AMD RX580 problem

poruka: 6
|
čitano: 1.032
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
AMD RX580 problem

Pozdrav,

 

Kupio sam novu grafičku i odmah nakon instaliranja drivera primjetio da ikone aplikacija, alatna traka itd. izgledaju dosta pikselizirano. Kao da je premalena rezolucija... Osim toga, kada sam pokušao instalirati igru u početnom djelu setupa autodetekcija je izbacila kako nema DirectX-a i kako je memorija grafičke 0.00mb. Naravno igra nakon instalacije ne radi, a razlog je upravo to. Najnoviji driveri su instalirani i DirectX je instaliran. Molim ako netko zna kako riješiti "pikseliziranost" i što napraviti da grafička postane vidljiva da napiše eventualnu soluciju. Grafička je MSI ARMOR 8GB OC RX580.

Slike u prilogu.

 

Hvala unaprijed!

Links Hardware : http://www.links.hr/
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2019 14:23 (Minimoy33).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD RX580 problem

Obriši driver sa DDU iz safe moda, skini sa AMD stranice zadnji driver za grafičku karticu i instaliraj ga.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD RX580 problem
Minimoy33 kaže...

Pozdrav,

 

Kupio sam novu grafičku i odmah nakon instaliranja drivera primjetio da ikone aplikacija, alatna traka itd. izgledaju dosta pikselizirano. Kao da je premalena rezolucija... Osim toga, kada sam pokušao instalirati igru u početnom djelu setupa autodetekcija je izbacila kako nema DirectX-a i kako je memorija grafičke 0.00mb. Naravno igra nakon instalacije ne radi, a razlog je upravo to. Najnoviji driveri su instalirani i DirectX je instaliran. Molim ako netko zna kako riješiti "pikseliziranost" i što napraviti da grafička postane vidljiva da napiše eventualnu soluciju. Grafička je MSI ARMOR 8GB OC RX580.

Slike u prilogu.

 

Hvala unaprijed!

 treba ti ovo. iz pitajboga kojih razloga jedino ovo počisti sve tragove postojećih amd drivera i tako omogući instaliranje drugačijih/novih. na ovoj poveznici imaš i upute kako postupiti. nije tak strašno. obavih to dvaput dosad. tek kad sve počistiš, onda idu "novi".

 

kad instaliraš nove drivere, prvo obavi to s priloženog dvd-a ("prva ruka") a onda to ažuriraj s neta uporabom autodetect funkcije ("druga ruka").

 

sve bu ok na koncu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.8.2019 19:44 (Ajar).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD RX580 problem

Hvala na savjetima al sad imamo drugi problem. Naime koristim Windows 10 Education koji trazi da se upise lozinka na log in screenu. Ono sto se desilo kada sam bootao u safe modu (jer mi je tako savjetovao amd-ov softver za ciscenje drivera s linka) je to da sam ostao bez internet konekcije (crveni X). Samim time sto nema internet konekcije, sustav ne prihvaca pin nego ispisuje da je pogresan! Probao sam restartat sa onim opcijama safe mode with network i na kraju u normalnom modu u kojem iz nekog razloga i dalje nema internet konekcije. Kako god da sad bootam nema internta na log in screenu, a samim time ne mogu uci u komp. Tek sad imam veliki problem i molim da pomognete ako znate kako.

Links Hardware : http://www.links.hr/
15 godina
offline
Re: AMD RX580 problem
Minimoy33 kaže...

Hvala na savjetima al sad imamo drugi problem. Naime koristim Windows 10 Education koji trazi da se upise lozinka na log in screenu. Ono sto se desilo kada sam bootao u safe modu (jer mi je tako savjetovao amd-ov softver za ciscenje drivera s linka) je to da sam ostao bez internet konekcije (crveni X). Samim time sto nema internet konekcije, sustav ne prihvaca pin nego ispisuje da je pogresan! Probao sam restartat sa onim opcijama safe mode with network i na kraju u normalnom modu u kojem iz nekog razloga i dalje nema internet konekcije. Kako god da sad bootam nema internta na log in screenu, a samim time ne mogu uci u komp. Tek sad imam veliki problem i molim da pomognete ako znate kako.

 e, tu si ga sad momački ...  

 

pomoć s interneta savjetuje ponovnu instalaciju ove verzije windowsa 10 (student) ALI s isključenim internetom i postavljanjem samo lokalnog računa. izbjegnimno to ako je ikako moguće.

 

usput, nisi trebao bootati u safe modu, bez obzira na windows/amd laprdanja. trebao si sve obaviti u normal boot načinu (radilo bi normalno i sve bi prošlo ok). 

 

ako se odlučiš za to, postoji boot u safe modu s internetom (odn. safe mode with networking).

 

ova 2 videa opisuju kako bootati u safe modu (pazi da bude opcija network!)

 

 

 

još jedan opis (za svaki slučaj).

 

aj javi što se zbilo.

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: AMD RX580 problem
Minimoy33 kaže...

Bootaj u safe mod, napravi novi račun, lozinku nemoj postavljati, odradi restart i normalno se logiraj u taj novi račun,

tamo pogledaj jel imaš interneta, ako nema, napravi reinstall drivera mrežne kartice, kad internet proradi, normalno se vrati

na orginalni račun, ovaj pomoćni izbriši.

 

EDIT: Ako neće, instaliraj trial Enterprise verzije i bavi se s njime dok ne riješiš problem.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2019 15:50 (Valentin17).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice