüfung pod uvjetom da imaš dovoljno radnog iskustva (mislim da čak to iskustvo treba biti u njemačkoj) ako netko zna više o tome neka slobodno napiše.

 


Posljednja dva dana raspisali se naši novinari po žutim portalima 24sata i slično da Fraport traži Hrvate, neki kažu baš Hrvate, neki Hrvate, Bugare i Grke i tako jedni od drugih prepisuju povećavaju iznos neto plaće da vijest bude zanimljivija. Pa pitam vas koji ste u njemačkoj ako ste čuli nešto tamo u medijima i znate kada će biti predstavljanje tih poslova kod nas jer od ovih naših novinara teško je razabrati što je istina a što su izmislili.

 

Najviše me zanima to što pišu da će Fraport održati prezentaciju poslova u travnju u Hrvatskoj (a travanj traje još 10 dana) naravno nigdje linka ili točnog vremena i mjesta za taj događaj nisam vidio.

Kao ovo što je bilo za Minhenski u hotelu Antunović 26. i 27. sječnja.

 

Otisao sam 2000-te, 1999-te je bila kriza, nije bilo novaca, drzava nije placala svojim dostavljacima, oni svoijm i tako .. lancana reakcija. Od onog entuzijazma  iz 1995, do kraja 1999 nije ostalo nista. Supruga i ja spakirali kofere i otisli.

 

Ne znam da li kod IHK moras polagati ispit, ali mislim da trebas nekakvu potvrdu, mozda direktno priznaju nase svjedodzbe.. to doista ne znam, dosta se toga promijenilo (na bolje) od kako smo u EU.

 

Sto se tice Fraporta, ne bih cekao nekakav Jobmesse, ako ti je Frankfurt privlacan (troskovi zivota, pogotovo zbog Brexita, ali generalno je tako u vecim njemackim gradovima, su prilicno visoki) javio bih se tamo direktno.. ako su zainteresirani, pozvat ce te.

Obicno, ukoliko moras putovati do Frankfurta firma koja te poziva ti nadoknadi troskove, to je nekakav standard. Firme koje to ne rade, nisu ozbiljne. 

 

Imas na njihovim stranicama job oglase, pronadji koji te zanima, te si "nastelaj" svoj Lebenslauf tako da stavis akcent na to podrucje na koji se javljas.

Bilo bi dobro ako si mozes imait koju referencu, makar na hrvatskom.

 

Prvi interview mogu napravit telefonski ili putem skype (vrlo vjerojatno ce to napravit), ako prodjes, onda ce te pozvati da se osobno upoznate.

 

 

 

 

 

 

 

10 godina
offline
IT posao Njemačka

O.K., znam da je možda preopćenito pitanje, ali koliko tražiti plaću za AT- Graz za testerske, a koliko za juniorske dev pozicije(C/C++), kada recimo pitaju na intervju koliko tražite....?

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 19:17 (PzKpfw).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
PzKpfw kaže...

O.K., znam da je možda preopćenito pitanje, ali koliko tražiti plaću za AT- Graz za testerske, a koliko za juniorske dev pozicije(C/C++), kada recimo pitaju na intervju koliko tražite....?

Poigraj se ovdje sa filterima: https://www.gehalt.de/einkommen/search?searchtext=Software+Tester&location=Graz

last.fm/user/jolly_bravo
14 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

Evo da se i ja javim... Dopizdila mi situacija s poslom ovdje a i inače smo planirali u nekom trenu krenuti u tom smjeru; poslao dvije prijave u Deutschland, na jednom došao u 3.-4. krug selekcije, u tom trenu pogledao nešto i za zaručnicu, ona se prijavila na jedan oglas i unutar 10 dana dobila posao. Počinje 1.7. tako da odosmo mi u München.

 

Njemački mi je tako, B1 cca, njen nešto bolji tako da mislim da neće biti preteško, planiramo i upisati tečajeve kad dođemo tamo. Jedino što me malo brine je stan no njena firma prva dva mjeseca plaća smještaj pa vjerujem da ćemo do početka 9. uspjeti naći nešto. Ako tko ima kakvih savjeta bilo za to bilo otherwise, neka viče. Ja na kraju nisam s onim natječajem imao sreće, ali za par dana imam intervju za jedan drugi pa ćemo vidjeti. S obzirom na to, i ako znate koga da traži inženjera strojarstva koji je nedavno izašao s faksa, također vičite.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 10:36 (Mirko935).
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Mirko935 kaže...

Evo da se i ja javim... Dopizdila mi situacija s poslom ovdje a i inače smo planirali u nekom trenu krenuti u tom smjeru; poslao dvije prijave u Deutschland, na jednom došao u 3.-4. krug selekcije, u tom trenu pogledao nešto i za zaručnicu, ona se prijavila na jedan oglas i unutar 10 dana dobila posao. Počinje 1.7. tako da odosmo mi u München.

 

Njemački mi je tako, B1 cca, njen nešto bolji tako da mislim da neće biti preteško, planiramo i upisati tečajeve kad dođemo tamo. Jedino što me malo brine je stan no njena firma prva dva mjeseca plaća smještaj pa vjerujem da ćemo do početka 9. uspjeti naći nešto. Ako tko ima kakvih savjeta bilo za to bilo otherwise, neka viče. Ja na kraju nisam s onim natječajem imao sreće, ali za par dana imam intervju za jedan drugi pa ćemo vidjeti. S obzirom na to, i ako znate koga da traži inženjera strojarstva koji je nedavno izašao s faksa, također vičite.

 Ako budete ovdje u minhenu sljedecih dana, javi se u pm, pa da pogledamo malo tvoj cv. Eventualne neke savjete za trazenje posla, stana i tako to. Savjet, procitaj temu od pocetka :) Za sve ostalo, vici/pisi ovdje.

last.fm/user/jolly_bravo
14 godina
neaktivan
offline
IT posao Njemačka

Imate li kakve informacije kakve su plaće za praktikante u Münchenu i općenito u Njemačkoj? Konkretno UX/UI designer sa skromnim portfoliom, 5 radova iza sebe. Na jesen kada završim preddiplomski planiram otići na stručnu praksu u trajanju 6. mjeseci, pa me zanima kakva primanja mogu očekivati da li je dovoljno za preživjeti, ili bolje rečeno živjeti? Imam dobro i zahrđalo poznavanje Njemačkog jezika, da odem na neki intenzivni tečaj mjesec ili dva vjerujem da bih ostvario razinu B2.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.6.2018 19:28 (Gman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka
Praksa je 800€ i to je prva godina ako je firma fer i pri novcima, struka je nebitna to ti je maksimun u minhenu. Znaci : briga za stare ljude , metalci ili struja sve ti je isti vrag.
E sada jedino ako je neka bolja informaticka firmica od besplatnih grickalica, sokova i rucka do laptopa i programa i igara sve gratis. To isto moras gledati kao zaradu jer nisi morao kupiti.
http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
IT posao Njemačka

Planiram uskoro otici zbog djevojke kod nje ziviti u Graz (znam da nije Njemacka :) i zanima me kakva su sanse da tamo nadem dobar posao kao network security (3 godine iskustva i certifikati)? Ne znam kako je tamo IT business razvijen dok za Bec ne sumnjam da je dosta bolje. Njemacki imam polozeno B2 (doduse ne u Goethe institutu...). Takoder ako netko ima neki info za place u toj kategoriji tamo, svaki info je dobrodosao.

After Effects,Sony Vegas Pro,Nuke i Maya tutoriali na hrvatskom: http://www.youtube.com/user/AdobeTemplate
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
BugHacker kaže...

Planiram uskoro otici zbog djevojke kod nje ziviti u Graz (znam da nije Njemacka :) i zanima me kakva su sanse da tamo nadem dobar posao kao network security (3 godine iskustva i certifikati)? Ne znam kako je tamo IT business razvijen dok za Bec ne sumnjam da je dosta bolje. Njemacki imam polozeno B2 (doduse ne u Goethe institutu...). Takoder ako netko ima neki info za place u toj kategoriji tamo, svaki info je dobrodosao.

 Ako ideš uskoro zašto vec nisi poslao par CV-a? POgledaj na job search sitovima i kreni slati CV.

15 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Noctifer kaže...
BugHacker kaže...

Planiram uskoro otici zbog djevojke kod nje ziviti u Graz (znam da nije Njemacka :) i zanima me kakva su sanse da tamo nadem dobar posao kao network security (3 godine iskustva i certifikati)? Ne znam kako je tamo IT business razvijen dok za Bec ne sumnjam da je dosta bolje. Njemacki imam polozeno B2 (doduse ne u Goethe institutu...). Takoder ako netko ima neki info za place u toj kategoriji tamo, svaki info je dobrodosao.

 Ako ideš uskoro zašto vec nisi poslao par CV-a? POgledaj na job search sitovima i kreni slati CV.

 Mozda sam se krivo izrazio, pod uskoro sam mislio za jedno godinu dana :).

After Effects,Sony Vegas Pro,Nuke i Maya tutoriali na hrvatskom: http://www.youtube.com/user/AdobeTemplate
7 godina
protjeran
offline
IT posao Njemačka

Svaki 5. stanovnik Austrije je Becanin.

Al svaki 5. Becanin je Austrijanac. :)

 

Sinoc niste mogli proci kroz ni jedan Austrijski grad,

gdje nije bilo hrvata. Daleko vise hrvatskih navijaca od bilo kojih drugih.

 

Al vjerujem da ce rekord veceras pasti, jer Bec je tradicionalno Srpski grad,

gdje je 50% stanovnistvo Srba, a ostatak dijele Turci, Austrijanci, Madjari, Hrvati i ostali.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
IT posao Njemačka

Pozdrav,

ne znam da li je bilo govora u ovoj temi, ali da li postoje IT tvrtke u njemačkoj u kojima se govori engleski jezik. Iako znam da postoje jer sam pretražio neke oglase, ali htio bi čuti iz iskustva ljudi više nego što mi internet statistika govori.

 

Također ja se bavim web dizajnom/SEO/adwords kampanjama, i trenutno sam u Irskoj, ali toga ovdje zasad (mjesec dana sam u Dublinu), nema nešta previše, ako se i prijaviš bude intervju, ali ništa više od toga.

Po oglasima u njemačkoj ima takvih poslova daleko više, ali s obzirom da bi si za svoje znanje njemačkog dao A2 maksimum, da li mi preostaje učiti njemački u slobodno vrijeme ili ipak ima nade s engleskim nešto učiniti?

 

Hvala unaprijed svima na savjetima.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
marsovac zemaljski kaže...

ne znam da li je bilo govora u ovoj temi, ali da li postoje IT tvrtke u njemačkoj u kojima se govori engleski jezik.

 

sigurno da postoje, ali sigurno da ćeš si i olakšati život i šanse za pronalazak posla sa boljim poznavanjem njemačkog.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
IT posao Njemačka

Je li imate iskustva ili savjet je li bolje uzeti nekog dobro recruitera preko LinkedIn-a ili je bolje pronaci sam posao pomocu prijava? Govorim u ovome slucaju za Bec, jer mi je plan tamo otici raditi vrlo skoro, Graz mi otpada.

After Effects,Sony Vegas Pro,Nuke i Maya tutoriali na hrvatskom: http://www.youtube.com/user/AdobeTemplate
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
IT posao Njemačka

Jel ima itko na potezu Koln - Bonn da mi iz prve ruke kaze kakvo je stanje sa smjestajem.

Cijene, koliko je tesko naci stan itd.

Danas sam se cuo s frendom koji zivi u okolici Frankfurta pa mi kaze da te obicno kod najma stana traze zadnja 3 izvatka od place i slicne fore...

Idem sljedeci tjedan na razgovor za posao u Troisdorf pa da sam malo bolje upoznat sa situacijom.

Inace, njemacki mi je A0 tako da i to moze stvarati probleme kod pronalaska.

Tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka

To da te traze 3 zadnje place nije cudno...nece bit ni cudno ako ces morati ostaviti 2-3 mjesecna najma kao polog za stan..

Al cudno mi je da si uspio uopce doc do razgovora za posao bez znanja njemackog

16 godina
offline
Re: IT posao Njemačka

Pa ima IT firmi kod kojih nije uvjet znanje njemačkog. 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Našao sam američku firmu u Njemačkoj u kojoj se priča engleski.

Također imam i razgovore s dvije Nizozemske firme u Nizozemskoj. Iako su lokalne, također se priča engleski.

Nisam u IT-u. Inženjer elektrotehnike s 10 godina iskustva u, kako se kaže na engleskom, building services.

I sve 3 firme nisu u building services, pokušavam se maknuti od toga.
10 godina
neaktivan
offline
Re: IT posao Njemačka

Rekao bi da sve zavisi od slucaja do slucaja dakle. Ali evo recimo kako ja radim u Japanskoj firmi, eng je standard. Ali ako radis u njemackoj u nekoj od porduznica te iste firme, eng+njem je obaveza.

Nece se Svabo trgat s engleskim, lakse mu je na svome..

 

Building services, kako smart zvuci i ne otkriva nista.. Building kao zgrada, ili gradnja, sustava ili opet.. zgrada?

15 godina
offline
IT posao Njemačka

Gdje gledate ponudu poslova za Njemačku? Govorim i engleski i njemački a u zadnje vrijeme razmišljam dignuti sidro pa bih malo pogledao što se nudi/traži itd.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Ma building services u mom slučaju bi bilo na hrvatskom projektiranje elektroinstalacija u zgradarstvu.
Dosta mi je više izvođača, podizvodaca i investitiora.

To ti fancy naziv ko kitchen porter umjesto dish washer hehe.

Ja sam tražio samo na LinkedIn.
10 godina
offline
IT posao Njemačka

 

Ekipo, veli moderno gasterbajstvo da je dovoljno za početak Ingliš. Sa vremenom, lako bute naučili njemački.

Najte se bojati jezika. 

Upravo ovu jesen počinjem učiti njemački jezik. Kroz koju godinu bum došel do neke B razine, te ako prije toga ne odem vanka, dobro će mi doći u HR ili prilikom odlaska vani za koju godinu.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
IT posao Njemačka

Ja sam ucio redovito u skoli njemacki od prvog razreda osnovne pa ga još uvjek neznam, tako da sretno stim... u godini dana? hahah

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice