Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 955.239
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Ja sam u Irskoj isto, radim u skladistu u okolici Dublina. €11.11/h
Dijelim kucu sa jos dvoje ljudi, troskovi(hrana, renta, rezije) €700
Sam na stan sa €1800 nema smisla.
Ustedim kojih €1000/mj ali da zapocnem obitelj ovdje nema sanse.

Vracam se u HR gdje ce me buraz zaposlit za prosjecnu Zg placu, mala ju vec ima. U HR obitelj sa 12 soma kn moze dobro funkcionirat s obzirom da imam i kucu.

Irska je lijepo iskustvo da vidis kako neke stvari izgledaju u uredenoj zemlji ali brate meni je tu lose. Ne u poslovnom smislu lose vec u slobodno vrijeme lose. Posao kao takav je ok, placom sam zadovoljan i radno vrijeme se postuje. Placa je ok za samca a za nesto vise nije.
Vrijeme koma.

A ovi clanci koji preuvelicavaju i misle da se sa minimalcem moze zivit ko bubreg u loju su cista laz i obmana zna se kakvih portala.

Ljudi ce prodati zadnje sto imaju ne bi li dosli u Irsku na temelju takvih "iskustava"

Ima obiteljskih ljudi ali ima i HR klosara kojima ni ja sam u HR ne bi dao posao. Kojima je jedino bitno napljugat se i napit i imat uvijek neki euro u dzepu. Takvima je tu super jer ne strahuju za posao pa se mogu za*ebavat posto novi relativno lako nadu.

 

To je moje iskustvo i zapazanje iz prve ruke Moje osobno misljenje utemeljeno na videnom u 6mj ovdje. Naravno da ce iskustva nekoga ko radi u jacem sektoru biti bolja jer i zaraduje vecu svotu novaca. Ja pricam o placama blizim minimalcu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2017 9:16 (LeskiRM).
Moj PC  
4 5 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Ti si sam i razumljivo je da ti je lose u slobodno vrijeme. Meni je ovdje familija i dosta frendova. Cak mi je i sogor sa curom sada ovdje privremeno.

Kazes da imas €1000 cistaka svaki mjesec. To je jako dobro, a placa ti je skoro minimalna. Svejedno kazes da je sa minimalcem tesko prezivjeti. Ja to bas ne razumijem...

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Sa 1000 mjesecno za godinu i pol imas depozit za nekretninu. Jos ak ti ljepsa polovica dodje pa skupa imate 11e/h.. just sayin..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday, kazem da mi je dobro dok sam solo gore. Ali da bih doveo djevojku i zapoceo nesto te isao na stan to nije dovoljno. Treba barem jos jedno takvo primanje.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
LeskiRM kaže...
Friday, kazem da mi je dobro dok sam solo gore. Ali da bih doveo djevojku i zapoceo nesto te isao na stan to nije dovoljno. Treba barem jos jedno takvo primanje.

 

 Pa jasno je valjda da bi i onda radila, ne? Kako biste zivjeli u HR da imas placu trun vecu od minimalca i da radis samo ti? (bez kuce u vlasnistvu)

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Lose naravno.
A kako bih zivio u HR sa 2 prosjecne place i kucom u vlasnistvu? Cisto ok za HR prilike. To mi je dosta.
Zato sam dosao dignut neku lovu na god dvije da malo kucu uredim bez da idem u kredit na 5-7god
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
LeskiRM kaže...
Lose naravno.
A kako bih zivio u HR sa 2 prosjecne place i kucom u vlasnistvu? Cisto ok za HR prilike. To mi je dosta.
Zato sam dosao dignut neku lovu na god dvije da malo kucu uredim bez da idem u kredit na 5-7god

Mislim da bi to trebao sagledati iz šire perspektive, razmisli malo, za 20-ak godina kakvu će budućnost tvoja djeca imati u HR, ovdje se ne radi samo o novcu. Ako sam uštediš 1000 eura, zajedno sa djevojkom to će biti minimalno 1500 eura što je sasvim dovoljno da se lijepo živi bilo gdje u svijetu. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Dema kaže...
LeskiRM kaže...
Lose naravno.
A kako bih zivio u HR sa 2 prosjecne place i kucom u vlasnistvu? Cisto ok za HR prilike. To mi je dosta.
Zato sam dosao dignut neku lovu na god dvije da malo kucu uredim bez da idem u kredit na 5-7god

Mislim da bi to trebao sagledati iz šire perspektive, razmisli malo, za 20-ak godina kakvu će budućnost tvoja djeca imati u HR, ovdje se ne radi samo o novcu. Ako sam uštediš 1000 eura, zajedno sa djevojkom to će biti minimalno 1500 eura što je sasvim dovoljno da se lijepo živi bilo gdje u svijetu. 

Fakin' poanta svega!

I ja svoju plaju i standard koji je iznad hrv prosjeka planiram zamjeniti za bolju budučnost svoga klinca pa makar ja osobno ne uživao više toliko. 

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
E pa citam skoro sve sto pisete i mislim da 'fakat' 70% vas mulja i laze...80% vas radi poslove koje vas je sram raditi u Hr, jer vas je sram reci da radite u skladistu...placa mozda nije neka ali nije niti vasa u Irskoj. Gore ustedite jer se ne ide po kavanama na dnevnoj bazi i takav je mentalitet i nacin rada, dok u Hr ljudi ostave zadnju kunu na rivi jer je bitno da ih se vidi. Realno vecina vas radi poslove koje Irci ne zele a vama su dobri.
Kada citam mislim si pa jbt svi sami mozgovi...euri idu u potocima...
Reklo bi se prestanite lagati ovaj napaceni narod i prodavati maglu.
Sto u Irskoj nema sirotinje? U njih svi rade?
Ova drzava bi trebala svima naplacivati visoko obrazovanje, najboljima ponuditi posao i otplatu skolovanja ako je dobar. Ponudit posao, naravno pristojno i posteno placen, ako nece nek ide vani, zabrana povratka 10 godina, ili zabrana prijave prebivalista i boravista u sljedecih 15 godina ukljucujuci porodicu. Pa kad ces u Irsku budi Irac. Jbt ispada da je svima dobro a nije ni priblizno kako se prica. Kad se pita za placu...ne mogu reci cifru...lol
Svi koji ste vani sretno vam bilo, koji su iskreni (kao netko iznad) svaka cast...ali puno vas mulja....LP
Frka85
Moj PC  
1 18 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
stručnjak kaže...
E pa citam skoro sve sto pisete i mislim da 'fakat' 70% vas mulja i laze...80% vas radi poslove koje vas je sram raditi u Hr, jer vas je sram reci da radite u skladistu...placa mozda nije neka ali nije niti vasa u Irskoj. Gore ustedite jer se ne ide po kavanama na dnevnoj bazi i takav je mentalitet i nacin rada, dok u Hr ljudi ostave zadnju kunu na rivi jer je bitno da ih se vidi. Realno vecina vas radi poslove koje Irci ne zele a vama su dobri.
Kada citam mislim si pa jbt svi sami mozgovi...euri idu u potocima...
Reklo bi se prestanite lagati ovaj napaceni narod i prodavati maglu.
Sto u Irskoj nema sirotinje? U njih svi rade?
Ova drzava bi trebala svima naplacivati visoko obrazovanje, najboljima ponuditi posao i otplatu skolovanja ako je dobar. Ponudit posao, naravno pristojno i posteno placen, ako nece nek ide vani, zabrana povratka 10 godina, ili zabrana prijave prebivalista i boravista u sljedecih 15 godina ukljucujuci porodicu. Pa kad ces u Irsku budi Irac. Jbt ispada da je svima dobro a nije ni priblizno kako se prica. Kad se pita za placu...ne mogu reci cifru...lol
Svi koji ste vani sretno vam bilo, koji su iskreni (kao netko iznad) svaka cast...ali puno vas mulja....LP

Zaboravio popiti tableticu danas?

 

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
stručnjak kaže...
E pa citam skoro sve sto pisete i mislim da 'fakat' 70% vas mulja i laze...80% vas radi poslove koje vas je sram raditi u Hr, jer vas je sram reci da radite u skladistu...placa mozda nije neka ali nije niti vasa u Irskoj. Gore ustedite jer se ne ide po kavanama na dnevnoj bazi i takav je mentalitet i nacin rada, dok u Hr ljudi ostave zadnju kunu na rivi jer je bitno da ih se vidi. Realno vecina vas radi poslove koje Irci ne zele a vama su dobri.
Kada citam mislim si pa jbt svi sami mozgovi...euri idu u potocima...
Reklo bi se prestanite lagati ovaj napaceni narod i prodavati maglu.
Sto u Irskoj nema sirotinje? U njih svi rade?
Ova drzava bi trebala svima naplacivati visoko obrazovanje, najboljima ponuditi posao i otplatu skolovanja ako je dobar. Ponudit posao, naravno pristojno i posteno placen, ako nece nek ide vani, zabrana povratka 10 godina, ili zabrana prijave prebivalista i boravista u sljedecih 15 godina ukljucujuci porodicu. Pa kad ces u Irsku budi Irac. Jbt ispada da je svima dobro a nije ni priblizno kako se prica. Kad se pita za placu...ne mogu reci cifru...lol
Svi koji ste vani sretno vam bilo, koji su iskreni (kao netko iznad) svaka cast...ali puno vas mulja....LP

 Tebe nekaj muci.

U irskoj ne radi samo socijala koja je rodjena na socijali i drugo ne pozna. 

U njihovoj glavi ne postoji koncept rada i place.

 

O nasim placama mozemo al pitam se koja je svrha toga? Sve mozes nac na guglu +/- 10%.

Btw tu u temi nas je mozda 10 koji smo u irskoj i skoro svi u IT, zakaj bi ista lagali?

Jedina razlika je ta da se nasa "perspektiva" razlikuje od drugih sektora

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

kako sam iskoristila limit u pisanju privatnih poruka (2 poruke dam'n, kaze cekaj 24h za trecu)

samo ovdje zelim zahvaliti forumasu frajdeju na preporuci i ohrabrenju,

proslijedila sam ono sto si napisao, jer ipak, nije na meni da dalje to rijesavam vec na njemu..

 

puno fala na svemu Friday!

 

isprike svima zbog netematike, nhf

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
MrsMassacrirovitch kaže...

kako sam iskoristila limit u pisanju privatnih poruka (2 poruke dam'n, kaze cekaj 24h za trecu)

samo ovdje zelim zahvaliti forumasu frajdeju na preporuci i ohrabrenju,

proslijedila sam ono sto si napisao, jer ipak, nije na meni da dalje to rijesavam vec na njemu..

 

puno fala na svemu Friday!

 

isprike svima zbog netematike, nhf

 

At your service 

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
stručnjak kaže...
E pa citam skoro sve sto pisete i mislim da 'fakat' 70% vas mulja i laze...80% vas radi poslove koje vas je sram raditi u Hr, jer vas je sram reci da radite u skladistu...placa mozda nije neka ali nije niti vasa u Irskoj. Gore ustedite jer se ne ide po kavanama na dnevnoj bazi i takav je mentalitet i nacin rada, dok u Hr ljudi ostave zadnju kunu na rivi jer je bitno da ih se vidi. Realno vecina vas radi poslove koje Irci ne zele a vama su dobri.
Kada citam mislim si pa jbt svi sami mozgovi...euri idu u potocima...
Reklo bi se prestanite lagati ovaj napaceni narod i prodavati maglu.
Sto u Irskoj nema sirotinje? U njih svi rade?
Ova drzava bi trebala svima naplacivati visoko obrazovanje, najboljima ponuditi posao i otplatu skolovanja ako je dobar. Ponudit posao, naravno pristojno i posteno placen, ako nece nek ide vani, zabrana povratka 10 godina, ili zabrana prijave prebivalista i boravista u sljedecih 15 godina ukljucujuci porodicu. Pa kad ces u Irsku budi Irac. Jbt ispada da je svima dobro a nije ni priblizno kako se prica. Kad se pita za placu...ne mogu reci cifru...lol
Svi koji ste vani sretno vam bilo, koji su iskreni (kao netko iznad) svaka cast...ali puno vas mulja....LP

 

Citati i citati s razumijevanjem su razliciti pojmovi.

 

I na ovoj temi, a i u medijima je vec vise puta spomenuto da Irskoj nedostaje IT kadra. Sam Friday je napisao u jednom postu da traze ljude na sve strane. Dakle ti citas: Irci nece raditi, pa glupi Hrvati to rade za njih. Citanje s razumijevanjem: Nema dovoljno strucnih Iraca u sektoru pa se uvoze skilled radnici. Razlicito, zar ne? Da ne govorim da mi je smijesno da na ovom forumu ima ljudi koji ne znaju koliko ICT sektor raste vec godinama svugdje u svijetu.

 

Ne rade svi, isto kao sto ni u jednoj drzavi na svijetu ne radi svi, ali u jednom postu ti je bio graf na kojem se jasno vidi da je nezaposlenost u Irskoj osjetno manja nego u Hrvatskoj, i da kontinuirano pada vec godinama ( ovdje dolazimo do onih S Ekonomije koje je netko spomenuo i njihovo citanje grafova :) )

 

sto se tice ne pricanja o primanjima, ne bi vjerovao, ali postoje firme koje ti to uvjetuju ugovorom cak i u Hrvatskoj. Evo ja prije neki dan potpisao ugovor za novi posao i izricito mi je napomenuto da je prica o primanjima i uvjetima rada jedna od tezih povreda ugovora o radu.

 

Bottom line, stari, ak je nekome tamo super, sto te to uzrujava? Ostani brate gdje jesi i uzivaj u svom zivotu i pusti covjeka da uziva u svom. Na kraju krajeva, svi imamo razlicite vizije sto je to dobar zivot. :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 8:50 (McVily77).
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
McVily77 kaže...

Citati i citati s razumijevanjem su razliciti pojmovi.

 

I na ovoj temi, a i u medijima je vec vise puta spomenuto da Irskoj nedostaje IT kadra.

 Ovdje i u medijima puno se....kao odselilo se 80k ljud iiz HR i sve sami IT ....lol

Pa ne kažem ja da nekima nije dobro vani...na 100 ljudi možda 5 je super, 20 je ok, 25 je prosijek, ali zato ostatak.....neću dalje.

Sve ja razumijem i vidim i čujem. Također imam prijatelja u Irskoj i rodbine po EU stoga ... ne kažem SVI ali dosta ljudi na forumu prodaje MAGLU.

Onima kojima je stavrno ok sretno a oni koji zaj....dobrodošli u Irsku ili neku drugu državu.

 

 

Frka85
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Znaci ti mislis da je 50% ljudi ovdje u govnima a da je tek cetvrtini stvarno dobro?

Freak Show Inc.
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Poanta odlaska vani je za mene bila buducnost za djecu i sigurna penzija za mene. Nisam u Irskoj nego Austriji i ako usporedim sa RH ispada da je RH banana republika, ok nemamo banane ali majmuna kolko oces.

Long stroy short, zaradujem x3 kolko sam zaradival doma i imal budem penziju vecu nego 90% ITjevaca ima placu u RH a djeca bolje skole i sanse za SVE. Svi samo gledaju kak im je taj tjedan ili mjesec a vrijeme leti, penzija dojde dok reces keks a RH je pred kolapsom i opce se bojim za penzice starce jer budu kad RH bankrotira kruha gladni ako im ne pomognem.

Najbitnije u cijeloj prici je to da mi djeci bude dobro a meni je iskreno super ili ako budem bezobrazan prejebeno dobro.
Btw skladistari u Austriji isto tak zaraduju neki minimalac i pametovat na IT forumu kak se vani lose zivi je bez veze.
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
stručnjak kaže...
McVily77 kaže...

Citati i citati s razumijevanjem su razliciti pojmovi.

 

I na ovoj temi, a i u medijima je vec vise puta spomenuto da Irskoj nedostaje IT kadra.

 Ovdje i u medijima puno se....kao odselilo se 80k ljud iiz HR i sve sami IT ....lol

Pa ne kažem ja da nekima nije dobro vani...na 100 ljudi možda 5 je super, 20 je ok, 25 je prosijek, ali zato ostatak.....neću dalje.

Sve ja razumijem i vidim i čujem. Također imam prijatelja u Irskoj i rodbine po EU stoga ... ne kažem SVI ali dosta ljudi na forumu prodaje MAGLU.

Onima kojima je stavrno ok sretno a oni koji zaj....dobrodošli u Irsku ili neku drugu državu.

 

 

 

Pusti ti sad medije i koliko oni seru.

 

Došao si na ovaj pdf i napisao:

E pa citam skoro sve sto pisete i mislim da 'fakat' 70% vas mulja i laze...

 

Znači jasno ti piše da se radi o ICT forumu, sve ostalo je čisto trolanje. Od tih 80k koje si naveo ovdje ih je pisalo možda 10, za 7 od njih tvrdiš da lažu. Na temelju čega? Ja osobno znam šestoro ljudi u Irskoj i nitko se ne namjerava vratiti. Sad možda imaju sreće u životu, pa nisu ni trebali ići u Irsku nego uplatiti EuroJackpot.

 

Anyhow, razbacuješ se nekakvim postocima koje si dobio kojom metodom? Deskriptivnom? Inferncijalnom? Koliki ti je bio uzorak? Koja ti je bila ciljna skupina? Ukratko legitimnost tvojih podataka se teže može provjeriti nego iskrenost ljudi koje si okarakterizirao kao lažove.

 

O izvlačenju dijela mog posta i odgovaranja na isti van svakog konteksta neću puno, jer čak i da nije trollanje, ne vidim način kako objasniti ako na prvu nisi shvatio poantu.

 

Al dobro, kao što rekoh, svatko ima drukčiju viziju dobrog života. Sretno :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 15:09 (McVily77).
15 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Ma pustite ga na miru.

 

Dosao je tu i ostavio svoj komentar u nadi da ce dobiti neke informacije da napise (copy/paste) clanak na net.hr: )))

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
D.Bradley kaže...

Ma pustite ga na miru.

 

Dosao je tu i ostavio svoj komentar u nadi da ce dobiti neke informacije da napise (copy/paste) clanak na net.hr: )))

 

Ma znam, al opet. Ne volim kad tak počnu lupati, vidjet će neka djeca i zastraniti na "dark side" 

 

 
 

Ak nakon ovog još treba ikome objašnjavati išta, a u K* i sve onda.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 15:50 (McVily77).
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
McVily77 kaže...
D.Bradley kaže...

Ma pustite ga na miru.

 

Dosao je tu i ostavio svoj komentar u nadi da ce dobiti neke informacije da napise (copy/paste) clanak na net.hr: )))

 

Ma znam, al opet. Ne volim kad tak počnu lupati, vidjet će neka djeca i zastraniti na "dark side" 

 

  

Ak nakon ovog još treba ikome objašnjavati išta, a u K* i sve onda.

 

 Sve je rečeno slikom.

Irska stabilna s padajućom stopom nezaposlenosti, a kod nas ping-pong ovisan o turističkoj sezoni i pad nezaposlenosti kao rezultat odlaska radne snage, a ne zapošljavanja.

 

I ja još uvijek nemam muda otići...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Kriva tema ali valjda znate. Evo posto imam sad prvi posao i sad me zanima ovak.

Npr placa je 4000kn + prekovremeno (subote) i sad npr mjesec ima 20 radnih dana (pon-pet) i 22 radna dana, dal se dobi kaj vise za ta 2 dana ili ne?
Hvala
Potpis
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

sve ti to ovisi o poslodavcu.

Trebao bi dobiti više, da. Po zakonu bi ti trebalo pisati u ugovoru, a ugovora bi se trebao držati...no pošto je Hrvatska vukoje*** svak ima svoje i dobiješ što ti se da ili ako je normalan šef dobiješ što si se dogovorio tj potpisao

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 21:36 (MasterG).
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
McVily77 kaže...

Ak nakon ovog još treba ikome objašnjavati išta, a u K* i sve onda.

 

 još je gora situacija, jer se u hrvatskoj stopa nezaposlenosti namješta politički

čim su prije nekoliko godina ukinuli obavezu javljanja na hzz kao obavezu za besplatno zdravstveno osiguranje i socijalu hrpa ljudi se prestala javljati i tad je počela akcija brisanja iz evidencije, kojom je stopa nezaposlenosti umjetno pala

 

to se koristilo u predizborne svrhe, iako su podaci o zaposlenosti govorili suprotno - nemereš reći da je nezaposlenost pala za 50 tisuća (bubam cifru), ako ti je u isto vrijeme pala i zaposlenost za 20 tisuća 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Bas gledam i skuzim da ima neki fond sati tak da ni kune vise nedobijem. Bilo 20 ili 23 radna dana

Hvala
Potpis
10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

mjesečni fond sati je stalan...tj zna se...evo za lakše praćenje.

 

to znači da za ovaj mjesec ima 184 radnih sati. Ako ti u ugovoru piše dobiješ toliko i toliko ZA MJESEČNI FOND SATI onda to znači 184h za ožujak, svaki sat iznad toga je prekovremeni rad.

Čak postoji i zakon da ne bi smio imati više od 20h prekovremenih MJESEČNO...ali o tom po tom :)

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
To sam i mislil..mada jos nemam ugovor nikakav tj nisam nis potpisival (proba 3 mj il tak nekj)..
Potpis
10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

zato uvijek, ali UVIJEK dobro pročitati što se potpisuje.

Znam nekoliko prijatelja koji nemaju pojma što su potpisali prilikom zapošljavanja.

Ja uredno, nakon što sam se dogovorio za posao, prihvatio ga i sve ostalo...dođem na potpisivanje, kažem lijepo dajte mi minutu da pročitam, koliko god neugodno ili se glupo osjećao.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
MasterG kaže...

zato uvijek, ali UVIJEK dobro pročitati što se potpisuje.

Znam nekoliko prijatelja koji nemaju pojma što su potpisali prilikom zapošljavanja.

Ja uredno, nakon što sam se dogovorio za posao, prihvatio ga i sve ostalo...dođem na potpisivanje, kažem lijepo dajte mi minutu da pročitam, koliko god neugodno ili se glupo osjećao.

 normalan poslodavac ti uruči ugovor i kaže da ga pročitaš i vratiš se kasnije potpisati ga

15 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Petko, nego de ti nama deder što o hrani, ćevapi ovo ono? Jebeš samo posao i ugovore, kakva je klopa?

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice