Blue screen

poruka: 8
|
čitano: 1.202
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Blue screen

Ekipo prvo isprika ako sam temu stavio na krivo mijesto.

 

Naime imam problem sa svojim osobnim računalom.

 

Prilikom podizanja OS-a (windows 10) javlja mi se blue screen, i piše mi "Your pc/device needs to be repaired"

Fille "windows/system32/winload.exe"

 

Pokušao sam zamjeniti taj fail sa linux bootom ali bez uspijeha.

Napominjem da komp zna i proraditi tipa radi nezz 2-3 sata i pocne se smrzavati u radu i ne mogu nista osim napraviti reset i kad se ponovno pokrene ista prica javlja se blue screen.

Prvo sam mislio da mozda nekih od HDD-a stvara probleme iskljucio sve osim SSD-a ali nista ista situacija cak sam i novi Os instalirao misleci da se neka gamad unutra zavukla ali nista.

 

Svaki savijet je dobrodosao

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Blue screen

Stavi sistem na stik (recimo neki linux) i čekiraj hard i ssd ...

 

Imaš acronis repair disk i s njime možeš fixati te boot situacije ...

14 godina
offline
Blue screen

Ako imaš više keksa RAM-a, probaj samo s jednim.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Blue screen

Testiraj RAM memoriju. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Blue screen

Evo konacno sam uhvatio vremena. Krecem sa testiranjem RAMA ostavljam jedan keks.

 

Edit sad na jednom keksu se windows podigao normalno tj racunalo je samo pokrenulo Scaning i repair c disk-a (ssd-a).

Ostavi cu komp ovako, do navecer pa cemo vidjet sto je trulo u drzavi danskoj.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 10:44 (keki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Blue screen

Decki opet ista stvar.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 23:25 (keki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Blue screen

Jesi testirao sa Memtestom memoriju odnosno taj jedan RAM modul i šta je pokazao test? Ima li kakvih grešaka?

 

Probaj svaki memorijski modul zasebno, ako ti se dešava problem sa tim modulom, onda ga izvadi i stavi drugi samostalno da vidiš ima li kakvih problema. 

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Blue screen

Ekipo isprike nisam stigao ranije odgovoriti evo tek sam sad malo vremena uhvatiti.

 

Naime testirao sa RAM memoriju na sve moguce nacine. Mijenjao ploće raspored probao sa drugim plocicama. Testirao sam sa memtestom koji nista nije pokazao.

Sumnjao sam na Slot na ploći. Odnio u servis oni sve detaljno pregledali i utvrdili da je problem u SSD-u. Sad sam ubacio novi ssd i pokrenuo instalaciju OS-a. Pa budemo vidli kako ce se sve odvijati.

 

Dodatak:Nakon dva dana komp uredno radi bez greške.Stvarno problem u ssd-u

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.12.2018 21:08 (keki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice