Pulska tvrtka Infobip

poruka: 26
|
čitano: 87.958
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Pulska tvrtka Infobip

Evo mene opet, ovaj put s drugom temom ;)

Naime pozvan sam na akademiju u trajanju od 3 tjedna od strane firme Infobip. Nisam prije čuo za njih ali su očito uspješna hrv

firma s uredim po cijelom svijetu. E sad, na forum hr postoje samo jedna tema s iskustvima vezanim uz gorespomenutu firmu

i jedno je pozitivno a drugo negativno. E sad, može li mi tko reći dali je upoznat s njima i što očekivati. Ta 3 tjedna oni plaćaju sve

i nemaš nikakvih troškova al bitno mi je ono nakon toga...plaća, radno vrijeme i slično.
Hvala unaprijed na odgovorima

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pulska tvrtka Infobip

Pozdrav,

 

Evo da ti se javim s iskustvima;

 

Akademija je nešto super, traje 3 tjedna i bit ćete u jednom hostelu u Vodnjanu (što ljudi iz Hrvatske i izvana). Sve je plaćeno; klopa i spavanje- nemoras se nis brinut, ima klope kolko hoces.

Akademija ce ti se svodit na predavanja pon-pet, (dorucak-predavanje-rucak-predavanje-vecera-slobodan si)

Nakon ta 3 tjedna ako te odaberu (svake subote pises ispit), ovisno za koji odjel ides, ici ces u Pulu na još malo usavršavanja.

Radno vrijeme, 8 sati (8-16 ili 9-17) pon-pet (ako si za support odjel onda i poneki vikend / blagdani isto poneki, 3 smjene ali za pocetak bus radil samo jutarnju) + prekovremeni koji su plaćeni, plaća je onako balkanska ali se da s prekovremenima i vikendima lijepa svota navuć.

 

Sto se tice samog rada, zna biti stresno i krcato, radna atmosfera je super, vecinom je sve mladja ekipa do max 30godina, al prosjek je 25;

Ima se mogucnost napretka, kreces od nekog najnizeg pripravnickog ranka i onda ides prema gore (a s time i placa).

 

Uglavnom zasad nemam zamjerki, svi su friendly i helpful, ali eto ima dana kad bi sve poslao u krasan. :)

 

Eto ak te jos kaj zanima slobodno pitaj.

 

LP

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2013 16:52 (sinkee).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pulska tvrtka Infobip

Evo da ti se ja javim sa svojim iskustvom, ukratko:

Dakle pozvan sam na intervju za ux/ui dizajnera, došao sam u zg gdje sam im morao objašnjavati što je to ux i koje su osnove ux-a, jer nisu imali uopće pojam što je to.
Onda su mi zadali "zadatak" iz ux-a, koji naravno nije imao veze s vezom, tako da sam ja sam sebi napisao pravi zadatak(koristeći ono što sam mogao izvuć iz njihovog) i riješio ga.

E onda su me dovukli u Pulu, gdje sam njihovom developeru morao objašnjavat napredne ux stvari i na primjerima pokazivat kako i šta se radi i što valja, a što nevalja.
Onda su me zvali opet u Zagreb da se dogovorimo u uvjetima. (Iz Siska sam inače.)

Ponudili su mi posao, s time da bih par mjeseci išao u Pulu raditi, što sam prihvatio, da bi me nakon par sati nazvali i rekli da me ipak nežele zaposliti zbog "umetni glup i izmišljen razlog koji se iz aviona vidi ovdje".

Toliko o "profesionalnosti" "ugledne" "svjetske" "firme" infobipu.
Danas kad gledam mi je zapravo i drago što nisam dobio taj posao.

10 godina
neaktivan
offline
Pulska tvrtka Infobip

 

 

Bjezi od tamo ako znas svoji posao. Traze da im poklonis znanje. Neznam developeri ali tzv. Sales manageri imaju 3500 kn i proviziju od 2.5% od margine,kad prikupis dovoljno klijenata te sutnu van,jer ce doc netko drugi,tako da i onih 2.5% su pusiona. U akademiji imas pranje mozga i neka sranja,akademija stalno obucava ljude,uglavnom nije za profesionalce,oni traze ljude tj. Klince bez iskustva da slusaju teamleadera,on je njima sve. Uglavnom misle da su jedini na svijetu,0 bodova.

Evo procitajte si sto kazu kolege iz srbije poslodavac.rs/posao/Infobip

 

Pozdrav

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pulska tvrtka Infobip

Neznam kak u drugim odjelima, ali support dio je meni super. Plaća je redovna, ljudi odlicni, opis posla ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pulska tvrtka Infobip
sinkee kaže...

Neznam kak u drugim odjelima, ali support dio je meni super. Plaća je redovna, ljudi odlicni, opis posla ok.

moze info kolika je placa...ja sam bila pozvana alli nisam otisla na tu akademiju jer sam imala solidan posao....sad malo razmisljam da prijedjem kod njih, znam da stalno traze ljude (godisnje po par puta za sales i support)

 

radi se u smjenama, na kneziji ako se ne varam?  al kolika je pocetna placa i kolike su mogucnosti da se maknes sa startne pozicije??

 

 

tnx

10 godina
neaktivan
offline
Pulska tvrtka Infobip

Bio sam na kampu 3 tjedna u Vodnjanu i uglavnom loša iskustva nosim sa tog kampa.
Pozitivne strane sa developerskog kampa:
- svaki tjedan je bio drugačiji mentor od kojih se podosta može naučiti,
- upoznat ćete puno ljudi (kamp je podijeljen na sales i developere, a zajedno ćete objedovati),
- hrana je odlična.

Negativne strane sa developerskog kampa.
- API u kojima morate raditi programe su polufunkcionalni i slabo dokumentirani (valjda svaka "ozbiljna" međunarodna firma ima dobro dokumentiran i funkcionalan API?),
- ogroman je pritisak, dnevno se radilo i po 9-10 sati,
- svaki tjedan imate razgovore sa HR koji vas propituju o drugim članovima tima (valjda u nadi da ćete ocrniti nekoga pa će ga izbaciti),
- jedan HR će stalno biti među vama (sales + developeri) i promatrati vas kako se uklapate.

Najvažniji dio su developerske plaće koje su užasne. Raditi ćete puno posla za jako malu plaću (čitaj: izrabljivanje radne snage). Siguran sam da prosječni FER-ovac može pronaći puno bolju firmu od Infobipa.

Konačni zaključak: Ne pristaj na poziv za developerski kamp jer je gubitak vremena, (pristani ako želiš turistički obići Vodnjan i Pulu).

 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pulska tvrtka Infobip

Razmisljam da se prijavim na njihov campus u Puli koji traje 3 tjedna, pa ako je neko bio može ostavit svoj osvrt, iskustva.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pulska tvrtka Infobip

Pozdrav,

 

vidio sam razne odgovore ovdje i moram priznat da sam i sam podvojenog misljenja. Naime, komentari kao 

 

Konačni zaključak: Ne pristaj na poziv za developerski kamp jer je gubitak vremena, (pristani ako želiš turistički obići Vodnjan i Pulu).

pokazuju odredenu dozu mladosti. Takav komentar bi znacio da sve sto se tamo predavalo doticni je vec znao. Svakako moguce, ali ukoliko netko dolazi frisko sa fakulteta vrlo malo vjerovatno.
Vise mi lici na gnjev radi odbijenice (just my opinion).
Dakle ponesto stvarnija slika...
Infobip je sa stajalista regije najjaca IT/telekom tvrtka. Ima puno previse procesa i znanja kojeg bi uopce mogla predati nekom polazniku u samo tri tjedna.
Ideja kampusa je polazniku predati dovoljno znanja da moze sto samostalnije poceti raditi u Infobipu! Infobip uvijek trazi dobre developere i nema koristi ako ih kasnije ne zaposli.
Pokusaj to pogledati sa druge strane: ukoliko te ne zaposle samo su potrosili mjesto koje je netko drugi mogao potencijalno popuniti. Takoder znanje koje ima ~140 developera sigutno nije "gubitak vremena" saslusati te pokupiti?
Ako te zanima development, zelis jos uvijek uciti, imas stav i motivaciju, svakako ti predlazem da odes na razgovor, kampus i zaposlis se u Infobipu. Naucit ces jako puno u kratkom vremenu, a dalje je onda na tebi.
Sto se placa tice, place su konkurentne za trziste na kojem se zaposlis. Ako se ne iskazes jasno placa ne skace jako i vice versa.
Da odmah ubijemo kasnije komentare, da radim u Infobipu vec skoro tri godine. Prosao sam sve i svasta, teska i laka vremena...kao i u svakoj firmi.
Freelancao sam prije jako puno. Radio za/sa puno firmi, tu i vani i moje iskustvo je da je Infobip jako dobar poslodavaoc, poglavito za pocetnike. 
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pulska tvrtka Infobip
Evo mojih 2 cents o developmentu. Kao developer sa 10 godisnjim stazem od kojeg pola u Infobipu, jako sam zadovoljan. Ne znam tocno sto to developeri zele od svog boravka na radnom mjestu, ali Infobip se trudi da im to pruzi: tehnologije, koristimo ih hrpu i pratimo trendove, "bleeding edge" kako se kaže (guglaj Infobip Dev Days i pogledaj teme na otvorenim danima); procesi, prije par godina smo ozbiljno reorganizirali firmu oko agile principa i sad ljudi poput Dave Farleya komentiraju kako smo postigli jako puno prema continuous deliveryju, a i dalje radimo na poboljsavanju; upoznavanje ljudi, kako rekoh firma radi po agileu i svi su u timovima (svi odjeli, development je prvi poceo), tako da je komunikacija stalna i unutar i medju timovima; edukacija, svako ima svoj edukacijski budzet koji se moze iskoristiti za konferencije, tecajeve, certificiranje, itd.
Ne mogu se sad sjetiti vise stvari koje bi neki developer htio od svog zaposlenja, ali ako je kontekst regija, tesko je naci firmu u kojoj ce developer brze i slobodnije napredovati u svojoj struci.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pulska tvrtka Infobip

Dolazim s FOI-a i u petom mjesecu smo imali Tjedan karijera gdje je sudjelovala tvrtka Infobip i mogu reći da su mi se jako svidjeli kao tvrtka. Prema oglasima koje tvrtka objavljuje vidim da traže i one s debelo iskustva i one bez iskustva. Kako dolazim "friško" s fakulteta jako me interesira tvrtka. No, ne development nego Sales, Marketing, HR, itd junior pozicije. Engleski mi ide, no trebala bih još poraditi na govoru i pismu. Eh,...sad mene zanima koliko je to doista bitno pri zapošljavanju u Infobipu i što sve moram proći kako bi me uopće zvali na razgovor? 

Hvala

LP

7 godina
neaktivan
offline
Re: Pulska tvrtka Infobip

Evo da malo iskomentiramo i sales. :)
Moj prijedlog je da se prijavis. Ako odgovaras kriterijima sigurno ce te zvati. Uglavnom prvo ide telefonski razgovor te poslije na razgovorima uzivo sudjeluju i voditelji odjela koji ti onda poblize mogu opisati cijelu situaciju, posao itd. Ali sta se tice selekcije, mislim da se ne trebas brinuti jer su cure iz POPa (HRa) bas super :) :) Sto se tice engleskog, ako ti ide dobro nema straha.

Akademija traje 2 tjedna, upoznat ces hrpu ljudi iz svih dijelova svijeta i vjerujem da ce ti to iskustvo ostati zauvijek u sjecanju, kao i meni. Uci se i druzi, imas mentore koji su uvijek na raspolaganju i nakon sta predavanja zavrse tako da ces imati vremena za sve. Na akademiji dobijes priblizu sliku kako to sve izgleda a kad krenes raditi skuzit ces da je i posao super i sama ekipa s kojom radis - te su uvijek tu kad ti treba pomoc.
U firmi su uveli performance management - te ce sve ovisiti o tebi o napredovanju. Ja osobno radim godinu i pol u salesu i vec sam tri puta napredovala. Sve je na tebi i tvojoj motivaciji, garantiram samo da ti nece faliti motivacije u Infobipu. :)
Ako trebas jos neki info javi :)

 

15 godina
offline
Re: Pulska tvrtka Infobip
tixidie kaže...

(...)

 

 Da pogodim, u Puli si kod Cukona? 

 

Općenito, koliko ja znam, priča u salesu je uglavnom dijametralno suprotna ovome što ti pričaš.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pulska tvrtka Infobip
Bukva kaže...
tixidie kaže...

(...)

 

 Da pogodim, u Puli si kod Cukona? 

 

Općenito, koliko ja znam, priča u salesu je uglavnom dijametralno suprotna ovome što ti pričaš.

 

Nije :D

14 godina
neaktivan
offline
Pulska tvrtka Infobip

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2016 22:59 (crofis).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pulska tvrtka Infobip
Bukva kaže...
tixidie kaže...

(...)

 

 Da pogodim, u Puli si kod Cukona? 

 

Općenito, koliko ja znam, priča u salesu je uglavnom dijametralno suprotna ovome što ti pričaš.

 Naprotiv. Tko ima volje i želje za raditi, brzo i dobro će napredovati. Treba se trgati za sebe.

Svi bi radije sjedili doma, onanirali i primali 1k€ plaće. E neće moći.

Da fakat ne valja u Infobipu, ne bi zapošljavali toliko ljudi i ne bi se širili jer ne bi imali ljudi.

Trvtka je počela od male i sad je ogromna, dakako da i oni uče u procesu, uče na svojim greškama i korigiraju ih maksimalno moguće.

Radio sam tamo na neodređeno, dobio ponudu za puno puno bolje plaćen posao, i moram priznati da mi je žao što sam prihvatio i otišao.

Da se mogu vratiti, išao bih momentalno!

O.o
6 godina
neaktivan
offline
Pulska tvrtka Infobip


prije nego sam se zaposlio infobip mi je bio vrlo visoko na listi obzirom da sam vec bio krenuo u proces zaposljavanja za radno mjesto developera.
Na kraju nisam prihvatio posao iako su ponudjeni uvjeti bili OK, no nije mi zao.
Dao sam si dosta truda prije nego sam donio konacnu odluku da li zelim prihvatiti njihovu ponudu ili ne. Sto sam vise raspitivao o firmi to sam sve vise dolazio do losih informacija.

Presudan utjecaj na moju konacnu odluku da se ne zaposlim u infobipu bio je savjet mog mentora s FER-a da ako ne moram da ne idem tamo raditi. osim toga, moja rodjaka koja radi u HZZ-u dala mi je info da s infobipom imaju loseg iskustva.

 

nadam se da ce ovi moji savjeti pomoci nekom da donese najbolju odluku.

 

 
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Pulska tvrtka Infobip
Pozdrav.
Nije zlato sve sto sija....
Jedno gorko iskustvo iz firme "infobip" Vodnjan,dokaz da u nasoj lijepoj "pravnoj"državi na svm razinama cvijeta mito i korupcija.. Naime,gospođa koja je rdila kao spremacica(ugovor na određeno vrijeme) po isteku ugovora ne
dobiva produženje istog bez vidljivog razloga (nema smanjenje radnog obima posla niti je povrijedila bilo koju točku pravilnika o radu)Takođe istu sudbinu dozivljava još jedna radnica.
Dok koordinator na njihovo mjesto dovodi nove radnice bez ikakvog natječaja.Dotična gospođa je nositelj domsćinstva(jedini prihod)u kojem uzdržava invalidnu osobu bez ikakvih primanja(muža)koji pored tjelesne invalidnosti ima
probleme srcane prirode i mora tršiti skupe lijekove koje samo u malom postotku pokriva HZZO .čeka na ugrdnju ICD aparata.Kad je gospođa upitala doticnog gospodina kordinatora zašto joj nije produžio ugovor drsko je odgovorio da prima i otpušta radnike kad hoce i koga hoće(čitaj koverte...rođaci) iako je gospođa priložila medicinsku dokumentaciju od muža. Toliko o profesionalnosti"ugledne svijetske firme"
PRAVNA HRVATS
 
1 0 hvala 1
Re: Pulska tvrtka Infobip
gradjanin7 kaže...
Evo mojih 2 cents o developmentu. Kao developer sa 10 godisnjim stazem od kojeg pola u Infobipu, jako sam zadovoljan. Ne znam tocno sto to developeri zele od svog boravka na radnom mjestu, ali Infobip se trudi da im to pruzi: tehnologije, koristimo ih hrpu i pratimo trendove, "bleeding edge" kako se kaže (guglaj Infobip Dev Days i pogledaj teme na otvorenim danima); procesi, prije par godina smo ozbiljno reorganizirali firmu oko agile principa i sad ljudi poput Dave Farleya komentiraju kako smo postigli jako puno prema continuous deliveryju, a i dalje radimo na poboljsavanju; upoznavanje ljudi, kako rekoh firma radi po agileu i svi su u timovima (svi odjeli, development je prvi poceo), tako da je komunikacija stalna i unutar i medju timovima; edukacija, svako ima svoj edukacijski budzet koji se moze iskoristiti za konferencije, tecajeve, certificiranje, itd.
Ne mogu se sad sjetiti vise stvari koje bi neki developer htio od svog zaposlenja, ali ako je kontekst regija, tesko je naci firmu u kojoj ce developer brze i slobodnije napredovati u svojoj struci.

 

Pa ocekuje se dobra placa u rangu boljih firmi u Zagrebu, nevezano uz grad zaposlenja. Ako se to ne moze isposlovati onda "mogucnosti ucenja na bleeding edge tehnologijma" sviraju kurcu. Covjek se zaposli radi place a ne zato jer ce cijelo vrijeme biti okruzen novim tehnologijama. To mozes i bez zaposlenja.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pulska tvrtka Infobip
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
gradjanin7 kaže...
Evo mojih 2 cents o developmentu. Kao developer sa 10 godisnjim stazem od kojeg pola u Infobipu, jako sam zadovoljan. Ne znam tocno sto to developeri zele od svog boravka na radnom mjestu, ali Infobip se trudi da im to pruzi: tehnologije, koristimo ih hrpu i pratimo trendove, "bleeding edge" kako se kaže (guglaj Infobip Dev Days i pogledaj teme na otvorenim danima); procesi, prije par godina smo ozbiljno reorganizirali firmu oko agile principa i sad ljudi poput Dave Farleya komentiraju kako smo postigli jako puno prema continuous deliveryju, a i dalje radimo na poboljsavanju; upoznavanje ljudi, kako rekoh firma radi po agileu i svi su u timovima (svi odjeli, development je prvi poceo), tako da je komunikacija stalna i unutar i medju timovima; edukacija, svako ima svoj edukacijski budzet koji se moze iskoristiti za konferencije, tecajeve, certificiranje, itd.
Ne mogu se sad sjetiti vise stvari koje bi neki developer htio od svog zaposlenja, ali ako je kontekst regija, tesko je naci firmu u kojoj ce developer brze i slobodnije napredovati u svojoj struci.

 

Pa ocekuje se dobra placa u rangu boljih firmi u Zagrebu, nevezano uz grad zaposlenja. Ako se to ne moze isposlovati onda "mogucnosti ucenja na bleeding edge tehnologijma" sviraju kurcu. Covjek se zaposli radi place a ne zato jer ce cijelo vrijeme biti okruzen novim tehnologijama. To mozes i bez zaposlenja.

Nevezano uz Infobip, žalosno je da ljudi u HR svoju plaću uspoređuju sa "plaćom u Zagrebu", jer ni taj Zagreb nije nesto kad se usporedi sa zapadnom Europom.

Treba prihvatiti da pola tvrki u HR gleda samo svoj profit a druga polovica tvrtki opstaje jer služi kao izvor jeftine radne snage ostatku svijeta pa neke bolje uvijete ne može ni prihvatiti.

Inaće, komentar ti je na mjestu.

11 godina
offline
Pulska tvrtka Infobip

I kolike su plaće tamo? Ili je to državna tajna...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Pulska tvrtka Infobip
turboflash kaže...

I kolike su plaće tamo? Ili je to državna tajna...

 

Ma neki poznacici su mi bili tamo na razgovoru. O placama im nisu htjeli niti pisnuti. pretpostavljam da se dobija momentalni otkaz ili neka teska opomena ako se o tome prica. Osobno mislim da su u nekom srednjem rangu - cca 10-15,000 za Seniora developera. Iskreno se nadam.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pulska tvrtka Infobip
fitonia kaže...
sinkee kaže...

Neznam kak u drugim odjelima, ali support dio je meni super. Plaća je redovna, ljudi odlicni, opis posla ok.

moze info kolika je placa...ja sam bila pozvana alli nisam otisla na tu akademiju jer sam imala solidan posao....sad malo razmisljam da prijedjem kod njih, znam da stalno traze ljude (godisnje po par puta za sales i support)

 

radi se u smjenama, na kneziji ako se ne varam?  al kolika je pocetna placa i kolike su mogucnosti da se maknes sa startne pozicije??

 

 

tnx

 Može li neko potvrditi da se u korisničkoj podršci u Zg uredu radi u smjenama?

 

13 godina
offline
Re: Pulska tvrtka Infobip
Hej,
Da, radi se u smjenama u korisnickoj u zg (i ostalim uredima)
13 godina
offline
Re: Pulska tvrtka Infobip
Hej,
Da, radi se u smjenama u korisnickoj u zg (i ostalim uredima)
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pulska tvrtka Infobip

Znaš li možda od kad do kad su smjene?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice