Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 958.304
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
PzKpfw kaže...

@Slicer

 

Frende, zanimalo bi me zakaj nemreš u Kanadu drito, nego moraš preko Irske???

Pa, odeš u Kanadu, te tamo tražiš posao u struci???

 u irsku odes ko da si otiso u lokalni ducan, za kanadu moras imat prakticki - srecu i lovu

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

@nixass

 

Ma, slažem se Irska je bliže, al' ni tam nemreš doći bez love. A, koliko sam vidio po netu, ekipa je i u Kanadu, odlazila kao i u Irsku.

Ovaj frajer je otišao u Kanadu za 1350 kuna.

 

Zato sam i prije bio pitao na ovoj temi koja je razlika odlaska u Irsku i Kanadu. Meni se čini da nema baš velike???

Može netko pojasniti?

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

u kanadu te nece pustit bez radne vize kolko god imao love na racunu. mozes na crnjaka ko turist al onda riskiras puno toga. nije vrijedno love ni vremena. vjerujem da bi puno ljudi otislo u kanadu da je to samo tako

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
PzKpfw kaže...

@Slicer

 

Frende, zanimalo bi me zakaj nemreš u Kanadu drito, nego moraš preko Irske???

Pa, odeš u Kanadu, te tamo tražiš posao u struci???

 Nije baš tako jednostavno.

 

Dakle, prvi i glavni problem je radno iskustvo. I dok je u Irskoj ok za poslodavca da zaposli nekoga tko nema radno iskustvo, u Kanadi mora dati razlog zašto se radnih iz druge države zapošljava. Najprije mora potražiti radnika u Kanadi, a ako želi mimo toga-mora navesti razloge zašto je radnik iz druge države bolji. Sigurno neće dobiti dozvolu za nekog tipa iz balkanske prčine sa 0 dana radnog iskustva u struci. Pogtovo jer se diplome ne priznaju(osim za doktorat).

 

Drugo, trebam i ja dobiti radnu vizu. Pa onda dozvolu za trajni boravak.

 

Treće, trebam minimalno 50 000 kn na računu. S plaćom od 3000 kn, ako odvajam za certifikate, to neće biti tako skoro.  

 

Irska je genijalna jer do nje ima manje od 2h avionom, mogu doći sa 1-2k € u džepu bez problema itd. Definitivno je odlična polazna točka prema novom životu. Tko zna, možda mi se toliko svidi pa i ostanem trajno.

15 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Duze vremena vec pratim temu i pitam se da li bi se moglo ići u Irsku odraditi jednu sezonu (7. - 9. mjesec), znači 3 mjeseca i onda se vratiti kući sa zaradenim novcem? Da li bi se moglo zaraditi neki značajniji iznos da bi se isplatilo ici u Irsku a ne naci neki posao doma preko sezone, ako sam bio dovoljno jasan.

 

Inače završavam preddiplomski studij informatike u Rijeci, imam osnovnog iskustva u: HTML, CSS, PHP, Python, C++, MySQL, a po mojoj procjeni najviše znam modeliranje baza podataka (metoda EV), također napravio sam aplikaciju za bazu podataka u Clarionu. Sve u svemu mislim da nemam neko znanje da bi tek tako nasao posao u struci tako da pitam opcenito za bilo koji posao, može i konobarenje, ako bi naravno to sve bilo isplativo.

Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Slicer kaže...

Treće, trebam minimalno 50 000 kn na računu.

 

ne trebaš.. frend je otišao sa 20k kn, s time da je dobar dio toga potrošio na polaganje ispita (za vozača kamiona).

naravno kao junior nemaš kaj tražiti u kanadi, ali oni kao i većina drugih država di je imigracija otežana imaju takozvani "skilled immigration program" di se procesi drastično ubrzavaju i pojednostave ukoliko imaš iskustvo u nekoj deficitnoj struci.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
DommY kaže...

Duze vremena vec pratim temu i pitam se da li bi se moglo ići u Irsku odraditi jednu sezonu (7. - 9. mjesec), znači 3 mjeseca i onda se vratiti kući sa zaradenim novcem? Da li bi se moglo zaraditi neki značajniji iznos da bi se isplatilo ici u Irsku a ne naci neki posao doma preko sezone, ako sam bio dovoljno jasan.

 

Inače završavam preddiplomski studij informatike u Rijeci, imam osnovnog iskustva u: HTML, CSS, PHP, Python, C++, MySQL, a po mojoj procjeni najviše znam modeliranje baza podataka (metoda EV), također napravio sam aplikaciju za bazu podataka u Clarionu. Sve u svemu mislim da nemam neko znanje da bi tek tako nasao posao u struci tako da pitam opcenito za bilo koji posao, može i konobarenje, ako bi naravno to sve bilo isplativo.

Iskreno mislim da ne bi, jer trebas prvo naci posao, stan i rijesiti 'papire' (PPSN i bankovni racun). To se moze rijesiti relativno brzo (7 - 10 dana, ako trazis bilo kakav posao i ako imas nekoga ovdje). Ako bi dijelio (share-o) stan to bi kostalo oko 500€ mjesecno (manje vise). Sto se tice place racunam neki minimalac od 1600€ - 2000€, tako da za tri mjeseca mozes sakupiti nekih 3000€.

 

To je moje misljenje, ali ja ne znam sa novcem: )

 

 

16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
D.Bradley kaže...

Iskreno mislim da ne bi, jer trebas prvo naci posao, stan i rijesiti 'papire' (PPSN i bankovni racun). To se moze rijesiti relativno brzo (7 - 10 dana, ako trazis bilo kakav posao i ako imas nekoga ovdje). Ako bi dijelio (share-o) stan to bi kostalo oko 500€ mjesecno (manje vise). Sto se tice place racunam neki minimalac od 1600€ - 2000€, tako da za tri mjeseca mozes sakupiti nekih 3000€.

 

To je moje misljenje, ali ja ne znam sa novcem: )

 

 

 nije bas tako lako.

da bi dobio bankovni racun, moras imati pps, da bi dobio pps moras imati posao, da bi dobio posao moras imat bazu (smjestaj) odkud ces traziti, da bi dobio taj smjestaj...

zacarani krug.

 

sta se tice place, da, takva je (bruto na minimalcu), al sumnjam da ce odma nac konobarski posao i vratit se doma nakon 3mj sa 3k eura. nije to baustela 70-ih u njemackoj, ta su vremena prosla

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...

 nije bas tako lako.

da bi dobio bankovni racun, moras imati pps, da bi dobio pps moras imati posao, da bi dobio posao moras imat bazu (smjestaj) odkud ces traziti, da bi dobio taj smjestaj...

zacarani krug.

 

sta se tice place, da, takva je (bruto na minimalcu), al sumnjam da ce odma nac konobarski posao i vratit se doma nakon 3mj sa 3k eura. nije to baustela 70-ih u njemackoj, ta su vremena prosla

Osjetio na vlastitoj kozi. Iako za racun u banci me nitko nije pitao za PPS. Ubijaju s potvrdom o adresi, na kraju su mi pristali otvoriti na hrvatsku adresu, poslali karticu u Hrvatsku i eto tako sam rijesio. Jasno mi je da samo pokrivaju svoje d*pe i da se zele zastititi koliko je to moguce.

7 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Pozdrav,

 

zamolio bih za info, je li nužno mjenjati hrvatsku vozačku za irsku ili je dovoljna hrvatska?

Isprike ako je vec negdje spomenuto, dosta mi je hitan odgovor pa ako netko zna bio bih zahvalan :)

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
maRich kaže...

Pozdrav,

 

zamolio bih za info, je li nužno mjenjati hrvatsku vozačku za irsku ili je dovoljna hrvatska?

Isprike ako je vec negdje spomenuto, dosta mi je hitan odgovor pa ako netko zna bio bih zahvalan :)

 Mislim da se na raznim facebook grupama spominjalo da smijes (valjda) odredeno vrijeme, mislim nekih 6 mjeseci koristiti a da onda moras zamijeniti

16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

hrvatsku mozees koristiti kolko hoces, jedino kaj ces u tom slucaju placat skuplje osiguranje

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
online
Kako sam dobio posao u Irskoj

Kako Friday glasa u Irskoj :)

 

Iako se već godinama misli da je dijaspora utvrda HDZ-a, u Irskoj je stranka Pametno osvojila 100 posto glasova.

Naime, pravo glasa iskoristila je samo jedna osoba koja je svoje povjerenje poklonila upravo .

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/hrvatska-dijaspora-u-irskoj-ignorirala-izbore-na-biraliste-izasao-samo-jedan-jedini-birac-glas-je-dao-stranci-pametno/4689494/

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
11 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Pozdrav,

 

trenutno sam 3.godina prediplomskog studija računarstvo u zg, ne planiram nastaviti poslije treće godine 4. i 5.

Imam osnovna znanja programskih jezika c, c++, c#, java, javascript, malo nest Laravel5 i Magento. Te malo više od osnovnog znanja programskih jezika PHP, MySql.

 

Radio sam više godina sa affilate programima, većinom s adsensom, iako to baš nema veze s programiranjem al ajd.

 

Zanima me da li je moguće tj. da li je teško naći posao u irskoj s takvim skromnim znanjem, bez iskustva rada?

 

Zamolio bi Friday ako mi moze odgovoriti ili bilo tko tko ima nekakve informacije.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Evo ekipa, proslo je tocno godina dana otkako je pokrenut ovaj thread. Samim time je i (skoro) godina dana kako sam tu pa cu malo precesljati po svemu i svacemu.

 

Jos uvijek radim u istoj firmi. Dobili smo gro novih projekata, ima posla preko glave. Upravo pustamo jednog velikog klijenta u australiji live pa cu morati par veceri dezurati (zbog razlike u vremenu).

Cure su mi uspjesno zavrsile razrede. Ovdje nema ocjena, vec ide opisno na kraju godine. Uciteljica napise sto je dobro, sto je lose i odredjene preporuke sto uciniti da bi se situacija popravila. Jos uvijek bruse engleski i sve je bolji. Naglasak imaju kao da su rodjene ovdje. Milina mi je slusati ih dok nesto citaju ili pricaju sa frendicama.

 

Ljetos sam bio 3 tjedna u HR. Cure su mi bile od 1.7. do 8.8 (skupa smo se vracali). Bilo je lijepo otici dolje, ali dopizdilo mi je vec nakon 2-3 dana. Sto zbog komaraca, sto zbog sranja koja su me podsjetila zasto sam uopce otisao. Proveli smo tjedan dana na moru. Iznajmim auto, nosim stvari u njega za put i lik mi javi da je doslo do "male zabune" i da je on apartman vec nekome iznajmio. Ja depozit platio jos u ozujku i ne vjerujem svojim usima sta cujem. Troje djece jedva ceka da idemo a mi na kraju sedmog mjeseca bez apartmana. E jebem te robijo, odmah mi pao mrak na oci sto sam potrosio 1000 eura samo na avionske karte da bih dosao u HR i onda me ovako sjebu. Vec sam imao losa iskustva i prije ali ovo je definitivno vrhunac.

Iduce godine ce biti spanjolska ili portugal, ne mogu vise ovo gledati i slusati.

 

Po povratku s mora sam poslao zahtjev u ovdasnju poreznu upravu da mi dozvole registrirati auto ovdje bez placanja uvoza. Imaju tu olaksicu u pravilniku ako dokazes da si auto imao u vlasnistvu i koristio ga prije dolaska u irsku. Sam dokument se zove "Transfer of residence". Potrebno je bilo izmedju ostaloga dokazati i da sam zivio i radio izvan irske te da sada zivim i radim u irskoj. Poslao sam stvarno toliku hrpu papira (racuni, bankovni izvadci, platne liste...) da nisu imali druge nego mi odobriti. Odmah sam zakazao VRT appointment. Otisao sam tamo, predao papire, dobio neka 2 papira. Vratio se nakon 2 dana sa ta dva ista papira i stvar je bila rijesena. 0 eura platio. Nakon toga sam platio osiguranje i motor tax. Osiguranje me izaslo nesto preko 1200 eura, motor tax oko 280. Osiguranje je trun skuplje jer auto ima volan na lijevoj strani. Ali je "comprehensive" - nesto kao kasko u HR i jos neka dodatna sranja ima. Izmedju ostalog smijem voziti i tudja vozila sto po defaultu ovdje nije slucaj (osim ako ste "named driver" na polici vlasnika).

Inace, irci su katastrofa vozaci. Evo, nakon vise od 15 tisuca km prijedjenih u zadnjih 9 mjeseci to mogu izjaviti mirne duse. Jako su spori i mlitavi za nas balkance, nesigurni, a na kruznim tokovima se pretvaraju u totalne morone. Vecina kruznih tokova u mom sirem susjedstvu (recimo 6-7 km) ima 3 ulazne trake. Likovi koji ulaze u vanjskoj traci po defaultu odmah sjeku u srednju traku iako je jasno ocrtano gdje tko treba ici. To nije nesto sto se dogadja cesto nego u gotovo 100% slucajeva (95% recimo). A dosta cesto se dogadja da oni iz unutarnje trake sjeku prema srednjoj. Njima je to posve normalno. Sirene ne koriste uopce - njima je sve OK. Mislim da sam otkako sam ovdje jednom samo cuo da je netko potrubio. Na cestama gdje je ogranicenje 100 (sve medjugradske uglavnom) oni voze 70-80, na autocesti gdje je 120 oni voze 90-100 (neki i znatno sporije). Trake na autocesti uglavnom nisu "poredane" po brzini. Znaci po svim trakama se vozi jednako sporo. Navecer kad se pocne mraciti vecina vozaca ne pali svjetla. Nerijetko se u potpunom mraku vide ljudi koji voze bez upaljenih svjetala. Duga svijetla pale cesto kao i bozicne lampice (jednom godisnje ako se sjete). Strpljivi su, pristojni ali nemaju faking pojma o voznji. Mislim da je tome tako jer ovdje do unazad 20-ak godina gotovo da nije bilo normalnih cesta. Auta jos manje. Glavne nacionalne ceste su bile tako uske i tako lose da je put iz dublina na jug irske trajao po 7-8 sati (sad traje cca 2 i pol). Nemaju te vozacke tradicije, a autoskole im ocito produciraju kadrove kao HR fakulteti (imas papir i nemas faking pojma o nicemu).

 

Prepostavit cu da je zadnjih godinu dana vrijeme bilo prosjecno. Kao takvo - meni izuzetno pase. Fale mi teske slavonske zime i to je to. Proljece i ljeto su bili super. U 7. mjesecu je bilo dosta hladno. Jutarnje temperature su se znale spustati do 8 stupnjeva. Pricao sam sa curama kad su stigle u HR preko skajpa - one preznojene i kukaju kako je vruce a ja sjedim u dublinu zamotan u deku. Pomalo palimo grijanje jos od pocetka 9. mjeseca. Veceri i jutra znaju biti dosta hladna. Zanimljivo - jucer ujutro je bio 1 stupanj, danas 13.

Obisli smo dosta parkova, isli smo dosta puta na plazu, rostiljali smo, obilazili sve i svasta. Vrijeme vam to dopusta - UVIJEK. Jednu nedjelju smo otisli na jedno veliko igraliste kod nekog dvorca. Kisa nas je smocila kao miseve. Nakon pola sata udarilo sunce takvo da smo otisli na plazu gdje su se djeca igrala u pijesku.

Prije koji dan sam frenda vozio u Letterkenny - mjesto skroz gore na sjeveru (3 i pol sata u jednom smjeru). Prosli smo sva 4 godisnja doba do tamo - TRI PUTA .

 

Moj dojam je jos uvijek isti - Irska je zakon.

Ako vas ima novih ovdje - javite mi se da se vidimo. Mozemo i na tekmu u belfast u studenom.

Zivjeli

 

Freak Show Inc.
 
35 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

trebali bi se i mi vec jednom nac :D

al, posao.. :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Odlicno opisano ovo u vezi voznje i vozaca! Jebeni moroni! Grobovi od 200 godina voze, a kurca ne kontaju! Jedna od jacih budalastina su mi semafori na kruznim tokovima! WTF?!?! Pa zasto postoji kruzni tok, ako ces ga limitirati semaforom?!?! Jos jedna stvar. iako dosta rijetko pale duga svijetla, dali si primjetio kako vecina ika previsoka kratka svijetla? Znaci, ubijaju dok se voze iza tebe! Kao i sto njih 80% vozi sa ukljucenima maglenkaka, pa cak i u sred bijela dana!

BTW, Jel to znaci da ces vozit auto sa volanom s "normalne" strane? Ako da, zasto pobogu, kad si vec toliko kilometara napravio? Ili si i te kilometre napravio s tim istim autom?

Isprike na rijecniku, ali neznam kako da sto realnije opisem stanje! :D

 

HAKOSUKA
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
Znaci po svim trakama se vozi jednako sporo.

 

 

Zaključio sam da su ZET-ovci na liniji 268 mimoze u odnosu na likove koji su vozili liniju 40D prije par dana.

16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Djuro von Prekoplotovich kaže...
Friday kaže...
Znaci po svim trakama se vozi jednako sporo.

 

 

Zaključio sam da su ZET-ovci na liniji 268 mimoze u odnosu na likove koji su vozili liniju 40D prije par dana.

 ZET je tokyski javni prijevoz u odnosu na dublin, a vozacki sa sisackim registracijama su schumacheri u ondosu na vozace u irskoj.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Djuro von Prekoplotovich kaže...
Friday kaže...
Znaci po svim trakama se vozi jednako sporo.

 

 

 

.

Dupli.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2016 20:25 (Djuro von Prekoplotovich).
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...

 ZET je tokyski javni prijevoz u odnosu na dublin, a vozacki sa sisackim registracijama su schumacheri u ondosu na vozace u irskoj.

 

Ne sviđa mi se što im javni prijevoz kreće relativno kasno ujutro.

Ako živiš malo dalje od posla, osuđen si na automobil.

I zanimljivo mi je da u milijunskom gradu nemaju baš previše noćnih linija.

15 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

A da ne pričamo o prošlom (fala ti bože što je prestao) štrajku buseva. Ako ovisiš o nekoj liniji i nisi u blizini Luasa ili Darta je*i se druže. Ovdje fakat nema druge nego auto (samo da je skemijat osiguranje nekak)...

Friday cuga s nixass jednom....

 

<Sarcasm> Btw, priča se da su sljedeći na štajku Gardisti, pa se nadam se pripremate zalihe oružja za nadolazeći Purge. </Sarcasm>

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...

trebali bi se i mi vec jednom nac :D

al, posao.. :D

 

Seronjo lazljivi, tagas se na aerodromima barem 2 puta mjesecno a jako rijetko je sluzbeno

 

Bacelj kaže...



BTW, Jel to znaci da ces vozit auto sa volanom s "normalne" strane? Ako da, zasto pobogu, kad si vec toliko kilometara napravio? Ili si i te kilometre napravio s tim istim autom?

 

 

Vozim od pocetka svoj auto koji ima volan s lijeve strane. To je moj auto iz HR.

 

keiichi26 kaže...

 

Friday cuga s nixass jednom....

 

Je, kad obidje sve kontinente po 5 puta. Onda mozda bude mogao

 

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
Bacelj kaže...



BTW, Jel to znaci da ces vozit auto sa volanom s "normalne" strane? Ako da, zasto pobogu, kad si vec toliko kilometara napravio? Ili si i te kilometre napravio s tim istim autom?

 

 

Vozim od pocetka svoj auto koji ima volan s lijeve strane. To je moj auto iz HR.

 

 

 Strah od nepoznatog? :D

Gle, nije ama bas nikakav problem. za sat vremena se naviknes, ako i toliko! sto je najbolje, kad dodes u hr i pocnes vozit (ili neku drugu normalnu zemlju) bit ce ti kao da nisi ni otisao. opet kad se vratis u IE, isto tako.... ako hoces, dam ti ja moj auto pa probaj! ;)

HAKOSUKA
13 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

mogli bi neko pivo dogovorit..

ja evo treci mjesec brojim ovdje. jedna jedina losa stvar koju imam za rec je da sam ocekivao bolju hranu. pogotovo mlijecne prozivode, tj raznolikost njih. nema jogurta, vrhnja, kefira, svjezeg sira.. wtf.

ali iste sekunde zaboravim na to kad se sjetim sta sjeda na racun i da su vijesti s indexa 2000 km od mene.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 1:00 (sHOCKRE).
 
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
sHOCKRE kaže...

mogli bi neko pivo dogovorit..

ja evo treci mjesec brojim ovdje. jedna jedina losa stvar koju imam za rec je da sam ocekivao bolju hranu. pogotovo mlijecne prozivode, tj raznolikost njih. nema jogurta, vrhnja, kefira, svjezeg sira.. wtf.

ali iste sekunde zaboravim na to kad se sjetim sta sjeda na racun i da su vijesti s indexa 2000 km od mene.

 Probaj koji put za promjenu otici u neke

 

poljske trgovine, mlijecnih proizvoda imaju 10x vise nego mi u HR.

Tek si dosao , ne sudi dok jos nemas staza. Ja nakon dvije godine slobodno mogu reci da

zivim 10x ugodnije i kvalitetnije nego ranije u HR. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Bacelj kaže...

 Strah od nepoznatog? :D

Gle, nije ama bas nikakav problem. za sat vremena se naviknes, ako i toliko! sto je najbolje, kad dodes u hr i pocnes vozit (ili neku drugu normalnu zemlju) bit ce ti kao da nisi ni otisao. opet kad se vratis u IE, isto tako.... ako hoces, dam ti ja moj auto pa probaj! ;)

 

Ti vjerojatno ne znas da smo u subotu skupa bili na rodjendanu

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
sHOCKRE kaže...

mogli bi neko pivo dogovorit..

ja evo treci mjesec brojim ovdje. jedna jedina losa stvar koju imam za rec je da sam ocekivao bolju hranu. pogotovo mlijecne prozivode, tj raznolikost njih. nema jogurta, vrhnja, kefira, svjezeg sira.. wtf.

ali iste sekunde zaboravim na to kad se sjetim sta sjeda na racun i da su vijesti s indexa 2000 km od mene.

 

Kao sto je kolega gore rekao - pogledaj u poljskim trgovinama. Isto tako, mi smo nasli na jednu moldavsku trgovinu sa odlicnim izborom (mlijecni proizvodi, dimljeno meso, salame...). Iznad blanchardstowna je, blizu poste one velike gdje se paketi podizu

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
Bacelj kaže...

 Strah od nepoznatog? :D

Gle, nije ama bas nikakav problem. za sat vremena se naviknes, ako i toliko! sto je najbolje, kad dodes u hr i pocnes vozit (ili neku drugu normalnu zemlju) bit ce ti kao da nisi ni otisao. opet kad se vratis u IE, isto tako.... ako hoces, dam ti ja moj auto pa probaj! ;)

 

Ti vjerojatno ne znas da smo u subotu skupa bili na rodjendanu

 o boze! ahahahah. predobro! Sad znam! A ti vjerojatno ne znas da smo radili obojica za istu firmu! :D

HAKOSUKA
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Bacelj kaže...

 o boze! ahahahah. predobro! Sad znam! A ti vjerojatno ne znas da smo radili obojica za istu firmu! :D

 

Koju???

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice