Brzo prebacivanje fajlova

poruka: 7
|
čitano: 1.452
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Brzo prebacivanje fajlova
Cao ljudi,
Imam stotinjak GB igrica i fajlova koje moram prebacit sa starog laptopa na novi komp.
Kad bih isao skidat ponovo trajalo bi vise od 20 sati jer mi je download speed 7 mbps.
Zanima me mogu li to napravit brzo pomocu mreznog kabela jer nemam nikakav hard disk niti usb niti ikakvu memoriju da prebacim
Vidio sam neke tutorijale ali oni svi govore kako se treba dosta postavki namjestat i komplicirat pa me zanima vase misljenje
Neznam jesam li pogodio podforum pa slobodno nek moderator makne gdje odgovara ova tema
jk
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Brzo prebacivanje fajlova

-ni blizu.. ali to je realno nevažno (pgoditi forum..) :)

-najbrži način, izvadiš hdd iz laptopa, ubodeš u novi pc, copy..

-drugi način za koji moraš nešto znati o mreži, imati alat ako radiš crosskabel.. ili bar gbe mrežu-switch (router-modem operatera je ugl do 100, novije 1000=gbe mreža.. i važno za tu priču-brzinu)

.. ako radiš mrežni kabel, za gbe moraš pravilno sporjiti svih 8 žica dupli cross, 1-3, 2-6 .. 4-5, 7-8.. (4-7, 5-8) ili imaš auto mdi-x (nedokumnetiran fičer za većinu mrežnih kartica tj ne znaš dok ne probaš, tad može normalan-patch gbe kabel). + pošto tad nema routera ručno podesiti ip na obje mrežne.. + krimp klješta i ostalo za izradu kabla.

.. gbe mreža ugl može kopirati dovoljno brzo, cca 150mbs ... uvjek je usko grlo hdd, i nećeš dobiti brže nego disk čita-piše, tad je najbrže, optimalno i najlakše bez dodatnog alata-znanja, ubosti disk i kopirati..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 0:35 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Brzo prebacivanje fajlova

Možeš preko mrežnom kabela prebaciti datoteke, al ne znam što je to za tebe brzo. Jer stotinjak GB je ipak stotinjak GB. Ja kad radim tako nešto pokrenem kopiraje navečer, dignem se usred noći da vidim dokle je došlo i do jutra uglavnom bude gotovo.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
16 godina
neaktivan
offline
Re: Brzo prebacivanje fajlova
jaxy1108 kaže...
Cao ljudi,
Imam stotinjak GB igrica i fajlova koje moram prebacit sa starog laptopa na novi komp.
Kad bih isao skidat ponovo trajalo bi vise od 20 sati jer mi je download speed 7 mbps.
Zanima me mogu li to napravit brzo pomocu mreznog kabela jer nemam nikakav hard disk niti usb niti ikakvu memoriju da prebacim
Vidio sam neke tutorijale ali oni svi govore kako se treba dosta postavki namjestat i komplicirat pa me zanima vase misljenje
Neznam jesam li pogodio podforum pa slobodno nek moderator makne gdje odgovara ova tema

 Mislim da je najbrže ako bi izvadio HDD iz starog laptopa, ubacio ga u ex case sa USB3, spojiš na isti takav port na novom kompu i kopiraš. Baš to ovih dana radim jer sam imao havariju sa raid 0 poljem i spašavam gomilu podataka (par terabajta). Ako ideš preko mrežnog kabla tada je brzina cca 100 MB/s, a preko USB3 porta ide i nešto preko 150 MB/s.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
12 godina
online
Brzo prebacivanje fajlova

Stari hard sa laptopa u komp na sata port i kopiraj, najbrze.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 20:48 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Brzo prebacivanje fajlova
Evo rijesio sam
Spojio sam ih oba na lan kabel i onda upalio sharing itd te gluposti
Onda sam jedan fajl na novom kompu u opcijama stavio na sharing i samo na laptopu u njega prebacivao igrice
Prebacio je fortnite u 15ak min i csgo u 10 min
jk
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Brzo prebacivanje fajlova
jaxy1108 kaže...
Evo rijesio sam
Spojio sam ih oba na lan kabel i onda upalio sharing itd te gluposti
Onda sam jedan fajl na novom kompu u opcijama stavio na sharing i samo na laptopu u njega prebacivao igrice
Prebacio je fortnite u 15ak min i csgo u 10 min

pa sta neradis neki externi update igara, imaces uvik onda pri ruci ako opet moras cijelu biblioteku prebacivati

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 18:34 (HCgamingCRO).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice