Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 955.535
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

@Friday naletio sam na ovu temu i pročitao prve dvije stranice (koje su ispisane prije nešto više od pola godine) i lijepo je da si još uvijek aktivan tu u temi.

 

Kako ti je sada u Irskoj nakon nešto više od pola godine? Ono, neki sažetak/usporedba života u Osijeku i tu sada. Standard, financije, društveni život, engleski jezik - prije i sada, i sl šta god ti još padne na pamet?

 


Nije mi se dalo čitati svih 20 stranica pa ne znam jesam propustio neke začkoljice i loše strane Irske ako si pisao.

 

Ja sam inače mlađi PHP programer s dvije godine iskustva pa me zanima jel imam uopće šanse ili trebam još na kaljenje? Naravno prijavio bih se preko monster.ie kao i ti.

 

Pozdrav iz Osijeka :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Vi tamo na otoku, može li netko preporučiti nekakav normalan hotel u blizini Dublinskog aerodroma, a da nije u rangu cijena Hiltona, ali i da se baš ne moram cijepiti protiv tetanusa prije noćenja?

Kretanje pomoću vlastitih nogu, udaljenost 15-20-30 minuta hoda od ulaza u zgradu aerodroma.

Pogledao popriličan broj stranica, ali dobro bi mi došla i informacija iz prve ruke.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2016 12:33 (Djuro von Prekoplotovich).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
kokum20 kaže...

@Friday naletio sam na ovu temu i pročitao prve dvije stranice (koje su ispisane prije nešto više od pola godine) i lijepo je da si još uvijek aktivan tu u temi.

 

Kako ti je sada u Irskoj nakon nešto više od pola godine? Ono, neki sažetak/usporedba života u Osijeku i tu sada. Standard, financije, društveni život, engleski jezik - prije i sada, i sl šta god ti još padne na pamet?

 


Nije mi se dalo čitati svih 20 stranica pa ne znam jesam propustio neke začkoljice i loše strane Irske ako si pisao.

 

Ja sam inače mlađi PHP programer s dvije godine iskustva pa me zanima jel imam uopće šanse ili trebam još na kaljenje? Naravno prijavio bih se preko monster.ie kao i ti.

 

Pozdrav iz Osijeka :)

 

 

Evo, sad je tocno 8 i pol mjeseci kako sam tu. Ukratko - puno je lakse zivjeti ovdje nego u HR. To ce ti reci svi koji ovdje zive (izuzev mozda par lobotomicara). Ne mogu ti nista za drustveni zivot reci jer nisam tip osobe koja se puno druzi - imam par dobrih frendova ovdje i to je to. Druzenje se uglavnom svodi na povremena rostiljanja. U ovih 8 i pol mjeseci nisam bio u ni jednom pubu, mislim da to dovoljno govori

 

U engleskom sam puno puno bolji nego sto sam bio kad sam dosao ovdje. Jednostavno u odredjenom trenu skontas da rijeci samo izlaze iz tebe, ne razmisljas previse. Prije sam na dnevnom standup meetingu tocno unaprijed razmisljao sta cu i kako reci. Sad samo izbiflam svoje bez ikakvog razmisljanja. Grijesim i dalje jer volim pricati brzo, ali sve manje. Inace, za razliku od engleza koji govore polako i razgovijetno, irci pricaju 100 na sat i dosta ih je tesko pratiti ponekad.

 

Mladi PHP-ovac iz Osijeka... Nadam se da ti je inchoo bila usputna postaja, to je nekako obavezno u Osijeku

 

Za koji tjedan idem u HR na godisnji odmor. Ostajem 3 tjedna. Bit ce zabavno sa trenutnih 15 na tamosnjih 30+. O komarcima da ne pricam

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Vi tamo na otoku, može li netko preporučiti nekakav normalan hotel u blizini Dublinskog aerodroma, a da nije u rangu cijena Hiltona, ali i da se baš ne moram cijepiti protiv tetanusa prije noćenja?

Pogledao popriličan broj stranica, ali dobro bi mi došla i informacija iz prve ruke.

 

Sta ce ti hotel blizu aerodroma?

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Duga priča. Stižem relativno kasno, putujem izvan Dublina, a koliko vidim javni prijevoz vlak/autobus im je u rangu našeg.

Tako da bi bilo u redu da prespavam negdje i krenem ranije ujutro.

Povratni let na kontinent je opet rano, tako da se moram vratiti u Dublin.

Pa mi ta kombinacija blizu aerodroma izgleda najviše odgovara.

Koliko je čekanje na čekin na tom aerodromu?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Duga priča. Stižem relativno kasno, putujem izvan Dublina, a koliko vidim javni prijevoz vlak/autobus im je u rangu našeg.

Tako da bi bilo u redu da prespavam negdje i krenem ranije ujutro.

Povratni let na kontinent je opet rano, tako da se moram vratiti u Dublin.

Pa mi ta kombinacija blizu aerodroma izgleda najviše odgovara.

Koliko je čekanje na čekin na tom aerodromu?

 

Kad stizes? Mozda te mogu ja ugostiti

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
hrvooje kaže...

Ljudi iz daleka, jel vas pere nostalgija? Pita krompiruša kod babe, sladoled s nećacima, nogomet s ekipom? Ja to ne bih mogao.

 

Za vas nostalgičare, evo slike Beča, pardon Vukovara danas

 

 Lako je za to, znaš sto je gore? Dođeš doma na godišnji pa te opere "nostalgija" za zemljom u koju si otišao iz Hrvatske! 

Life is a sexually transmitted disease and there is a 100% mortality rate.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
desh kaže...
hrvooje kaže...

Ljudi iz daleka, jel vas pere nostalgija? Pita krompiruša kod babe, sladoled s nećacima, nogomet s ekipom? Ja to ne bih mogao.

 

Za vas nostalgičare, evo slike Beča, pardon Vukovara danas

 

 Lako je za to, znaš sto je gore? Dođeš doma na godišnji pa te opere "nostalgija" za zemljom u koju si otišao iz Hrvatske! 

 

Ja kontam da ce mi se dogoditi upravo to

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Što će se dogoditi sa emigracijom u Irsku nakon što UK izađe iz Europske Unije? Ima li ikakvih predviđanja?

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
 
0 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Ivan_hacker kaže...

Što će se dogoditi sa emigracijom u Irsku nakon što UK izađe iz Europske Unije? Ima li ikakvih predviđanja?

 Republika Irska nije dio UK. Brkaš je s Sjevernom Irskom.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
desh kaže...
hrvooje kaže...

Ljudi iz daleka, jel vas pere nostalgija? Pita krompiruša kod babe, sladoled s nećacima, nogomet s ekipom? Ja to ne bih mogao.

 

Za vas nostalgičare, evo slike Beča, pardon Vukovara danas

 

 Lako je za to, znaš sto je gore? Dođeš doma na godišnji pa te opere "nostalgija" za zemljom u koju si otišao iz Hrvatske! 

 

Ja kontam da ce mi se dogoditi upravo to

 Da je to tako ne bi brojali dane do godisnjeg kao gušter u JNA na džombametru s golom ženskom na poleđini. 

 

Odoh zalit lubenice, opet ništa od kiše.

Ne gledam GoT i hvalim se time!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
hrvooje kaže...

 Da je to tako ne bi brojali dane do godisnjeg kao gušter u JNA na džombametru s golom ženskom na poleđini. 

 

Uvijek brojim dane tako. Radim 2 posla vec jako dugo vremena (par godina) a po prirodi sam lijen ko mazga. Uostalom, jako volim putovati pa se veselim ponovnom ulasku u avion. Imam isplanirano stosta i to me cini sretnim... Sam boravak u starom mjestu nije bas nesto sto me ispunjava osobito.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

@friday, ako volis Star Wars-e preporucim ti ja jedan pub, mislim da je u Dublinu 6 (kod Portobell-a)

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
D.Bradley kaže...

@friday, ako volis Star Wars-e preporucim ti ja jedan pub, mislim da je u Dublinu 6 (kod Portobell-a)

 

Star wars nacelno volim iako nisam pogledao ni jedan od tih filmova u komadu 

A volim i pubove, ali ne pijem alkohol pa ce me cudno gledati ako narucim caj sa mlijekom ili mineralnu.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Designated driver alert! : ))

 

Nisam vidio imaju li soka ili caja, obratim paznju za vikend pa javim.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
D.Bradley kaže...

Designated driver alert! : ))

 

Nisam vidio imaju li soka ili caja, obratim paznju za vikend pa javim.

 

Dodji za vikend do Blanchardstowna pa cemo popiti caj skupa 

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
D.Bradley kaže...

Designated driver alert! : ))

 

Nisam vidio imaju li soka ili caja, obratim paznju za vikend pa javim.

 

Dodji za vikend do Blanchardstowna pa cemo popiti caj skupa 

 

Mislim da mi je radni kolega iz tvog komsiluka.

 

Javim se kada budemu susjedstvu, hvala na pozivu!

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
D.Bradley kaže...
 

Mislim da mi je radni kolega iz tvog komsiluka.

 

Javim se kada budemu susjedstvu, hvala na pozivu!

 

Dosao bih ja blize centru, ali zena me ne pusta. Strah ju je da ce me netko ukrasti otkako su njoj ukrali mobitel.

Ali bas bi bilo lijepo sjesti malo i procakulati sa zemljakom 

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Vi tamo na otoku, može li netko preporučiti nekakav normalan hotel u blizini Dublinskog aerodroma, a da nije u rangu cijena Hiltona, ali i da se baš ne moram cijepiti protiv tetanusa prije noćenja?

Kretanje pomoću vlastitih nogu, udaljenost 15-20-30 minuta hoda od ulaza u zgradu aerodroma.

Pogledao popriličan broj stranica, ali dobro bi mi došla i informacija iz prve ruke.

 Crown Plaza u mom kvartu (northwood), nemas brige po noci a i na 25min pjeske od aerodroma, a imas i free shuttle od/do hotela.

uz crown plazu ti je i HolidayInn koji je jos i jeftiniji.

 

Friday , nemoj si planirat kaj ces radit na godisnjem, neces ni 20% toga napravit i bit ces ljut ko pas :D

btw let avionom je prejebena stvar, pogotovo tu u irskoj di let kosta ko dnevna ZET karta u zg :D

da mi je neko prije 2 godine reko da cu u iduce dve godine letjet skoro 30x reko bi da se sabere :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 17:13 (nixass).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...
 

Friday , nemoj si planirat kaj ces radit na godisnjem, neces ni 20% toga napravit i bit ces ljut ko pas :D

btw let avionom je prejebena stvar, pogotovo tu u irskoj di let kosta ko dnevna ZET karta u zg :D

da mi je neko prije 2 godine reko da cu u iduce dve godine letjet skoro 30x reko bi da se sabere :D

 

Moja draga jutros gleda fejs i vidi da ste opet na gasu i kaze "pa ovih dvoje stvarno nisu normalni, jel oni ikada budu u dublinu?" 

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
kokum20 kaže...

@Friday naletio sam na ovu temu i pročitao prve dvije stranice (koje su ispisane prije nešto više od pola godine) i lijepo je da si još uvijek aktivan tu u temi.

 

Kako ti je sada u Irskoj nakon nešto više od pola godine? Ono, neki sažetak/usporedba života u Osijeku i tu sada. Standard, financije, društveni život, engleski jezik - prije i sada, i sl šta god ti još padne na pamet?

 


Nije mi se dalo čitati svih 20 stranica pa ne znam jesam propustio neke začkoljice i loše strane Irske ako si pisao.

 

Ja sam inače mlađi PHP programer s dvije godine iskustva pa me zanima jel imam uopće šanse ili trebam još na kaljenje? Naravno prijavio bih se preko monster.ie kao i ti.

 

Pozdrav iz Osijeka :)

 

 

Evo, sad je tocno 8 i pol mjeseci kako sam tu. Ukratko - puno je lakse zivjeti ovdje nego u HR. To ce ti reci svi koji ovdje zive (izuzev mozda par lobotomicara). Ne mogu ti nista za drustveni zivot reci jer nisam tip osobe koja se puno druzi - imam par dobrih frendova ovdje i to je to. Druzenje se uglavnom svodi na povremena rostiljanja. U ovih 8 i pol mjeseci nisam bio u ni jednom pubu, mislim da to dovoljno govori

 

U engleskom sam puno puno bolji nego sto sam bio kad sam dosao ovdje. Jednostavno u odredjenom trenu skontas da rijeci samo izlaze iz tebe, ne razmisljas previse. Prije sam na dnevnom standup meetingu tocno unaprijed razmisljao sta cu i kako reci. Sad samo izbiflam svoje bez ikakvog razmisljanja. Grijesim i dalje jer volim pricati brzo, ali sve manje. Inace, za razliku od engleza koji govore polako i razgovijetno, irci pricaju 100 na sat i dosta ih je tesko pratiti ponekad.

 

Mladi PHP-ovac iz Osijeka... Nadam se da ti je inchoo bila usputna postaja, to je nekako obavezno u Osijeku

 

Za koji tjedan idem u HR na godisnji odmor. Ostajem 3 tjedna. Bit ce zabavno sa trenutnih 15 na tamosnjih 30+. O komarcima da ne pricam

 

Thx za odgovor, zadovoljan sam pročitanim. :)

 

Da, Inchoo je bila usputna postaja. Inchoo je super, mnogima ne bude usputna nego su tamo poprilično dugo vremena. Danas zapravo radim i živim u Zagrebu, ali sam bio prije dva tjedna u Osijeku - komaraca ko u priči, tak da enjoy! ;)

 

14 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Evo ljudi putujem za 5 dana, držite fige 

Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Gdje ćeš, zašto ćeš i šta ćeš tamo raditi? 

 

I sretno!

 

 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Arhitektonski tehničar/konzultant za niskogradnju. Ovdje znam da je tak sektor u težoj banani, a tamo sam dobio ponudu za posao +plaćen faks.

Sve se evo polako sređuje, sva sreća pa nemam problema kao mnogi sa stanom i ganjanjem proof of address od landlorda.

 

14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
_Dangerous_Lickz_ kaže...

Arhitektonski tehničar/konzultant za niskogradnju. Ovdje znam da je tak sektor u težoj banani, a tamo sam dobio ponudu za posao +plaćen faks.

Sve se evo polako sređuje, sva sreća pa nemam problema kao mnogi sa stanom i ganjanjem proof of address od landlorda.

 

 Bit ce ti gadno ucit za fakultet + radit ( stres, odgovornost itd )... Sretno

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Fake_Alert kaže...
_Dangerous_Lickz_ kaže...

Arhitektonski tehničar/konzultant za niskogradnju. Ovdje znam da je tak sektor u težoj banani, a tamo sam dobio ponudu za posao +plaćen faks.

Sve se evo polako sređuje, sva sreća pa nemam problema kao mnogi sa stanom i ganjanjem proof of address od landlorda.

 

 Bit ce ti gadno ucit za fakultet + radit ( stres, odgovornost itd )... Sretno

 ako sam nekaj naucio od iraca to je onda da su njihovi faxevi pickin dim.

ne bas doslovno al daleko elegantnije/lakse je raditi i studirati istovremeno

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Upravo to, program mi je doslovno ponavljanje 4 godine srednje škole. Matematika - jednostavne jednadžbe. Uvod u crtanje u AutoCADu 

14 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Daj i meni onda nadi nesto tamo  Ja muku mucim na graditeljstvu jos nemogu raditi jer nestignem pratiti sve a pri tome da mi faks ostane besplatan ( probao i neide... radio bi ali bi vjerojatno te novce prebacio fakultetu za skolarinu pa mi isto dode )

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
_Dangerous_Lickz_ kaže...

Arhitektonski tehničar/konzultant za niskogradnju. Ovdje znam da je tak sektor u težoj banani, a tamo sam dobio ponudu za posao +plaćen faks.

Sve se evo polako sređuje, sva sreća pa nemam problema kao mnogi sa stanom i ganjanjem proof of address od landlorda.

 

 Nisam baš shvatil.Trenutno studiraš pa su ti ponudili posao i nastavak studija tam,ili imaš srednju pa upisuješ studij tam od početka?

 Sretno!

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2016 18:55 (Hexovale).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Imam srednju i upisujem faks. Hvala!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice