Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 957.146
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Kako sam dobio posao u Irskoj

na koju irsku misliš?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
picajzla0707 kaže...

na koju irsku misliš?

 

južnu.. iako nije dio UK-a, nedvojbeno je da će brexit imati utjecaja na nju.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
online
Kako sam dobio posao u Irskoj

vjerojatno će imati posljedica, no upitno je kakvih i kako će se to kompenzirati, jer koliko će im biti narušena međusobna robna razmjena, toliko bi mogli dobiti investicijama onih koji k njima bježe iz britanije kako bi ostali unutar sustava eu i tzv. slobodnog tržišta

otprilike će im biti kao i francuskoj ili bilo kojoj bližoj zemlji koja s britanijom ima ponešto više poslovnih veza od ostatka eu

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Ja radim kao projektant elektroinstalacija. U rh sam radio od kuća do data centara i procesne instrumentacije.

Plaća je dobra ovdje u Irskoj, iznad prosjeka.

 

Na takve oglase se nisam javljao niti ih gledao previse pa ti to nemogu odgovoriti.

U Irskoj ima dosta farmaceutske industrije pa je automatika ja bi rekao trazen posao.

15 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Pozdrav svima,

Ima li mozda netko informacije o tome kako prolaze skladisni radnici u Irskoj, okolici Dublina?
Naisao sam na ovaj oglas pa planiram otici na razgovor ali bih isto tako volio cut misljenja vas koji ste tamo.
Isplati li se prihvatit posao preko agencije? 
Koliko je jednostavno naci sam sebi posao bez posrednistva agencije? 

Pretpostavljam da je onda i placa bolja cim agencija ne uzima svoj dio.

Znam da vecina iz ove teme ne radi ovaj posao ali mozda ste nesto culi ili vidjeli a znate da bi mogla bit korisna informacija.
Hvala!

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=o8RsTjjYK7E
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nine kaže...
picajzla0707 kaže...

na koju irsku misliš?

 

južnu.. iako nije dio UK-a, nedvojbeno je da će brexit imati utjecaja na nju.

da, vise necu imat opcije narucivanja stvari sa amazona u belfast u postanski pretinac :D

 

salu na stranu..

porast ce cijene stanovanja i poslovnih prostora jer se hrpa firmi/banaka/svega misli preselit u dublin.. a dublin i ovo kaj sad ima jedva infratrukturno podnosi..

interesantno je da irska vise izvozi u belgiju nego UK. bit ce zanimljivo, pogotovo ak irsku pogodi jos koji property bubble

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Cijene stanovanja su u ovih 2 mjeseca koliko sam ovdje vec porasle. Pogotovo to kazu ljudi koji su vec malo duze ovdje.

Evo slika od neki dan kad sam isao gledat neki stan (čitaj vlažnu, smrdljivu, zmazanu garsonjeru od 950€) u Rathminesu.

16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Kod mene bila gazdarica neki dan, 4. ugovor zaredom, novogradnja, cijena ostaje ista :D  1150e dvosoban stan :p

 

Frend mi je zivio u rathminesu u garsonjeri.. gazda je od 6 sobne kuce napravio 10 garsonjera.. sve nabrzaka sklepano, vlaga, "kuhinja" na jedvite jade namjestena, kupaona zalosna.. svasta ljudi stavljaju ovdje na trziste..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.7.2017 21:40 (nixass).
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Da zbilja svašta iznajmljuju, a što je najžalosnije to i iznajme jer su ljudi vec koliko mi se cini ocajni.

Imaš srece sto si ranije dosao, sada za 1150€ ne možes iznajmit niti jednosoban stan a kamoli dvosoban i to nigdje u Dublinu.

10 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Bavi li se neko od vas ili poznaje nekog ko se bavi grafickim dizajnom da radi i zivi u Irskoj? Zanima me kakve su mogucnosti zaposljavanja sa tim zanimanjem? Radim kao freelancer vec neko vrijeme, nemam fax, pa ako neko ima neke informacije bio bi mu jako zahvalan.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Dosta smo tražena roba evo ovako pitanje sa moje strane... 

 

Dobio sam ponudu za BELGIJU. I žena mi se čini sa svim dobra i poštena. Traže CNC Turners/Operators sa malo godina iskustva dakle "beginners"

Da vam budem iskren, samo sam napravio profil ovdje kako bi mogao reagirati i pitati za vaše mišljenje. 

 

Ispod sam kopirao ponudu koju sam dobio. 

 

Zapošljavamo više od 10 izvršitelja.
Radno mjesto: Belgija, Sint Truiden Stalni radni odnos, puno radno vrijeme
Poslodavac je nezavisni opskrbljivač punog sustava goriva učinkovitih POWERTRAINS. S više od 40 godina iskustva u proizvodnji CVT Transmissions, poslodavac također nudi napajanje za nova energetska vozila kao što su električna vozila (EV) i hibridi, kao i Dual Clutch Transmissions (DCT).


Opis radnog mjesta: - Obrada čelika; - CNC strojevi za obradu s Siemensovim upravljačkim sustavom; - Proizvodnja u vrlo dugoj seriji; - Rad s mjernim instrumentima prema tehničkim crtežima (vrlo važno)
Potrebna znanja i vještine: - 1-2 godine iskustva kao CNC okretača (operator) - po mogućnosti iskustvo s Siemensom, ali nije nužno; - Tehničko obrazovanje; - Fleksibilan (rad u 2 smjene) i dinamičan (rad u mladoj ekipi); - Sposoban samostalno raditi kao i u timu; - Iskustvo pomoću različitih alata za mjerenje; - Spremni na dugoročno zapošljavanje; - Dobro znanje engleskog jezika.
Pogodnosti koje nudimo: - Puno pravno zapošljavanje prema belgijskom zakonu; - Plaća 14,50 € bruto / sat; - Ugovor direktno sa belgijskim poslodavcem; - Organizacija smještaja (plaća se 65 € / tjedan); - Besplatan pristup internetu u objektu; - Socijalni bonusi prema belgijskom zakonu.

 

Plaća mi je OK sa time da je to početna plaća za početnika. Neto bi bilo oko 1600 EU i rekla mi je žena iz agencije da bi se moglo malo tu pregovarati. 

 

Koje je vaše mišljenje? Traže dosta radnika pa ako netko želi neka izvoli... ja sam 99% siguran da bi htio otići iz ove države jer mi je više pun k... 

 

 
0 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Moje mišljenje? u Belgliji ti je minimalac 1500 eura, ako želiš raditi za malo više od toga rađe odaberi neki posao koji je puno lakši onda. Možda ti se 1600 eura čini puno, ali tako stanovi koštaju malo više, a i neke druge stvari poput hrane i pića vani.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Pitanje

Radim 6 mjeseci . Kolko imam godisnjeg 2 tjedna ili 4 tjedna(ukupni) ? Ak sam dobro procital nakon 6mj neprekidnog rada ostvari se pravo na puni godisnji (4tj 20 dana)? Ili
Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Foz-matija kaže...
Pitanje

Radim 6 mjeseci . Kolko imam godisnjeg 2 tjedna ili 4 tjedna(ukupni) ? Ak sam dobro procital nakon 6mj neprekidnog rada ostvari se pravo na puni godisnji (4tj 20 dana)? Ili

Nakon 6 mjeseci neprekinutog radnog odnosa stječeš pravo na puni godišnji odmor, dakle imaš 4 tjedna godišnjeg.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Hvala ti
Potpis
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Poslodavac plaća ručak, tako da jedino što trebamo si uzeti je nešto za navečer itd. Uglavnom nas je 4 u stanu. Stan se plaća 260 EU mjesečno, poslodavac je to nesto angažirao.. uglavnom mi ostane oko 1300 EU što nije puno ali nemam svoju obitelj i dobro mi je za početak. Pogotovo za nekoga tko je tek počeo raditi ovaj posao mislim da nije toliko loša ponuda. Sviđa mi se što su sve karte otvorene. 

 

BTW. čuo sam da je Belgija je mnogo jeftinija zemlja od Irske. 

 

Čuo sam se direktno sa poslodavcem iz Belgije i ja mislim da bi tu nešto dobro mogli biti! 

 

6 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Pozdrav svima,

 

 

 

Evo, ja se prvi puta javljam ovdje, iako sam i prije pratio ovu temu na Bol forumu.

 

 

Ja sam profesor matematike, a vise od 15 godina se bavim programiranjem.

 

E sad, formalnog komercijalnog-neprekidnog iskustva nemam, sto bi rekli

"lack of commercial experience".

 

Imam 3 odradjena-placena freelance projekta ne UpWorku, c++, c#.

 

Imam podosta godina, ali jos uvijek daleko od penzije :).

Ja bih se prebacio iz nastavnickog posla u programerski. Imam pravo na neplaceno na godinu dana, pa da probam.

 

 

Trazim posao-intenzivno 6 mjeseci.

Najvise Ireland i Uk, od nedavno Belgija i nesto malo Austrija i NJemacka.

 

Mogu reci da sam imao bezbroj recruiter interview-a iz UK najvise, te oko 10 tehnickih interview-a od strane firmi.

 

Neki su bili prezahtjevni za mene (obicno c++ IKM testovi), ali ima i primjera da su me htjeli za c++ i Statistiku, ali ja to na vrijeme nisam shvatio- citaj ODMAH :)

 

 

Ljudi mi vele da se recruiteri i firme ne bi zezali s menom da zaista nemam sanse.

 

 

Da li mi mozete poslati neke linkove firmi u Irskoj koje stalno traze programere.

 

Npr. ja znam za Pramerica, Letterkenny,

ali trebao bih jos vise takvih firmi.

 

 

 

 

Hvala,

Kruno

 

 
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Ma ne bih rekao da je jeftinija, mislim ne znam cijene u irskoj ali nije belgija nesto posebno jeftina, od HR je dedonitivno skuplja. Uglavnom nakupi se troskova.
Da se razumijemo nije belgija losa i da se jako pristojno zaraditi i zivjeti, ali ja osobno ne bih isao tamo za tako malo para, pogotovo za posao koji mozes naci u hr.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Jeli ste bili u Belgiji? 

16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Bio sam turisticki u Brusselsu, koji je ista rupcaga ko i Dublin.

Reko sam sam sebi da necu stvarat dojam o gradu na temelju turistickog dozivljaja, al to vrijedi samo za lijepa iskustva.

Brussels je mozda i interesantan u centru, ostalo je za plakati. Africkog i bliskoistocnog sljama kolko hoces (ovo nije rasisticki nego fact).

U Dublinu pak ima irskog sljama, dotepencima je teze doc jer u pitanju otok.

Nadam se da je u drugim gradovima bolja situacija.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Bio sam dosta u briselu i zivio tamo neko vrijeme da.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Oj!

 

Ajde dodjite malo ovdje pisat o UK!

 

Please :) ;)

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

U petak sam dal otkaz u jednoj Irskoj firmi i vracam se doma.

Nije to za mene, zemlja mi se ne svida uopce, baca me u depresiju a poceo sam i intenzivnije konzumirati alkohol, misli su mi 24/7 u Zagrebu, i za 12.5 na sat mi se to ne isplati. A pritom sam saznao da mi je i stari teško bolestan..

Našao sam posao u HR za 5.5k, barem cu biti blizu kuce.

Posao kao posao mi je bio ok, ali to mi je bila i jedina svjetla tocka ovdje, bolje mi je bilo na poslu nego "doma" Također sa tom placom, i jednim primanjem nemam prevelike šanse da se skroz osamostalim u Irskoj.

 

Da imam €3000 vjerojatno ovo ne bih pisao. Sretno svima u Irskoj i neka vam bude bolje neg meni. A vi koji ste u Irskoj nemojte sad ovo shvatit kao napad, ovo je moje misljenje i način na koji se ja nosim s tim problemom.

 

 

Moj PC  
21 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Bok svima opet, gore na istoj strani je moj post,

 

 

ja cu u Irsku u 10 mjesecu, to je sad prilicno sigurno, jer trazio sam u skoli gdje radim, 1 godinu neplacenog.

 

 

Molio bih sam za savjet u koji grad da odmah krenem.

Razmisljao sam o Corku, ali mi se cini da je sad i tamo navala.

 

 

Dajte molim vas neki savjet ljudi, koji grad da odaberem za pocetak !

Ja bih u IT, a ako nece odmah ici, radit cu "obicne" poslove.

 

 

Hvala

Kruno

 

 

 
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Znam da bas i ne spada tu pitanje al reko da ne otvaram novu temu...

uglavno, jel ima koga u austriji? mislim da je otisao iz rvacke radit gore..

Ciljam na nesto tu blize, tipa Graz..ali me zanimaju generalno iskustva, preporuke, savjeti, pa bi volio da se javi neko ako ima takvih..

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
krunop kaže...

Bok svima opet, gore na istoj strani je moj post,

 

 

ja cu u Irsku u 10 mjesecu, to je sad prilicno sigurno, jer trazio sam u skoli gdje radim, 1 godinu neplacenog.

 

 

Molio bih sam za savjet u koji grad da odmah krenem.

Razmisljao sam o Corku, ali mi se cini da je sad i tamo navala.

 

 

Dajte molim vas neki savjet ljudi, koji grad da odaberem za pocetak !

Ja bih u IT, a ako nece odmah ici, radit cu "obicne" poslove.

 

 

Hvala

Kruno

 

 

 Za pocetak svakako Co. Donegal ( tu spada i Letterkenny ) jer je stanovanje tamo bitno jeftinije nego u ostatku Irske . 

Kasnije kad nadjes nesto bolje ( ako budes htio ) nbit ces puno upuceniji u stvarnu situaciju . 

Zivio sam blizu Letterkenny-ja ..pa u Mullingaru sad sam u Roscommon-u ...cak je i Midlands bitno skuplji od sjeverozapada ...da o mjestima uz obalu ne pricam . A svuda se posla moze naci...ako se ima znanje :)

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
6 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

U kojem točno dijelu IT-a radite, čitao sam malo na netu, da su plaće za programere (software developere) oko 20 000eura !!??

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mr.ddevil kaže...

U kojem točno dijelu IT-a radite, čitao sam malo na netu, da su plaće za programere (software developere) oko 20 000eura !!??

 20k godisnje? Ako su 20k godisnje onda je to pusion. Pretpostavljam da su barem 10k vece jer su troskovi stanovanja dosta veci i to za nekog rookija.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Ej super, hvala puno !

 

Ja razmisljao o Limericku ili Corku, ali mislim da je Leterkenny OK.

 

Bitno da sam u IE, sanse su mi onda vece, jel tako?

6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
NEW_MAN kaže...
Mr.ddevil kaže...

U kojem točno dijelu IT-a radite, čitao sam malo na netu, da su plaće za programere (software developere) oko 20 000eura !!??

 20k godisnje? Ako su 20k godisnje onda je to pusion. Pretpostavljam da su barem 10k vece jer su troskovi stanovanja dosta veci i to za nekog rookija.

 Probat cu pronaći link, pisalo je 20k mjesecno, sto je i mene zacudilo

Trust nobody, become the best !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice