Boot from USB problem

poruka: 22
|
čitano: 4.684
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Boot from USB problem

Pozz, imam windows 10 na ssdu a boot mi je ostao na hardu tako da mora biti hdd i ssd da bi win upalio, ugl zelim nove win staviti preko usba i nezeli mi uopce ucitati sa njega, dali ne supporta bios ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Boot from USB problem

Prvo trebaš imati bootabilni USB pa kod startanja PC u "boot order"odabrati kao prvi USB-HDD ili to postavi u BIOS-u (First/Second/Third Boot Device).

Odvoji HDD i ostavi SSD ( na prvom sata konektoru od MBO).

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 0:14 (AF139).
8 godina
offline
Boot from USB problem

Evo u cemu je stvar, postavio sam usb na prvo mjesto kod bootanja, i sve sto si rekao i nista, kad idem u bios komp mi prepozna usb i pise lijepo njegovo ime ali kad kliknem da boota s usba onda my baci please insert a proper boot drive itd.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Boot from USB problem

Nisi trebao mjenjat uopće boot-order, nego prilikom prvog post stisnut F12, boot-menu, kroz koji odabereš USB drive (ako si uopće dobro kreirao USB install)

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Boot from USB problem

Da ali dok odaberem usb i da boota s njega baci mi ono sranje, system failed to.boot... Izvadio hard disk i ssd i ostavio samo usb i opet isto

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Boot from USB problem

Na usbu imam novi windows 10 a na kompu trenutno vec imam win 10 ali ocu staviti novi win

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Boot from USB problem
HolyPotato kaže...

Na usbu imam novi windows 10 a na kompu trenutno vec imam win 10 ali ocu staviti novi win

 Kako si napravio USB install??

 

 

edit: sa kojih USB porta dižeš USB, ako je ova ploča iz "MOJ PC" možda si spojio u žute portove??

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 12:47 (Flying Dutchman).
8 godina
offline
Boot from USB problem

Pa nije instaliran gore na usbu sano sluzi za boot, ugl na usb sam skinuo win 10 s interneta stavio ja win 10 na laptop i sve radi uredno(prije imao win 7 na laptopu), krenem na komp i pojavi se taj problem, dali ima veze sto je usb 3.0 a MB mi ima samo 2.0 ili? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Boot from USB problem

Dizem s istog porta di je mis, ne zuti 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Boot from USB problem
HolyPotato kaže...

Pa nije instaliran gore na usbu sano sluzi za boot, ugl na usb sam skinuo win 10 s interneta stavio ja win 10 na laptop i sve radi uredno(prije imao win 7 na laptopu), krenem na komp i pojavi se taj problem, dali ima veze sto je usb 3.0 a MB mi ima samo 2.0 ili? 

 Skinuti i kreirati nisu dva ista pojma, skini MCT nek ti setup ponovo kreira ispravnu instalaciju

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
8 godina
offline
Boot from USB problem

Pa ispravna je ako sam sa istim usbom instalirao prvo na laptopu i radi super, koristio sam rufus

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Boot from USB problem
HolyPotato kaže...

Pa ispravna je ako sam sa istim usbom instalirao prvo na laptopu i radi super, koristio sam rufus

 ili prihvati savjet ili radi po svom :)

-napravi 'pravi' install medij mctoolom (rufus nije loš-krivac, nego alat koji ima razne mogućnosti a time i potrebno predznanje za korištenje.. ili sreća).

-u bootu odaberi kroz quick/express boot meni (f-8-9-10-11-.. esc) boot medij, jer ga tad ovisno o postavkama biosa vidiš u oba moda, legacy-mbr i uefi-gpt.. itd. itd..

-ispravan medij boota, neispravan ne.. i tebi trenutno ne boota, do the math.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 14:13 (ihush).
8 godina
offline
Boot from USB problem

Isao sam preko windowsa instalirat i skuzio sam 1 stvar, doslo je do 25% installing windows i u tom trenutku sam uzeo hard disk van i odma je bacilo failed a 2. Put kad bi ga ostavio jecdoslo do 100

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Boot from USB problem

poškušavaš uništiti računalo? čekić je vrlo efikasan.. ili koji razlog je 'uzeti disk van'.. u 25% installa?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Boot from USB problem

Napravi novi bootabilni usb - isključi računalo iz zida - izvadi HDD ostavi SSD jer na njega češ instalirati OS - pokreni instalaciju s USB-a 

 

Kad sve završi hoću reć kad instaliraš Windowse i sve potrebna drivere isključi računalo i ponovo spoji HDD pa ga formatiraj

MISCREATED
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Boot from USB problem
nicky.sl kaže...

Napravi novi bootabilni usb - isključi računalo iz zida - izvadi HDD ostavi SSD jer na njega češ instalirati OS - pokreni instalaciju s USB-a 

 

Kad sve završi hoću reć kad instaliraš Windowse i sve potrebna drivere isključi računalo i ponovo spoji HDD pa ga formatiraj

 

Da, evo bas skinuo novi windows 10 2015 verzija s torrenta, napravio bootabilni usb, otpojio hard disk i opet onaj error, disk boot failure, stalno ista greska pa cak i kad izvadim ssd i hard a ostavim usb, stvar je u tome da on cita usb u biosu ali nece bootat, dali zvog toga sto je 3.0 a maticna mi podrzava 2.0 ili?? 

14 godina
offline
Boot from USB problem

...novi windows 10 2015 s torrenta ?

 

ma bjaaaaaaaažii... 

 

bok te s krkanom...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Boot from USB problem

ostavi se instalacije, nije to za tebe..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Boot from USB problem

Ti isto svasta pises, 5 put sam rekao da sam na laptop bez problema uspio instalirati bez ikakvih problema kako onda moze biti to problem, nest drugo je u pitanju

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Boot from USB problem
Prati gore navedene upute ili i dalje radi po svojoj "ja sve znam" metodi!
10 godina
offline
Re: Boot from USB problem

Da tebe možda ne muči GPT ili MBR datotečni sustav oliti postavke u biosu. Resetiraj CMOS oliti bios

MISCREATED
8 godina
offline
Boot from USB problem

Probat cu ovo s biosom, da sve znam nebi ovdje pitao za pomoc

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice