BIOS šifra

poruka: 14
|
čitano: 3.087
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
BIOS šifra

Pozdrav svima,
vidim da postoje jako slične teme ali nisam uspio pronaći odgovor pa otvaram novu...

Problem je sljedeći

Kupljen je laptop Acer ES1-533-C3FJ i na njemu nema nikakvi OS a ne mogu ući u BIOS jer traži šifru koju ne znam i nigdje ne piše.
Baterijica je manjeg formata i pinovima je zalemljena na matičnu.
Matična je B5W1A B7W1A LA-D641P. Nisam uspio pronaći one pinove da kratko spojim.
Postoji li koji drugi način? Postoje li neke defaultne šifre za taj model?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: BIOS šifra

Imao slican acerov laptop, i nisam uspio nikako otkljucati bios, pokusavao sa bios unlock code, sta se mogu naci na netu, vadio bateriju, spajao pinove i nista. Tako da sam odustao, potrosio pol dana u nista. Ako nije hitno, nemoj se previse opterecivat s tim

11 godina
offline
BIOS šifra

a šteta baciti 2000kn

Možda ima tko kakvu ideju

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
BIOS šifra

Jesi probao sa 0000 ili 1234?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
BIOS šifra

Na prijenosnim računalima vađenje baterije za reset biosa ne funkcionira u 99,99%.

Može se reprogramirat bios na programator.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
BIOS šifra

probao sam svašta al nakon 3 pokušaja zablokira.

Kad ga upalim normalno, bez da pokušam u BIOS, govori da nema bootabilni uređaj i kad stavim bootabilni stick s windowsima, ne prepoznaje ga...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
BIOS šifra

Pa vjervatno ti stick nije UEFI, a u bios su ti postavke da sistem podiže s UEFI medija. Ili obratno.

Skini najnoviji rufus i pripremi stick kao UEFI s windowsima koje želiš pa probaj, raditi će ti

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
BIOS šifra

Stavio sam win 10 gore i u međuvremenu sam uspio ući u BIOS.
Naime, fora je ta da 3 puta pogriješiš šifru pa ti on pokaže neki key koji ti zatim uneseš ovdje i tu ti baci šifru s kojom ulaziš.
Dalje je problem kako promjeniti tu šifru, ili ukloniti, jer mi ne nudi opciju za uklanjanje, također ne mogu promjeniti jer ne znam ovu prethodnu.

Našao sam ovu metodu 

debug

o70 2E

o71 FF

quit


ali kad u cmd upišem debug baci mi "debug is not recognized as an internal or external command....."
Zna tko?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: BIOS šifra
Iamdanny kaže...

Stavio sam win 10 gore i u međuvremenu sam uspio ući u BIOS.
Naime, fora je ta da 3 puta pogriješiš šifru pa ti on pokaže neki key koji ti zatim uneseš ovdje i tu ti baci šifru s kojom ulaziš.

Super. Znači, sad si si sve podesio u BIOS-u kako ti paše pa više ni ne moraš ulaziti u njega, nego možeš normalno koristiti računalo?

 

Iamdanny kaže...

Dalje je problem kako promjeniti tu šifru, ili ukloniti, jer mi ne nudi opciju za uklanjanje, također ne mogu promjeniti jer ne znam ovu prethodnu.

Ako ti sve radi normalno, onda se ne bi trebao previše opterećivati time. Samo si u BIOS-u uključi F12 Boot Menu, za eventualne buduće situacije, u slučaju da stranica koja ti je dala šifru više ne bude aktivna, jer će ti onda F12 slušiti za odabir uređaja s kojeg ćeš bootati računalo.

 

Iamdanny kaže...

Našao sam ovu metodu 

debug

o70 2E

o71 FF

quit


ali kad u cmd upišem debug baci mi "debug is not recognized as an internal or external command....."

Windowsi 10 nemaju tu naredbu (tj. taj program debug.exe). A kad bi je i pokušao pokrenuti, ne bi ništa njome postigao, jer ti Windowsi 10 ne bi dozvolili takve kerefeke.

 

To je "naredba" iz MS DOS-a. Dakle, trebala bi ti sistemska diska MS DOS-a ili eventualno FreeDOS-a. Ako baš inzistiraš na tome, vidi kako napraviti sistemski USB stick s FreeDOS-om: https://www.trishtech.com/2017/07/how-to-create-bootable-freedos-usb-drive-in-windows/ - s tim da bi u image datoteku trebao ubaciti i DOS-ov debug.exe ili ga naknadno iskopirati na USB ako se da (ne znam u kakvom će stanju biti USB stick nakon pripreme - možda će se moći normalno otvoriti u Exploreru.

11 godina
offline
Re: BIOS šifra

Da,sve je podešeno sad ali pošto laptop nije moj nego od poznanika koji me zamolio da mu složim, htio sam to makniti tako da ako će ko drugi ubuduće to raditi da se ne za*ebava s tim...

 

Da...to sam i napravio.

 

Nije mi nikako to dalo mira pa sam istraživao i našao i sam to isto što kažeš ali mislim da nije tolko bitno pa nisam ni pokušavao stavljati.

Ugl. hvala ti na ovako opširnom objašnjenju.

5 godina
protjeran
offline
Re: BIOS šifra
Iamdanny kaže...

Pozdrav svima,
vidim da postoje jako slične teme ali nisam uspio pronaći odgovor pa otvaram novu...

Problem je sljedeći

Kupljen je laptop Acer ES1-533-C3FJ i na njemu nema nikakvi OS a ne mogu ući u BIOS jer traži šifru koju ne znam i nigdje ne piše.
Baterijica je manjeg formata i pinovima je zalemljena na matičnu.
Matična je B5W1A B7W1A LA-D641P. Nisam uspio pronaći one pinove da kratko spojim.
Postoji li koji drugi način? Postoje li neke defaultne šifre za taj model?

tesko bez OS-a..ako baterija i jumperi tio nisu pomogli..

kako si uspio uopce staviti os na kraju?

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 18:39 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: BIOS šifra
mbaksa kaže...
..
Iamdanny kaže...

Našao sam ovu metodu 

debug

o70 2E

o71 FF

quit


ali kad u cmd upišem debug baci mi "debug is not recognized as an internal or external command....."

Windowsi 10 nemaju tu naredbu (tj. taj program debug.exe). A kad bi je i pokušao pokrenuti, ne bi ništa njome postigao, jer ti Windowsi 10 ne bi dozvolili takve kerefeke.

 

To je "naredba" iz MS DOS-a. Dakle, trebala bi ti sistemska diska MS DOS-a ili eventualno FreeDOS-a. Ako baš inzistiraš na tome, vidi kako napraviti sistemski USB stick s FreeDOS-om: ..

 -to može raditi isključivo iz dosa, pravog dosa npr 6.22 (teško iz freedosa) + na laptopu u pravilu bekorisno, jer je bios-pass u pravilu odvojen od reseta biosa kao clrcmos na desktopu (i sve biz klase), upravo zato jer pass služi zaštiti .. od krađe i ostalog.. i treba tražiti pass od onog tko je prodao ili vratiti vlasniku.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: BIOS šifra

e to nisam znao, hvala 

Laptop je od poznanika koji ga je kupio prije godinu i pol i neki frend mu je pokušao staviti win gore ali pošto nije mogao u BIOS, odustao je i vratio mu ga te rekao da je nešto pokvareno  i čovjek ga je vratio u kutiju jer je dao neku sitnu lovu za njega pa je smatrao da će popravak biti skup a nije mu se isplatilo ići na garanciju jer je kupljen negde izvan HR

I tako je stajao sve do nedavno dok nismo došli na temu o kupnji laptopa i onda sam mu predložio da mi donese da pogledam...i onda počinje ovaj post haha

Ugl. postavljen je neki supervisor pass za kojeg pita prilikom ulaska u BIOS, i da zaobiđeš taj supervisor pas, trebaš 3 puta nešto bezveze napisati da ti da kod pomoću kojeg dobiš šifru za ulazak preko stranice koju sam par poruka iznad stavio.
I kad sam to shvatio i ušao u BIOS vidio sam da user pass nije postavljen i kad sam ga postavio i ponovo resetirao i probao ući u BIOS onda me je pitao taj user pass i preko njega normalno mogu u BIOS...

Ne znam dal je to neki standard za laptope il šta al eto...tako je...meni osobno glupo totalno

11 godina
offline
Re: BIOS šifra

 

tesko bez OS-a..ako baterija i jumperi tio nisu pomogli..

kako si uspio uopce staviti os na kraju?

 napravio bootabilan USB s win 10 i samo upalio i sam ga je prepoznao i pokrenuo instalaciju, valjda zato što do onda ništa nije bilo na njemu..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice