Manas Split

poruka: 10
|
čitano: 13.672
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Manas Split
Pošto su dali oglas u Slobodnu prošlo ljeto i osnivači imaju američko iskustvo, kakva je to zapravo firma?
Neka konkretna informacija o njima?
Pošto iskače plaćeni oglas u SD o novoj zgradi, o boostu od 60% novih zaposlenih te o početnoj plaći od 5k kuna dok se ne pokažeš.

A kad se ide dublje puno toga "lijepoga" se može saznati (prati je loš glas), ali eto puštati ću vas vas da komentirate
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Manas Split

Ja radim tu. Što te zanima? Po mogućnosti konkretne stvari, ne da mi se pisati eseje.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Manas Split

Primaju li radnike, završija san preddiplomski elektrotehnike, postoji li mogućnost zaposlenja?

10 godina
offline
Manas Split

Kad sam tražio posao prije 2 god cimer mi je rekao ako ne mogu ništa bolje da probam u Manasa da je to firma kroz koju su prošli svi splitski programeri. On se tu zadržao jako kratko i nije bio nimalo zadovoljan. Kasnije je to imao smisla jer sam posao našao u firmi gdje su bila 2 bivša Manasova radnika koja su rekla da im tamo nije bilo nešto. (koji su kasnije zaključili da je Manas bolji od te nove firme...) 

Ne mogu se sjetiti kritika pa neću ništa govoriti, samo bih predložio svima koji su zainteresirani da se dobro raspitaju zašto firmu prati loš glas.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Manas Split

Da, ma nemam nikakva loša saznanja o firmi, problem može biti samo radno okruženje. Raditi se mora. Prihvatio bih bilo kakvu poslovnu ponudu šta se tiče mog obrazovnog usmjerenja (elektrotehnika/elektronika). Imam dvije godine radnog iskustva za jednu od većih telekomunikacijskih firmi (u tehničkom sektoru) za koje sam radio dok sam studirao u Splitu. Ako imaš kakve informacije o mogućem zaposlenju za prvu ruku prihvaćam sve dok se ne osamostalim. Držim se one da nema lošeg posla, samo oni koji su više ili manje plaćeni. :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Manas Split

Uvijek ih možeš kontaktirati direktno a imaju i poseban mail za poslove. Ništa te ne košta pokušati. Svakako (pretpostavljam) morati ćeš proći testiranje pa ćeš imati priliku bolje upoznati firmu i sve što te zanima.

11 godina
offline
Manas Split

Mislim da s elektrotehnikom možeš se prijaviti na odjel robotike što imamo u firmi, nažalost nisam u nikakvom kontaktu s tim dijelom firme pa ti ništa konkretno ne mogu reći o tome. 

Za ta dva bivša Manasovca mislim, po tvom kratkom opisu, da je to tip ljudi kojima nigdje nije dobro. Ja sam tu više od godinu dana i mogu reći da mi je sasvim dobro ovdje. Svako malo čujem o tom mitskom lošem glasu ali bilo što konkretno loše što sam čuo da ljudi pričaju o firmi uglavnom ne drži vodu (i uglavnom je od ljudi koji ne žele raditi a hoće primati veliku plaću).

Jedini problem što trenutno vidim da imaju je sa zadržavanjem ljudi. Firma se brine o dodatnom obrazovanju svojih zaposlenih (onaj tko tek dođe dodjeli mu se senior koji će procijeniti trenutno znanje novaka i onda prolaziti neke osnove s njim gdje kaska (front end, back end, etc.), a poslije toga dobiva 'goalove' gdje je, pored rada na projektu, ima zadatak naučiti neku novu tehnologiju i naravno na raspolaganju stoje svi koji stignu pomoći i tako se razvijati) tako da relativno brzo novaci sazru u developere i naravno idu vani raditi za puno veću plaću, koju firma trenutno ne može konkurirati. Ja sam osobno dobivao ponude drugih firmi (od kojih je najzvučnija jedna ponuda za ~100k€ u Irskoj), ali sam odlučio još malo ostati ovdje (FYI to je isključivo zbog trenutne radne situacije, nije da imam sad ženu i djecu pa da ne mogu otići, niti da se bojim otići niti w/e).

 

Eto, malo generalniji, koliko-toliko objektivan opis iz (isključivo) mog iskustva do sada i mogu još nadodati da marljivi ljudi koji imaju želju za napretkom mogu to ostvariti relativno jednostavno ovdje (samo što je problem, ne samo u Splitu nego čini mi se u čitavoj regiji, to što se pod 'marljivim' podrazumjeva ne zakasniti na posao duže od sat vremena ili ostati par sati duže na poslu i gledati filmove jer eto, ostao je duže na poslu pa je to kao plus /rant). Na raspolaganju sam za ostala konkretna pitanja. A taj 'loš glas' koji firmu prati, neka prati, bilo tko iole pametan neće donositi odluke o zaposlenju bez da se konkretno ne raspita.

 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Manas Split

Pa evo konkretno pitanje, kolike su šanse za dobiti posao na pozicijama junior (front end ili back end) developera pa makar za "stručno usavršavanje" na godinu dana za 2400 kn sa mojim prethodno navedenim stupnjem obrazovanja (prvostupnik inženjer elektrotehnike) ? Konkretno koliko ste tanki na tim ili sličnim junior pozicijama?

11 godina
offline
Manas Split

Najbolje ti je poslati mail na jobs@extensionengine.com ako si zainteresiran za web development, a na niksa@manas.hr (jedan od direktora firme) za robotiku. Za EE ti mogu reći da je otvorenih pozicija jako malo jer fizički nemamo prostora više gdje smjestiti nove ljude. Pošto spominješ stručno usavršavanje pretpostavljam da nemaš previše iskustva, tako da možeš aplicirati za summer internship ako nisu do sada popunili. Početna plaća junior developera je ~5000 kn a za interna ti ne znam, ali mogu se raspitati. 

Good luck!

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2016 12:15 (Tricoder).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Manas Split

Zahvaljujem puno !

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice